Новата КИА

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Kingpin
Мнения: 2020
Регистриран на: Пет 30 сеп 2005 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Пловдив

Мнениеот Kingpin » Пет 15 авг 2008 14:27


Pichaga написа:
Kingpin написа:
Pichaga написа:времето ще покаже дали сте прави да плюете кийките
не забравяйте че те са на пазара едва от няколко години, с това качество, което твърдят че имат...
п.с. па и лило и стич ще кажат след 10 години как е киата :wink:



Аз мога да ти кажа как е една точно 10 годишна KIA Sportage (ония грозните джипки). На части в една морга.

Пинг, писах, че става дума за тия по-новичките кии, на 2-3 годинки моделите, сиид, рио и прочие...
не за по-старите


И с две такива имам много общо. Един колега си взе чисто нов Pro C'eed и вече му тропа вътре (колата е на 1200 км). Търговският ни шеф си взе служебна Carnival (една такава черна и отвсякъде облепена с надписи Top Gear). Води се модел с всички екстри. Няма радио. Тропа.

Моето мнение е, че трябва да си абсолютно заухав да си купиш собствена KIA. Не искам да обиждам никой, но това си е мое мнение. Продават евтини фъшкии, които ще ви излезнат доста скъпи после. Примамват с дълга гаранция, но не си мислете, че тя ще ви спаси... Надали на някой ще му пука, че има 150-годишна гаранция като му изгасне чисто новата корейска бракма на пътя, тръгнал с жената и децата на море, примерно. Айде моля ви се...

Тия коли стават само за служебни кочини и бакшиши (също както Hyundai :lol: )




Потребителски аватар
Cherepaha
Мнения: 951
Регистриран на: Вто 17 яну 2006 10:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Cherepaha » Пет 15 авг 2008 14:36


Aladin1 написа:
Die VOLKSWAGEN AG ist eine Aktiengesellschaft deutschen Rechts mit Hauptsitz in Wolfsburg.

Vorsitzender des Aufsichtsrates:
Ferdinand Piëch

Vorsitzender des Vorstands:
Martin Winterkorn


Vorstand:
Jochem Heizmann
Horst Neumann
Francisco J. Garcia Sanz
Hans Dieter Pötsch


Мустафа не го виждам споменат.

Мисля че по-бих се доверил на горе опоменатите от на Чо Чо Чикия Цун Ами и Це цо Чим Бера



А на този чичко би ли се доверил ? Въпреки, че мяза на Дим Дуков ...

Изображение

Peter Schreyer, the man largely responsible for the look of most Audis and Volkswagens on the road today, is to become Kia's new Chief Design Officer.


PETER SCHREYER DESIGN

Volkswagen Design / Projects:

Concept Cars:
- Concept 1 (New Beetle)
- Concept C (Eos)
- Concept R (Roadster)
- Concept T (Buggy)
- GX 3 (Three Wheeler)
- Microbus
- Ragster

Passenger Cars:
- Golf IV & Variant
- Jetta
- Passat B 5 & Variant
- Lupo & Seat Arosa
- New Beetle
- Golf V & Golf Plus
- Golf GTI & Golf R32
- Jetta
- Passat B 6 & Variant
- Eos
- Compact SUV

Audi Design / Projects:

Concept Cars:
- Quattro Spider
- Audi TT & AUDI TTS
- AL 2 & AL 2 open end
- Steppenwolf
- Allroad Quattro
- Avantissimo
- Rosemeyer

Passenger Cars:
- Audi A2
- Audi A3 & A3 Sportsback
- Audi A4 & A4 Avant + Audi Cabrio
- Audi A6 & A6 Avant + Allroad
- Audi A8
- Audi TT & Audi TT Roadster

Racing:
- R8 racing car LeMans

Lamborghini Design / Projects:

- Murcielago
- Gallardo

Последна промяна от Cherepaha на Пет 15 авг 2008 15:06, променено общо 1 път.


Aladin1
Мнения: 46
Регистриран на: Вто 17 юни 2008 15:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: вдясно

Мнениеот Aladin1 » Пет 15 авг 2008 14:47


If only the looks made technology worthy...!

Традицийте и опита са това което правят качеството. след 50г. мойе и Kia да почнат да правят автомобили. тогава ще си говорим пак.


Потребителски аватар
Cherepaha
Мнения: 951
Регистриран на: Вто 17 яну 2006 10:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Cherepaha » Пет 15 авг 2008 14:51


Aladin1 написа:If only the looks made technology worthy...!

Традицийте и опита са това което правят качеството. след 50г. мойе и Kia да почнат да правят автомобили. тогава ще си говорим пак.


Не е гаранция. Иди у Мото-Пфое и седни в новия Фокус ... Тея правят коли от 100 години ... mhihi


Kingpin написа:Продават евтини фъшкии....


Мерцедес е едно, а Хюндай, Форд и Ситроен е нещо друго.... Стига ги бърка... mhihi mhihi mhihi


Потребителски аватар
moleo
0888
Мнения: 755
Регистриран на: Сря 30 авг 2006 9:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот moleo » Пет 15 авг 2008 21:34


Kingpin написа:
Pichaga написа:
Kingpin написа:
Pichaga написа:времето ще покаже дали сте прави да плюете кийките
не забравяйте че те са на пазара едва от няколко години, с това качество, което твърдят че имат...
п.с. па и лило и стич ще кажат след 10 години как е киата :wink:



Аз мога да ти кажа как е една точно 10 годишна KIA Sportage (ония грозните джипки). На части в една морга.

Пинг, писах, че става дума за тия по-новичките кии, на 2-3 годинки моделите, сиид, рио и прочие...
не за по-старите


И с две такива имам много общо. Един колега си взе чисто нов Pro C'eed и вече му тропа вътре (колата е на 1200 км). Търговският ни шеф си взе служебна Carnival (една такава черна и отвсякъде облепена с надписи Top Gear). Води се модел с всички екстри. Няма радио. Тропа.

Моето мнение е, че трябва да си абсолютно заухав да си купиш собствена KIA. Не искам да обиждам никой, но това си е мое мнение. Продават евтини фъшкии, които ще ви излезнат доста скъпи после. Примамват с дълга гаранция, но не си мислете, че тя ще ви спаси... Надали на някой ще му пука, че има 150-годишна гаранция като му изгасне чисто новата корейска бракма на пътя, тръгнал с жената и децата на море, примерно. Айде моля ви се...

Тия коли стават само за служебни кочини и бакшиши (също както Hyundai :lol: )



Братле, аз имам чисто нова Елантра GLS с всевъзможни екстри, като кожа, круиз контрол, автопилот и т.н. Няма никакви грижи, а такситата са на по 500 000 км и са пушка. Просто си пристрастен и облъчен : )


Aladin1
Мнения: 46
Регистриран на: Вто 17 юни 2008 15:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: вдясно

Мнениеот Aladin1 » Пет 15 авг 2008 21:53


Мх. И тикотата толкова просъществуваха... и те бяха хитови едно време, също като кийте сега - евтин и "качествен" автомобил :) не разбрахте че не може да купуваш баница за 20 стотинки и да искаш да има и сирене вътре :))))) Деу, Киа, Хюндай..... това са коли за по 3-4 години затова и главните им клиенти са фирми.


Потребителски аватар
kusho
Мнения: 288
Регистриран на: Пон 07 яну 2008 20:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот kusho » Пет 15 авг 2008 22:32


Проблема на Кията е, че са скъпи в смисъл не достатъчно евтини в БГ. В САЩ например ценово са доста под конкуренцията. Втория проблем: и в САЩ и в БГ, а върви си продаи колата след 4-5 години, завинаги е твоя.


Потребителски аватар
btkmobail
Мнения: 395
Регистриран на: Пет 07 дек 2007 19:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот btkmobail » Пет 15 авг 2008 22:48


И аз не бих си купил КИА, предпочитам едно Лансърче ;)


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8303
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Мнениеот Stivi » Пет 15 авг 2008 22:50


kusho написа:Проблема на Кията е, че са скъпи в смисъл не достатъчно евтини в БГ. В САЩ например ценово са доста под конкуренцията. Втория проблем: и в САЩ и в БГ, а върви си продаи колата след 4-5 години, завинаги е твоя.


Абе ти ще я продадеш ама за тия пари дето ще струва по-добре да си я държиш за резерва :lol:


Потребителски аватар
Kingpin
Мнения: 2020
Регистриран на: Пет 30 сеп 2005 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Пловдив

Мнениеот Kingpin » Пет 15 авг 2008 22:53


moleo написа:
Братле, аз имам чисто нова Елантра GLS с всевъзможни екстри, като кожа, круиз контрол, автопилот и т.н. Няма никакви грижи, а такситата са на по 500 000 км и са пушка. Просто си пристрастен и облъчен : )


Братле на мене работата ми е точно да НЕ бъда пристрастен и облъчен :idea: :wink: Гарантирам ти, че съм карал повече модели на КИА от тебе и също така ти гарантирам, че до 1 година ще изпищиш. Тогава се надявам да ми говориш по друг начин :wink:

Такситата не ги гледай. Те са редовно по сервизите :wink: Поздрави! :D


Atanas14
Мнения: 749
Регистриран на: Пон 03 апр 2006 9:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Atanas14 » Пет 15 авг 2008 23:19


Kingpin написа:
moleo написа:
Братле, аз имам чисто нова Елантра GLS с всевъзможни екстри, като кожа, круиз контрол, автопилот и т.н. Няма никакви грижи, а такситата са на по 500 000 км и са пушка. Просто си пристрастен и облъчен : )


Братле на мене работата ми е точно да НЕ бъда пристрастен и облъчен :idea: :wink: Гарантирам ти, че съм карал повече модели на КИА от тебе и също така ти гарантирам, че до 1 година ще изпищиш. Тогава се надявам да ми говориш по друг начин :wink:

Такситата не ги гледай. Те са редовно по сервизите :wink: Поздрави! :D


точно ти ли не си облъчен :D :D :D
това че си карал 20 километра киа не те прави специалист. не може компания която е на 5 място по продажби в света да прави лоши коли. и как така даваш гарнации на хората че ще им се счупят колите като хюндаите в софия са с астрономически километражи и окачвания та им изкарват по 100 - 120 хил. километра без грижи.
а относно тропането, всички тропат, новите ФВ тропат, хлопелите тропат, ГЛ класите тропат, така че това не е признак колко добре направена е една кола.


Aladin1
Мнения: 46
Регистриран на: Вто 17 юни 2008 15:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: вдясно

Мнениеот Aladin1 » Пет 15 авг 2008 23:27


Рено също са доста нагоре по продажби - това прави ли ги качествени коли? :idea:

а порше продават като бройка малко :roll:

това което споменаха колегите също никак не е за подцеяване - купиш ли Киа - тя е завинаги (което едва ли ще трае дълго де) твоя.... кой би купил втора ръка киа и за какви пари :idea:


Atanas14
Мнения: 749
Регистриран на: Пон 03 апр 2006 9:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Atanas14 » Пет 15 авг 2008 23:31


ако порше започнат да продават коли по 15 000 евро и те ще са нагоре в продажбите, недей да сравняваш коли от различни ценови категории.
рено си има своите фенова, аз лично не съм от тях но все пак, рено правят едни от най-добрите дизели в момента, а това си е важно

най-добре е колегата лило да се изкаже освен че кара киа познава още много хора които карат киа, и доколкото знам всички са доволни.


Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Мнениеот golfer » Пет 15 авг 2008 23:39


Tomcat написа:.... доколкото знам всички са доволни.

ъхъ то тука всички са доволни от колите си. :D
присъща черта на българина е да обяснява, че собствената му кола върви много и харчи малко, не се чупи а ако се счупи частите са евтинджос.
с една дума супер кола.
нищо против нямам която и да било марка.
против съм еснафщината в мисленето.


Потребителски аватар
Tyan
Ън Мън
Мнения: 7957
Регистриран на: Вто 14 дек 2004 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tyan » Пет 15 авг 2008 23:42


за всекидневка става ...... за душевен партньор НЕ



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта