некоректни наематели кв. Лозенец, София

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот mely » Вто 18 дек 2012 21:13


иванчо написа:
hooligans написа:Не разбрахте ли, че цялата тема е ташак работа. :screwy

Не темата, други неща са ташак работа.
Както виждаш по-нагоре има адреса, име, колата, .... Намери някой приятел който е близо или ти отиди и се убеди сам, пък тогава говори.

Не знам ,честно казано не ми се вярва.От февруари месец ти не си се оправил.Наистина ми се вижда странно.Като знам в каква държава живеем.Досега толкова решения/кои законни кои не/щеше да намериш.Та затова и на мен като други колеги ми се вижда партенка само незнам защо ти е тово да я пускаш.Тези 6-7 семейства как са я изгонили.Абе я стига глупости от собствения си апартамент няма да мога да я махна 10 месеца.Като видях как извърлиха една от нашия блок с близнаци на 5 месеца...като мръсно коте.Никой не го интересуваше ама зима ли е ама с деца ли е.Тя от вътре ключаря би патрона и с шут навън.




Потребителски аватар
Jovany
Мнения: 479
Регистриран на: Вто 19 юли 2005 18:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот Jovany » Вто 18 дек 2012 21:27


Pichaga написа:за биткаджиите: Законът брани фактическото състояние, а именно, този който е вътре е с повече права за момента от този отвън, но собственик!
За да го изгони трябва дело, ако го изгони с шутове е самоуправство-наказателно преследване за престъпление
Защо е така, какви са причините и т.н. се учи 5 години+1 година стаж+цял живот четене

Така че, спестете си поученията и какво бих направил...иванчо, ако е истина това което разказва се доближава наистина до реална ситуация


Да колега прав си но как да си защитим правата по пътя на закона. Да дело и т.н. През това време ти ползва имота и се разполага и се трупат наеми които ти дължи.
Хайде някой дето е учил през тези 6 години вместо да си е търкал гащите по банките да ми даде отговор на въпроса.

П.П. Думата биткаджия я приемам за обида защото не съм набил никой (знам че се изказах грубо но и аз имам права върху имотите си)


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот my heart iS iCe » Вто 18 дек 2012 21:45


иванчо написа: Показваме на кварталната, че не е плащала парно от 2 години, че договора е изтекъл от 6 месеца и т.н.

По принцип не съм както каза колегата над-мен "Биткаджия" но щом договора е изтекъл, повече от 1 година, и никой не взима отношение, нито полиция нито никой, и ако договор не е подписан или подновен, спокойно си влизам с нотариалния акт в апартамента и ако тя не иска да се изнесе, ще и помогна, отварям широко прозореца, и почвам да я изнасям, ако и тя не иска да си тръгне, ще трябва да се научи да лети. Имах квартиранти които изпотрошиха тоалетната "Прибрал се пиян, ама муле" и казаха, че нямат пари да плащат!
Доообре, си казах и ги накарах да ми помогнат да построим веранда на къщата, всички се явиха само този пияницата не дойде, но важното е, че 2 дни работиха без да им дам лев!
Пиша това не да подтикна колегата да прави золуми, а най-цивилизовано да и покаже, че не си е вкъщи!
Както знаем, търпението и на най-спокойния се изчерпва!
Дано не съм засегнал някой!


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот Pichaga » Вто 18 дек 2012 22:10


за колегите по-горе
не сте попадали на наемател, който да ви подкара за самоуправство и да прокарате пътека до РПУ-то
а той през това време да си живее у вас арабийската, без да плаща леФФ
Пак казвам, в тази ситуация единственият ЗАКОНЕН НАЧИН е бързо производство пред съда...като разбира се ще бъде осъден наемателя и за всички пропуснати наеми, режийни разноски и т.н. Това за неприкосновената частна собственост, макар и гарантирана от конституцията ни, по-скоро е жертва на американското разбиране, вашето такова :mrgreen:


Потребителски аватар
ping23
Мнения: 993
Регистриран на: Пет 27 мар 2009 17:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот ping23 » Вто 18 дек 2012 22:50


Pichaga написа:за колегите по-горе
не сте попадали на наемател, който да ви подкара за самоуправство и да прокарате пътека до РПУ-то
а той през това време да си живее у вас арабийската, без да плаща леФФ
Пак казвам, в тази ситуация единственият ЗАКОНЕН НАЧИН е бързо производство пред съда...като разбира се ще бъде осъден наемателя и за всички пропуснати наеми, режийни разноски и т.н. Това за неприкосновената частна собственост, макар и гарантирана от конституцията ни, по-скоро е жертва на американското разбиране, вашето такова :mrgreen:

А ти не си попадал на хора които само с приказки (повтарям само с приказки) оправят нещата и хората освен че си тръгват след 3мин а и започват да си плащат неплатените сметки и то с желание.


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2715
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот k_garchev » Вто 18 дек 2012 23:45


Едно предложение!До колкото разбирам договора е изтекъл и тя няма право да е в апратамента!Не може ли просто собственика да седне на стълбите пред апартамента с нотариалния акт и да чака въпросната госпожа да излезе сутринта за работа и след това чисто и просто да си влезне в жилището?Ако бравата е сменена и няма ключ пак сяда и чака тя да тръгне да излиза(все някога ще излезне,ще огладнее) и да си влезне в апартамента без да я докосва,повтарям без да има някакво физическо насилие и след това,като е вътр мисля,че никой нищо не може да му направи!


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот dobrin » Вто 18 дек 2012 23:47


Не може, нарича се самоуправство. След изтичане на договора за наем наемодателят трябва да предаде апартамента. Ако това не става доброволно, става по съдебен ред.


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2715
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот k_garchev » Вто 18 дек 2012 23:55


Хах!В глупава държава живеем и още по-глупави закони имаме!
И накрая след n на брой ходения по съда и n на брой месеци чакане ще я осъдят,но тя няма да има един лев да плати и след това ще и се изгубят дирите и не стигаче е живяла n месеца на аванта ми е навъртяла и една чанта пари за сметки!Просто не мога да повярвам!Искам и при мен да дойде да живее тази,честно!


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот maxpayne » Сря 19 дек 2012 0:17


Монетата винаги има две страни. Какво да кажем когато наемодател реши да дойде ей така "на гости", докато наемателя го няма. Да разгледа, да хапне, да прибере някой лев или да си вземе нещо, което му хареса. Или пък каже "от утре се махай", макар да имаш по договор едномесечно предизвестие. Тъй че закона си е наред, просто има тук там разни хора, които се възползват от всяка вратичка да протакат нещата. Авторът едва ли е очаквал такъв развой, иначе щеше в началото по друг начин да подходи, преди да се вика полиция, квартален и т.н.. То още не е късно, има си начини да направи живота им неприятен без никаква физическа саморазправа и подобни глупости. Още март месец бях написал да не бързате да скачате "ма как така, аз веднага ще го изхвърля". Както гледам доста прав съм бил mhihi


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8306
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот Stivi » Сря 19 дек 2012 1:07


Ами хайде тогава заключвайте я тази тема,щом само съда може да помогне на нещастния наемодател няма смисъл да се пише повече и да му се дават идеи дето не отговарят на правовата действителност в България. Като си влезе в апартамента да пише да я отключат за да сподели как се е справил с "неразрешимата" ситуация :idea:


иванчо
Мнения: 72
Регистриран на: Съб 07 авг 2010 16:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот иванчо » Чет 08 авг 2013 17:44


Да ви информирам, че още не съм я изгонил, но явно е към края, тъй като забелязвам, че може би си е взела нова квартира на две пресечки от мен. На Цанко Церковски в кв. Лозенец. Ако има някой да живее там може да помогне на новите жертви.


pepstroi
Мнения: 178
Регистриран на: Вто 09 авг 2011 8:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот pepstroi » Сря 14 авг 2013 2:03


ти си ебаси търпеливия пич коя те вземе нема се разведете никога :)


Потребителски аватар
milen76amg
Мнения: 21
Регистриран на: Пон 02 яну 2012 21:06
Автомобил: WV golf 1.9 tdi
Двигател: 1z
Местоположение: Sofia

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот milen76amg » Пон 19 авг 2013 16:51


един мои верен другар го хапна така и сега изплашта 3800лв на енергото.Оправиа нема....


Потребителски аватар
moimoimoi
Мнения: 2418
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В голф2 VR6 турбо

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот moimoimoi » Пон 19 авг 2013 22:02


правиш нов договор за наем с твой човек с дата един ден след като на твоята наемателка и е изтекъл договора
и той става нов законен наемател.
след като е свършил договора с наемателката тя едва ли още на следващия ден ти е платила наем за още един месец,нали с този платен наем договора ти се води че е станал безсрочен?обаче ти си имаш договор с по ранна дата с твоя човек и той се явява като най валиден
даже може следното:
ако договора на наемателката изтича на 31 юли ти правиш договор с твой човек 16 юли че му отдаваш под наем апартамент от 1 август до някаква безсрочна дата
т.е. все едно ти си знаел че ти изтича договора с гадната наемателка и си си намерил нов наемател с който сте се разбрали че след като и свърши договора той се прекратява и вече имаш нов законен договор с нов наемател
най много да те съди да и върнеш един наем който си е платила,ама и това може да се спори щото тя реално е живяла там


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6099
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 20 авг 2013 9:18


moimoimoi написа:правиш нов договор за наем с твой човек с дата един ден след като на твоята наемателка и е изтекъл договора
и той става нов законен наемател.
след като е свършил договора с наемателката тя едва ли още на следващия ден ти е платила наем за още един месец,нали с този платен наем договора ти се води че е станал безсрочен?обаче ти си имаш договор с по ранна дата с твоя човек и той се явява като най валиден
даже може следното:
ако договора на наемателката изтича на 31 юли ти правиш договор с твой човек 16 юли че му отдаваш под наем апартамент от 1 август до някаква безсрочна дата
т.е. все едно ти си знаел че ти изтича договора с гадната наемателка и си си намерил нов наемател с който сте се разбрали че след като и свърши договора той се прекратява и вече имаш нов законен договор с нов наемател
най много да те съди да и върнеш един наем който си е платила,ама и това може да се спори щото тя реално е живяла там

и целиш некой по тарикат и от тая пача и си биеш в главата идеята до края на безсрочния договор :mhihi



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта