Ще има ли глоба? Мнения

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL
Двигател: DGTE 2018
Местоположение: Varna

Re: Ще има ли глоба? Мнения

Мнениеот vanesto » Чет 08 сеп 2016 10:14


За неспиране на стоп са ми писали фиш за 10лв :), макар че бях почти спрял, само че чичко милиционер не го интересуваше това, дебнеха точно за това, да си напълно спрял. Както ще да е, щом не са те спрели на място, няма да получиш нищо. За скоростта също няма да получиш нищо, никой няма да тръгне да се занимава за тая скорост. Но трябва да имаш едно наум за в бъдеще, никой не го интересува дали е наклон и на коя предавка си, ти си длъжен да си следиш скоростта.




tishobg
Мнения: 7
Регистриран на: Вто 06 сеп 2016 2:44
Автомобил:
Двигател:

Re: Ще има ли глоба? Мнения

Мнениеот tishobg » Чет 08 сеп 2016 20:02


За това съм съгласен и няма да оспорвам - напълно сте прави. Грешката си я моя. При наличие на книжка от 1 месец ,след като 2 лета работих ,за да събера пари и да си я позволя + колата, наистина понякога желанието надделява над ограничението за скорост. Ще внимавам повече, обеца на ухото ще ми е тази случка.
Надявам се поне някои от вас да могат да се поставят в моята ситуация - знаете ни новите шофьори...


Liminat
Мнения: 426
Регистриран на: Вто 21 окт 2008 21:54
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Ще има ли глоба? Мнения

Мнениеот Liminat » Пет 09 сеп 2016 6:11


За да не станеш стар шофьор по трудния начин, е добре да се стараеш много повече да си стриктен. Всеки си има нужда от едни десетина хиляди км за да се очупи наистина, но някаква двайсетина годишна уби една баба на разклона, който хваща надолу към Победа и автогарата и отива напред, посока летището, явно си е мислила, че колата е като шейна в леден улей - нито спира, нито завива и минава през всичко, което и е насреща.


tishobg
Мнения: 7
Регистриран на: Вто 06 сеп 2016 2:44
Автомобил:
Двигател:

Re: Ще има ли глоба? Мнения

Мнениеот tishobg » Пет 09 сеп 2016 15:46


Напълно съм съгласен. Като стаж за момента имам 7000км - за 1 месец толкова. Тези дни наистина карам по-спокойно, колко катастрофи видях около мен, в повечето случаи от невнимание. Първоначалната еуфория започва постепенно да се замества от разума.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Ще има ли глоба? Мнения

Мнениеот gergeto » Пет 09 сеп 2016 16:51


tishobg написа: Като стаж за момента имам 7000км - за 1 месец толкова.


С това темпо,догодина по това време ,живот и здраве,вече ще те броим за стар шофьор... :mhihi
Как ги навъртя тия 7000 за месец ,в колата ли спа?


tishobg
Мнения: 7
Регистриран на: Вто 06 сеп 2016 2:44
Автомобил:
Двигател:

Re: Ще има ли глоба? Мнения

Мнениеот tishobg » Съб 10 сеп 2016 10:27


gergeto написа:
tishobg написа: Като стаж за момента имам 7000км - за 1 месец толкова.


С това темпо,догодина по това време ,живот и здраве,вече ще те броим за стар шофьор... :mhihi
Как ги навъртя тия 7000 за месец ,в колата ли спа?

Ходене до София, Пловдив, Гърция, Румъния , няколко пъти до Слънчака . Разни обиколки до Тюленово ,Камен бряг, Шабла, Шумен . Доста отпуски от работа и доста приятели ,които не работеха лятото. В града не мърдам на повече от 100 метра пеш :icon_lol


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Ще има ли глоба? Мнения

Мнениеот gergeto » Съб 10 сеп 2016 11:16


Е щом като пресен шофьор си трупаш и "международен" стаж -ще стане работата,ама правилника си е правилник и трябва да се спазва.Айде ,пожелавам ти живот и здраве и милиони безавариини км...И да не се отплесваш с кончетата под капака. :th_up



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта