RoadRunner

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
teddy
Мнения: 716
Регистриран на: Вто 10 апр 2007 8:29
Автомобил: golf 4
Двигател:
Местоположение: Плевен

RoadRunner

Мнениеот teddy » Съб 12 дек 2015 19:42


Здравейте. Имам публикувана обява, че купувам компютър за голф 1.9 tdi, ASZ мотор. Преди няколко дена ми писа потребител от форума "RoadRunner", че има такъв компютър само, че последните букви са други! Той ме увери, че това не е проблем и е свален от ибиза със същия мотор. Разменихме си няколко съобщения във форума, като ми изпрати и снимки. В последното съобщение му писах, дали компютъра не е бърникан софтуерно и механично. Увери ме, че всичко е наред даже до последно бил каран на колата! Разбрахме се за цената и ми го изпрати. Веднага след като го получих по Еконт го сложихме на колата със специалист по тази част. След около 1 час борба майстора каза, че този компютър има проблем и преди мен някой се е опитвал да свали имобилайзера като го е блокирал, и от там колата няма да запали. Вече 5 дена непрекъснато се опитвам да се свържа по телефона с продавача/потребител "RoadRunner" като ефекта е нулев, просто не ми отговаря. За мен този потребител е мошеник и Ви моля да предприемете някакви действия за да не изгори някой друг като мен!




Потребителски аватар
Apokaliptiko
Мнения: 1945
Регистриран на: Съб 06 дек 2008 19:21
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1998 AFN
Местоположение: гр. Русе

Re: RoadRunner

Мнениеот Apokaliptiko » Съб 12 дек 2015 19:54


Дано да не грешиш човека...


Потребителски аватар
RoadRunner
Мнения: 4117
Регистриран на: Сря 26 ное 2008 19:32
Автомобил: VW Golf
Двигател: ASZ 2003
Местоположение: София

Re: RoadRunner

Мнениеот RoadRunner » Съб 12 дек 2015 20:51


Здравейте, не вдигам телефона понеже съм на почивка в чужбина и съм отпуска, не се крия от никой, а и не мисля, че е редно да имам пропуснати повиквания в 7 часа сутринта.
По въпроса с компютъра, заставам зад думите си, че компютъра никога не е отварян до сега (явно колата на, която беше се е ударила челно по инерция), както уверих и колегата със снимков матерял и след хилядите му пазарлъци. Не знам какъв майстор ти бърника колата, но явно не е твоя човек.
Имам регистрация във форума от повече от 5 години и мисля, че съм се доказъл с времето като не съм излъгал нито един колега, напротив помогнал съм на доста.

Последна промяна от RoadRunner на Съб 12 дек 2015 22:02, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
teddy
Мнения: 716
Регистриран на: Вто 10 апр 2007 8:29
Автомобил: golf 4
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: RoadRunner

Мнениеот teddy » Пон 14 дек 2015 15:12


Звънял съм многократно и до сега нямам и отговор от него! Изрично го питах дали компа е ровен и ме увери, че не е пипан. Това не е така, тъй като може да се оправдавате с майстора за най-лесно, но човека е професионалист с професионална техника от VW в Плевен и това може да се каже, че го прави със завързани очи. Думите му са "блокиран компютър след опит да се махне имобилайзера от не компетентни хора". Реално погледната има компютър за 60лв. без да мога даго използвам. Ако потребителя "RoadRunner" е толкова честен можеше поне да ми презвъни след многократните търсения от моя страна без отговор!


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: RoadRunner

Мнениеот Spas » Пон 14 дек 2015 15:21


Даваме на RoadRunner време да се обоснове, да се върне от почивка, до края на седмицата. Ако не, е готов за боядисване. :stumm


Потребителски аватар
teddy
Мнения: 716
Регистриран на: Вто 10 апр 2007 8:29
Автомобил: golf 4
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: RoadRunner

Мнениеот teddy » Пон 14 дек 2015 16:02


Само да добавя, че имам всички лични съобщения как е протекла сделката м/у нас и дали аз съм се пазарял за компютъра или той ими е предложил тази цена, както и всичко което ме е интересувало относно функционирането на компютъра, и гаранцията от негова страна. Преди малко пак му звънях и съответно отговор липсваше! За мен лично това не е коректно!


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: RoadRunner

Мнениеот Vizor » Пон 14 дек 2015 20:41


Абе тея компове като имат имобилайзери как ще го запалиш на друга кола? Чисто информативно питам.
Какво ти прави колата, когато сложиш компа? Мига ти имобилайзера ли?

До колкото знам имобилайзерите са на друг еепром, а не във флаша.. та сигурен ли си, че изобщо е съвместим тоя комп, защото ако сте се опитвали да препрограмите имобилайзера може твоя човек да го е окотил. В тоя случай аз лично не бих взел компа обратно. Би било перфектна идея да го съгласуваш с твоя човек дали ще може да го запали с тоя комп. Хубаво е да се проверяват тези неща преди да се плаща или да се прави с уговорка. Има хора във форума, които могат да се изкажат изключително компетентно за имобилайзери така, че нека и те да кажат.

Последна промяна от Vizor на Пон 14 дек 2015 20:50, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18723
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: RoadRunner

Мнениеот hooligans » Пон 14 дек 2015 20:50


Лично за мен, Марто не е за тази група! Явно е станало някакво недоразумение. Аз също не бих взел компютъра, след като съм го дал работещ!


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: RoadRunner

Мнениеот Vizor » Пон 14 дек 2015 20:53


Така е Жорка, но гледам, че Спасчо по-горе много бързо каза и отряза какво прави и боядисва. Тука някакви рефери май го играят някои хора. Първо се проверява дали изобщо става за твоята кола и след това плащаш и взимаш. И със същите букви да ти беше дал най-вероятно нямаше да запали. Чисто информативно го казвам :)


Потребителски аватар
steevy
Мнения: 16
Регистриран на: Съб 02 фев 2008 16:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: RoadRunner

Мнениеот steevy » Пон 14 дек 2015 21:10


Здравейте,
тъй-като аз съм "майстора" искам да попитам нормално ли е като се сложи това ECU да тръгнат перките на радиатора и да няма връзка с компютъра? Аз като прост "mapper" мисля, че има студени спойки или друг проблем защото след няколко опита стигнахме до това, че двигателят е блокиран от имобилайзер. Четох eeprom-a и деактивирах имото с Vag-Commander първо, а после и с Abrites /незнам колко ви говорят тези неща/ и двата флашера ми потвърдиха, че имобилайзера е свален, но тази кола така и не запали с това ECU. С оригиналното обаче няма никакъв проблем! Идеята на колегата да има две ECU-та е да му направим едно мапнато и едно стоково ECU! Не съм го отворил още това ECU с идеята, че колегата Teddy ще може да го върне на продавача, ако това обаче се окаже трудно бих се опитал да го съживя. Ако някой реши че има нужда от подобен "майстор" да се обажда....


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: RoadRunner

Мнениеот Vizor » Пон 14 дек 2015 21:14


Заради описаното горе не бих си го взел пак.. :) Нямам нужда от подобен майстор, защото колите, които карам няма как да ги барнеш даже и голям мерак да имаш. Успех с начинанията, мапъре. Не се съживява трудно. Ще се справиш стига да имаш необходимата МАПЪРСКА апаратура.

Още като си разбрал, че няма да стане трябваше да го върнеш. Марто нямаше да ти откаже еле па за толкова пари


Потребителски аватар
steevy
Мнения: 16
Регистриран на: Съб 02 фев 2008 16:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: RoadRunner

Мнениеот steevy » Пон 14 дек 2015 21:23


Ето така си направил всичките си 12000+ мнения "приятелю" на мен това сигурно ще ми е последното седмо. Да прав си, никога не бих се захванал с кола на такъв форумен състезател, така че няма как да ги барна наистина.

Хайде със здраве специалисти.


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: RoadRunner

Мнениеот Vizor » Пон 14 дек 2015 21:25


6-тото се надявам да ти е последното.. спокойно ти за форумните състезатели. А и няма и да можеш. Не е за дечица с апаратура за 150лв от programatori-bg.com


Потребителски аватар
steevy
Мнения: 16
Регистриран на: Съб 02 фев 2008 16:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: RoadRunner

Мнениеот steevy » Пон 14 дек 2015 21:28


няма да правя реклама, нека както си казал хората да се изкажат :)))) програматорите и тия по 150лв са за такива като вас :)))


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18723
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: RoadRunner

Мнениеот hooligans » Пон 14 дек 2015 21:39


steevy написа:или друг проблем защото след няколко опита стигнахме до това, че двигателят е блокиран от имобилайзер. Четох eeprom-a и деактивирах имото с Vag-Commander първо, а после и с Abrites /незнам колко ви говорят тези неща/ и двата флашера ми потвърдиха, че имобилайзера е свален, но тази кола така и не запали с това ECU. С оригиналното обаче няма никакъв проблем! Идеята на колегата да има две ECU-та е да му направим едно мапнато и едно стоково ECU! Не съм го отворил още това ECU с идеята, че колегата Teddy ще може да го върне на продавача, ако това обаче се окаже трудно бих се опитал да го съживя. Ако някой реши че има нужда от подобен "майстор" да се обажда....


За мен темата е приключена. :gruebel



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 36 госта