Твърдения на хитрите авто-търговци

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
niikoo_1
Мнения: 3308
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 0:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот niikoo_1 » Пет 23 дек 2005 15:15


1. Попа на селото я е карал
2. Купил съм я от частно лице, и седеше в гараж
3. Тоя голф е три класи над всички останали

Питам аз може ли да я закараме на сервиз и той вика, водиш майстор и той гледа тука на място, или изтекли са и транзитните номера, мене няма кой да ме замести и затова не става.
4. Ти сега ще купуваш ли или, че ми губиш времето
5. А ти парата носиш ли, че се пазариш; Ела с парата и тогава, че говорим
6. Аз колите ги купувам от сервизи (явно като не става нищо от автомобилите хората ги оставят в сервизите)




Потребителски аватар
dulag
Мнения: 331
Регистриран на: Пет 18 фев 2005 11:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Твърдения на хитрите авто-търговци

Мнениеот dulag » Пет 23 дек 2005 15:22


vaskoto1 написа:
Ice___Cool написа:.....
8. Машина - звяр: 2 литра! (...в минута)


напомня ми за една червена единичка...същите показатели... mhihi mhihi mhihi


:heavymetal: хихиххихихихихихи mhihi


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот LILO&STICH » Пет 23 дек 2005 20:53


xa xa xa xa xa xa xa xa xa mhihi


Потребителски аватар
StreetThug16V
Мнения: 434
Регистриран на: Нед 24 окт 2004 7:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот StreetThug16V » Съб 24 дек 2005 19:10


Друг вариант е, беше на дядо, който почина. На бабата хич не й се продаваше, ама не може да кара, та извадих късмет да я взема.


Потребителски аватар
PL-16v
Мнения: 629
Регистриран на: Пет 25 фев 2005 22:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот PL-16v » Съб 24 дек 2005 19:47


mhihi


Потребителски аватар
valdo
Мнения: 340
Регистриран на: Нед 26 сеп 2004 13:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот valdo » Нед 25 дек 2005 0:42


L&R написа:
~Собственика /бившия/ се разрева като потеглих с колата



:D


Потребителски аватар
Sunny
Дезертьор
Мнения: 3605
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 14:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Мнениеот Sunny » Нед 25 дек 2005 10:27


L&R написа:
~Собственика /бившия/ се разрева като потеглих с колата



Напълно възможна е такава реакция ... от радост :lol:


Потребителски аватар
Ivo_Dinkov
Мнения: 1352
Регистриран на: Вто 28 дек 2004 10:54
Автомобил: Audi Quattro Turbo
Двигател: BGB
Местоположение: София/Плевен
Контакти:

Мнениеот Ivo_Dinkov » Вто 27 дек 2005 9:39


Ето ви и две пресни случки от Неделя от Плевенския автомобилен пазар:
Случка 1
Оглеждаме се с баща ми за кола(за пояснение- той си продаде неговата и търси Астра седан, Вектра седан- поне '93 или Пасат седан поне '91). Попада ни Пасат комби, пастелено син, за 3500, с голям надпис "3500- нов внос". Огледах го- пастиран прясно(и не много грамотно- по надписите и емблемите имаше по няколко мм паста), прилични гуми, двигателя беше измит, но си личеше по окисленията, че не се е обливал(много :)) с масло. С две думи- за 3500 с регистрация, ако нямаше сериозни скрити дефекти, колата си заслужаваше. Почнах да разпитвам продавача дали всичко еп латено и той:
- Абе, не е платено нищо, тези номера са на приятел, взех ги да докарам колата на пазара само, че нищо не и е платено, нов внос е.

Тръгнах си набързо, преди да се е оказало, че и гумите ги е взел от приятел...

Случка 2:
Същото място, същото време като Случка 1. Оглеждам Вектра А, '93. Колата според собственика е вкарана на инвалид преди два месеца, беше си с номера, но продавача съвсем между другото подметна, че оставало да се регистрира колата в КАТ(нямах никакво желание да го разпитвам от къде е взел номерата). За две обиколки на колата ми свали от 3100 на 2800, а като отворих предния капак и погледнах гърба на капачката на маслото и видях петна с цвят на боза, му стана ясно, че тази кола няма да я оглеждам повече и почна да мми предлага Сеат Ибиза, който бил в перфектно състояние :roll:

Та така, не е много смешно, но си е самата истина :?


Потребителски аватар
luciuz
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 11 юни 2004 11:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот luciuz » Вто 27 дек 2005 12:51


на един познат му предлагаха кола, която почти не била карана. До такава степен, че пред гаража било порастнала фиданка и те я отрязали за да излезе колата. ............... gruebel xa xa xa


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот asentm » Вто 27 дек 2005 15:22


карана е от дядо и баба само до поликлиниката ..патериците още са в багажника

или от попа на селото


Uneek
Мнения: 1606
Регистриран на: Пон 15 май 2006 16:14
Автомобил: 1998 VW Polo Variant
Двигател: APQ
Местоположение: Благоевград

Мнениеот Uneek » Вто 13 мар 2007 19:51


Леле толкова интересна и неизчерпаема тема :lol:
Веднага се сещам за няколко лафа от рода на
Тая е с "новия мотор"
"Междинка", "вИнтилирания мотор", "яйце", "капка" и подобни глупости съчинени от джамбазко-идиотския флоклор :lol:


Потребителски аватар
dermeister
Мнения: 805
Регистриран на: Пет 15 сеп 2006 16:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dermeister » Вто 13 мар 2007 19:56


Продавач: Колата е 91ва, ама двигателят е от новите дето ги слагат след 93та.
Аз: Е добре, значи е сменяван двигателят.
Продавач: Не бе не е сменян!

:shocked


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Мнениеот Чудомир » Вто 13 мар 2007 20:02


1. Колата е била на една баба в Германия, която я е ползвала само в неделя да ходи на пазар.
В неделя в Германия магазините по принцип не работят
2. Колата е от Италия, била е на една баба от Венеция, ама там нали има много вода, хората се придвижват с гондоли, та затова е на толкоз малко километри

От колегата pacoboy:
"Колата е карана само по хував път,затова ходовата част е толкова запазена,гумите са запазени защото в Германия лоши гуми няма"

"Приятел е тази е за теб,от вътре е без тапицерия за да не я цапат,седялките са от спортно Ауди,джантите са от БМВ,а волана е спортен модел,който завива по добре от другите"
За двигателя,отваряме го и без нищо да кажа аз той започва:
"На 120 000 км е,беше на 118 000км, но докато я докараме до тук и така (а колата беше свалена от автовоз,няма значение ) , свещите са най добрите (не спомена марка),кабелите са от мека материя,която не се стопявала (незнам какво искаше да каже,че не се стопявала).Ооооо щях да забравя и филтъра,точно тази е с два филтъра,един маслен и един въздушен,сменя се само въздушния,масления е сменен и може да караш още 100 000км с него (от вътре ме напира да му кажа да млукне и да ходи да пие един топъл чай,но не посмях,исках да видя до края какво ще каже,още цена не бе казал).По двигателя това общо взето"
Идва момента и аз питам колко я продава,колата беше голф 3 95г. 1,8 90к.с.:
"Точно за тебе ще я дам само за 6200лв,инак я продавам за 6500лв"

От колегата M4r1qn:
- Гледай ве пич тая кола е само за теб - глей салон - не е сядано вътре - глей скоростен лост - тая 5-та не е включвана. Таз кола за мен съм я избирал ама се развеждам със жената та ми трябват пари


Потребителски аватар
Syncro
Мнения: 1241
Регистриран на: Пет 11 юни 2004 11:59
Автомобил: Passat 1.8T
Двигател: ANB 1999
Местоположение: Габрово
Контакти:

Мнениеот Syncro » Вто 13 мар 2007 20:15


Едно време минаваше за истинска случка:

Обява за продажба на автомобил - марката ХХХХХХ модел ХХХХХ Нов модел На малко километри На малко години ....... Цена - супер евтино
- Защо е толкова евтино?
- Собственика на автомобила починал и в завещанието си записал: "Автомобила да се продаде и парите да се дадат на любовницата ми"

:twisted: :twisted: :twisted:


Atanas14
Мнения: 749
Регистриран на: Пон 03 апр 2006 9:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Atanas14 » Вто 13 мар 2007 20:36


Ivo_Dinkov написа:Ето ви и две пресни случки от Неделя от Плевенския автомобилен пазар:
Случка 1
Оглеждаме се с баща ми за кола(за пояснение- той си продаде неговата и търси Астра седан, Вектра седан- поне '93 или Пасат седан поне '91). Попада ни Пасат комби, пастелено син, за 3500, с голям надпис "3500- нов внос". Огледах го- пастиран прясно(и не много грамотно- по надписите и емблемите имаше по няколко мм паста), прилични гуми, двигателя беше измит, но си личеше по окисленията, че не се е обливал(много :)) с масло. С две думи- за 3500 с регистрация, ако нямаше сериозни скрити дефекти, колата си заслужаваше. Почнах да разпитвам продавача дали всичко еп латено и той:
- Абе, не е платено нищо, тези номера са на приятел, взех ги да докарам колата на пазара само, че нищо не и е платено, нов внос е.

Тръгнах си набързо, преди да се е оказало, че и гумите ги е взел от приятел...

Случка 2:
Същото място, същото време като Случка 1. Оглеждам Вектра А, '93. Колата според собственика е вкарана на инвалид преди два месеца, беше си с номера, но продавача съвсем между другото подметна, че оставало да се регистрира колата в КАТ(нямах никакво желание да го разпитвам от къде е взел номерата). За две обиколки на колата ми свали от 3100 на 2800, а като отворих предния капак и погледнах гърба на капачката на маслото и видях петна с цвят на боза, му стана ясно, че тази кола няма да я оглеждам повече и почна да мми предлага Сеат Ибиза, който бил в перфектно състояние :roll:

Та така, не е много смешно, но си е самата истина :?
[list=]

аз изглежда съм много прост човек, но на мен ако ми дойде купувач като теб, който го събарят 70 лева регистрация или конденз по капачката на маслото, бих му препоръчал да си търси кола другаде. хайде да не си губим времето.

освен това доста от лафовете които споменавате доста често се оказват истина, имам едно рено 2002 година на 26 000 километра, и са реални, знам цялата история на колата[/list]



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 48 госта