Проблем с автомобил в Турция

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Проблем с автомобил в Турция

Мнениеот polovera_9n3 » Пет 24 апр 2015 6:27


Здравейте колеги. Проблема е следния- автомобил с бг регистрация в Турция- Анталия ( рено лагуна дизел 2002ра) се разваля сериозно седмица преди да му изтече срока за пребиваване от 6 месеца. В сервиза, в който е закарана с репатрак казват, че трябва нов двигател, който с монтажа ще струва 7000 турски лири( при положение, че колата струва наполовина) :screwy . това е безумна цифра според мен за тази интервенция, но възниква друго- когато след седмица изтече срока за пребиваване започват да се начисляват всекидневни глоби за просроченото време на престой там. Сега се мисли вариант от бг с репатрак да се докара до българия ,но и там ще е сума около 2000 лв. А възможно ли е там да се издаде документ за това, че колата е в ремонт и да се удължи престоя там докато се намери по-малко финансово решение на проблема, ако да каква е процедурата. Мислим вариант и да закараме цял двигател от България там и да се монтира той, но пък тогава двигателя се води внос за турция и там такива такси ще нахакат че..... :banghead . Ако решим да я бракуваме там - каква е процедурата?
Такава беля на главата с тая кола там, че не е истина. Вчера в Пловдив в Турското консулство казаха така: " Имахме подобен случай с изгорял там български тир, но как решиха случая не знаем- обърнете се към полиция". Така... обърнахме се и към полиция, но с нашия турски език само за смях ставаме...
Ако някой знае как се процедира в такива ситуации ще се радваме да сподели. Всяка нова идея е добре дошла...




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19159
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Проблем с автомобил в Турция

Мнениеот stefan4o » Пет 24 апр 2015 6:31


Съжалявам, че не е по темата и не мога да помогна, ама винаги съм се чудил на тая смелост да излезеш с 13-годишна кола извън пределите на страната. :bowdown


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Проблем с автомобил в Турция

Мнениеот polovera_9n3 » Пет 24 апр 2015 6:34


Това е положението, колата е работна за там и се сменя с друга като изтече срока. 3 коли са и се менкат постоянно... до преди проблема, а тая лагуна многократно е вземала разстоянието анталия- бургас и обратно - към 2200км без проблеми. Според мен възрастта на автомобила не е критерий за надеждността му


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с автомобил в Турция

Мнениеот myrshavija » Пет 24 апр 2015 7:36


polovera_9n3 написа:Това е положението, колата е работна за там и се сменя с друга като изтече срока. 3 коли са и се менкат постоянно... до преди проблема, а тая лагуна многократно е вземала разстоянието анталия- бургас и обратно - към 2200км без проблеми. ...
polovera_9n3 написа:... обърнахме се и към полиция, но с нашия турски език само за смях ставаме...
Хем работа в Турция и се пътува постоянно, хем никой не знае турски език ... И се търси съвет във форума за нещо явно касаещо не особено позната част от турското законодателство във ФВ форума в Бг ... После ще се окаже, че авторът няма нищо общо със ситуацията, но е обещал, че "ще свършим работата, щото познавам един хора" ...
И преди някой да ми каже да не пиша, като не мога да помогна - тази тема не е за тук, а за турски юрист. Но те сигурно не работят безплатно.
Стефане, възрастта на автомобила какво общо има с техническото му състояние?


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Проблем с автомобил в Турция

Мнениеот polovera_9n3 » Пет 24 апр 2015 7:44


Мършав, става въпрос за една от колите на сестра ми, така че не бързай да даваш коментари, като тоя, който не е по темата. Да работи се там. Работи се там с хора, които знаят български език. Това, че се стигна до проблем да се комуникира с хора, които не го знаят е друг въпрос.
За юридически съвет е записан час,който е след няколко дни, темата я пуснах, ако някой е имал или знае как се оправя подобна бакия да сподели, а не да ме спамите


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с автомобил в Турция

Мнениеот santo_trafficante » Пет 24 апр 2015 8:11


Говорих с приятел посолството:

"преди години бяха хванали на границата един с форд ескорт с 40 бутилки мастика
задържаха колата на митница като му искаха такса 30 долара на дени след два месеца онзи им я подари"


"друг вариант е да вкарат двигателя като някакъв режим на временен внос
но и това е разправия"


Повече от това... :confused

Последна промяна от santo_trafficante на Пет 24 апр 2015 14:51, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
joro_tt
Мнения: 256
Регистриран на: Съб 08 апр 2006 19:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем с автомобил в Турция

Мнениеот joro_tt » Пет 24 апр 2015 8:13


Гледам, че си от Кърджали. Вземи някой комшия, които знае турски и се връщате в тамошната полиция....


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8303
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Проблем с автомобил в Турция

Мнениеот Stivi » Пет 24 апр 2015 9:50


polovera_9n3 написа:Да работи се там. Работи се там с хора, които знаят български език


Е тия хора защо не се ползват за преводачи,предполага се че майчиния им е турски !?


Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: Проблем с автомобил в Турция

Мнениеот nurv » Пет 24 апр 2015 10:46


Хора или помагате или по-добре не коментирайте. Човек да не попита нещо. Философи.


Потребителски аватар
Tipsy
Мнения: 1073
Регистриран на: Сря 13 окт 2010 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: НЕ СЪМ ОТ СОФИЯ

Re: Проблем с автомобил в Турция

Мнениеот Tipsy » Пет 24 апр 2015 12:01


БГ платформа в Турция няма да пуснат, обратното също важи. Имаше някакви подробности, които не помня, но най-често се процедира с 2 платформи и колата се менка на границата.
Двигател натоварен в багажника в Турция няма да го допуснат да влезе. Ще трябват пак документи, евентуално декларация за внос/износ, наякоя спедиторска фирма може да каже как седи въпроса.
Проблема с дните не знам дали може да се реши, малко странна държава са където настроението е над закона.


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1898
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Проблем с автомобил в Турция

Мнениеот stefarata » Пет 24 апр 2015 12:04


Човекът е на зор и се чуди кой път да хване, пък някой си с ник "мършав" го пита що не знае турски :screwy :screwy :screwy . Че и му се кара , че е решил да пита във форум.
По темата:
Няма ли вариант да свалите регистрационните табели и после в България да я спрете от движение?


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Проблем с автомобил в Турция

Мнениеот Чудомир » Пет 24 апр 2015 12:16




Потребителски аватар
minimiro
Мнения: 676
Регистриран на: Нед 13 юни 2004 1:12
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проблем с автомобил в Турция

Мнениеот minimiro » Пет 24 апр 2015 13:30


Просто като предложение, не дават ли да се тегли там, закачате я и си я довлачвате в БГ.... далечко е, ма за 2-3 дни ше стигнат...
При всички положения сте в преразход... въпроса е коя е най-ниската миза....


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8420
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Проблем с автомобил в Турция

Мнениеот samo_pechka » Пет 24 апр 2015 13:55


stefan4o написа:Съжалявам, че не е по темата и не мога да помогна, ама винаги съм се чудил на тая смелост да излезеш с 13-годишна кола извън пределите на страната. :bowdown

:question Еми значи аз съм за чудене. И занапред мисля да е така. Не съм имал до ден днешен проблеми навън, дано и нямам, но не мисля, че някоя 5 годишна кола ще е гаранция, че нищо няма се случи с нея , щото е на пет годинки.
Съжалявам за офф-а. Дано колегата се оправи с проблема си.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Проблем с автомобил в Турция

Мнениеот vucata » Пет 24 апр 2015 14:01


няма ли турска пътна помощ там ? Вариант да се закара до границата и от там да я поеме БГ пътна помощ няма ли :mad



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта