Въпрос за работа в Lufthansa Technik

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
golfmaniak666
Мнения: 1147
Регистриран на: Вто 25 яну 2011 1:35
Автомобил: Golf 4 TDI
Двигател: AHL
Местоположение: София

Въпрос за работа в Lufthansa Technik

Мнениеот golfmaniak666 » Сря 01 апр 2015 11:01


Здравейте колеги.Дилемата е следната.Аз съм магистър в технически университет софия и ми предложиха работа като механик в тази фирма.Минах си тестовете и изпитите и ми остава момента с подписването на договора.Та въпроса ми е някой работи ли в тази фирма и има ли впечатления от нея?Аз лично по форумите прочетох доста стряскащи побликации от сорта на заплата 800лв и 31дни работни дни по 12 часа.на други места ги хвалят като Немска фирма с стил и традиции.За това реших да пиша тук с надеждата на реален отговор от вътрешен човек в фирмата. :love.vwclub




Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6156
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за работа в Lufthansa Technik

Мнениеот VWGT » Сря 01 апр 2015 11:27


Не съм вътрешен човек, но бих ти споделил следното:
1. в днешно време да ти предложат на готово работа след като току що завършваш ... не е оферта за изпускане
2. щом сте стигнали до договор, редно е да знаеш вече какви ще са условията. Дори и да има овъртайм, особено в такива размери, той би следвало да се заплаща.
3. имам познати там, които са доволни и от заплащане и от условия (но са на биснез позиции, не са техници)
4. доколко е "немска" фирмата в положителния смисъл на тази дума не зная. Сдружение е м/у немци и българи. От българска страна доколкото знам са ТИМ.
5. в НЕТ-а можеш да намериш всичко. Принципно недоволните са много (ама много) по-активни от доволните в изразяването си на мнение.


Потребителски аватар
plameney
Мнения: 397
Регистриран на: Вто 25 май 2010 21:46
Автомобил: Passat B5 1.6
Двигател: ARM 2000
Местоположение: Асеновград
Контакти:

Re: Въпрос за работа в Lufthansa Technik

Мнениеот plameney » Сря 01 апр 2015 11:30


Здравей колега.
По въпроса за работното време и заплащането е най-добре да попиташ работодателя.Информацията от други колеги може да не е валидна за твоето конкретно работно място.Във фирмата в която аз работя,заплатата варира от 700 до 1600 лева-става въпрос за механичен отдел.Работното време на тези с по-големите заплати е с оставане след работа ако е необходимо,както и работа в някои от почивните дни.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за работа в Lufthansa Technik

Мнениеот инжектопляктор » Сря 01 апр 2015 11:56


Не съм работещ там, но като се зачетох в страниците направо ужасяващо оплаквания - това или е целенасочена кампания в Интернет срещу компанията или от немското в нея в българският офис е останало само името.


orlin4ooo
Мнения: 388
Регистриран на: Вто 16 ное 2010 22:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за работа в Lufthansa Technik

Мнениеот orlin4ooo » Сря 01 апр 2015 12:05


Немска компания с български мениджмънт - сам си прави изводите :) Мой познат избяга с 200 от тях.


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за работа в Lufthansa Technik

Мнениеот maxpayne » Сря 01 апр 2015 13:30


Основния проблем е липсата на почивка през почивни дни, зависи от графика, но често може да работиш неделя и да почиваш в сряда. Но работата през почивни и празнични дни се заплаща по трудовото законодателство като цяло. Като за първа работа директно от ТУ мисля е доста добре. Ако не ти хареса след 1 година ще е много по-лесно да си смениш работата като имаш опит и всички сертификати.


Потребителски аватар
golfmaniak666
Мнения: 1147
Регистриран на: Вто 25 яну 2011 1:35
Автомобил: Golf 4 TDI
Двигател: AHL
Местоположение: София

Re: Въпрос за работа в Lufthansa Technik

Мнениеот golfmaniak666 » Сря 01 апр 2015 13:47


Прави сте.и аз четох доста в нета и мисля да се пробвам поне докато не дойде нещо по добро


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за работа в Lufthansa Technik

Мнениеот silent » Сря 01 апр 2015 16:50


Постоянно търсят хора ..дори и аз съм кандидатствал но явно там търсят плади хора...
За заплащането в България никой не цени инженерното образование особено най-тежкото и най-основното машинното. В момента под 1000лв...
Работил съм в чужди фирми...обикновенно слагат един българин шеф дават му чужбинска заплата в замяна на това да изтисква всички останлаи работници и им плаща възможно най-малко...Жалко че хората имаха големи очкавания към чуждестраните фирми...
Контактувал съм с хора от Луфтханза....като цяло не съм впечатлен от общо техническата им грамотност...да не говоря какъв проблем им е (на фирмата)да начертаят един несложен чертеж на детайл на аутокад който да им се изработи. Забелязал съм че в България началниците са технически по неграмотни от подчинените си..това важи за този с който съм контакувал....Ако все пак ти предложата една стартова заплата от 800-1000лв се хващай и стискай зъби за начало не е толкова зле...


Потребителски аватар
Ivcho
Мнения: 1439
Регистриран на: Пет 10 сеп 2004 16:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Въпрос за работа в Lufthansa Technik

Мнениеот Ivcho » Сря 01 апр 2015 19:38


Това е истината, не се почива в почивните дни, всеки извънреден труд се заплаща задължително, винаги се плаща договореното и изработено без някакви шикалкавения и мрънкания. Мисля че, е добър вариант за работа.


Вълчан
Мнения: 880
Регистриран на: Нед 17 мар 2013 20:11
Автомобил: Mazda 5
Двигател:

Re: Въпрос за работа в Lufthansa Technik

Мнениеот Вълчан » Сря 01 апр 2015 19:40


Ако ти дават 1000лв не е зле за начинаещ.Всичко по нататък си идва със времето.Да не говорим че може и да се прехвърлиш след години във някое подразделение във чужбина.Все пак е добре да фигурира тази компания във твоето CV
Ако не ти стане работата загледаи се тук....https://karriere.volkswagen.de/cui%28bD1kZSZjPTEwMA==%29/default.htm?configurationId=ZPTM_UNREG_SEARCH
Препоръчвам ти завода в гр Емден.Едно че си търсят хора и друго че града е много хубав със евтини апартаменти под наем.Точно преди седмица бях там във завода.... :th_up


Uneek
Мнения: 1606
Регистриран на: Пон 15 май 2006 16:14
Автомобил: 1998 VW Polo Variant
Двигател: APQ
Местоположение: Благоевград

Re: Въпрос за работа в Lufthansa Technik

Мнениеот Uneek » Пет 03 апр 2015 14:22


Стана ми интересна една обява, и затова си позволявам да питам в тази тема, понеже е свързана с авиацията.
http://www.jobs.bg/f2679194

Та въпроса ми е, каква е идеята на изискването - "Ability to swim" за стюард / стюардеса ... В случай на приводняване на самолета или :rolleyes


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6156
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за работа в Lufthansa Technik

Мнениеот VWGT » Пет 03 апр 2015 14:36


сигурно, даже доколкото съм чувал стандарта бил мин 25 метра самостоятелно плуване
тия доста малко изисквания са вкарали даже :)


pepone
Мнения: 200
Регистриран на: Пон 07 апр 2008 21:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: the island

Re: Въпрос за работа в Lufthansa Technik

Мнениеот pepone » Пет 03 апр 2015 15:28


golfmaniak666 написа:Здравейте колеги.Дилемата е следната.Аз съм магистър в технически университет софия и ми предложиха работа като механик в тази фирма.Минах си тестовете и изпитите и ми остава момента с подписването на договора.Та въпроса ми е някой работи ли в тази фирма и има ли впечатления от нея?Аз лично по форумите прочетох доста стряскащи побликации от сорта на заплата 800лв и 31дни работни дни по 12 часа.на други места ги хвалят като Немска фирма с стил и традиции.За това реших да пиша тук с надеждата на реален отговор от вътрешен човек в фирмата. :love.vwclub

аз имам там познат, доволен е, и заплатата е доста добра, но той има стаж, който на тебе ти липсва, аз бих се метнал, пък после, ако не те кефи вече ще имаш стаж и ще можеш да избираш, най-важното е да поработиш малко....парите първоначално са на заден план, навсякъде е така


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за работа в Lufthansa Technik

Мнениеот silent » Пет 03 апр 2015 16:23


VWGT написа:сигурно, даже доколкото съм чувал стандарта бил мин 25 метра самостоятелно плуване
тия доста малко изисквания са вкарали даже :)

Ами не просто искат да са сигурни че докато чакаш обратния полет в Дубай например ....няма да се удавиш в басейнчето на хотела...щото ще си е трудова злополука... :mhihi


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Въпрос за работа в Lufthansa Technik

Мнениеот Ivailo » Пет 03 апр 2015 17:52


Демек, питаш ни кво ти пише в договора? :eek
Идва, четеш, ако те устройва - подписваш. Баси темата.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Pet_rov и 39 госта