Дали Хенди са мошеници?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Дали Хенди са мошеници?

Мнениеот myrshavija » Съб 05 юли 2008 5:03


Или са комбина с някого?

Купувам си хендсфри тия дни - много са любезни, всичко ми показват, за пореден път се опитват да ме зарибят с карта на МенТел, но аз си имам много. Докато пишат гаранцията ми искат телефон - аз без да се замисля(идиот) си го казвам.
На по-следващия ден ми звъни скрит номер и ми разказва следната приказка:
- Здр, дъра бъра, като лоялен клиент на едикоясибанка ви предлагаме кредитна карта без годишни такси - можете да си я поръчате по телефона и да ви я доставим в едикъфсисрок на посочен от вас адрес. Интересувате ли се и желаете ли повече подробности за условията?
Аз се интересувам, но предпочитам да ида до клона на банката и да си говоря с хубавата какичка там лично. На което любезната девойка със скрит номер ми отговаря:
- Можете, разбира се, да отидете в който клон искате, но това е нашата програма по телефона - за да ви спестим време и разкарване.
С което съвсем ме губи като балък и приключваме раговора.

През последните няколко месеца доста често тегля и внасям пари във въпросната банка и много често се случва(поне веднъж седмично) да ми се обаждат от там и НИКОГА не са звъняли от скрит номер.
Освен това всеки, който ми се обажда от скрит номер веднага получава оценка -10 за доверие по моята скала от 0 до 5.

Вече ще се замислям на кого си давам телефона :idea:




Потребителски аватар
jbussines
Мнения: 274
Регистриран на: Вто 08 май 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот jbussines » Съб 05 юли 2008 9:35


Достъп до лични данни вече не е ограничен по никакъв начин дори без връзки и по съвсем законен начин ти си предоставил и домашният си и мобилните си телефони за обществено ползване така ,че да не те учудва та бетер и с трите имена.


Потребителски аватар
Znajko
Мнения: 354
Регистриран на: Чет 17 апр 2008 10:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

ре

Мнениеот Znajko » Съб 05 юли 2008 9:45


jbussines написа:Достъп до лични данни вече не е ограничен по никакъв начин дори без връзки и по съвсем законен начин ти си предоставил и домашният си и мобилните си телефони за обществено ползване така ,че да не те учудва та бетер и с трите имена.


Грешиш :!:
Това е възможно само ако разпишеш отметка в договора (естественно с много ситен шрифт), но в повечето случаи в България договорите НЕ СЕ ПРОЧИАТ изцяло (което е голяма грешка) и Ви се казва "Моля разпишете се тук, тук и тук), че има много хора след Вас... :?


Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Мнениеот ALESYZ » Нед 06 юли 2008 10:53


Аз пък се питам за TBI. Клиент съм им и скоро ми звъняха оттам с оферта за 500 лв. и плазмен телевизор.


Потребителски аватар
emdless4
Мнения: 638
Регистриран на: Пон 25 юли 2005 23:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: диана

Мнениеот emdless4 » Нед 06 юли 2008 11:07


ALESYZ написа:Аз пък се питам за TBI. Клиент съм им и скоро ми звъняха оттам с оферта за 500 лв. и плазмен телевизор.


Ааааа, така кажи бе, това не е точно Ти Би Ай, а Манго, с 500-те лева и плазмен телевизор :D , и както се чува, са доста близо до Попово, може да се разходиш да им теглиш един бой 8)


Потребителски аватар
blue_shadow
Мнения: 875
Регистриран на: Съб 29 апр 2006 20:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велинград
Контакти:

Мнениеот blue_shadow » Пон 07 юли 2008 0:09


Всички вериги магазини за мобилни телефони гледат да си изпълнят по някакъв начин таргетите и съответно прозвъняват на клиентите. Германос като нямат клиенти в магазина вадят списъка на клиенти, сключили договори преди година (тоест изтичащи) и почват да звънят и да лъжат клиентите да ходят да си преподписват договорите при тях. Питайте ме мене да ви разказвам какви неща се правят в тия магазини.... ! :evil:
Съответно на Хенди им е била поставена цел да зарибят например 20 клиента с карти и те почват, щото или глоба или бонус.....тва е избора


Потребителски аватар
Gal
Мнения: 1462
Регистриран на: Пет 04 яну 2008 12:37
Автомобил: МК7
Двигател: DCYA 2018
Местоположение: София

Мнениеот Gal » Пон 07 юли 2008 0:17


как така ще си даваш номера като си купуваш нещо?
на съвсем непознати?



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта