Фитнес на 16

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
barezifranko
Мнения: 999
Регистриран на: Вто 17 ное 2009 14:34
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABU 1993
Местоположение: Haskovo

Re: Фитнес на 16

Мнениеот barezifranko » Пет 01 юни 2012 17:55


pe6kata написа:
piter_96 написа: Влияе ли тренирането на растежа? :)


Няма как да не влияе.


+1 Обърнете внимание че всички щангисти са ниски.




Потребителски аватар
piter_96
Мнения: 856
Регистриран на: Пон 03 май 2010 15:07
Автомобил: VW Golf III VW Golf III Variant
Двигател: AFT 1997 AAM 1994
Местоположение: Сопот

Re: Фитнес на 16

Мнениеот piter_96 » Пет 01 юни 2012 18:35


Аз повече от 50-60кг от лежанка не вдигам. Клякания не правя, защото знам, че това доста спира растежа. Основно си правя упражнения за ръце и гърди, но не с големи тежести. :)


Потребителски аватар
kr1s0
Мнения: 919
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Фитнес на 16

Мнениеот kr1s0 » Съб 02 юни 2012 1:22


недей да изолираш гърба..гледай да тренираш всичко по веднъж в седмицата.ти хубаво правиш с 50-60 лежанка ,а колко е личното ти тегло ? Стреми се да стигнеш,или ако си стигнал да правиш с килограмите,на който си ти лежанката.Води се ,че това е показател,че си на едно нормално ниво като сила. :beer
Лошо е ако е само фитнес.За мен това е статичен спорт,изолиращ мускулите в едно направление,естествено с положителен ефект върху тях,но и отрицателен.После (поне аз) се чувствам схванат някак си.Друго е да отидеш на лостове,да потичаш,да поиграеш дори баскетбол,футбол.. :wink:
Гледай да си спортна натура,не фокусирай всичко в залата,и както ти казаха - не толкова често :)

Също така щом си в началото прочети из бб-теам по-основните упражнения за всяка мускулна група,избери по едно за всеки мускул и прави 3пъти в седмицата едно и също.Поне 2месеца,за да ти влезне в ритъм организма.След това вече ти решаваш какво ще правиш,и според това,което избереш си правиш една идея по-сериозна програма. :да:


mastersvn
Мнения: 184
Регистриран на: Пон 21 дек 2009 17:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Фитнес на 16

Мнениеот mastersvn » Съб 02 юни 2012 4:51


Stoi написа:Ей големи бъзикчии, а това е сериозна работа . На тези години е не препоръчетелно единствено да се прекалява с тежестите. В смисъл да не прекаляваш с килограмите. Може малко повечко повторения , но с по-малко килограми , защото наистина е вредно за костите на тези години. Така може да прецакаш някой кост, че травмата да ти напомня с години после. В дебелите книги не напразно пише че бодибилнига е особено полезен и се понасе най-добре от мъже на средна възраст.


най точно казано.тренирал съм с години и трябва да внимаваш много дори и на 20и....


Потребителски аватар
GTI 16V ABF
Мнения: 752
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 21:29
Автомобил: VW Corrado
Двигател: 2.8 VR6 - AAA

Re: Фитнес на 16

Мнениеот GTI 16V ABF » Съб 02 юни 2012 5:23


Тренирай си без да се притеснчваш :да: за да се намали растежа трябва да не излизаш от фитнеса,тренираш ли си нормално върху растежа няма да се повлияе :wink:
аз ти препоръчвам един от най-ефектните начини за подуржане на фигурата-лостовете който се намират под път и над път :wink:


Потребителски аватар
sam_boha
Мнения: 640
Регистриран на: Съб 13 мар 2010 12:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Фитнес на 16

Мнениеот sam_boha » Съб 02 юни 2012 7:25


Ще се включа и аз в даването на акъл.
Вероятно тежестите могат да "спрат" растежа ти, доколкото височината се приема за растеж, но ако това се случи то ще са минали години в залата с чудовищни килограми. Колегите дават пример с щангистите, но те тренират от 10-годишни, да речем, и то с килограми, които са главозамайващи и за мъж на средна възраст...

Та, по-скоро е важно да не се претоварваш, да не си прецакаш я кръст, я коляно, рамо и т.н. В смисъл, по-добре залагай на техника, а не на килограми (както става в стремежа ни да се силим кой е по-як от другите).

Отделно, клековете не е добре да ги пропускаш. На мен лично ми действаха отлично - повдигаха ми постиженията на лежанка... :shock . Според мен основата на "силовите" тренировки, в зала, си е силовият трибой (лег, клек, тяга). Основните три ... направления, в които трябва да "развиваш" тялото. А и е подходящо за качване на маса, тъй като все пак си на 16 и ти предстоят още килограми да качваш.
Разбира се, аз се разграничавам от изцепки в стил "всичко на макс", "Ноу пейн, ноу гейн" и т.н.
Работи се с килограми, с които можеш да изпълниш правилно движението.


cacho
Мнения: 76
Регистриран на: Чет 18 авг 2005 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Фитнес на 16

Мнениеот cacho » Съб 02 юни 2012 8:32


Тренирам любителски от 15 годишен. Не помня колко съм бил висок тогава, но сега съм 196см :lol:
За да промениш гените ще трябва доста да се озориш, както казаха колегите по-горе- всекидневни тренировки с огромни тежести и много химия в кръвта. Дори тогава пак е под въпрос.


Потребителски аватар
piter_96
Мнения: 856
Регистриран на: Пон 03 май 2010 15:07
Автомобил: VW Golf III VW Golf III Variant
Двигател: AFT 1997 AAM 1994
Местоположение: Сопот

Re: Фитнес на 16

Мнениеот piter_96 » Съб 02 юни 2012 18:46


kr1s0 написа:недей да изолираш гърба..гледай да тренираш всичко по веднъж в седмицата.ти хубаво правиш с 50-60 лежанка ,а колко е личното ти тегло ? Стреми се да стигнеш,или ако си стигнал да правиш с килограмите,на който си ти лежанката.Води се ,че това е показател,че си на едно нормално ниво като сила. :beer
Лошо е ако е само фитнес.За мен това е статичен спорт,изолиращ мускулите в едно направление,естествено с положителен ефект върху тях,но и отрицателен.После (поне аз) се чувствам схванат някак си.Друго е да отидеш на лостове,да потичаш,да поиграеш дори баскетбол,футбол.. :wink:
Гледай да си спортна натура,не фокусирай всичко в залата,и както ти казаха - не толкова често :)

Също така щом си в началото прочети из бб-теам по-основните упражнения за всяка мускулна група,избери по едно за всеки мускул и прави 3пъти в седмицата едно и също.Поне 2месеца,за да ти влезне в ритъм организма.След това вече ти решаваш какво ще правиш,и според това,което избереш си правиш една идея по-сериозна програма. :да:


В момента съм 81-82 кг.


Потребителски аватар
BasS_m_BasS
Мнения: 95
Регистриран на: Сря 14 дек 2011 6:22
Автомобил: Golf mk3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: Пазарджик

Re: Фитнес на 16

Мнениеот BasS_m_BasS » Съб 02 юни 2012 20:04


Ми като толкова пък се притесняваш, че няма да пораснеш изчакай някоя годинка пък тогава почни да тренираш. :lol:


Explode12
Мнения: 309
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 20:05
Автомобил: MK2
Двигател: RP
Местоположение: Варна

Re: Фитнес на 16

Мнениеот Explode12 » Нед 03 юни 2012 19:21


Клек ако не правиш,как тренираш краката.Тренирай спокойно,но БЕЗ големи тежести,защото т'ва че спират растежа е долу-горе вярно т.е забавят го, а и рискът да направиш травма става по-голям.Мъртва тяга до колкото знам също не е добре със големи тежести да се прави,а и няма смисъл на тази възраст,освен както каза pe6kata не смяташ да се занимаваш със силов трибой.Така че споко,тренирай,3-4 пъти в седмицата,избягвай сладки/пържени/газирани напитки(алкохол/цигари предполагам сам знаеш)и ще имаш резултат. :wink:


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Фитнес на 16

Мнениеот pe6kata » Нед 03 юни 2012 22:52


piter_96 написа:Аз повече от 50-60кг от лежанка не вдигам...


на този етап няма въобще какво да те притеснява в такъв случай, много си далеко от негативите на този спорт


Потребителски аватар
cobra86
Мнения: 22
Регистриран на: Сря 16 мар 2011 18:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Фитнес на 16

Мнениеот cobra86 » Нед 03 юни 2012 23:07


Пич тренирай няма никакви проблеми,това за растежа го твърдят тия дето,който просто се оправдават за мързела си.Но бих ти препоръчал,да почнеш някакъв спорт,например борба,много по як ще станеш,а и не само имаш и издръжливост,гъвкавост и тн.От личен опит само фитнес,ставаш мн дървен,защото всичко е мн статично от лежанка,на скрипец после легпреса примерно,движението е малко.
Успех !


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Фитнес на 16

Мнениеот pe6kata » Нед 03 юни 2012 23:18


а ти каккъв си, че ще ме вкарваш в категорията мързеливи :beat_butt2 :beat_butt2 .

Освен че се изказваш крайно неуважително, пишеш и пълни глупости. Изясни си каква е целта на бодибилдинга и каква е на борбата примерно.

Дефинирай ми и понятието силен(корав)- ще те попитам така- кой е по-корав- един боксьор, борец, силов трибоец, културист, щангист...?

Колегата ако искаше гъвкавост, не мислиш ли че щеше да се занимава с нещо друго :!:

подобно изказване е толкова абсурдно и не на място, че ...


Потребителски аватар
push
Мнения: 780
Регистриран на: Чет 03 мар 2011 21:42
Автомобил: mk2
Двигател: 1.9 TD
Местоположение: София

Re: Фитнес на 16

Мнениеот push » Нед 03 юни 2012 23:23


:063: и борците са световно известни с големия си ръст ..

накратко пич тренирай за удоволствие не за някви цели (големи ръце ..женско внимание и тн..) и не се коси за растежа няколко см не са от такова голямо значение :Mr Green Fun

пп. ПО въпроса на Пешката корав е само един чистокръвен Перничанин! mhihi

Последна промяна от push на Нед 03 юни 2012 23:32, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
cobra86
Мнения: 22
Регистриран на: Сря 16 мар 2011 18:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Фитнес на 16

Мнениеот cobra86 » Нед 03 юни 2012 23:26


Виж какво колега,в свободния стил,повечето са ниски,но това чисто и просто необходимост,висок нямаш шанс там,но в класическия където аз имам опит,височината няма значение,аз съм 185 см,а имаше и по-високи от мене.Само ще спомена Александър Карелин,надявам се си чувал за него,той е висок 191 см.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 52 госта