Цирк (преврат) в Zamunda?!

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Volkov
Мнения: 1704
Регистриран на: Нед 19 ное 2006 16:53
Автомобил: Golf 3 20 Jahre
Двигател: 2.0 16V ABF
Местоположение: София

Re: Цирк (преврат) в Zamunda?!

Мнениеот Volkov » Вто 07 яну 2014 18:09


Изображение Какви зелки, какви туршии?! "Ей, Богу!" :mhihi
За филми си ползвам кино Zamunda @ net! Па туршията си я ям с ракия! :drunk




Потребителски аватар
mladen0101
Мнения: 144
Регистриран на: Вто 14 апр 2009 12:31
Автомобил: polo
Двигател: AEX 1996
Местоположение: HELLAS

Re: Цирк (преврат) в Zamunda?!

Мнениеот mladen0101 » Вто 07 яну 2014 18:13


Ами да ви кажа в нет има повече сийд и потребители доста за мен е по-важно да свалям бързо а в се няма потребители така че дали е зелка, нет ,се или както искат да си именуват сайтовете за мен няма значение кой е оригиналдъ и кой краднат.


Потребителски аватар
xploda
Мнения: 1644
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 13:38
Автомобил: Civic
Двигател:
Местоположение: София

Re: Цирк (преврат) в Zamunda?!

Мнениеот xploda » Вто 07 яну 2014 19:19


BG_Golf4e написа:.se не е ли старата замун,нали след преврата\кражбата им взеха .net :eek


Правилно. Майнен грешкен :mhihi Обаче само заглавната страница с всички торенти е замунда. Като се цъкне на който и да е торент вече си е zelka.org :mhihi


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Цирк (преврат) в Zamunda?!

Мнениеот groznika » Вто 07 яну 2014 20:24


Истината е следната:

Преди имаше само .НЕТ
Член от екипа направи преврат/кражба и би шута на стария шеф и стария екип. Стария шеф успял да си възстанови някаква база данни и си вдигна почти идентично копие на сайта, но с нов домейн завършващ на .СЕ
За жалост обаче му секнаха париците и потенциала на .СЕ рязко загуби първоначалната си скорост. В момента .СЕ е посредствен петоразряден торент оцеляващ на ръба. До колкото знам преебания шеф е изпаднал в много дългове и положението му продължава да се влошава. Прогнозите са, че най-вероятно ще продаде сайта докато все още може да му измъкне някакви стотинки, но това само времето ще покаже.
В същото време в .НЕТ, новия шеф, който е и един от създателите и девелоперите на страницата, подхваща редица промени и оптимизаци. Чуха се много слухове, за продажби, закривания, унищожавания и тн., но се оказаха вятър и мъгла. В момента .НЕТ е преведена на още езици, махнаха се забраните за достъп от чужбина за много държави, отвориха се регистрациите, разработиха се нови опции в полза на потребителите и по всичко личи, че сайта тръгна амбициозно напред. До къде ще стигне амбицията на новия собственик можем само да гадаем, но по всичко личи, че добрите новини от .НЕТ не само, че не спират, ами и тепърва предстоят.

Лично мен не ме интересува кой какъв лев вади от реклами и тн. За мен е важно аз да съм доволен като потребител. Съжалявам, че все още не мога да си позволя да закупувам всичката интелектуална собственост от която се интересувам и докато стандарта ми на живот ми налага да си ограничавам финансиите за софтуер и култура, ще си ги набавям чрез такива сайтове най-малкото за да продължа да се развивам свободно вместо да си шлифовам мозъка пред телевизора с пробутваните там боклуци.


Потребителски аватар
Golf_Diesel_
Мнения: 2923
Регистриран на: Вто 02 дек 2008 22:08
Автомобил: Mercedes W210
Двигател: 290TD
Местоположение: Силистра

Re: Цирк (преврат) в Zamunda?!

Мнениеот Golf_Diesel_ » Съб 01 мар 2014 12:58


Вече втори ден сайта на замунда.нет не ми го отваря.При вас как е :question


Потребителски аватар
Комшията
Мнения: 434
Регистриран на: Сря 09 яну 2013 14:01
Автомобил: Passat B5.5
Двигател:
Местоположение: Haskovo

Re: Цирк (преврат) в Zamunda?!

Мнениеот Комшията » Съб 01 мар 2014 13:02


Golf_Diesel_ написа:Вече втори ден сайта на замунда.нет не ми го отваря.При вас как е :question

Zamunda.ch


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Цирк (преврат) в Zamunda?!

Мнениеот Sashko_Trg » Съб 01 мар 2014 13:07


На мен ми го отваря!


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Цирк (преврат) в Zamunda?!

Мнениеот groznika » Съб 01 мар 2014 16:44


При мен вчера не се отваряше, но днес е ок. Ето какво пише на началната им страница:

•2014-03-01 - Здравейте, поради наложителна смяна на DNS-те на сайта, имаше известни проблеми с достъпността до страницата. Zamunda.NET вече работи на пълни обороти и до няколко часа очакваме всичко да е наред. Ако все още изпитвате затруднения в отварянето на .NET, можете да използвате алтернативния ни домейн Zamunda.CH

Извиняваме се за неудобството:
Екип на Zamunda.NET


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12826
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Цирк (преврат) в Zamunda?!

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 01 мар 2014 16:46


Golf_Diesel_ написа:Вече втори ден сайта на замунда.нет не ми го отваря.При вас как е :question


+1
zamunda.ch
Има качена причина и извинение,защо не работи .net.


Потребителски аватар
Golf_Diesel_
Мнения: 2923
Регистриран на: Вто 02 дек 2008 22:08
Автомобил: Mercedes W210
Двигател: 290TD
Местоположение: Силистра

Re: Цирк (преврат) в Zamunda?!

Мнениеот Golf_Diesel_ » Съб 01 мар 2014 18:34


Дааа, вече работи.


Потребителски аватар
wss
Мнения: 37
Регистриран на: Сря 28 мар 2012 22:17
Автомобил: VW PASSAT CL B4
Двигател: ABS 1994
Местоположение: Казанлък

Re: Цирк (преврат) в Zamunda?!

Мнениеот wss » Съб 01 мар 2014 19:11


a за zamunda.se иска ли се нова регистрация ???


Потребителски аватар
sasho_mf
Мнения: 622
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 13:41
Автомобил: Toyota Corolla Verso
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Цирк (преврат) в Zamunda?!

Мнениеот sasho_mf » Съб 01 мар 2014 19:56


wss написа:a за zamunda.se иска ли се нова регистрация ???

Не


Потребителски аватар
Koko95
Мнения: 290
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 21:27
Автомобил: MK4 TDI
Двигател: ATD
Местоположение: Видин/Fuengirola

Re: Цирк (преврат) в Zamunda?!

Мнениеот Koko95 » Нед 02 мар 2014 1:23


Новата zamunda нещо не я отваря от чужбина? Старата стана много по приятна за ползване и вече няма нужда от Proxy за ползването и от чужбина. Много голям +


Потребителски аватар
CoZmO
Мнения: 676
Регистриран на: Вто 29 яну 2008 17:28
Автомобил: Passat Golf Scirocco Allroad A6C4
Двигател: PG EX EG BAU CAS AEL
Местоположение: София
Контакти:

Re: Цирк (преврат) в Zamunda?!

Мнениеот CoZmO » Сря 05 мар 2014 11:37


В интерес на истината, отдалечих се от тази сфера, но пък имам информацията от преди да стане Замунда-замунда... Историята е доста стара и започна още по времето на фрий сървърите. Бил съм част от Техно линка, след това се прехвърлихме в Евро нет, след това изградихме първият български тракер, вече не му помня и името. Админа при който се хостваше тракера го продаде без наше знание на един интернет доставчик, отцепихме се от него и създадохме САБ.БЗ... И така нататък. Но стига с "моята" история. Замунда тръгна от Фрий Бол бг. Познавам лично собственика, или по-точно един от собствениците, който ми е даже братовчед. Двама приятели почти от детството си, вдигнаха този домейн и този сайт. След като ние затворихме вратите на САБ.БЗ, Арена и Замундата почнаха да се оголемяват. От това следваше, че имат нужда от нови по-мощни сървъри, от персонал, който да се грижи за сайта и т.н. Доколкото ми е известно, въпросният крадец Break е назначен точно с първата вълна нает персонал. Така че - да, той доста е спомогнал за това, което е в момента замунда. НО! Мислите ли, че би било редно, работник да открадне бизнеса на шефовете си с предтекста, че той го бил изградил. Ми нали затова ти се е плащало бе?! Като не си бил доволен от заплащането - да си си намерил нова работа!

Не че наистина има някакво значение за обикновеният потребител. Потребителят затова е потребител, да не го интересуват нещата в кухнята. Но за хората, които сме били в кухнята, а и още са там "Замунда.нет" се превърна в табу за нас. Може вече да е много по-добър от преди, но никога повече няма да отворя този домейн. Затова и събс.саб.бз не искат да имат нищо общо с него.

Та така общо взето, историята на всички тези сайтове за субтитри и тракери е доста дълга, но тя не е интересна за обикновеният потребител.

Продължението със замундите не е никак розово за старите и истински собственици. Фирмата им обяви фалит. Изнемогват отвсякъде. Имаха големи планове и точно един от техните служители, на който имаха огромно доверие и вече от служител се бе превърнал и в добър приятел, им го наби толкова надълбоко, че още доста време ще хълцат...


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Цирк (преврат) в Zamunda?!

Мнениеот groznika » Сря 05 мар 2014 13:37


Интересни неща си написал колега, но не са съвсем достоверни.

Първо break е съсъздател на замунда от времето, когато беше още free linkos. Доста по-късно минава на договор и започва работа като уеб дизайнер под крилото на Мартин Павлов в неговата фирма за електронни услуги. Ангажиментите му със сайта остават странични и под масата тъй като официално г-н Павлов не е собственик на замунда.
Второто интересно нещо е нежеланието на сабаджиите да си партнират с Брейк. Защо не попиташ Дидодидо или Вавилона (щом си от "кухнята" тези никове не би трябвало да са ти непознати), дали и с кого точно си партнират? ;)
Третото нещо е, че тракера на саб никога не е бил фактор и конкуренция нито на замунда, нито на арена. Неговата концепция беше далеч по-различна. Затварянето му разбира се оказа своето влияние в развитието на големите, но в твоя коментар е силно преувеличено.

За финал мога да обобщя, че замунда.се/зелка.орг които останаха на г-н Павлов продължават да губят позиции и към днешния ден са на една доста незавидна позиция в класацията на алекса. Много хора обърнаха гръб именно на стария собственик и екип и това не е случайно. Саб, унакса и арена не правят изключение. За потребителите пък е ясно.

ПП
Големите планове на старите собственици бяха да политизират сайта и да използват платформата за да вкарат собствените си задници в парламента под претекст, че ще лобират и ще защитават правата на потребителите в мрежата. Дрън дрън та пляс.

Като цяло ситуацията е кофти и наистина някои хора потънаха зловещо. Ако си достатъчно в "кухнята" както казваш пък трябва да знаеш, че ако стария шеф беше пич на място, това никога нямаше да му се случи. Много хора в момента смятат, че си го получи напълно заслужено.

Мен лично не ме грее грам. Аз отдавна съм само потребител на тези сайтове и по никакъв начин не желая повече да си имам работа с повечето от тези хора, които някога познавах.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Scal1988 и 45 госта