Мнения и отзиви за СПА хотел "Планината" - Рибарица?

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
scuba
R.I.P. Holy Diver
Мнения: 6971
Регистриран на: Вто 19 окт 2004 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнения и отзиви за СПА хотел "Планината" - Рибарица?

Мнениеот scuba » Вто 06 ное 2012 15:00


maxpayne написа:
airjohn написа:"Прословутата" Рибарица е едно тъпо и скучно село, пълно с мързеливи печалбари

Много глупаво изказване. Рибарица е тип курортно/планинско село, не е град като Пловдив, не знам какво си очаквал да ти е забавно и интересно. Предполагам си разочарован от липсата на концерт на азис или поне тони стораро. Колкото до печалбарите - всяко едно място в България може да бъде определено по този начин.

Ми аз примерно очакхвах да не ме карат да чакам 30 минути да ми донесат менюто. Можех да си представя колко щях да чакам после за яденето. Ресторантите - хубави, обслужването...какво беше тва? Мързеливи селяни които живеят покрай реката. Вервай ми, ходил съм там преди повече от 25 години - беше разлоично. Ся е една пълна дупка с много кръчми и мързеливи хора, които си мислят че си им длъжен, само защото живеят в Рибарица. Да им серем на Рибарицата. Имам къща на 20 км от Рибарица и предпочитам да си седя там, отколкото да им гледам кривите мутри




Потребителски аватар
chinadracon
Мнения: 494
Регистриран на: Сря 12 юли 2006 14:10
Автомобил: VW Golf MK4
Двигател: AKL 1999
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнения и отзиви за СПА хотел "Планината" - Рибарица?

Мнениеот chinadracon » Нед 11 ное 2012 22:00


Колеги, искам да благодаря на всички, които взеха отношение към темата, поразпалиха се и емоции виждам, но няма лошо, важното е да споделяме полезна информация. В тази връзка да ви кажа как минаха нещата във въпросния хотел "Планината", понеже в крайна сметка там отидохме с жената.
Плюсове: Хотелът се намира на много приятно място, въпреки че се пада в края на селото като идваш от Тетевен и вътре в селото няма никакви рекламни табели или нещо от сорта, та малко се притеснихме, но в крайна сметка го намерихме. Случихме за щастие на много приятно за сезона време, има красива гледка към Балкана и наистина есента по отношение на цветове на природата е много красива. Така, след тези лирични отклонения mhihi , да споменем другите предимства: Хотелът е сравнително нов, добре конструиран, с вътрешен двор, много приятен, определено не са пестили пари в това отношение. Стаите са добре обзаведени, като изключим една-две дребни забележки по отношение на разположение на мебели, баните са много мераклийски направени, въпреки че топлата вода идва от бойлер, но на нас ни беше достатъчно. Учуди ме, че имаха безплатен wireless нет, с прилична скорост, и без да си просиш от рецепцията пароли и прочие тъпотии. В стаите има LCD-телевизори (макар и NEO), кабелна с около 40 канала. Чистичко е, отоплението е с конвектори, достатъчно топло беше. Ресторантчето е приятно и новичко, чисто, обслужването бих казал учудващо добро за селски хотел, сервитьорите бяха на ниво, кухнята е добра. Цените средни, нито много скъпо, нито много евтино, нормално съответстващи на среден клас ресторант в София. На обяда малко ударихме гювеч безплатно хапване от шведска маса, понеже имаше някакво фирмено парти на централата на LIDL, но това е друга тема mhihi. Като всеки претендиращ за СПА хотел, разполагат с вътрешен басейн (въпреки че наистина беше с размер на голяма вана, както беше писал един колега), парна баня, сауна и масажи на средни цени (масажите имам предвид). Има и по-голям външен басейн, който естествено е използваем само през лятото, както и батут и една-две катерушки за деца в двора. Така, дотук със суперлативите, сега и
Недостатъци: Недостатък номер 1 - безумната идея да искат по 5 лв за ползване на хавлия(такса, не депозит!), при положение, че се наричат СПА хотел?!! Не съм виждал такова чудо другаде, принципно СПА хотел трябва да оборудва всяка стая с по 2 халата поне и чехлички за еднократна употреба. С жената очаквахме подобни простотии и си бяхме взели джапанки, ама това с 5-те лева ме разби :screwy Втория голям недостатък - пак по отношение на СПА процедурите - СПА центъра и всичките глезотии са в частта от сградата, където е рецепцията, няма директен достъп от другите части на сградите, които са с отделни входове в двора. Т.е. отиваш на СПА, напарваш се и другите глезотии и след това трябва с прибежки и припълзявания на бегом да търчиш през дворчето, преди да си се простудил, като процедурата се извършва по джапанки и халат в най-добрия случай :Mr Green Fun В общи линии това беше основното разочарование. Другите, по-маловажни неща, връчиха ни под двойна стая с тераса, която гледаше в двора на съседна къща, под легла се разбира две отделени, тип матрак върху матрак, които трябваше да съединяваме, и безумното разположение на телевизора върху нещо като компютърно бюро, не срещу леглата, както би било логично, а успоредно на едното легло, което предполагаше гледане в някаква йогистка поза.. А, и намръщената физиономия на една лелка-рецепционистка, но за щастие не успя всичко това да ни повлияе на доброто ни настроение. Оставам с извода, че по всяка вероятност пак бихме отишли, но по-скоро през лятото. Още веднъж благодаря на всички, допринесли за темата!



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта