Предложения за "екзотична" екскурзия !?!

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
Дашо
Пернишки бек
Мнения: 6104
Регистриран на: Чет 22 фев 2007 12:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Градът на мечтите - Перник, щата Мошингтън

Предложения за "екзотична" екскурзия !?!

Мнениеот Дашо » Съб 27 апр 2013 21:57


Имам намерение в скоро време да направя екскурзия, в някоя сравнително по-далечна дестинация. Колебая се между Тунис, Малта, Египет и др. Като бюджет съм си определил сума от около 1000-1200 лв.
Ще бъда благодарен на всякакви съвети във връзка с избора на дестинация(дори да не е посочена по-горе), която да се вмества в скромния ми бюджет, предложения за допълнителни екскурзии, впечатления и отзиви за маршрути и туроператори и т.н. и т.н.

Благодаря ви предварително!!!
:beer




Потребителски аватар
jrc2
Мнения: 161
Регистриран на: Нед 25 ное 2007 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Предложения за "екзотична" екскурзия !?!

Мнениеот jrc2 » Съб 27 апр 2013 22:46


Здравей,бях се запътил към Египет за каране на кайт,но по стечение на обстоятелствата /счупих крак с мотор/ си останах в Бг.Но пък приятелката ми замина така или иначе и не беше впечатлена кой знае какво,а уж ходиха по ТОП местата и курортите им.Египет все още е военизирана държава,демек на всеки град има вход и изход с КПП и военни вишки и си е малко хард.Отделно ми беше споменала за някакъв вечерен час за напускане и влизане в даден град,Извинявай,че така ги говоря по спомен но беше преди 2-3г вече.Скъпо...цигани..като в БГ..дърпат те на всеки завой да им "купуваш" стоката.Абе все се мъчат да се излъжат с нещо.Отделно много мръсно..това дето го гледаме по снимките и картичките с трите пирамиди мойта ми вика,че явно на фотошоп са махнали ландшафта наоколо..било като при стачка на ВОЛФ с кофите за боклук....хаха.това е с 2 думи специално за Египет.За другите дестинаций нямам наблюдения.


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Предложения за "екзотична" екскурзия !?!

Мнениеот Чудомир » Съб 27 апр 2013 23:15


В Египет не бих отишъл, освен ако не съм много сигурен какво ще получа за парите ми. Не е много по темата, но човек трябва да има високи цели, за да ги преследва. Ако не стане за сега може просто да си помечтаем...

Избери си


Потребителски аватар
Дашо
Пернишки бек
Мнения: 6104
Регистриран на: Чет 22 фев 2007 12:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Градът на мечтите - Перник, щата Мошингтън

Re: Предложения за "екзотична" екскурзия !?!

Мнениеот Дашо » Нед 28 апр 2013 9:09


Чудомир написа:В Египет не бих отишъл, освен ако не съм много сигурен какво ще получа за парите ми...

Аз именно поради тази причина се интересувам. :c020 Тъй като нямам никакви преки впечатления искам да разбера, ако е възможно, какви са условията в държавите, отзиви са коректни и некоректни туристически агенции, забележителности и т.н., за да не се окаже в крайна сметка, че вместо да си изкарам добре, ще натрупам куп негативни емоции. :smile

jrc2 написа:...

Благодаря за информацията!!! Точно такава търся.
А с каква агенция сте били, или самостоятелно сте уредили пътуването?

На мен ми казаха, че към настоящия момент е по-разумно да се посети Египет, отколкото Тунис, поради политическата обстановка, въпреки че аз лично не съм убеден къде е по бурно в момента :smile
Това е и причина, която ме кара да се интересувам и от евентуални други подобни дестинации!?! :rolleyes


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Предложения за "екзотична" екскурзия !?!

Мнениеот vasstop » Нед 28 апр 2013 23:29


Ако търсиш екзотика - Тайланд ;)


Потребителски аватар
jrc2
Мнения: 161
Регистриран на: Нед 25 ное 2007 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Предложения за "екзотична" екскурзия !?!

Мнениеот jrc2 » Пон 29 апр 2013 0:47


Самостоятелно специално ние си организирахме поради спецификата на пътуването,аз никога не съм пътувал с Агенция организирано освен един път,и няма да повторя.Защото ви включват разни "интересни посещения на забележителности,а пък за други те намамват,а и като цяло си "вързан" така да го кажа.Но въпрос на вкус.Няма да ти излезе кой знае колко евтино с агенция,много хора се заблуждават,просто се разрови и поразпитай познати и приятели кой как е пътувал и ще разбереш.


Потребителски аватар
Дашо
Пернишки бек
Мнения: 6104
Регистриран на: Чет 22 фев 2007 12:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Градът на мечтите - Перник, щата Мошингтън

Re: Предложения за "екзотична" екскурзия !?!

Мнениеот Дашо » Пон 29 апр 2013 20:39


vasstop написа:Ако търсиш екзотика - Тайланд ;)

Васе, наистина това е екзотична дестинация, но се съмнявам, че може да се вмести в скромния ми бюджет :gruebel :smile

jrc2 написа:...
Честно да ти кажа, аз предпочитам да е организирана екскурзията, за да може човек да се възползва от именно такива допълнителни екскурзии. Старая се, където и да отида да видя, колкото се може повече забележителности и нови места. :beer


Потребителски аватар
stingray
Мнения: 582
Регистриран на: Пет 25 авг 2006 20:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Предложения за "екзотична" екскурзия !?!

Мнениеот stingray » Пет 10 май 2013 22:19


за 1200 лв може да си купиш само болета до Бангкок. ;)



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта