Мебели от европалета

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
bobiwer
Мнения: 328
Регистриран на: Нед 05 авг 2007 2:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мебели от европалета

Мнениеот bobiwer » Сря 12 фев 2014 16:35


Здравейте, колеги, имам желание да си направя диван и маса от европалета, но не мога да открия от къде да си купя. По складовете и борсите не продават на бройка. Дали някой има информация или познати, от които да закупя 16-18 европалета?

Ще съм много благодарен.

http://www.kab-sofia.bg/component/content/article/2427-mebeli-i-dekoratziya-ot-transportni-paleti




Потребителски аватар
luboveliki
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 11 дек 2006 22:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Мебели от европалета

Мнениеот luboveliki » Сря 12 фев 2014 17:26


един приятел си направи дограмата и интериорните врати от европалета и дърво от укрепване на едрогабаритни товари,стана готино байцвано лакирано ...........обаче след 2-3 години почнаха разни животинки и корояди да я съсипват направо я направиха на решето,излезна му на половин цена(демек матеряла без пари) но сега съжалява,според мен има вариант преди да се монтира да се намаже с нещо защитно, иначе провал


Потребителски аватар
Ivan Cholakov
Мнения: 48
Регистриран на: Пон 24 юли 2006 17:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Мебели от европалета

Мнениеот Ivan Cholakov » Сря 12 фев 2014 17:38


Здравей, ако ще правиш такива мебели не е лошо палетите да са фумигирани. Това означава, че са третирани против всякакви, червеи, дървояди, насекоми и други. Аз мога да ти предложа, останали са ми 40-тина палета нови. 100/120 см. ако ти вършат работа, от Бургас съм. Поздрави.


Потребителски аватар
bobiwer
Мнения: 328
Регистриран на: Нед 05 авг 2007 2:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мебели от европалета

Мнениеот bobiwer » Сря 12 фев 2014 20:13


Да, забравих да напиша размерите, които търся :) 80/120см.
За обработка не бях помислил, но си мислех да ги боядисам със спрей за боядисване на кола.

Последна промяна от bobiwer на Сря 12 фев 2014 23:48, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Мебели от европалета

Мнениеот muns61 » Сря 12 фев 2014 20:27


Kato гледам дъските на палетите, представям си какво ще се получи! :horror
Освен ако си фен на грънджа.

Последна промяна от muns61 на Сря 12 фев 2014 20:46, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
DimitarBT
Мнения: 744
Регистриран на: Съб 23 фев 2008 8:38
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: 2E
Местоположение: Ловеч
Контакти:

Re: Мебели от европалета

Мнениеот DimitarBT » Сря 12 фев 2014 20:36


Като човек от тоя бизнес смея да изкажа мнение.Дървесината,която се използва за направата на евро палета е топола.Рядко има цехове,които използват чам,или някакъв друг вид дървесина.Тополата е изключително неблагоприятна за интериорно ползване...така да се изразя.Последното изискване,което се прие за евро палетата е,въпросните да се правят от суха дрвесина(минават през сушилня) и тотално импрегниране срещу дървояди,плесени и гъби.Въпреки всичко,няма да загубиш ако пак си ги импрегнираш.Има 2-3 марки препарати на водна основаАко искаш ще ти ги напиша на лични да не стане реклама. Моят съвет е да търсиш палета направени от чам.Тополата и кавакът лично аз не бих си ги сложил в хола.Дано съм бил полезен


Потребителски аватар
instantaccess
Мнения: 689
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: Мебели от европалета

Мнениеот instantaccess » Сря 12 фев 2014 20:47


По принцип палетът, наречен "европалет" е с определени размери, затова и е излишно да се споменава.
Разгледах сайта, който е дал колегата - има мног такива фирми, които намират приложение на евтини материали в ежедневието, в случая дали ще наредиш 4 палета под матрака или ще сложиш матрака на пода няма голяма разлика, ама едното изглежда по-нестандартно. Особено ако се "вкарат" малко апликации и боички.
В случая не се гледа дълготрайността на въпросната мебел, а това като ги сменяш през 3мес. или веднъж годишно и хората да си казват - ей тоя правил "основен" ремонт.

Така или иначе изглежда интересна идея.
Повечето фирми ги продават на 1,50лв. на брой на фирми, които ги изкупуват и след това препродават на друга цена, разбира се.


Потребителски аватар
mladen0101
Мнения: 144
Регистриран на: Вто 14 апр 2009 12:31
Автомобил: polo
Двигател: AEX 1996
Местоположение: HELLAS

Re: Мебели от европалета

Мнениеот mladen0101 » Сря 12 фев 2014 20:55


[quote="DimitarBT"]Колега кажи кои са тези препарати които си ползвал и си заслужават.


Потребителски аватар
DimitarBT
Мнения: 744
Регистриран на: Съб 23 фев 2008 8:38
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: 2E
Местоположение: Ловеч
Контакти:

Re: Мебели от европалета

Мнениеот DimitarBT » Сря 12 фев 2014 21:49


Ами...единият е Bochemit другият е Resistol.По принцип има много препарати за импрегнация.Но специално тези двата са на водна основа(демек предполага се,че не са чак такава отрова).Бохемита има и концентрати,има и готови за употреба,както и за интериор...така и за дървесина,която е изложена на атмосферни условия.Хубавото е на Бохемита е ,че предлага комплексна защита от влага,насекоми,плесени и гъби.На кратко е това...Резистола също е добър вариант...Просто казвам впечатления от първо лице.Доста години работя с този препарат.Ай стига толкова,че трябва да ми плащат вече... :mhihi


m135
Мнения: 226
Регистриран на: Нед 24 юли 2011 22:05
Автомобил: vw polo 1.4mpi
Двигател: AUD 2000
Местоположение: svishtov

Re: Мебели от европалета

Мнениеот m135 » Сря 12 фев 2014 22:32


Кавака е другото име на Бялата Топола, едва ли правят от нея палета, тя става и за ламперии и за мебели. Европалетата се правят най-често от дървесината на хибридни бързорастящи видове тополи. Може и да попадне и някой кавак между тях при сечта, но не си струва да се разваля за палета.
По нашият край има един вид върба вирее край Дунав, викаме и червена върба, заради червеникавият цвят на дървесината, от такава преди години ми правиха кухненските шкафове и ламперията, засега 18-20 години никакъв проблем.


Потребителски аватар
Ivan Cholakov
Мнения: 48
Регистриран на: Пон 24 юли 2006 17:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Мебели от европалета

Мнениеот Ivan Cholakov » Сря 12 фев 2014 22:44


В интерес на истината аз съм взимал палети от три различни фирми в България и на трите материалът беше чам. Второ европалета не е само един размер,а стандарт за конструкция, и трето не е задължително палета де е печен, може да се използват и препарати като метилбромид, примерно. Мебели за дома не съм виждал, но знам заведение в което и интериора и външната градина е от такива палети, за сега повече от година, дори май са две, нямат признаци на износване. Поздрави.


Потребителски аватар
bobiwer
Мнения: 328
Регистриран на: Нед 05 авг 2007 2:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мебели от европалета

Мнениеот bobiwer » Чет 13 фев 2014 10:07


Благодаря ви за полезната информация, колеги, но преди да ми потрябват каквито и да е препарати, трябва да намеря палети. Бихте ли ми казали от кои точно фирми сте взимали вие?

Палетите ще използвам не вкъщи, а в една стая, в която тренираме няколко момчета и искаме да я направим по-удобна, за да се събираме там. :c010 :drunk :beer


Потребителски аватар
nigga
Мнения: 897
Регистриран на: Съб 16 дек 2006 13:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Мебели от европалета

Мнениеот nigga » Чет 13 фев 2014 11:51


https://www.facebook.com/1001Pallets?ref=profile

Тук има интересни идеи :th_up


Потребителски аватар
instantaccess
Мнения: 689
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: Мебели от европалета

Мнениеот instantaccess » Чет 13 фев 2014 16:28


Да, а също така е важно да се каже, че според стандарт ISO6780 са определени 6 различни размера палети. Също така думата "палет" е в м.род., и в Българският език се членува "палетът". Всички останали наименования като "(евро)палета" и "(евро)пале" са неправилни.
Разбира се всеки европалет е обозначен със знак за типово одобрение, отнасящо се за всички държави в ЕС.


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мебели от европалета

Мнениеот vasstop » Пет 14 фев 2014 12:01


Една приятелка си ги поръча от тук:
http://www.trans-pal05.com/bg/home.html
Даже и ги направиха там на място.
Аз лично и ги карах в офиса, станаха много добре.

работят от 8.00-17.00
0885 300 805
и този който го държи се казва Пламен - 0899 17 11 82



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Zdravkov94 и 37 госта