Спряха и ТВ 7 по Булсатком,какво правим?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Stif
Мнения: 699
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Спряха и ТВ 7 по Булсатком,какво правим?

Мнениеот Stif » Съб 12 яну 2013 8:50


Здравейте Колеги,
Все си мислех, че ще се разберат, но от днес спират и ТВ 7 по Булсатком. Мен ме интересуват спортните програми, които се излъчват по БТВ и ТВ 7.Разбрах, че тези програми могат да се гледат със стайни антени безплатно.За сега не мисля за смяна на провайдера по простата причина, че имам още 6 месеца от договора,пък и честно казано не мога да кажа, че съм недоволен като цяло от Булсатком до този момент.
Моля колеги които имат вече опит в тази посока /какви стайни антени да се ползват, има ли нещо специфично при настройката на тв, включването на антената и т.н./ да споделят.




Потребителски аватар
mafiota_a4
Мнения: 674
Регистриран на: Съб 04 апр 2009 19:40
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: AFN 09.1998
Местоположение: Ловеч,жк.Червен бряг

Re: Спряха и ТВ 7 по Булсатком,какво правим?

Мнениеот mafiota_a4 » Съб 12 яну 2013 9:09


Аз лично вземем Виваком на края на месеца.


Потребителски аватар
dj_tuhla
Мнения: 1397
Регистриран на: Съб 18 фев 2006 0:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голо Бърдо

Re: Спряха и ТВ 7 по Булсатком,какво правим?

Мнениеот dj_tuhla » Съб 12 яну 2013 9:09


И двете телевизии май излъчват в София цифрово (DVB-T), някой да потвърди ако знае, понеже от това зависи каква антена да се вземе ..


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Спряха и ТВ 7 по Булсатком,какво правим?

Мнениеот rokera671 » Съб 12 яну 2013 9:25


Сега отивам до офис на Виваком и ще видим какво ще предложат.


Stif
Мнения: 699
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Спряха и ТВ 7 по Булсатком,какво правим?

Мнениеот Stif » Съб 12 яну 2013 10:14


За мен проблема е, че Виваком пък не предлага испанското първенство,формула 1, с една закупена чиния от Булсатком и без да плащам такса си гледам целия пакет на вилата, ако договора ти с Булсат още не е изтекъл и т.н.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18721
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Спряха и ТВ 7 по Булсатком,какво правим?

Мнениеот hooligans » Съб 12 яну 2013 10:18


Рекламата в бТВ се държи от Корпоративна търговска банка, която е собственик и на TV7, както и на Виваком.Това го казвам не аз, ами Янаки Ганчев, председател на Асоциацията на потребителите на телекомуникационни и интернет услуги (АПТУИ).

Тоест - двете телевизии - бТВ и тв7 са еднакво зависими от собственика на мобилен оператор.
Булсатком вземат линценз за мобилен оператор и стават пряк конкурент на Виваком.

Съответно собственикът на Виваком удря чрез договорите на телевизите си по конкурента си-Булсатком.
Всичко останало -договори, пъук такси, и т.н. е било само прах в очите на публиката.

p.s. А Красимир Гергов пък е собственик на няколко рекламни агенции и част от надзорния съвет на "БТВ медиа груп" (изт) и основен играч в цифровизацията на ефира - тук пък Булсаткомса му конкуренти в телеразпространението

Всъщност -може спокойно да се говори за прикрит КАРТЕЛ между bTV, TV7 и Виваком, тъй като собственикът им е едина и съща банка .


Някой замислял ли се е над горното scare


Потребителски аватар
ping23
Мнения: 993
Регистриран на: Пет 27 мар 2009 17:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Спряха и ТВ 7 по Булсатком,какво правим?

Мнениеот ping23 » Съб 12 яну 2013 10:23


Как може да сте такива овце? "аз отивам във виваком" ми не се ли сещаш че точно за това се случва всичко?
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1713469
Аз мисля да видя Булсат какво ще ми предложат :banana
Също има вариант Булсат да решат проблема хардуерно и да сменят всички приемници с такива които ще хващат аналоговия сигнал който скоро ще бъде цифров :)

Последна промяна от ping23 на Съб 12 яну 2013 11:01, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Спряха и ТВ 7 по Булсатком,какво правим?

Мнениеот chefito » Съб 12 яну 2013 10:42


Всеки си гледа интереса. Разбирам и Булсат и Тв7 и БТВ. Печалбата и парите са движеща сила. В случая всичко е война за тях. На война няма правила. БТВ и ТВ7 са собственици на автроските си права и могат да правят каквото си искат с тях. За съжаление, това са фактите. ТВ7 са ми не толкова антипатични, докато БТВ са ми крайно антипатични, обаче съм имал близък контакт и със селската телевизийка Булсат, така че и трите фирми да изчезнат, няма да липсват на никого. Поне ще се разкарат тия антени от блокове и къщи или, за жалост, ще се заменят със същите, но с едно дразнещо лого на четвъртата фирма, собственик на първите две :)


Потребителски аватар
ping23
Мнения: 993
Регистриран на: Пет 27 мар 2009 17:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Спряха и ТВ 7 по Булсатком,какво правим?

Мнениеот ping23 » Съб 12 яну 2013 11:00


chefito написа:Всеки си гледа интереса. Разбирам и Булсат и Тв7 и БТВ. Печалбата и парите са движеща сила. В случая всичко е война за тях. На война няма правила. БТВ и ТВ7 са собственици на автроските си права и могат да правят каквото си искат с тях. За съжаление, това са фактите. ТВ7 са ми не толкова антипатични, докато БТВ са ми крайно антипатични, обаче съм имал близък контакт и със селската телевизийка Булсат, така че и трите фирми да изчезнат, няма да липсват на никого. Поне ще се разкарат тия антени от блокове и къщи или, за жалост, ще се заменят със същите, но с едно дразнещо лого на четвъртата фирма, собственик на първите две :)


Ти не разбра ли от горното написано че става въпрос не за война а за монопол което е незаконно.Корпоративна банка са се насрали в гащите понеже познай булсат като ти предожат домашен телефон gsm интернет и телевизия за 40лв на месец при абонати 1/3 от населението какво ще им се случи на vivacom/globul/mtel не ще им спират телевизиите ами не знам как още бомби по офисите не им слагат.


Потребителски аватар
apa6o
Мнения: 1101
Регистриран на: Пон 27 ное 2006 9:56
Автомобил: Skoda Octavia 1Z
Двигател: BKD
Местоположение: Перник

Re: Спряха и ТВ 7 по Булсатком,какво правим?

Мнениеот apa6o » Съб 12 яну 2013 11:12


Честно да си призная боли ме к*ра и за БТВ и за ТВ 7 това са две телевизии, които съм спрял да гледам от около година и никак нямам и намерение да го правя, спортни предавания - никак не ми дреме за тях. Цялата работа е игра за много пари, но ако се чувствате такива овни да се договаряте с Виваком, четете си внимателно договорите, защото тия хора имат лоши навици и не позволяваха да се прекрати договор за домашен телефон около 2 години, при което му течаха такси, имаше едни заплахи с фирми за вземания и други такива, докато накрая се оказа, че май няма да им мине метъра eusa Та аз с малоумни тъпанари като Виваком вземане-даване не желая да имам в близкото хилядолетие :не:


K
Мнения: 1334
Регистриран на: Вто 09 окт 2007 21:01
Автомобил: Passat B6
Двигател: DSG 4x4 CBBB

Re: Спряха и ТВ 7 по Булсатком,какво правим?

Мнениеот K » Съб 12 яну 2013 11:14


Тук си царства монопола. В крайна сметка страдат потребителите, които плащат безумни цени.
Къде са органите, които уж трябва да следят за това?


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Спряха и ТВ 7 по Булсатком,какво правим?

Мнениеот chefito » Съб 12 яну 2013 11:17


ping23 написа:
chefito написа:домашен телефон gsm интернет и телевизия за 40лв на месец при абонати 1/3 от населението какво ще им се случи на vivacom/globul/mtel не ще им спират телевизиите ами не знам как още бомби по офисите не им слагат.


На мен сега тези неща ми излизат 38лв. :idea:

Опитвам се да ти обясня, че това е война. Ти ако беше собственик и виждаш как ти потъват телевизиите и gsm оператора, щеше ли да си мълчиш? Войната си е война и не знам защо реши, че защитавам БТВ и Тв7, като ясно съм написал, че ми е през малкия петсантов к** за 3 те мизерни фирми?!?!


Потребителски аватар
Nikkolay
Мнения: 1652
Регистриран на: Съб 18 авг 2007 10:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Спряха и ТВ 7 по Булсатком,какво правим?

Мнениеот Nikkolay » Съб 12 яну 2013 11:53


Къде бил ключът от палатката :lol:
http://www.capital.bg/politika_i_ikonom ... ub_natisk/

"Да се създаде четвърти мобилен оператор в България, и то с ново поколение мрежа, не е лесно начинание. И то не само заради наситения на 150% пазар. Собствениците на "Булсатком", които се опитват да направят именно това, със сигурност вече са наясно с всички трудности. Дни след като в сектора на телекомуникациите се разбра, че сателитният доставчик на телевизия след месеци чакане е получил кредит от 41.7 млн. евро за изграждане на мрежата си за мобилни услуги, започнаха проблеми със същинския му бизнес. Който пък е заложен срещу кредита.

Първо, най-гледаната телевизия bTV (в която акционер е Красимир Гергов) поиска тройно увеличение на таксите за доставка на каналите си и след като "Булсатком" не се съгласи, просто спря сигнала към него. После същото предприе свързваната с банкера Цветан Василев TV7. Тя предупреди, че ако до края на седмицата не се споразумее с "Булсатком", също ще спре програмата си към абонатите му. Нов фронт на атаката беше отворен в сряда, когато в офисите на свързваната със сателитния оператор телевизия нахлуха служители на "Икономическа полиция", които по информация от вътрешни източници са иззели документи.

Така картинката става кристално ясна: "Булсатком" се опитва да влезе на GSM пазара, на който скорост набира наскоро купената от Цветан Василев заедно с руската VTB БТК. Самата "Виваком" пък прави опити да завземе позиции при телевизионните доставки. При така стеклите се обстоятелства очевидно "Булсатком" рискува и сегашния си бизнес извън задвижения GSM проект. А играта загрубя.

СВЕТЛИНА В ТУНЕЛА ЗА GSM 4

Въпросът ще продължи ли "Булсатком" с опитите си да влезе като по-сериозен играч и на телекомуникационния пазар вече има своя отговор - явно да. Компанията е получила от Уникредит Булбанк 41.7 млн. евро заем, срещу който е учреден особен залог върху предприятието като цяло. За момента от сателитния оператор не дават информация за какво ще се използват парите. Според източници от сектора обаче очевидно те са за изграждане на мрежата за мобилен пренос на глас и данни, за която "Булсатком" има лиценз от края на по-миналата година. Тоест проблемите на телевизионния и интернет доставчик в основния му бизнес явно не са го отказали от намеренията му за навлизане и на чужда територия."

http://www.dnevnik.bg/biznes/companii/2 ... stava_bez/

Последна промяна от Nikkolay на Съб 12 яну 2013 12:14, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
DanZki
Мнения: 201
Регистриран на: Пон 11 юни 2007 14:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Спряха и ТВ 7 по Булсатком,какво правим?

Мнениеот DanZki » Съб 12 яну 2013 11:58


Дайте да смажем единствената българска фирма.Минавайте на Вивашит и подобни.Нека пазара се управлява от руснаци,гърци и австрийци,ама после ревете по темите,че са некадърници и т.н. Да дойдат и Тюрктелеком,та направо всички да минем към тях. :предавам се


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6166
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Спряха и ТВ 7 по Булсатком,какво правим?

Мнениеот VWGT » Съб 12 яну 2013 12:03


http://www.capital.bg/politika_i_ikonom ... storystart

Точно така, всичко е война с всеки който си надигне гегата, и преразпределение на пазара между 4-5мата олигарха в бг, ние само можем да "гледаме мача", докато не ни спрат и тоя канал. Въпросът е върло политически :)



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: btkd и 41 госта