! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот asentm » Чет 15 фев 2007 22:07


Няколко пъти започвах тази тема и няколко пъти се спирах, дори веднъж пуснах темата "Неам нерви", ама тя вместо да се превърне като предупреждение за олигофренията, която ни заобикаля стана дали полицаите /за мен са още милиционери/ са добри или не.
Идеята ми е да изтипосваме идиотите дето всекидневно ни тровят нервите, същите който често впоследствие могат и човешки живот да отнемат със своята човешка простотия. Та така всеки който чете си запомня по някой лауреат, а дай боже и този номиниран да вземе да се прочете па барем се замисли, ако има с какво над своето поведение....защото пътят не е космос.
Ето го и моя първи номиниран идиот :

ПАЗЕТЕ СЕ ОТ BMW № С 4400 ВМ

какрам си днес спокойно около 21.35 ч. по ул. Раковски в София ... колите са две три ...на баира на Александър Невски се престроявам с мигач в дясното платно и започвам да се спускам към Дондуков, въпросният нервак бе на най-малко 25 м. зад мен, но явно не му хареса моята маневра /да уточня, че всички там 2 коли карахме с не повече от 30 км./ч ...започна едно свиркане , изпреварване от ляво и засичане .... разбирасе аз спрях на наклона и отворих прозореца да погледна "Педро бързия" какъв му е проблема .....направо се вцепених като видях млад мъж на около 30 и малко ...посещаващ редовно фитнеса ....който с ръкомахане и псувни ми обясняваше нещо.... на задната седалка имаше дете на не повече от 3 годинки, т.е. във възраст на която попиваш всичко от шизофреничния си татко и неговото неизразходвано анаболно поведение .... явно преценявайки, че и мен Господ ме е дарил с някакви данни /за щастие и умствени/ махна с ръка и продължи.
Ще кажете нищо ново под слънцето на нашата татковина .... ама това за мен е идиот, които има щастието да възпитава деца със своето маймуно-сапиенско поведение.

следва продължение

mod edit: DragoGT
моля придържайте се към темата
тъй като тя е важна мисля че е достатъчно ясно че всякакви коментари извън нея ще се трият без обяснения!

mod edit: wili98




Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Ludia » Пет 16 фев 2007 8:07


Аз бих искал да призова колегите да се пазят от мене.Става въпрос за бял Г3, с номер С 5739 Х* със сенник с надпис volkswagen на предното стъкло.Колеги, пазете се, не ме засичайте и ми правете път да ви изпреварвам отдясно, когато неможе отляво.Това е за вашата безопасност.


Потребителски аватар
malcho
Мнения: 288
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 14:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот malcho » Пет 16 фев 2007 8:57


Подкрепям идеята, да се сподели (за да ти олекне) за терористи по пътя въпреки, че резултат сигурно няма да има. На скоро шофьорът на бяла пернишка астра комби излезе да ме бие, след като се опита на кръстовище да ме изпревари отдясно и не му дадох. Дойде до колата, това добре сложено момче, но като ми видя само шкембето се отказа. В тази връзка искам да споделя неща, които наред с "обикновените" просташки прояви, ме нервират всекидневно - каране с включени фарове за мъгла без да има нужда: каране в средна (от три) ленти, когато най-дясната е свободна и т.н.
Като причина за изродското поведение, според мен причините са две:
1. Не познаване на закона
2. Липса на възпитание, преминаващо в безпардонно агресивно поведение.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот myrshavija » Пет 16 фев 2007 12:52


malcho написа:... каране в средна (от три) ленти, когато най-дясната е свободна и т.н.
Като причина за изродското поведение, според мен причините са две:
1. Не познаване на закона
...

Съгласен съм, че е препоръчително да се кара в най-дясната лента, когато е възможно, но все пак:

Раздел III.
Разположение на нерелсовите пътни превозни средства върху пътя

Чл. 15. (1) На пътя водачът на пътно превозно средство се движи възможно най-вдясно по платното за движение, а когато пътните ленти са очертани с пътна маркировка, използва най-дясната свободна лента.

(2) Разпоредбите на ал. 1 не се прилагат и водачът на моторно превозно средство може да използва за движение най-удобната за него пътна лента в следните случаи:

1. на пътно платно с три и повече пътни ленти за движение в една посока, когато техният брой специално е обозначен с пътен знак;

2. в населените места, на пътно платно с две и повече пътни ленти за движение в една посока, обозначени с пътна маркировка; това правило не се прилага на автомагистрали и пътища, по които е разрешено движението на пътни превозни средства със скорост, по-голяма от 80 км/ч;
...


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот asentm » Пет 16 фев 2007 14:44


Ludia написа:Аз бих искал да призова колегите да се пазят от мене.Става въпрос за бял Г3, с номер С 5739 Х* със сенник с надпис volkswagen на предното стъкло.Колеги, пазете се, не ме засичайте и ми правете път да ви изпреварвам отдясно, когато неможе отляво.Това е за вашата безопасност.

извинявай колега .... хората които карат ФВ се надявам да са малко по-възпитани от другите, поне такава е световната представа за притежателите на тази марка коли, но както и да е това не е важно, кой какво кара .... ДА ИМА НОРМАЛНО ПОВЕДЕНИЕ НА ПЪТЯ ОТГОВАРЯЩО НА ПОВЕДЕНИЕТО НА СВЕТА В КОЙТО ЖИВЕЕМ /не говоря за Европийския съюз, защото тези дето ни приеха сега, когато ние сме имали държава те са били още на племена...ама това е друга тема/
та да заключа не се безпокой нормалните хора ще правим на животните място да минават :D


Потребителски аватар
MandalaY
Мнения: 155
Регистриран на: Сря 19 яну 2005 10:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот MandalaY » Пет 16 фев 2007 15:35


Една случка и от мен.

Вчера, около 14ч., карам си аз по Цариградско в лява лента с 80 - 90км/ч. Пред мен коли, в средната лента - коли, навсякъде коли - както обикновенно в тази отсечка на пътя - точно след х-л Плиска. Изведнъж зад мен изскача някакъв тип с Беемве (на не повече от 25г.) с няква перхидролена "дама" на предната седалка и започва да ми светка като луд да му направя път. Единственият шанс да направя път беше да скоча във въздуха и да мине някак си под мен, но по разбираеми причини това нямаше как да се случи. Затова просто дадох малко газ и реших, че след като види, че просто няма на къде да мръдна - в средна лента нямаше как да се престроя поради натоварения трафик, ще престане да дава зор или ще прави слалом м/у колите.

Километър след това същия този малоумник ме изпревари и нарочно влезе супер рязко пред мен в лявото платно. Ако не бях набил спирачки 90% щеше да ме закачи в десния калник и да стане грозна картинка. И така... не се ядосах, дори не го изпсувах, но се замислих за това как е възможно да има подобни малоумници. И струва ли си за подобно нещо да се стига до такива крайности.

Пък й най-малкото... въобще не съм длъжен да се мърдам от пътя всеки път, когато някой смешник ми премигва отзад с фаровете. Има ограничение 80км/ч. и аз карам с толкова - ако някой иска да кара с повече - това си е негов проблем.

P.S. Ето, че темата е полезна. :) Нека всеки, който прави подобни глупости, засича, и се мисли за нещо повече от другите да се замисли върху това и ако има капчица мозък може и да стигне до някое смислено заключение.

P.S. S В такива ситуации едва ли ще тръгна да гоня някой, но обикновенно запомням номерата. А света е много малък, нали знаете... пък и това дали караш Беемвето на тати едва ли има значение при някой определени ситуации...


Потребителски аватар
oSViRePql
Мнения: 1735
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот oSViRePql » Съб 17 фев 2007 19:45


Офф баси идиотите :evil: Ходих до МЕТРО-2 и на светофара при карулката(посока люлин) спирам зад един пасат Б3(черен). Видях че е някакъв пенсионер(нямам нищо против НО) и човека не натиска спирачка и колата почва да идва към моята... първия път се усети и след това пак си махна крака... и колата се приближава много застрашително и като му се разсвирих :x сигурно 7-8 секунди свиря и тоя чак накрая се усети бронята му беше на 2-3см от бронята ми :evil: Ако ми беше казал нещо на въпреки вече щях да :076: Като не могат да карат да не се опитват! (не казвам че карам перфектно) :evil:


Потребителски аватар
Dpop
Мнения: 3400
Регистриран на: Сря 25 окт 2006 15:57
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Dpop » Пон 19 фев 2007 10:26


Kaizer Soze написа:
Ludia написа:Аз бих искал да призова колегите да се пазят от мене.Става въпрос за бял Г3, с номер С 5739 Х* със сенник с надпис volkswagen на предното стъкло.Колеги, пазете се, не ме засичайте и ми правете път да ви изпреварвам отдясно, когато неможе отляво.Това е за вашата безопасност.


Чичо, мислех, че изпреварваш направо отгоре.... :lol: дет се вика прелиташ...


Хи, хи , хи , хи, много се извинявам за този off, ама се изкефих много и не можах да се стърпя.
Аз не съм сред най-достойните за пример, но се старая да не прекрачвам една определена граница.
asentm, темата ти е сериозна, но идиотите по пътищата на страната ни трябва да се лекуват, къде с личен пример, къде като им се изрепчи човек(ако може), или пък като сигнализира на органите на КАТ, или ако е успял да направи запис да го даде на някоя медия.
В петък след работа бях свидетел на поредното плиткоумие, макар случая да се различава от твоя. Предвижвах се по бул. "Г. С. Раковски" към сфетофара на ъгъла с бул. "Цар Освободител" и видях паркирали на тротоара от страната на Руската църква два автомобила(марките са без значение). Начина по, който бяха паркирани не позволяваха на пешеходците да преминават по тротоара и те се принуждаваха да слизат на пътното платно. Когато по този начин видях да минава майка с двете си деца, реших че няма да оставя нещатата така. Слизайки надолу по булеварда, спрях при първия автопатрул на КАТ и им казах за видяното от мен. Те ми благодариха за това, но аз изчаках докато уведомят колеги от наказателните паркинги, за да се заемат със случая.
И на мен ми се е случвало да ми вдигнат автомобила за къде по безобидна причина(бях паркирал на 1/3 в място на платен абонамент пред един лъскав магазин). "Паяците" не са ми изобщо любими, меко казано, но в случая съвестта ми е чиста, защото постъпих правилно.

Дано по-рядко да ни срещат идиоти, а ако се случи, Господ да ни пази.


Audi_RS*
Мнения: 568
Регистриран на: Вто 08 ное 2005 17:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Audi_RS* » Пон 19 фев 2007 17:13


Златисто пежо 206 комби с номер С1843МС , шофирано от един брадясал **панар !
Удари ме и ми счупи лявото огледало и избяга.. тръгнах след него да го гоня и спряхме на едно омв.. и жена му излиза и ми вика "Ти луд ли си бе,возиме дете" И аз се чудя,аз ли го засяках или той мен,та тя ми крещи.. та както и да е искаше май да се разправяме с тупаници но според мен това не е начина и днес ходих до КАТ да ми направят протокол и всичко което е нужно,нямам автокаско но както и да е.. може да не взема и 1 лев,но дано го накажат него...


Потребителски аватар
trunner
Мнения: 1624
Регистриран на: Нед 07 яну 2007 12:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра
Контакти:

Мнениеот trunner » Пон 19 фев 2007 18:24


Преди малко някъв буквално дри*льо в Силистра, на зелен светофар ми свирка щото изчаквам слепец с бяло бастунче и без придружител да пресече! Направих му жест, той също, но уви когато след кръстовището спрях за да се изяснят нещата лице в лице колегата с ляв мигач си изчезна! Но такива хора не ги забравям, още повече, че е от тук! :evil:


Потребителски аватар
mladvampirTDI
Мнения: 1398
Регистриран на: Пет 11 мар 2005 11:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sale, UK

Мнениеот mladvampirTDI » Пон 19 фев 2007 19:25


Днес 19.02 около 17.30 по "Драган Цанков". Катастрофа, явно току, що станала, поне 4 коли и мотопед, двете размазани. Явно единия е много бързал и в насрещното с много газ...... Намалявам да огледам как е и дали има нужда от още хора за помощ, но прицених, че само ще преча и продължих (посока кулата). Та стигам до светофара и спирам да изчакам, средна лента съм. Изведнъж виждам още един бързащ в насрещното. СРам, VW Поло, зелено от тези около 95-97 год.
Та си мислих, този не е ли минал покрай мазалото само на 200 метра по-надолу или е поредния безсмъртен по нашите географски ширини.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3931
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Мнениеот joro_kem » Сря 21 фев 2007 22:37


mladvampirTDI написа:Та си мислих, този не е ли минал покрай мазалото само на 200 метра по-надолу или е поредния безсмъртен по нашите географски ширини.
...много са, колега!


Потребителски аватар
Iavor
Мнения: 3233
Регистриран на: Пон 07 фев 2005 17:27
Автомобил: Škoda Octavia VRS
Двигател: CEGA 2008
Местоположение: София

Мнениеот Iavor » Чет 22 фев 2007 9:19


Идиот с Б5,тъмен,рег.N СА0980АХ,в Люлин,до Билла.
Не че до тунела не остана зад мен,но...не е в това въпроса.


Потребителски аватар
Bliznak
Мнения: 942
Регистриран на: Вто 14 юни 2005 16:26
Автомобил: MK6 Golf GTI
Двигател: 2010
Местоположение: София

Мнениеот Bliznak » Чет 22 фев 2007 11:07


ХОНДА СИВИК - червена, 3 врати, тъмно задно стъкло

M 4416


Системно и брутално застрашава пътуващите сутрин по Сливница и после Цариградко и Младост 4 - оглеждайте се. Отдавна ми е на прицел.

шоферката - Опасна за околните/луда/Руса....какво повече? Ще се опитам да я снимам, казвам опитам...


Потребителски аватар
Милослав
Мнения: 3648
Регистриран на: Сря 29 мар 2006 11:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Милослав » Чет 22 фев 2007 11:08


Преди две вечери :
Карам по Цариградско - излизам от ОМВ на детелината за летището, посока център.
Тръгвам да се престроявам с мигач, поглеждам няма никой , настъпвам и яко клаксон зад мен, аз се прибрах веднага.Изравнява се с мен тъмно синя 4-ка с някакъв сопол вътре и руса мацка и ми вика ко правиш, аз се извиних и дадох газ да не ми пили нервите.Оня ме настига и ми спира пред мен, а аз с koskoboy в моята голфета, набих аварийки, ама нещо ми прищрака и вкарах първа и газ,карам си нормално - не ми се занимава- бях си в настроение, весело....оня пак ме настигна, препсува ме и отлетя.
Мани скоростта с която караше и наглото си поведение, ама много му знаеше устата....

Е много бях горд със себе си че не излязах от колата, но няма такова количество яд 15 мин след това - що па майка ми да отнася поздравления от тоя бастун - трябваше да сляза да го ошамаря и да се повозя с 4-ката и жена му!
Направо изтрещях след това - колко тутун отиде ...и все пак добре че не спрях.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта