схема с измами в продавалник чрез PayPal

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
cezar1656
Мнения: 185
Регистриран на: Вто 07 май 2013 10:24
Автомобил: vw vento
Двигател: ABU
Местоположение: софия

схема с измами в продавалник чрез PayPal

Мнениеот cezar1656 » Сря 04 дек 2013 20:32


колеги,пазете се нигерийци от които предлагат висока цена за ваши неща и държат да платят чрез PayPal.изпращат ви имейл от подобен на този на PayPal в който уверяват,че в акаунта ви е преведена сума която обаче е в режим на изчакване докато изпратите номер на товарителницата и чак тогава ще бъде освободена.другата схема е почти същата,но там в имейла пише че сумата е 200 или повече евро по голяма,но ще я получите само ако преведете през Уестърн Юнион разликата...при интерес мога да постна и имейлите които получих аз.когато отказах да преведа парите получих заплашителен имейл в който заплашват с фбр и арест...за малко да улетя ама се светнах че при регистрацията на акаунта си написах имената си на кирилица а на купувача ги написах на латиница и в имейлите които са уж от PayPal имената ми бяха изписани на латиница




cezar1656
Мнения: 185
Регистриран на: Вто 07 май 2013 10:24
Автомобил: vw vento
Двигател: ABU
Местоположение: софия

Re: схема с измами в продавалник чрез PayPal

Мнениеот cezar1656 » Сря 04 дек 2013 20:50


ето и един от мейлите





PayPal



You've received a payment

Dear vencislav dimitrov,
Payments by PayPal
This email confirms that Jane Morris has sent you €800.00

Status: Pending

View the "NOTE" of this pending transaction below

Payment Details

Note:
I included €20 0.00 meant for Pick up Fee and extra € 50.00 for Western Union Charges. Kindly send it to pick up agent today. Nice doing business with you.

Paid Invoice
Pay with
VisaMastercardAmerican ExpressDiscoverPayPal
Summary of this invoice
Transaction ID: 9TQ95872YQ3810894P
Sent to vencislav dimitrov
vencii1983@abv.bg
Sent from Jane Morris
janemorris09@gmail.com
Invoice number 0001
Item Price €550.00
Pick-up & Delivery Fee

Western Union Fee

Total

Merchandise Title


Receiver Info:









Address Status:
€200 .00

€50 .00

€800.00

Car parts


Name: Katerina James
Address: 5 tomori ave elewura challenge
City:Ibadan
State: Oyo
Zip code: 23402
Country: Nigeria
See full size image




Confirmed



This is to inform you that you are required to send a sum of €200.00 to the address above via Western Union Money Transfer and get back to us with the relevant information's which you will be provided with after the money has been sent. You are requested to give us the MTCN (Money Transfer Control Number) and the Sender's Name and Address used in making the transfer after which we will then credit the total sum of €800.00 into your PayPal account. Above is the Address where the money is to be sent using Western Union Money Transfer.

Please note:
We wish to inform you that Jane Morris has made her/his intentions known to PayPal that she will like €200.00 to be sent to the recipient's address above via Western Union Money Transfer.

This payment has been deducted from the buyer's account and has been " APPROVED " but will not be credited into your account until the MTCN # is sent to us for verification, so as to secure both the buyer and the seller. Below are the relevant information required before your account will be credited.

Questions Please Click Here to contact PayPal Customer Service Department concerning this Transaction.

All you have to do is to Click Here to or reply directly to this email with the MTCN and the Sender's Name and Address used when sending the money through Western Union Money Transfer. You will receive a "Confirmation Email" from PayPal Service informing you that your PayPal account has been credited with €80 0.00 as soon as the above information's has been received and Verified by us.

------------------------------ ------------------------------ ------------------------------ ---------

Please, understand that this is a security measure intended to help protect both the Buyer and the Seller. We apologize for the inconvenience that has caused you.

Because of the inconvenience this causes we are giving you the next two incoming transfers for free! You will pay no fees for your next two incoming transfers.

PayPal will be responsible for any loss incurred during the course of this transaction.

With more than 297 million accounts worldwide, we are a leading online payment method you can trust!

Thank you for using PayPal®.
PayPal Security.

https://www.paypal.com/us/mrb/pal=KZAL42RVE3MQS

Scott Thompson
President
PayPal, Inc

PayPal Email ID PP1525


Потребителски аватар
Vag_activator
Мнения: 941
Регистриран на: Пет 27 юли 2012 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: схема с измами в продавалник чрез PayPal

Мнениеот Vag_activator » Сря 04 дек 2013 21:01


Мен ме пробваха,но след 10-20 емайна с въпосът изпрати ли стоката....
Понеже не видях пари посметката,още със първото "Fuck off"... и спряха да ми пишат.
Разбраха,че съм ги усетил!


cezar1656
Мнения: 185
Регистриран на: Вто 07 май 2013 10:24
Автомобил: vw vento
Двигател: ABU
Местоположение: софия

Re: схема с измами в продавалник чрез PayPal

Мнениеот cezar1656 » Сря 04 дек 2013 21:07


при мен бяха нагли и започнаха да ме заплашват.подозирам обаче че под тази измама стои наш сънародник.от там не могат да се логнат.лицето твърди че е на легло и не може да говори


Потребителски аватар
Stefan
R.I.P Madcap
Мнения: 18394
Регистриран на: Пет 16 сеп 2005 8:50
Автомобил: VW mk1 Cabrio VW mk2 Black Betty
Двигател:
Местоположение: Чепеларе/Пампорово

Re: схема с измами в продавалник чрез PayPal

Мнениеот Stefan » Сря 04 дек 2013 21:34


Какви арести, какво ФБР :mhihi Тия яко са се филмирали :Mr Green Fun Как някой ще ми обяснява, че ми е превел пари по сметка, след като не съм приложил такава :d045 На такива интернет комуникации особенно с непознати аз лично въобще не обръщам внимание, като продавам нещо прилагам телефонен номер на който очаквам клиента да се обади! Като не се обади, много му здраве :a045


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18720
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: схема с измами в продавалник чрез PayPal

Мнениеот hooligans » Чет 05 дек 2013 0:39


Трябва да си голям наивник (да не кажа по-тежки думи :mhihi ) за да се вържеш на този номер.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8301
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: схема с измами в продавалник чрез PayPal

Мнениеот Stivi » Чет 05 дек 2013 9:15


hooligans написа:Трябва да си голям наивник (да не кажа по-тежки думи :mhihi ) за да се вържеш на този номер.


:th_up предполагам си имал предвид думата "идиот" :mhihi


Потребителски аватар
shotik
Мнения: 349
Регистриран на: Пон 09 юли 2007 21:07
Автомобил: Seat Cordoba Vario 2000
Двигател: ALM 1.6 MPI 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: схема с измами в продавалник чрез PayPal

Мнениеот shotik » Чет 05 дек 2013 10:50


На мен за една Шкода 120 ,която бях обявил в Продавалник,ми пише някой на английски,превеждам през гугъл,,но не всичко се разбира,отговарям ,че не разбирам този език и почват да ми пишат на български,че били в САЩ.Предлагат ми двойна цена,да си пратя данни ,за да ми преведат пари,за да не изпуснат този уникат/35 г/,отговарям да си намерят доверен човек в България ,който да дойде и плати и оформи пътуването на колата.Наново пишат ,че той пътува с корабна компания и ще дойде ,но да пратя адрес и телефон за връзка,на което отговарям ,като дойде да се свържат през Продавалник и да направим сделката и повече не писаха.
Аз се досетих ,че може да има някаква измама ,в друг форум съм питал ,все пак за информация и всички бяха съгласни с мен ,че е така.

Повече не са се обаждали ,изтрил съм съобщенията и затова не мога да ги покажа.


Потребителски аватар
relaxxx
Мнения: 1279
Регистриран на: Съб 19 юни 2004 11:28
Автомобил: 4x4
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: схема с измами в продавалник чрез PayPal

Мнениеот relaxxx » Чет 05 дек 2013 12:32


Фишинг се нарича това.. ако мине .. или social engineering.. вие не сте се хванали, обаче що народ се е... даже и да не е от българия.. виж че имейла ти е подписан от президента на пейпал.. смях.. смях... и ФБР ше дойдат у вас.. хаха смях.. обаче с много наивни души това тежи достатъчно за да захапят въдицата.. За тях е важно да направят обем.... това като вица...

- много еба, ма и много ме бият..


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: схема с измами в продавалник чрез PayPal

Мнениеот silent » Чет 05 дек 2013 12:51


Добре де , може ли някой да ме светне как ще ми източат сметката по предоставен Ай Бан на който да преведът пари по сметка.
И друго как успяват да източват кредитни карти по номера им... без да им е даден секюрити кода.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6156
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: схема с измами в продавалник чрез PayPal

Мнениеот VWGT » Чет 05 дек 2013 13:29


нищо не могат да направят, те за тва тръгват от далеч, самият факт, че си им обърнал внимание обаче те прави потенциална мишена и ако си шаранче само от теб зависи как и колко ще им дадеш ... то като в риболова, ако не кълве - зле, ама кълве ли никога не дърпащ при първото трепване на плувката, номера е в засечката.


cezar1656
Мнения: 185
Регистриран на: Вто 07 май 2013 10:24
Автомобил: vw vento
Двигател: ABU
Местоположение: софия

Re: схема с измами в продавалник чрез PayPal

Мнениеот cezar1656 » Чет 05 дек 2013 18:43


silent написа:Добре де , може ли някой да ме светне как ще ми източат сметката по предоставен Ай Бан на който да преведът пари по сметка.
И друго как успяват да източват кредитни карти по номера им... без да им е даден секюрити кода.




тук става въпрос за пейпал колега.няма как да ти източат сметката....колкото до кредитните карти там играта е друга


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: схема с измами в продавалник чрез PayPal

Мнениеот silent » Пон 09 дек 2013 11:44


cezar1656 написа:
silent написа:Добре де , може ли някой да ме светне как ще ми източат сметката по предоставен Ай Бан на който да преведът пари по сметка.
И друго как успяват да източват кредитни карти по номера им... без да им е даден секюрити кода.




тук става въпрос за пейпал колега.няма как да ти източат сметката....колкото до кредитните карти там играта е друга

добре де колега кажи с кредитните каква е играта....аз пазрувам доста често основно от китай , през пай пал също ..та ми е много интересно как някой циганин ще ми ска номера на банковата сметка или номера на кредистната карта да ми преведе пари и ще ги източи... иначе фишинга на пай пал ми е ясен номера...макар че на мен не ми се е случвало досега....


Mad_Bastard
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 25 юни 2014 8:52
Автомобил:
Двигател:

Re: схема с измами в продавалник чрез PayPal

Мнениеот Mad_Bastard » Пет 17 юли 2015 19:17


You've received an instant payment

Hello lazar Shalamanov,

This e-mail confirms that you have received an Instant payment of €3,950.00 EUR from David Johnson via PayPal MERCHANDISE Payment Service.

Reversals : This method of payment cannot be reversed.

Status : Pending - Transport Company Awaiting Payment.
View the details of this pending transaction below

Summary of this transaction
Transaction ID

Sent From MYR849375694INT

David Johnson
davjoh1985@gmail.com

Sent to


lazar Shalamanov
lazarin_fun@abv.bg

Merchandise Amount
€3,550.00 EUR

Transport Charges

Total Amount

Title

€400.00 EUR

€3,950.00 EUR

Car purchased


Once the money is on your account you can:

Spend the money online at thousands of shops that accept PayPal
Withdraw it from your bank account.
Transfer the money to a credit card.

The above sum includes the transport charges & tax as we and the Transport Company quoted for the buyer (as per PayPal MERCHANDISE PAYMENT POLICY). You will receive a Message from the us shortly informing you on how to send the Transport Fee and Tax to the tran


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: схема с измами в продавалник чрез PayPal

Мнениеот betaserk » Пет 17 юли 2015 19:31


Аз един път получих мейл уж от paypal и пишеше, че имало някакъв проблем с логина и щели да ми закрият сметката ако не съм написал кода и името за да видели дали съм аз и не ми е фалшив профила или нещо от сорта беше, за малко да се хвана :mrgreen Обаче си викам чакай да пробвам да влезна и си влезнах като пич и като гледам другите мейли от Paypal си пише, че е от там а на този фалшивия беше някакъв измислен мейл.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта