некоректни наематели кв. Лозенец, София

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
иванчо
Мнения: 72
Регистриран на: Съб 07 авг 2010 16:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

некоректни наематели кв. Лозенец, София

Мнениеот иванчо » Сря 29 фев 2012 15:40


Имам немателка измамничка която немога да изгона от апартамента си. Разбрах, че преди мен е измамила други 6-7 семейства в кв. Лозенец. Те сигурно я търсят за да заведат някакви дела срещу нея, но няма как да я призоват тъй като не и знаят новия адрес. Ако някой има интерес или може да ми помогне нека пише на ЛС. Или ако има и други като мен нека се събереме и да си помогнем да си решим проблемите.




иванчо
Мнения: 72
Регистриран на: Съб 07 авг 2010 16:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот иванчо » Сря 29 фев 2012 20:18


иванчо написа:Много е сложно за обяснение


По принцип не съм толкова задръстен, но явно съм. Ходил съм няколко пъти да гониме наематели на мой приятели и не е имало проблем. Отиваме, звъниме, влизаме и хората си тръгват макар и намусени. В моя случай отиваме, звъниме, тя е вътре и казва, че няма да отвори, тръгвам да разбивам, но е сложила нещо отвътре и неможем да разбием и звъни през това време на 112 и казва че я нападаме. Съответно идва патрул, кварталната и ми написват предупредителен протокол да не я закачам, да не и спирам тока, парното и водата. Иначе било самооправство и съм щял да загаза. Показваме на кварталната, че не е плащала парно от 2 години, че договора е изтекъл от 6 месеца и т.н. . Имало законен ред: да намера прокурор, да пиша жалба и т.н. докато се издаде от съдията изпълнителен лист и с съдия изпълнител да я гониме. Казах си добре и наех адвокат да двжи нещата. Закона е такъв, че адвоката праща нотариална покана да напусне имота в срок от един месец. Обаче тя неотваря, криесе и призовкаря неможе да и даде поканата, а и той си има и други покани да носи и много не си дава зор. Неотваря нито на кварталната нито на патрула. Това било нейно право по думите на кварталната. Минава още един месец и накрая със свидетели че е вътре, под вратата и се пуска поканата и уж е предупредена. Чакаме да мине този месец. Тя обаче отговаря, че имала устна уговорка да остане. Адвоката вече трябва да заведе дело и да реши съдията кой крив кой прав. Не се знае какво ще реши обаче, но се надяваме да е в наша полза. Обаче отново призовкаря на съда трябва да я намери да и връчи призовка за да се даде старт на делото да си изложи и наемателката мотивите защо не напуска и т.н.. Съответно пак неможе да се намери и неотваря, дори и на улицата да я срещне, тя казва че не е тази жена която търси и си продължава. Лепят се някакви лепенки във входа уж е търсена и незнам си какво. После като дойде време сигурно ще има много дела и ще се чака да дойде ред за нащо. После съда излиза отпуска през лятото и неработи. Незнам си какво още ще стане и просто не ми се мисли. Убеждавам се че законите защитават престъпниците. От кварталната разбрахме, че преди това е гонена с съдия изпълнител от Лозенец поне 5-6пъти. Та затова реших, че може някой да я търси за да я съди за някакви нанесени щети или сметки, но няма как да и даде призовка тъй като не и знае адреса и неможе да бъде призована. Тя като напусне и се нанесе при следващия честен и наивен човечец, аз няма да знам къде е и как да и пращам призовки за завеждане на дела за нанесените ми щети, или поне да го предупредя този човечец. Надявам се да не съм дал напътствия на някой как да не си плаща наемите и сметките, защото рано или късно ще си намери майстора


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9879
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот group® » Сря 29 фев 2012 20:28


След като колегата обясни цялата история отключвам и разчиствам.
Спрете с бабаитските мнения, че е смешно :idea:


Потребителски аватар
bugster
Мнения: 572
Регистриран на: Сря 05 сеп 2007 19:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот bugster » Сря 29 фев 2012 20:49


Ебаси филма. Искрено ти съчувствам.
Явно тук трябват радикални мерки.

Вариант 1:
Щом като няма договор и е в къщата нелегално, пускаш сигнал че има крадец и че се е залостил. Гледай тогава сейр как зорлем ще я изкарат.

Вариант 2:
Ти или някой я чака зад вратата да отвори. Ако трябва стойте на смени. Все в един момент ще излезе да си купи храна и тогава ......... на импровизация.

Вариант 3:
Залостваш я вътре и след време сама ще си излезе

Вариант 4:
Поставяш на вратата механизъм който независимо колко се отвори вратата, да не може да се затвори. Все пак е твоя собственост и можеш да правиш каквото искаш там.

Вариант 5:
Пускаш димка в къщата е се подава сигнал че има пожар. Да видиш колко бързо ще се отвори вратата. Ако не от нея то от органите на реда.

Няма начин да не можеш човече !! Щом наемателя е извън закона и ти може да го попрестъпиш малко.
Дерзай !!


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот groznika » Сря 29 фев 2012 21:04


Издебнете я докато е на вън, сменяш бравата и я чакаш да дойде да си прибере парцалите.
Влезеш ли си веднъж в къщата... Можеш на свой ред да не отваряш на никого, а тя да ходи да доказва, че живее там и че има нейни вещи вътре.

Последна промяна от groznika на Сря 29 фев 2012 21:16, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот anonym0us » Сря 29 фев 2012 21:06


Тъй като правосъдието не прави нищо, помогни си сам! Спри и тока, дали ще срежеш кабела или махнеш бушона, без ток я изкара 1 ден я не! И щом излезе с правата лупата, и я мяташ в колтейнера mhihi Разбирасе че се базикам с лопатата но такива само това заслужават! Дано намериш решение на проблема :D


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6099
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 29 фев 2012 21:15


това ми звучи като виц... ти ключ нямаш ли от своя апартамент отваряш гасиш телефона й да не звъни да идват тия дето ти пречат и я изнасяш със се парцалите. Ако ли не разбиваш вратата кво толкова е сложила, че да не можеш да отвориш, ако трябва ще изроня вратата и пак ще я изнеса. Не се занимавай с полиция и прокурори, само ядове може да си навлечеш, аз съм хващал крадец с приятели да гепи нафта и го закарах в районното с белезници и оня за малко да ме осъди, извеждаш я както ти скимне, тя след като е просрочила договора и не плаща няма на какво основание да е в твоето жилище. Виж ако искаш да я съдиш и да си вземеш задълженията вече е по-сложно там няма да можеш да се оправиш като само я изхвърлиш.
Изобщо не виждам кое е проблема в случая, шамарите и кой от къде е, сега ще скочат срещу мене всички самаряни, ама повярвай ми има ли човек в къщата ми , който искам да изгоня няма да го бавя изобщо...


little_red_devil
Мнения: 223
Регистриран на: Пон 26 окт 2009 21:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот little_red_devil » Сря 29 фев 2012 21:17


колега писах ти на лс щом органите на реда не си дават зор по твоя случаи и се мотаят при положение че ти си в правото си макар и да нямате договор и да укриваш данъци те са длъжни да ти помогнат да я изриташ от имуществото си а след това ти най много да хапнеш някоя глоба там или нещо такова не съм много запознат с тези работи но за мен полицията кварталната ти и т.н... не оказват нужната помощ която ти се полага и затова се обърни към господари на ефира макар и смешно и налудничево да изглежда те знаят как да ти задействат нещата с един два репортажа ;)


иванчо
Мнения: 72
Регистриран на: Съб 07 авг 2010 16:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот иванчо » Сря 29 фев 2012 21:21


bugster написа:Ебаси филма. Искрено ти съчувствам.
Явно тук трябват радикални мерки.

Вариант 1:
Щом като няма договор и е в къщата нелегално, пускаш сигнал че има крадец и че се е залостил. Гледай тогава сейр как зорлем ще я изкарат.

Вариант 2:
Ти или някой я чака зад вратата да отвори. Ако трябва стойте на смени. Все в един момент ще излезе да си купи храна и тогава ......... на импровизация.

Вариант 3:
Залостваш я вътре и след време сама ще си излезе

Вариант 4:
Поставяш на вратата механизъм който независимо колко се отвори вратата, да не може да се затвори. Все пак е твоя собственост и можеш да правиш каквото искаш там.

Вариант 5:
Пускаш димка в къщата е се подава сигнал че има пожар. Да видиш колко бързо ще се отвори вратата. Ако не от нея то от органите на реда.

Няма начин да не можеш човече !! Щом наемателя е извън закона и ти може да го попрестъпиш малко.
Дерзай !!

Тя попринцип си излиза всеки ден и си кара колата нагоре надолу. А в апартамента остават майка и и някакъв с когото живее.


иванчо
Мнения: 72
Регистриран на: Съб 07 авг 2010 16:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот иванчо » Сря 29 фев 2012 21:24


groznika написа:Издебнете я докато е на вън, сменяш бравата и я чакаш да дойде да си прибере парцалите.
Влезеш ли си веднъж в къщата... Можеш на свой ред да не отваряш на никого, а тя да ходи да доказва, че живее там и че има нейни вещи вътре.

Ако го направя това после ще каже че вътре е имало 1кг злато и 10000евро и аз съм ги отграднал и че съм аз крадеца....


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот vaskoto1 » Сря 29 фев 2012 21:29


абе пич.
иди в ЧЕЗ и заяви, че искаш да ти бъде спрян тока и махнат електромера. не живееш там.
официално.
подпиши декларация, че искаш.
законно.
и идва ЧЕЗ и го спира.
законно.
после топло. вода, всичко!
ти си титуляр-ти искаш.
и да я видя...


иванчо
Мнения: 72
Регистриран на: Съб 07 авг 2010 16:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот иванчо » Сря 29 фев 2012 21:32


little_red_devil написа:колега писах ти на лс щом органите на реда не си дават зор по твоя случаи и се мотаят при положение че ти си в правото си макар и да нямате договор и да укриваш данъци те са длъжни да ти помогнат да я изриташ от имуществото си а след това ти най много да хапнеш някоя глоба там или нещо такова не съм много запознат с тези работи но за мен полицията кварталната ти и т.н... не оказват нужната помощ която ти се полага и затова се обърни към господари на ефира макар и смешно и налудничево да изглежда те знаят как да ти задействат нещата с един два репортажа ;)

По принцип полицията няма право да я гони. Работата на полицията е да охранява обществения ред. Може само съдът да прецени че трябва да бъде изгонена и тогава да се иска помощ от полицията, но самия полицай неможе да взима решение.


little_red_devil
Мнения: 223
Регистриран на: Пон 26 окт 2009 21:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот little_red_devil » Сря 29 фев 2012 21:33


иванчо написа:
groznika написа:Издебнете я докато е на вън, сменяш бравата и я чакаш да дойде да си прибере парцалите.
Влезеш ли си веднъж в къщата... Можеш на свой ред да не отваряш на никого, а тя да ходи да доказва, че живее там и че има нейни вещи вътре.

Ако го направя това после ще каже че вътре е имало 1кг злато и 10000евро и аз съм ги отграднал и че съм аз крадеца....


колега не се занимави с глупости неможе да немогат да я изхвърлят от вътре при положение че договора е изтекъл и тя не си плаща сметките това са само минуси за нея времето парите и нервите които трошиш по проблема си не си струва да се занимаваш да я съдиш,обърни се към медите да метнат един два репортажа и да видиш как набързо правосъдието ще ти помогнат а след това като отшумат нещата си я намираш и си я осъждаш по свои си начин ;)


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот joromnt » Сря 29 фев 2012 21:36


Абе човек, авариен ключар що не извикате да е@е да изкръти тия ключалки :?: Няма ключалка дет не може да бъде отворена, въпроса е колко шум ще вдигате и колко грамотен ще е човека дет отваря вратата. В крайна сметна нали ти си собственик.


иванчо
Мнения: 72
Регистриран на: Съб 07 авг 2010 16:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот иванчо » Сря 29 фев 2012 21:39


joromnt написа:Абе човек, авариен ключар що не извикате да е@е да изкръти тия ключалки :?: Няма ключалка дет не може да бъде отворена, въпроса е колко шум ще вдигате и колко грамотен ще е човека дет отваря вратата. В крайна сметна нали ти си собственик.

Питах едни ключари и ми казаха че извършват тази услуга, но когато дойде съдия-изпълнителя и полицая.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 54 госта