Опасен шофьор на пътя!

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Persefona
Пололизирана
Мнения: 1933
Регистриран на: Пет 02 ное 2007 12:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Опасен шофьор на пътя!

Мнениеот Persefona » Пон 05 авг 2013 9:16


Здравейте, колеги.
Знам, че отдвана не съм писала в тази част от форума, но мисля, че тази тема е важна и е нужно да я има поне тук.

Тази сутрин, отивайки към работа, на прелеза в кв. Христо Ботев се оказах движейки се зад автобомила на снимката (син Форд Фокус с рег. номер СА 6125 ММ).
Водачът се движеше бавно на излизане от квартал Хр. Ботев в посока към летището по Източна Тангента и тъй като обстановката и маркировката позволяваха изпреварване, аз пуснах ляв мигач и започнах изпреварването. Докато не навлязох в лентата за насрещно движение автомобила не променяше скоростта или посоката си на движение. Когато бях в насрещната лента, водачът започна да ускорява рязко и да намалява в унисон с моята скорост. Аз не можех нито да завърша изпреварването си, нито да се прибера безопасно в лентата зад него.

За щастие, успях да спра точно преди съприкосновение с камион за боклук в насрещното, като използвах всичките си възможности, както и тези на спирачките си, за да предотвратя сблъсъка и се молех да няма пясък по пътя, който да не съм видяла.
Колежката, която возех, неопитен шофьор, вече беше преживявала катастрофа и цялата пребледня.

Продължих да карам след автомобила. Пропуснах отбивката за сградата, в която работех, защото исках да говоря с този човек и да му обясня колко опасен е за един неопитен шофьор като колежката до мен.
Тя ме увещаваше да спра и, че с нищо няма да променя човек, който е способен на такова нещо, най-много да си изям боя, но аз не можех да си представя да спра и да оставя такъв човек дори да продължи по пътя си, като той може би въобще не разбира как можеше да ОТНЕМЕ ЧОВЕШКИ ЖИВОТ в желанието си да доминира на пътя!

Късмет, че покрай нас мина патрул на охранителна полиция. Веднага ги спрях, обясних им с две думи какво се случи, за коя кола говоря, и че ще отида с тях да свидетелствам и те тръгнаха след автомобила, а аз след тях.

Форда спря на паркинга на бизнес сграда на бул. Неделчо Бончев номер 3 и от него излезе водача и се насочи към портала, от където влизаше патрулката.
Полицаите го помолиха да се приближи и да даде документите си, а той отговори "Гледай си работата!" и се обърна, за да си тръгне.
Полицаите излязоха от колата и го последваха, искайки личната му карта. След като се оказа наобиколен от полицаи, той спря и тръгна към патрулката, където чакахме аз и колежката ми.

Пред него и пред полицаите, аз обясних ситуацията с опасното изпреварване, той изчака да обясня, че съм успяла да спра, защото имам опит с рязкотро спиране, въпреки неблагоприятната обстановка и изкрещя: "Какъв опит, ма. Изпреварваш на място, където е забранено, не се обяснявай. Другия път като те видя, ЩЕ ТЕ ИЗБЛЪСКАМ ОТ ПЪТЯ!".... ШОК!!! И това пред полицаите!!!!

След като даде заявления за това къде съм карала, той веднага смени тактиката и каза, че въобще не е водач на тази кола и само е отишъл до нея да си вземе нещата. Въобще не се усети, че и аз и полицаите карахме през цялото време след него и го видяхме как паркира и как слиза от колата си.

Накрая даде личната си карта и те започнаха да му пишат акт за отказване на проверка на лични документи и написаха мен като свидетел.
Аз написах пълни обяснения, оставих телефон и адрес и написах в тях за заплахата пред полицай и отказа да даде личните си документи на полицай.

Той през цялото време говореше как ще обжалва акта и ще спечели и, че те ще си имат неприятности.

Очаквам той да обжалва и да спечели, защото звучеше уверен в арогантността си. Предполагам има защо.

Във фейсбук съм пуснала снимка, за която съм помолила да се сподели, за да знаят хората, да се пазят от такива "хора" и да съобщават в полицията при нарушение от страна на този "човек".

Ако имате профил във фейсбук и смятате темата за важна, моля споделете я, за да стигне до повече хора:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=177129952468490&set=a.111309839050502.15097.100005144589765&type=1&theater

Благодаря предварително.
20130805_091959.jpg




Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Опасен шофьор на пътя!

Мнениеот zografski » Пон 05 авг 2013 9:55


За жалост не е само този :bishop Така и така си му запомнила колата, сега може да му оставите едно Пернишко съобщение на предния капак Изображение


Вълчан
Мнения: 880
Регистриран на: Нед 17 мар 2013 20:11
Автомобил: Mazda 5
Двигател:

Re: Опасен шофьор на пътя!

Мнениеот Вълчан » Пон 05 авг 2013 18:48


Не се притесняваи.......такива цървули само приказват.Тези със връзките си мълчат и после тихичко им се разминава.Просто този е обикновен шофьор на някого и се мисли за голямата работа....да.. но не със Фокус.... :gayfight.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6100
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Опасен шофьор на пътя!

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 06 авг 2013 8:03


ще си намери майстора, я сам я с помощта на някой друг...


Потребителски аватар
Pavcho2
Мнения: 2008
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 15:11
Автомобил: Golf Mk4 GTI
Двигател: 1798 Т AGU custom intake
Местоположение: София
Контакти:

Re: Опасен шофьор на пътя!

Мнениеот Pavcho2 » Вто 06 авг 2013 12:43


99% съм сигурен, че това е същият идиот, който в неделя около 19ч. на кръстовището пред Балканстар в Х.Димитър ми наду главата с клаксона си при положение, че изчаквах да минат колите на светофара, който не работеше аз правех ляв завой посока кв. Орландовци от ул. Макгахан.
След като си извърших маневрата той се усети да тръгне но вече се появиха коли които се опита да засече!
Настигна ме на първият светофар след това се влачеше като сопол и като го погледнах се направи, че не ме вижда.
Благослових го и си продължих по пътя :death такъв малоумник не бях срещал скоро.


Потребителски аватар
radi_b4
Мнения: 101
Регистриран на: Пон 23 юни 2008 16:21
Автомобил:
Двигател: ACK
Местоположение: София

Re: Опасен шофьор на пътя!

Мнениеот radi_b4 » Сря 07 авг 2013 16:39


Няма страшно, това е поредното доказателство, че простотията е безсилна пред закона. Лошото е, че ще те викат като свидетел поне три пъти за показания.

Адмирации за постъпката.

П.п. Споделих страницата ти във фейсбук.

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk 2


Потребителски аватар
Rad3v
Мнения: 520
Регистриран на: Нед 19 окт 2008 16:41
Автомобил: Vw Golf 4 TDI
Двигател: ARL 2000g
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Опасен шофьор на пътя!

Мнениеот Rad3v » Чет 08 авг 2013 16:49


Гледах случая по телевизията и останах безмълвен. Аз който 90% от времето през деня шофирам (работата ми е такава) , не мога да си представя, че някой го е направил това. На този трябва да му се отнеме книжката и да не му се връща до живот. Та утре може да го направи пак ( Ако не го е правил и преди де ) но този път да е с летален край.


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Опасен шофьор на пътя!

Мнениеот rokera671 » Чет 08 авг 2013 17:13


Цървул !Избива комплекси .Такива нищо не им правят ,за жалост .Ама ,рано или късно ще намери батко си .


Вълчан
Мнения: 880
Регистриран на: Нед 17 мар 2013 20:11
Автомобил: Mazda 5
Двигател:

Re: Опасен шофьор на пътя!

Мнениеот Вълчан » Съб 17 авг 2013 20:20


Всеки ден се въртя около Хаджи Димитър и Левски и Суха Река.Как не съм го засякъл да ми свири и притеснява..или въобще някои друг. :mrgreen :k046 Може да изглежда просташки за някого но в тази Държава понякога приятелско потупване има по добри резултати от благата дума ... :wild ако можем да определим това за такова... :Mr Green Fun


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Опасен шофьор на пътя!

Мнениеот emo-gar » Съб 21 сеп 2013 13:03


Е,дразнещо е,но това си е ежедневие...хора всякакви,и зад волана на различни марки коли..
Мислех изобщо да не обръщам внимание,но и аз имах случай наскоро(08.09.13),на връщане от уикенд през Петрохан...някъде след Годеч,без значение...Та карам си аз "различното" возило (Лантра-комби) и настигам със скорост около 70-80км/ч едно зелено Г3,със зелени(т.е."тунинг" имаме...) стопове,номерче започващо СО...,чукам един мигач и на около 90км го изравнявам...Да ама...като почна оня ми ти "колега" да настъпва..докарахме го до над 120,отрказах се снизходително,не съм на тоя акъл вече :no .Колата е бензинова,а неговата-съдейки по пушека-дизел,можех да го "срежа",но не си струваше риска.Пък и имайки усещането,че после ще се гониме до София...Мислех да го спра на караулката на Ломско(щото стигнахме едновременно)...ма не ми се струваше вече актуално.
Пак на същия маршрут,някъде Монтанско..този път аз "пресякох" един Пасат..беше започнал маневра "изпреварване" и понеже ми беше малко в "мъртвата" зона на заден ляв калник,не догледах и в момента в който тръгнах и аз ,забелязах изпреварващият..рязко се върнах на място,но и човекът се дръпна назад.После махнах извинително,той също...и те-така,няма нерв,няма беля.

Иначе,вярно е:.."..настоящее умение ругаться матом,приходит с умением водить машину...!!!"(неизвестен автор)



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта