Лев Инс - Застрахователно дружество Пълни мошеници!

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Tonchos
Мнения: 24
Регистриран на: Съб 01 мар 2014 11:32
Автомобил: Passat 3c2
Двигател: BMP

Лев Инс - Застрахователно дружество Пълни мошеници!

Мнениеот Tonchos » Сря 15 юни 2016 9:58


Здравейте колеги!

Не знам дали тук е правилната секция, но желая да споделя горчив опит.
След ЛЕКА ПАРКИНГ щета, на която не се отзова нито кат нито никой защото не било ПТП се свързах с левинс (компанията към която ми е каското).
Отидох на оглед при което 3-ма баламурници гледаха като полезно изкопаемо колата съставиха протокол и препоръчително писмо (реших да отида в техен сервиз).
става дума за леко охлузена врата, калник и спукана хром лайсна ( Пасат 6 ). След 2 седмици чакане реших аз да звънна.... Един сопол на телефона почна да ми обяснява, че те се мъчили да се свържат с мен ама не успели ( да бе да... все пак не сме 90 година телефона да е лукс и да няма писък повиквания). Та понеже ми била застраховката за стойнос под 10 000 ( 9 600) не можело в сервиз. След сумати разправии най-накрая ми казаха само чрез експертна оценка.... Попитах ги " А дали тази оценка ще ми стигне да си покрия щетите?" отговор : " е да много ясно стига да не е в някой скъпарски сервиз". Онемях от отговора и некомпетентността на служителите! След 1 месец и малко чакане и разправяне вчера получавам прихот от 30 тридесет лева - обезщетение... :banghead :banghead :banghead
Та колеги ако някой може да ми каже как бих могъл да си покрия щетата ще съм му благодарен.
От моето проучване :
Полиране на елемент около 10 лв.
Задна дясна хром лайсна Passat 3c2 - около 70 лв

Обща сметка = 80-100 лв.
Сума от каско - 30
крайно набутване около 600 лв - включая и цената на каското. :death
И това всичкото защо?! Защото има автоджамбази и малоумници, които имат книжка,а им е трудно да си напишат името! Заради такива пълним гушите на "застрахователи". Общо взето се въртят едни пари само около познати дети си вършат услуги, останалите кучета ги яли!




orlin4ooo
Мнения: 388
Регистриран на: Вто 16 ное 2010 22:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Лев Инс - Застрахователно дружество Пълни мошеници!

Мнениеот orlin4ooo » Сря 15 юни 2016 11:02


Това последното изречение ме обърква към кого имаш претенции - към Лев Инс или към неграмотните шофьори. За да се изкажат по-конкретни мнения кажи какво пише в огледа на застрахователя. Ако са ти написали полиране детайл е трябвало тогава да възразиш и за лайстната?


Потребителски аватар
Tonchos
Мнения: 24
Регистриран на: Съб 01 мар 2014 11:32
Автомобил: Passat 3c2
Двигател: BMP

Re: Лев Инс - Застрахователно дружество Пълни мошеници!

Мнениеот Tonchos » Сря 15 юни 2016 11:40


Последното е, че съм възмутен от ситуацията която се е създала в страната от десетилетие насам. А претенции към лев инс имам, но те са си измили ръцете с условията на каското.
В огледа пише:
Задна дясна лайсна хром - смяна
Задна дясна врата полиране
заден десен калник полиране

Въпросните дейности трябваше да се извършат от техен сервиз, но уви...
Наистина калника и вратата са леко охлузени не са криви или нещо такова, но проблем е лайсната която е излязла от леглото на бронята и е отчупена (тъй като не е право парче, а следва бронята). Като си оставих колата всичко беше ок, като се върнах след няколко часа лайсната беше зяпнала.

http://i1196.photobucket.com/albums/aa4 ... 200027.jpg - Долу горе така изглежда лайсната след събитието - това не е моя снимка взета е от чуждестранен форум. Слагам я защото в момента нямам възможност да покажа нагледно, но за да се има някаква представа от формата на лайсната. Снимката е взета от тема касаеща подобен на моя случай - паркинг щета. Аз нямам толкова брутално охлузване, но и колата е сив металик.


Относно възраженията, си поговорих спокойно със служителите, защото ми е 1-ва щета откакто плащам каско и се надявах да се разминем по нормален начин. А когато ми казаха,че стойността не е достатъчно висока за техен сервиз вече бях пред свършен факт. Няма какво да направя след като описът беше направен 2 седмици преди да ми кажат за промените...

Последна промяна от Tonchos на Сря 15 юни 2016 11:42, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Лев Инс - Застрахователно дружество Пълни мошеници!

Мнениеот zografski » Сря 15 юни 2016 11:40


Пиши молба за преразглеждане на оценката по щета №!! Посочи колко пари са ти дали, колко пари ти е излязъл ремонта и може да ти дадът още пари! На мен 2 пъти ми плащат допълнително! Единия път след градушката, по експертна оценка - 700лв, пиша молба, след 1 месец още 300лв ми преведоха за същата щета! Преди няколко месеца трамвай ми чупи лявото огледало, 30лв ми плащат, отново пиша молба, че огледалото ми е 50 и за боя 50, а те са ми дали 30, след около месец, бам, още 50лв. Винаги съм писал учтиво и с истински цифри за това колко са ми стрували ремонтите, може би и за това са ми изплащали допълнителни суми! Истината е че по експертна оценка ти ги смятат на минимални цени, т.е. най-евтиното което може да се намери, да не кажа, че някой път и под тези цени падат, аз за това им пиша молби всеки път, понеже се правят на ощипани оценяващите! Търси си правата, пиши им за преразглеждане, всичко, точно и ясно, кое, как и колко пари!
Отделно тва с доверените сервизи, поне аз до колкото знам, каското трябва да ти е над 500лв, а не оценено на над 10 000лв,
мен колата никога не ми е била оценявана на толкова, но винаги съм имал право на доверен сервиз, от както я имам колата, каското винаги ми е било над 500лв, освен сега ако са променили нещо правилата за ползване на доверен сервиз... нооо тва с доверения сервиз като цяло е чиста прееееебавка!!! ... НИКОГАААА НЕ ПОЛЗВАЙТЕ ДОВЕРЕН СЕРВИЗ, освен ако на вас не ви е доверен или на брокера ви и не ви праща той!! На мен също ми окалпазаниха колата в 1 такъв доверен... а хем знаех да не стъпвам в такъв сервиз, но си викам, ее за 1 боя на преден капак, 1 предна броня и 1 фар... е толко големи некъдърници не бях виждал!! За 1 боя и 1 фар ли... бяха ми разместили цялата предница, боята беше друга, не бяха пръснали решетките, колата мръсна грозна... абе ужас, отделно я чаках 1 месец за боя на преден капак и броня.. тва е трагикомично!!!!! После имах друга щета, та я закарах при мой приятел и я направи за 1 седмица като нова...
Таа моя съвет, ако ще да имаш доверен сервиз, НИКОГА, или по фактури да ти изплащат или по експертна оценка!!!!
ПП тва не важи само за ЛевИнс, а за всички!
Успех!


Потребителски аватар
Pokerstars
Мнения: 323
Регистриран на: Пон 18 апр 2011 10:47
Автомобил: Audi A4 B7
Двигател: 2006
Местоположение: Sofia

Re: Лев Инс - Застрахователно дружество Пълни мошеници!

Мнениеот Pokerstars » Пет 17 юни 2016 7:55


Лев Инс .... Преди година шофирайки по магистрала около 2-3 през нощта претърпях ПТП. Бързайки от факта, че съм на работа от 4. След удара, слязох и видях колкото може да се види през нощта , че мога да продължа. Направих го, защото нямаше как да не отида на работа. Звъннах на Лев Инс на сутринта и им обясних случая, казаха ми да закарам колата при тях за оглед и да попълня документите. А щетите по светло се оказаха много за над 2000 лв. В крайна сметка не получих и 1 стотинка. Защо ли?!? Защото при удар на магистрала и съприкосновение с разделителната мантинела, задължително се вика КАТ. Като звъннах на 112 (преди на застрахователя) от там ме попитаха има ли забележете - МАНТИНЕЛАТА щети.... В крайна сметка, с моите действия и правилата на Лев Инс- не уважиха претенцията. Да знам, че в мен е грешката, но може ли кола оценена на 14000 с каско над 800 лв. претърпяла ПТП, да откажат щета, при положение, че видно колата има такива? По късно дори служители от въпросната компания ми казаха, че е имало и други начини, но аз си казах истината. В последствие при искане да прекратя каското си към тях ми казаха да пусна молба за преразглеждане - резултата беше същия. Пак казвам вината си беше изцяло моя, но това ли е начина? 2200 лв ми струваше цялостното пребоядисване.. Да са живи и здрави от Лев Инс.


Потребителски аватар
DragoGT
1/8 перничанин
1/8 перничанин
Мнения: 10772
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Лев Инс - Застрахователно дружество Пълни мошеници!

Мнениеот DragoGT » Пет 17 юни 2016 8:40


до колегата Pokerstars

Да вината си е твоя. Освен всичко, това се води и напускане на ПТП. В твоя случай ясно, бързаш за работа, но е възможно да си бил пил (както е в повечето случай за катастрофи през нощта и напуснати ПТП-та). Трябвало е да викнеш КАТ.

И аз имам отказана щета само защото си извадих колата от канавка сам, а не съм викнал КАТ. В договора си го пише черно на бяло.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Лев Инс - Застрахователно дружество Пълни мошеници!

Мнениеот zografski » Пон 20 юни 2016 9:46


мхм, викаш кат и ти пишат АКТ, че си паднал в канафката, за да ти дадът протокол пред застрахователя за настъпилото ПТП... това го правят, за да могат да остановят дали не си бил пиян на каруца, за тях щом не си ги викнал и има ПТП, то ти си избягал от ПТП-то поради причина, тях не ги интересува дали си бързал за работа ;)


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Лев Инс - Застрахователно дружество Пълни мошеници!

Мнениеот Spas » Пон 20 юни 2016 12:15


Да, и са си много прави. Никой работодател не би ти направил проблем, че си закъснял, защото си КАТАСТРОФИРАЛ...... А каското не покрива щети, ако си бил пиян. Не са го установили, довиждане! Трябва да си знаеш правата, или ако не, да имаш качествен брокер :th_up


vocil
Мнения: 251
Регистриран на: Пон 14 апр 2008 12:58
Автомобил: Рено Меган
Двигател: K4M760 2004
Местоположение: София

Re: Лев Инс - Застрахователно дружество Пълни мошеници!

Мнениеот vocil » Пон 20 юни 2016 12:49


И защо се занимавате въобще с каско?Просто си отделяте тези 500-600 лв. на година и си имате за ремонти.
Иначе лично аз от Лев инс съм доволен-по гражданска на др.водач и забърсана цяла лява страна на Пасата,парите стигнаха и останаха и за почерпка.Само не харесаха нещо протоколите и се наложи и др.участник да ходи до техен офис.


Потребителски аватар
siso_k
Мнения: 1221
Регистриран на: Вто 10 авг 2010 9:29
Автомобил: 1999 VW Golf
Двигател: AKL
Местоположение: Ветровития град
Контакти:

Re: Лев Инс - Застрахователно дружество Пълни мошеници!

Мнениеот siso_k » Пон 20 юни 2016 13:43


относно казуса на Pokerstars...

Липсата на съставен протокол за ПТП не винаги дава право за застрахователя да откаже плащане на застрахователно обезщетение, независимо какво пише в Общите условия. Защо това е така....съдебната практика е отговорила много подробно.

В такива случай винаги търсете адвокат, но такъв, който е специалист в тази материята. Давността при застраховките "каско" е 3 год. от датата на събитието. Ако не са изтекли, все още може да се предяви иск :th_up



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта