Записване на игри за PS1 - как?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
m2595
Мнения: 1027
Регистриран на: Нед 31 авг 2008 20:30
Автомобил: Mercedes W124 250D
Двигател: OM602
Местоположение: Провадия

Записване на игри за PS1 - как?

Мнениеот m2595 » Нед 11 авг 2013 18:02


Здравейте! Първо се извинявам, ако има такава тема, но аз лично не намерих.
Пробвах да запиша няколко игри за PS1, които си изтеглих от нета, с помощта на Nero, но като ги сложа в плейстейшъна зареждат едва-едва и в повечето случаи дискът или спира да се върти, или се върти на една скорост до безкрай и играта спира. Записвах на 10х скорост, защото не ми дава с по-ниска. Дали от това е проблемът (четох, че трябва да е между 2 и 8х) или нещо друго не съм направил като хората?




Потребителски аватар
Wrofeel_VR6
Мнения: 1670
Регистриран на: Съб 14 апр 2012 20:39
Автомобил: Passat 3B2 1.8T 20V
Двигател: AEB
Местоположение: Видин

Re: Записване на игри за PS1 - как?

Мнениеот Wrofeel_VR6 » Нед 11 авг 2013 18:11


Преди като имахме PS1 (то и при PS2 е същото) използвахме програмата Alcohol 120 , само това помня, за скорости на записване и други ще намериш в Youtube на 100% или в някой Български форум. :beer


Потребителски аватар
m2595
Мнения: 1027
Регистриран на: Нед 31 авг 2008 20:30
Автомобил: Mercedes W124 250D
Двигател: OM602
Местоположение: Провадия

Re: Записване на игри за PS1 - как?

Мнениеот m2595 » Нед 11 авг 2013 19:21


Записах с Imgburn и засега съответната игра върви що-годе. Ще я тествам още, но като че ли върви. :)
П.П: И-и-и... явно съм сгрешил. След като почти успях да започна състезание (Gran Turismo 1 е играта) и заби в следствие, вече даже не иска да зареди. Явно трябва да записвам с много ниска скорост, която записвачката обаче не осигурява.


Потребителски аватар
m2595
Мнения: 1027
Регистриран на: Нед 31 авг 2008 20:30
Автомобил: Mercedes W124 250D
Двигател: OM602
Местоположение: Провадия

Re: Записване на игри за PS1 - как?

Мнениеот m2595 » Пон 12 авг 2013 8:42


С леко почистване на оптиката и някои други настройки накарах играта да си върви почти идеално и без сериозни проблеми. Така че за запис на PS1 игри аз лично вече мога да препоръчам ImgBurn и да се "пекат" дисковете на колкото се може по-ниска скорост - до 8х.
Слагайте :lock , ако решите.


Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Re: Записване на игри за PS1 - как?

Мнениеот golfer » Пон 12 авг 2013 23:30


гран туризмото за единичката е доста "тежка" игра. за да ти върви добре спри музиката


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1898
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Записване на игри за PS1 - как?

Мнениеот stefarata » Вто 13 авг 2013 12:31


9. Крайно недопустимо е публикуването на теми, които съдържат съвети и/или връзки относно снабдяване с нелицензиран софтуер, музика, филми и други обекти на авторски права, както и на теми, които по какъвто и да е начин противоречат на българските закони. Всеки потребител носи лична отговорност за написаното от него.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Записване на игри за PS1 - как?

Мнениеот radi_nrj » Вто 13 авг 2013 12:44


stefarata написа:
9. Крайно недопустимо е публикуването на теми, които съдържат съвети и/или връзки относно снабдяване с нелицензиран софтуер, музика, филми и други обекти на авторски права, както и на теми, които по какъвто и да е начин противоречат на българските закони. Всеки потребител носи лична отговорност за написаното от него.


По принцип и аз бих се съгласил, но PS1 вече не се поддържа от Сони и игри няма дори и в официалните им представители :wink


Потребителски аватар
m2595
Мнения: 1027
Регистриран на: Нед 31 авг 2008 20:30
Автомобил: Mercedes W124 250D
Двигател: OM602
Местоположение: Провадия

Re: Записване на игри за PS1 - как?

Мнениеот m2595 » Вто 13 авг 2013 23:26


radi_nrj написа:
stefarata написа:
9. Крайно недопустимо е публикуването на теми, които съдържат съвети и/или връзки относно снабдяване с нелицензиран софтуер, музика, филми и други обекти на авторски права, както и на теми, които по какъвто и да е начин противоречат на българските закони. Всеки потребител носи лична отговорност за написаното от него.


По принцип и аз бих се съгласил, но PS1 вече не се поддържа от Сони и игри няма дори и в официалните им представители :wink


Играта, която си изтеглих от нета и записах, я имам и в оригиналния ѝ вариант за ПС1, но просто дискът почти не се чете от самата конзола след 16 години непрестанна употреба, та затова така. Не мисля, че нарушавам някакви правила с това.
П.П: Наистина като се спре музиката Gran Turismo-то върви значително по-добре, не насича и не "замръзва" :lock



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта