Billa се оттегля от България

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Billa се оттегля от България

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Чет 02 апр 2015 18:18


http://www.dnevnik.bg/biznes/companii/2015/04/02/2504777_billa_se_otteglia_ot_bulgariia/

Направо не мога да повярвам и дано по-бързо тези паразити се изметат от България.
То не, че другите са цветенца за мирисане, но тези са пословични скъперници.
Съсипаха бизнеса на малките магазинчета и на много хорица.
Не плащаха навреме на българските производители.
Плащаха унизителни заплати на персонала си.

ТОВА НЕ СА ИНВЕСТИТОРИ! ТОВА СА СИ ЧИСТИ ГРАБИТЕЛИ!

p.s. Понеже в статията има гадни коментари Ви моля да не го обръщаме на политика. Пишете само реални факти и съм убеден, че има колеги, които са много по-наясно от мен. :beer




Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Billa се оттегля от България

Мнениеот silent » Чет 02 апр 2015 19:30


Била и Пени никога не с ми били любими магазини и дори не влизам в тях...Лидл също....но пък последните имат доста добър и изгоден нехранителен асортимент така че са ми необходими....А за първите черен парцал няма да вържа и хич няма да ми липсват...Основно пазарувам в Кауфланд и Фантастико така че да си заминават...


Потребителски аватар
VW_passatOR
Мнения: 229
Регистриран на: Пон 19 яну 2015 21:43
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: 2.0 TDI 2005 BMP

Re: Billa се оттегля от България

Мнениеот VW_passatOR » Чет 02 апр 2015 19:40


Имам доста близък познат работещ в Била и на скоро са организирали събрание обсъждайки специално тези слухове. Отговорът е НЯМА ТАКОВА НЕЩО.


drmilendd
Мнения: 1115
Регистриран на: Вто 30 авг 2005 23:02
Автомобил: Opel Vectra
Двигател: 22ZE 2009
Местоположение: София
Контакти:

Re: Billa се оттегля от България

Мнениеот drmilendd » Чет 02 апр 2015 19:57


Всъщност жалко за Била. Месото им е много добро (собствена транжорна), салати и топла витрина също. И дума не може да става за боклуците на Кауфланд. Доколкото четох тимаджиите (карфур и пикадили) ще купуват и била и ще въведат порочните си практики да бавят плащания. Асортимента на пикадили е доста зле, а карфур вече си е живо мошеничество - подвеждащи етикети и цени. Не знам на какво се дължат коментарите по нагоре, това е моето мнение на потребител.
Грабители не мога да ги нарека, защото досега всеки път съм влизал по собствено желание, никога не са ме влачили насила вътре и ограбвали.
А по въпроса за заплатите и данъка печалба - не слушайте само воленчо. Дори и да си изнесеш печалбата (както Лукойл), задължително пращаш осигуровките на работниците си тук, което е много повече от 10 % данък.
Жалко за нас, защото на мястото на Била идват мутрите. Тва е


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Billa се оттегля от България

Мнениеот Pichaga » Чет 02 апр 2015 20:01


Аз пък съжалявам
поредният нормален чужд инвеститор напуска kleta majka bulgarya
Все повече мутрите завземат и този пазар
има какво да се прочете по темата в нормалните независими медии...говори се, че Белла ще ги купуват. Онзи с мечката сещате ли се? Дето му пускахте снимката...Все тая, тук все по-малко става за живот
а за малките магазинчета с огромните им надценки и некачествени продукти имам друго мнение.


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Billa се оттегля от България

Мнениеот maxpayne » Чет 02 апр 2015 20:23


Била за мен са един от читавите магазини, особено билата на бул. България. А колкото до малките магазинчета - те са обречени на фалит, неизбежно е. Иначе съм съгласен, че спрямо доставчици и производители имат кофти политика, но е въпрос на скромна държавна намеса това да се урегулира.

Впрочем някъде пишеше, че новите карфур/пикадили са проявили интерес да ги купят, а това са два от най-кофти магазините по мое мнение. Карфур със смешен асортимент (гръцките му собственици явно са гола вода), пикадили със завишени цени. Сега ще се получи смешен асортимент на високи цени :mhihi


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Billa се оттегля от България

Мнениеот anonym0us » Чет 02 апр 2015 20:27


НЕ се радвайте на това скъпи събратя. Когато нещо си отиде, идва друго на негово място, а то може да е или по-добро (ама ме съмнява) или по-зле. А в милата ни родина, винаги става на обратно, винаги става все по-зле. Ако на това се радваме, това означава, че народа има пари и не е за жалене. Аз лично съм бил доволен от Билла, и не съм имал проблеми, нито със касите, нито със стоката. А тези малки магазинчета и супер маркети са толкова надути като цени, че и персонала те гледа сякаш си длъжен да излизаш с пълна количка. Докато в Билла, и други магазини (НЕ работя там и нямам интерес да хваля) съм купувал само 1 шоколад и не съм имал проблем, нито криво отношение. Ако е истина това в статията мн. ще ми е гадно.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8116
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Billa се оттегля от България

Мнениеот Bai Sando » Чет 02 апр 2015 20:30


Не знам при вас,ама при нас е най-скъпият и непосещаем магазин.Преди 12-13 години когато го откриха,беше лудница.Ама беше само той.Жалко за хората,които ще останат без работа,ако това не се окажат нагласени слухове,обаче.


Потребителски аватар
НарКол
Мнения: 888
Регистриран на: Чет 31 мар 2011 8:00
Автомобил: Polo Classic
Двигател: AFT
Местоположение: София

Re: Billa се оттегля от България

Мнениеот НарКол » Чет 02 апр 2015 20:35


Много рядко пазарувам от Била - вътре няма нищо специално, а цените са, бих казал, височки.
Предпочитам Кауфланд или кварталния магазин.
Сега магазини и бакалии под път и над път.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Billa се оттегля от България

Мнениеот инжектопляктор » Чет 02 апр 2015 20:47


anonym0us написа: А тези малки магазинчета и супер маркети са толкова...

И понякога имат неща, които в големите вериги ги няма. Знаеш ли, пия някои определени видове чай. В нито един магазин от тия тип МОЛ ги няма тия чайове. Още повече, в повечето като Карфур, Кауфланд - някакви техни измислени марки, а за сметка на това няма нито една българска марка, която познавам и купувам от други места.
Виж, в Пени-то има евтин чипс. Купувам от там чипс, прах за пране и инстантен чай. Друго интересно обикновено за мен няма там, освен разните дрънкулки и евтини инструменти, които пускат от време на време.
Всъщност големите супермаркети искат от производителите да им плащат на тях за щанд и често се опитват да изнудват по-ниски цени, често в ущърб на производителя под заплахата неговият продукт въобще да не се появи в тия МОЛ-ве, които нещо са много често посещавани. Аз пък си пазаря от един магазин тип хем магазин, хем складова база.
Преди Билла беше друго, защото имаше 2 основни вериги - Била и Метро, като за втората се изискваше карта. В днешно време има уж по-голям избор, но пак няма по-високо качество. Налага ми се да обикалям из няколко магазина, да търся най-обикновени работи. Щото някой кретен е преценил, че мене повече ме интересува шоколадът с изтичащ срок на годност на промоция, отколкото качествени стоки. Не, мерси.

Последна промяна от инжектопляктор на Чет 02 апр 2015 20:51, променено общо 2 пъти.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Billa се оттегля от България

Мнениеот myrshavija » Чет 02 апр 2015 20:48


Май единственият, който се радва е чичката пълен с клишета и затруднено мислене от първия пост. Жалко, че няма слух, че продават Билла на някой негов "познат" украинец. Какво да очакваш от човек, който започва всяко трето изречение с "От сигурен източник знам, че ..."!


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Billa се оттегля от България

Мнениеот anonym0us » Чет 02 апр 2015 21:00


инжектопляктор написа:мене повече ме интересува шоколадът с изтичащ срок на годност на промоция, отколкото качествени стоки. Не, мерси.

Ами, аз не казвам, че имат всичко а просто съм доволен от обслужването и от стоката. За толкова години не съм имал проблем, нито с охрана, нито с касиерка, нито с нищо. А когато и да съм поискал фактура, не е имало проблем да се издаде, дори и за 1 бутилка олио. За мен е важно да има колко се може повече конкуренция, особено в милата ни родина, защото ако няма жална ни майка, вярвай ми! Пример с Чесън Ойл, и горивата. Ако ги нямаше тези магазини, тия малките и маркетите ще ни изпиеха кръвчицата бавно, но славно. И друго, което спомена колега по-нагоре, доста хора ще останат без работа и доста пари ще спрат да идват в икономиката ни. НИЕ губим, а се радваме. Е дали не сме мазохисти.
Една македония е по-напред от нас, но какво да говорим там всичко е истинско. А при нас не е, защо ли?


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Billa се оттегля от България

Мнениеот icoico » Чет 02 апр 2015 21:04


KOKO ГЕОРГИЕВ написа:...Не плащаха навреме на българските производители.
Плащаха унизителни заплати на персонала си...


Затова пък сега кир Димитриос Виндзилеос,който види се откупува бизнеса като започне едно плащане на производители и персонал, ум да ти зайде :mhihi . Така де, гърците са ларж, не като стиснатите австрийци :mhihi :mhihi :mhihi


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13446
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Billa се оттегля от България

Мнениеот kris11 » Чет 02 апр 2015 22:22


Не сте прави за кварталните магазинчета. Оказва се, че сените на някои стоки са по-ниски от Кауфланд / с едновремешната реклама - ако някъде сте закупили на по-ниска цена ви даваме връщаме по-0високата цена.


Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Billa се оттегля от България

Мнениеот petko5 » Чет 02 апр 2015 22:46


Била е хубава верига и ще бъде жалко ако е така.......

Мутренска Държава....няма спор...!



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 47 госта