Добър педиатър?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
bimmoby
Мнения: 112
Регистриран на: Чет 04 окт 2007 22:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот bimmoby » Сря 28 ное 2007 0:19


колега,аз съм лекар,но за съжаление не съм педиатър.
моето дете си го лекувам сам,тъй като много си напатих от "колеги"
ето ти един,който се надявам че ще ти помогне-д-рМасларски-работи в частната болница Вита на подуяне
тел-0888992560,или си извади от нета тел.на б-ца "Вита" и си запиши час




Потребителски аватар
DimoNN
Мнения: 1055
Регистриран на: Вто 17 апр 2007 21:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Добър педиатър?

Мнениеот DimoNN » Пон 31 окт 2011 19:51


tatenceto написа:
scuba написа:Пичове, търся педиатър, АМА ДОБЪР. ЧАСТЕН!!!
Писна ми от тия тъпани в поликлиниката. Детето ми е болно вече 2 месеца. Не могат да разберат какво му има. Кви ли не хапчета и глупости пи детето, и не се оправя. Закрепвам го за 1 седмица и после пак същото.
Пъроя казаха: зъби
После: уши
После: грип
После: "може и да е от пикочните пътища"
Писна ми вече.
Кажете някоя добра детска клиника, където да му направят всички необходими изследвания и да разберат от какво е, а не да гадаят на боб.
Щото скоро ще има смъртни случай след детските джипита в Люлин. вЕрвайте ми
миналата зима моето дете беше на подобен хал.и ми препоръчаха доктор Ковачев-0898432854.та той единствено каза че детето се мъчи от 3-та сливица.и ни даде едни лекарства, не много скъпи,и стабилизирахме малкия.доста си говорихме с него и той ни препоръча и едно бабешко лечение.за да може да не се оперира малкия.той почти неможеше да диша особено нощем.и ние какви ли не изследвания не правихме и за сега да чукна на дърво детенце е много по добре.надявам се детенце по бързо да се оправи и дано съм бил полезен.ако смяташ да го ползваш намира се в кв.павлово на ул.кота1050.в самото начало на улицата .последния ни преглед беше 20лв. с предварително записан час.но ако отидеш и така няма да те върне.още веднъж дано се справите с болежките на детенце.


Изключително разочарован съм от въпросния доктор Ковачев от Павлово! Имаме новородено, за което не пожела да ни посети вкъщи (а живеем на 2 крачки), но записа час, за който сам каза, че ще осигури да няма повече пациенти и да може да му обърне внимание. Навън е 4 градуса, още повече, че не е хубаво да го водим в кабинета, защото е новородено, почудих се дали да идем, но отидохме. Вътре в офиса беше пълно с кашлящи деца и родители. Съвсем човешки го попитах ако иска да дойде вкъщи или да дойдем когато няма хора (а и още повече болни), а той си показа същността - изключително високомерен с нечовешко отношение (дори не говорим за професионализъм). Чудя се ако е такъв професионалист, защо:
1. Записва НОВОРОДЕНО да ходи в кабинета му?
2. След като го е записал специален късен час, за да му обърнел внимание, защо беше пълно с хора?
3. И отгоре на всичко това, реагира супер остро все едно е велик, невероятен и единствен!?
За мен това не е човек и не е професионалист. Ако не желаеш да прегледаш - откажи!Единствено съжалявам, че му се вързахме да идем, но определено ще го послушам - ЩЕ СИ НАМЕРИМ ДРУГ ДОКТОР, който на първо място е човек! Старах се да не съм емоционален, иначе щях да се изразя доста цветущо. :evil:


Потребителски аватар
Теодор
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 16:27
Автомобил: Ford Fiesta 6 BMW 325XI
Двигател:
Местоположение: София

Re:

Мнениеот Теодор » Пон 31 окт 2011 20:57


    vaskoto1 написа:абе скубич да не те плаша ама големия племенник на жената германските доктори го лекуваха от грип цифра време а се оказа че детето има адски тежка алергия и го докарва почти на астма-направо си е адски гадно...
    та ако мислиш че само в бг докторите са нефелни-да те поуспокоя... :roll:

    И при дъщеря ми навремето така се получи, постоянно болна даже в болница я лекуваха от пневмония а впоследствие излезе алергия и няколко години беше на инжекции но слава богу оправи се. За педиатър препоръчвам Петър Свиленов от 17-ДКЦ а алерголог Мустаков кабинета му е на Петте кьошета :idea:


    Потребителски аватар
    dobrin
    Чингис хан
    Мнения: 30000
    Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
    Автомобил:
    Двигател:
    Местоположение: София
    Контакти:

    Re: Добър педиатър?

    Мнениеот dobrin » Пон 31 окт 2011 21:16


    Д-р Любомир Субев. Аз лично съм много доволен, намира се в Люлин, в един от блоковете срещу София Франс Ауто, отпред пише ПОЛИКЛИНИКАТА, вече отвори и аптека.
    И двете ми деца са при него. До сега антибиотици не сме виждали, всичко, до колкото е възможно, се лекува с хомеопатия. Личен лекар е и на съпругата ми.


    Потребителски аватар
    nosex
    Вечен БАН
    Мнения: 2416
    Регистриран на: Пон 08 яну 2007 11:39
    Автомобил:
    Двигател:
    Местоположение: София (Волуяк/Бояна)

    Re: Добър педиатър?

    Мнениеот nosex » Пон 31 окт 2011 21:36


    tatenceto написа:...и ми препоръчаха доктор Ковачев ... намира се в кв.Павлово на ул.Кота 1050...

    А аз и жената сме доволни, и най-вече малката ни дъщеря да е жива и здрава, за да не се налага да го посещаваме... :да:
    д-р Ковачев е много добър специалист, но просто татковците, който се "палят" лесно, не е желателно да присъстват по време на предглед на рожбата им. :wink:
    Жена ми ме предупреди още на първия преглед и аз бях подготвен... :да:
    Едно е сигурно, човекът изслушва внимателно, пълен професионалист е и си заслужава "хонорара"!

    Последна промяна от nosex на Пон 31 окт 2011 21:45, променено общо 1 път.


    Потребителски аватар
    nosex
    Вечен БАН
    Мнения: 2416
    Регистриран на: Пон 08 яну 2007 11:39
    Автомобил:
    Двигател:
    Местоположение: София (Волуяк/Бояна)

    Re: Добър педиатър?

    Мнениеот nosex » Пон 31 окт 2011 21:41


    :wink:
    DimoNN написа:1. Записва НОВОРОДЕНО да ходи в кабинета му?
    2. След като го е записал специален късен час, за да му обърнел внимание, защо беше пълно с хора?
    3. И отгоре на всичко това, реагира супер остро все едно е велик, невероятен и единствен!?
    За мен това не е човек и не е професионалист. Ако не желаеш да прегледаш - откажи!Единствено съжалявам, че му се вързахме да идем, но определено ще го послушам - ЩЕ СИ НАМЕРИМ ДРУГ ДОКТОР, който на първо място е човек! Старах се да не съм емоционален, иначе щях да се изразя доста цветущо. :evil:

    Колега, първо да Ви е жива и здрава рожбата! :beer :да:
    1. Норамално, все пак не работи със Здравна каса, частен педиатър е и играеш по неговата свирка - има защо :wink:
    2. Винаги се съобразява и записва или след или преди работно време, защото мъниците са много крехки и предразположени към бацилите, разпространявани от другите по-големи дечица, а ние, родителите не искаме това, нали така? :wink:
    3. Прочети по-горното ми мнение за бащите, които са по-опърничави по принцип (такъв съм и аз, но бях предупреден)...

    И все пак, колкото и добър педиатър е, нека да ни се налага да го посещаваме колкото се може по-рядко! :beer :да:


    Потребителски аватар
    dobrin
    Чингис хан
    Мнения: 30000
    Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
    Автомобил:
    Двигател:
    Местоположение: София
    Контакти:

    Re: Добър педиатър?

    Мнениеот dobrin » Пон 31 окт 2011 21:47


    Лекарят е ДЛЪЖЕН да направи първо посещение в дома на новородено дете, ако го помолиш дори, независимо дали е личен, частен, или Бог знае какъв!
    Първото посещение след раждането на сина ми го направи лекар, която след това не избрахме за личен защото ни беше прекалено далеч, без дори един лев да вземе.


    Потребителски аватар
    DimoNN
    Мнения: 1055
    Регистриран на: Вто 17 апр 2007 21:12
    Автомобил:
    Двигател:
    Местоположение: София

    Re: Добър педиатър?

    Мнениеот DimoNN » Пон 31 окт 2011 22:00


    nosex написа::wink:
    DimoNN написа:1. Записва НОВОРОДЕНО да ходи в кабинета му?
    2. След като го е записал специален късен час, за да му обърнел внимание, защо беше пълно с хора?
    3. И отгоре на всичко това, реагира супер остро все едно е велик, невероятен и единствен!?
    За мен това не е човек и не е професионалист. Ако не желаеш да прегледаш - откажи!Единствено съжалявам, че му се вързахме да идем, но определено ще го послушам - ЩЕ СИ НАМЕРИМ ДРУГ ДОКТОР, който на първо място е човек! Старах се да не съм емоционален, иначе щях да се изразя доста цветущо. :evil:

    Колега, първо да Ви е жива и здрава рожбата! :beer :да:
    1. Норамално, все пак не работи със Здравна каса, частен педиатър е и играеш по неговата свирка - има защо :wink:
    2. Винаги се съобразява и записва или след или преди работно време, защото мъниците са много крехки и предразположени към бацилите, разпространявани от другите по-големи дечица, а ние, родителите не искаме това, нали така? :wink:
    3. Прочети по-горното ми мнение за бащите, които са по-опърничави по принцип (такъв съм и аз, но бях предупреден)...

    И все пак, колкото и добър педиатър е, нека да ни се налага да го посещаваме колкото се може по-рядко! :beer :да:


    мерси за пожеланията :beer и вашето детенце да е живичко и здравичко :beer

    Не желая да изпадам в спорове, написал съм си мнението и случая. Знам, че не работи със ЗК, това не пречи да прави посещения - разбира се, че ще си платим. Но не това е въпроса - съгласихме се да идем, но какво заварихме - една детска градина болни деца с родители и един нервак. Най-малкото не е културно да се държи така! А трябваше аз да му се навикам... Това е... който иска и е доволен от него - нека ходи. За нас това му отношение и поведение е недопустимо! :beat_butt2


    Потребителски аватар
    nosex
    Вечен БАН
    Мнения: 2416
    Регистриран на: Пон 08 яну 2007 11:39
    Автомобил:
    Двигател:
    Местоположение: София (Волуяк/Бояна)

    Re: Добър педиатър?

    Мнениеот nosex » Пон 31 окт 2011 22:08


    Значи, да си кажа, че не правя никаква реклама на въпросният педиатър.
    Имаме си лична лекарка, от която сме доволни, но все пак второ мнение не е излишно никога, и правим консултация по наша преценка от време на време при него.
    Рядко е човек да попадне на точната "услуга", без да сме я "ползвали" досега, и то препоръчана от уста на уста...
    Затова пиша и изкавам мнение - за мен човека Ковачев си разбира от работата, това е! Най-малкото е човек! :beer
    Аз бях скептик, когато влязохме за първи път при него, но след излизането и досега аз съм един доволен "клиент" А, колкото по-рядко съм "клиент", толкова по-добре, но важното е да съм доволен! :да:
    Просто изказвам мнение и да, не съм съгласен, че частен педиатър трябва да ти дойде на крака за първи преглед след изписване, безплатен обяд няма, а и всеки доктор си има приципи - решението се взима от родителите :wink:
    Със здраве, и с пожелание децата ни да не посещават въобще педиатри! :да: :beer


    Потребителски аватар
    dobrin
    Чингис хан
    Мнения: 30000
    Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
    Автомобил:
    Двигател:
    Местоположение: София
    Контакти:

    Re: Добър педиатър?

    Мнениеот dobrin » Пон 31 окт 2011 22:11


    nosex написа:... не съм съгласен, че частен педиатър трябва да ти дойде на крака за първи преглед след изписване, безплатен обяд няма ...

    Не четеш! Никъде не е казано, че трябва да е без пари. Просто е пълен абсурд новородено да се води в кабинет (детска консултация), затова и първото посещение е в дома на детето.


    Потребителски аватар
    nosex
    Вечен БАН
    Мнения: 2416
    Регистриран на: Пон 08 яну 2007 11:39
    Автомобил:
    Двигател:
    Местоположение: София (Волуяк/Бояна)

    Re: Добър педиатър?

    Мнениеот nosex » Пон 31 окт 2011 22:26


    Чета, чета, Добрине. :wink:
    Дали ще ти вземе (частен педиатър) 40-50лв. на втората консултация/преглед с включени 20-25лв. за посещението след изписване, или ще ти вземе по 20-25лв. на два пъти не е ли едно и също? :roll:
    Смешен спор е това... :да:

    Защо да не излиза дете на 4-5 дни? За мен е нормално... щерка ни я разходихме на толкова, нима транспортирането от Родилния Дом до вкъщи, не е разходка в условията, за които спориш по-горе? Нима отнема повече време транспортирането на детето от РД до вкъщи отколкото първото посещение при частен педиатър?
    Въпрос на решение от родителите е всичко това! :beer
    П.П. При нас първото посещение беше у дома


    Потребителски аватар
    dobrin
    Чингис хан
    Мнения: 30000
    Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
    Автомобил:
    Двигател:
    Местоположение: София
    Контакти:

    Re: Добър педиатър?

    Мнениеот dobrin » Пон 31 окт 2011 22:34


    Наистина спорът не е съществен. И проблемът не е в извеждането, а в завеждането на детето на място с други евентуално болни деца. И в парите не е проблемът. Отношение няма, отношение ...


    Потребителски аватар
    joker
    Мнения: 5889
    Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
    Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
    Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
    Местоположение: Варна

    Re:

    Мнениеот joker » Вто 01 ное 2011 8:56


    scuba написа:
    nasko1978 написа:Колега пиши по точни признаци на детето да се ориентираме!..


    Рязко вдигане на температура (37,5 - 38 и поддържането й около 2 часа. После пада за около час и после пак вдига. Кашлица. Рядко хрема

    ...един от симптомите на протрахирана инфекция или уроинфекция.Ако детето има нощно напикаване вероятността за уронфекция е много голяма.
    ...за съжаление трябва да се мисли и за колагеноза.
    Необходими изследвания:
    1.Урокултури поне 3 (урина в стерилно шишенце рано сутрин след тоалет,от средната строуя)
    2.Кръв за вирусологично изследване-хламидия,микоплазма,риктесии(Q-треска)...имат свойствата да персистират с месеци ...имат си специфично лечение!
    3.C-реактивен протеин...информация за активност на възпалителния процес.
    ...и т.н.
    Внимание!!!!Не давам съвет и не предлагам диагноза и лечение!!!Виртуално това е недопустимо.!!!Просто опитвам да те ориентирам за да не будалкат и мотаят некомпетентни хора...Но може и за да греша!!!!
    И престанете да ругаете лекарите....!!! :twisted: :twisted: :twisted:


    myrshavija
    Мнения: 5553
    Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
    Автомобил:
    Двигател:

    Re: Добър педиатър?

    Мнениеот myrshavija » Вто 01 ное 2011 9:24


    dobrin написа:Д-р Любомир Субев. ...
    Племенницата ми я водиха доста време при него, докато още имаше кабинет на Иван Асен - мисля, че е същият лекар. Родителите бяха много доволни от него.

    joker написа:...И престанете да ругаете лекарите....!!! :twisted: :twisted: :twisted:
    За съжаление и при лекарите положението е малко подобно на това при полицаите - има мърша, която руши уважението към всички ...


    Потребителски аватар
    chefito
    Мнения: 9527
    Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
    Автомобил:
    Двигател:
    Местоположение: Пловдив

    Re: Добър педиатър?

    Мнениеот chefito » Вто 01 ное 2011 9:59


    Темата е от 2007ма.



    Върни се в “ОФФ-Топик - други”

    Кой е на линия

    Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 50 госта