! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
Slayera
Мнения: 436
Регистриран на: Съб 10 дек 2005 0:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Slayera » Пон 19 ное 2007 0:19


Досега не съм писал в тази тема,защото ежедневно се сблъсквам с какви ли не идиоти на пътя,но сега реших да пиша, защото става дума за кретен каращ голф 3/без стикери на клуба/ и заради такива като него се говори какво ли не за "голфаджийте". та случката се разиграва преди малко. прибирам се аз по околовръстното преди светофара на симеоновско шосе посока Бояна,там дето е станало цяло езеро,че и по новините го даваха. пред мен 3-4 коли намалят и аз заедно с тях, минаваме през въпросната локва бавно и с леко форсиране.при което зад мен доста агресивно се залепва един тъмно син голф 3 с номер СА1*77/втората цифра не си я спомням/ и започва още по агресивно да ми свирка и да ми свтека да карам/е по-бързо през локвата,която си е цяло езеро :shock . както и да е,отсреща минаха колите и въпросния ни изпреварва като ни улива всички с вода. излезе 1ва кола но светофара на симеоновско светеше червено и взе да намалява.и аз тъкмо си викам: "за какво беше толкова зор като така или иначе свети червено и пак трябва да чака"?! нещеш ли обаче пича видя,че не идваха коли по симеоновско шосе,би един ляв и зави посока Симеоново на червено :shock
Лошото е,че такива кретени има с най-различни марки коли,ако са само с голф или мерцедес да знаеш поне от какви да се пазиш,а то...




Потребителски аватар
dermeister
Мнения: 805
Регистриран на: Пет 15 сеп 2006 16:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dermeister » Пон 19 ное 2007 2:13


Айде и аз да споделя. Черен Голф GTI, не видях номер, защото не се сетих да погледна, просто гледах с отворена уста и на вярвах. Действието се развива по булевард Сливница от Опълченска посока Люлин. Състезателя с Голф-а в як дъжд тръгна да прави слалом между колите, като минавайки пред мен, ако не бях набил спирачки се блъскахме 100%. Последва минаване на червено на светофара с Констанин Величков. Нямаше много трафик и на следващият светофар го настигам. Последва минаване на червено на светофара на входа на Западен парк. На Орион го настигам. Следва минаване на червено на всички светофари между Орион и кръстовището с пътя за Обеля. Там пак го настигам, понеже който бърза не стига по-бързо естествено и понеже той седи в дясна лента, а аз приближавам светофара движейки се и светва зелено и естествено тръгвам преди него и му взимам преднина. Отзад се чува неистово форсиране, все едно свърши света за тоя човек. Аз настъпвам нарочно и той след малко се изравнява с мен. Гледката беше неописуема, вервайте ми беше си изплезил езика и се беше качил целия на волана от зор. Сцепих се от смях. :lol: Та който каквото ще да говори и да казва, че е легенда и т.н., но аз от Голф GTI почвам да се пазя като от жена с джип. :twisted:


assd
Мнения: 642
Регистриран на: Чет 27 сеп 2007 11:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот assd » Пон 19 ное 2007 23:21


dermeister написа:Айде и аз да споделя. Черен Голф GTI, не видях номер, защото не се сетих да погледна, просто гледах с отворена уста и на вярвах. Действието се развива по булевард Сливница от Опълченска посока Люлин. Състезателя с Голф-а в як дъжд тръгна да прави слалом между колите, като минавайки пред мен, ако не бях набил спирачки се блъскахме 100%. Последва минаване на червено на светофара с Констанин Величков. Нямаше много трафик и на следващият светофар го настигам. Последва минаване на червено на светофара на входа на Западен парк. На Орион го настигам. Следва минаване на червено на всички светофари между Орион и кръстовището с пътя за Обеля. Там пак го настигам, понеже който бърза не стига по-бързо естествено и понеже той седи в дясна лента, а аз приближавам светофара движейки се и светва зелено и естествено тръгвам преди него и му взимам преднина. Отзад се чува неистово форсиране, все едно свърши света за тоя човек. Аз настъпвам нарочно и той след малко се изравнява с мен. Гледката беше неописуема, вервайте ми беше си изплезил езика и се беше качил целия на волана от зор. Сцепих се от смях. :lol: Та който каквото ще да говори и да казва, че е легенда и т.н., но аз от Голф GTI почвам да се пазя като от жена с джип. :twisted:

абе то си е така, аз като сипя за 40 кинта бензин ич не го щадя моя - настъпвам яко :lol:

обаче днеска на сливница на моста пак се изнасям с мръсна газ (преди 20 мин някъде) щото ми писна цял ден карам на втора, особено като валеше снега много се хлъзгаше с мойте летни гуми, та форсирам и направо издухах една черна Е класа от новите, обаче оня явно не може да си прости че голф го изпреварва и минава в насрещното тоно на моста в най връхната му точка - само имаше късмет че немаше много насрещно и аз свих инстинктивно в дясно :lol:


Потребителски аватар
Geleto
Мнения: 2394
Регистриран на: Сря 25 яну 2006 10:12
Автомобил: Passat B4
Двигател: 1.8 MI 1994
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Geleto » Пон 19 ное 2007 23:24


Аз мисля, че на тая тема и дойде време за :lock:


Потребителски аватар
GTIteam
Мнения: 410
Регистриран на: Нед 19 дек 2004 23:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот GTIteam » Пон 19 ное 2007 23:38


Едва ли си го издухал :lol:
По-скоро ти е позволил да го минеш и не му се е занимавало :lol:


Totogada
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 21 фев 2007 17:01
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Totogada » Съб 24 ное 2007 2:29


Този номер CH 4800СА голф 4.Изобщо не признава закони.Засича коли много гадно,преди легнал полицай.


assd
Мнения: 642
Регистриран на: Чет 27 сеп 2007 11:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот assd » Съб 24 ное 2007 15:49


GTIteam написа:Едва ли си го издухал :lol:
По-скоро ти е позволил да го минеш и не му се е занимавало :lol:

може да е бил на втора, аз го минах с голяма засилка още 200 метра зад него като бях :lol:


Потребителски аватар
Persefona
Пололизирана
Мнения: 1933
Регистриран на: Пет 02 ное 2007 12:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Persefona » Сря 28 ное 2007 13:23


Хайде и аз да си изкажа мъката ... :evil:

Миналата седмица ми се случи да си карам по Цариградско шосе посока летището с около 100 към 01:00 (през нощта) и навлизам в отбивката за към кръговото на 4-ти Километър. От локалното (малката уличка,която идва от Интерпред) една Х5 с 4 еднакви цифри в номера и пуснт мигач ме засече със също толкова голяма скорост. Много трудно отбягнах както изглеждаше фаталния сблъсък,засякох го малко преди завоя за кръговото, дръпнах ръчната и слязох от колата.
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Той също слезе от колата и ми се разкрещя: "Абе мигач не виждаш ли,че съм ти пуснал,ма?! Я си влизай в колата да не ти се случи случка!" :053: Аз въобще не можах да разбера какво се случва.Така ясно видях как се размазвам в джипа, че нито ме интересуваше какво говори, нито какво може да ми се случи! :014:
Разкрещях се и тръгнах към него, но за мое щастие приятелката му слезе от джипа и го спря преди :083: :blueeye:
Кажете ми в такава ситуация аз какво да направя? :evil: ДА СЕ РАДВАМ,ЧЕ НЕ МЕ Е УБИЛ НЯКОЙ ПОЛУИДИОТ С КУПЕНА КНИЖКА И ДА СЕ НАДЯВАМ, ЧЕ НЯМА ДА СЛЕЗЕ ЗА ДА МЕ ДОВЪРШИ АКО НЕ Е УСПЯЛ???? :?: :?: :?: Или като видя скъпа кола да се прибирам в лентата за принудително за да не може да ме отнесе отдясно и да се надявам, че няма да може да ме засече? :?: :!: :?: :!:
Навъдиха се само "гъзари" с купени книжки и скъпи коли, които смятат, че имат специален режим на движение и всеки трябва да им прави път щом ги види отдалече,дори ако това значи да се разбие някъде! :banghead: :banghead:
И държавата толерира такива хора, които са способни да си платят за услугата....
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
..............


Потребителски аватар
dj_nako
Мнения: 1479
Регистриран на: Пон 26 дек 2005 19:09
Автомобил: Golf 5 tsi
Двигател: BMY 2007
Местоположение: Пловдив

Мнениеот dj_nako » Сря 28 ное 2007 18:18


абе момчета толкова ли ви е трудно да си извадите 1 разрешително за боен пистолет,да инвестирате 500 кинта в 9 милиметров и да спрете да чакате да излезе приятелката на шофера на джип-а за да ви предпази от бой.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот myrshavija » Сря 28 ное 2007 18:32


dj_nako написа:абе момчета ...

и момичета :D


Потребителски аватар
jetttlii
Мнения: 1198
Регистриран на: Сря 30 май 2007 23:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот jetttlii » Сря 28 ное 2007 19:43


За пистолет незнам, но в такива моменти искам да съм с татра, като го видя как ме засича със Х5 - чката педала на газта додоли :oops: :twisted: :twisted: :twisted: От личен опит мога да кажа, че регламентираното от закона предимство не се спазва от над 60 % от шофьорите у нас, но не съм съгласен че нарушенията се правят само от "лъскавите коли"! Ето и един пример в неделя тръгвам от гр. Своге към София, в село Искрец карам на 15 метра зад едно джипче, влиза то в стеснен участък от пътя ( и той и аз сме с предимство, а знаците за това са в излишък) отсреща опел спира и осигурява предимството на джипа, разминават се и тоя ИДИОТ :evil: :shock с въртене на гуми тръгва срещу мене :horror: ( и може да не съм прав, но като съм на 10 метра зад джипа се си мисля, че трябва да изчака и мене :?: ) ако не карах с 30 картинката щеше да е много шарена, в крайна сметка се разминахме на "магия". И все пак се чудя колко хора още трабва да намерят смъртта си по нашите пътища докато се научим, че повечето знаци трябва да се спазват :!: :!: :!:


Потребителски аватар
batesecko
Мнения: 170
Регистриран на: Пет 17 ное 2006 19:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот batesecko » Сря 28 ное 2007 21:28


За мен толерантност му е майката. И търпение...


Потребителски аватар
Persefona
Пололизирана
Мнения: 1933
Регистриран на: Пет 02 ное 2007 12:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Persefona » Чет 29 ное 2007 10:53


dj_nako написа:абе момчета толкова ли ви е трудно да си извадите 1 разрешително за боен пистолет,да инвестирате 500 кинта в 9 милиметров и да спрете да чакате да излезе приятелката на шофера на джип-а за да ви предпази от бой.

Ами не мисля, че това е начина...
Това с пистолета в жабката ми се струва доста необмислено! :|
Какво ще правя? Ще стрелям по някой такъв идиот и после да ме съдят като за човек? Не мерси! Или после "другарчетата" му да ме намерят и да ми стъжнят живота??? :081:
Вярно е,че наистина някой ден ще си изкарам боя на някой светофар, но това ще продължава независимо дали имам огнестрелно оръжие в жабката или не! :не: Докато има такива,които могат да си купят всичко с пари няма да има промяна. Най-много да излежа няколко годинки в затвора (в най-добрия случай)... :?
Когато някой не си върши работата, това се отразява на всички! Докато проблема не се реши на ниво закон и спазване на задължения не мисля, че нещо може да ни оправи!!!
Вчера четох тази статия, пост-ната в Хонда форума от един от модераторите: :deal

http://www.capital.bg/showblog.php?storyid=354023



Както обикновено ропота на автора остава глас-пустиня, но все пак е някакъв вид протест. Защото един от основните органи, който не си върши работата (лично според мен) е КАТ!! :cop
Аз всеки ден виждам патрулки, които влизат в насрещното, минават на червено (без да са в специален режим на движение) или причакват зад някой ъгъл за да изкарат поредния рушвет, а подминават паркиралите неправилно А8-ци и Cayen-и или направо спират да има кажат здрасти!!! :banghead:
От колко време вече катаджиите са възприемани повече като напаст, отколкото като институция съществуваща в помощ на обществото?????
Защото ей такива като онзи мутряга с Х5-цата се ползват с привилегии и защита от държавата докато вкарват cash в джобчето на някой пагониран тип! :banghead:
:?: :!: :?: :!: :?: :!:
Пистолета няма да оправи нещата!!! :evil:
Само се вкарваш в дълбокото, а от там излизане няма (освен в найлонов чувал или в затвора) !!!!


Потребителски аватар
ChimeyJimmey
Мнения: 3877
Регистриран на: Съб 01 окт 2005 8:47
Автомобил: торанага
Двигател: AXQ

Мнениеот ChimeyJimmey » Чет 29 ное 2007 11:35


КАТ, закон, спазване, самосъзнание...
Я да те питам тогава, колко е ограничението за максималната скорост в този участък? Знаци нещо, ала-бала... ?


Потребителски аватар
lyubobg
Мнения: 2514
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот lyubobg » Чет 29 ное 2007 22:12


Вземи тоя damage :twisted:

http://news.ibox.bg/news/id_981404703



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта