Компютър до 400 лева нов или 2-ра употреба?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Re: Компютър до 400 лева нов или 2-ра употреба?

Мнениеот black` » Съб 01 мар 2014 22:30


Не бързай ами първо виж с драйвър не от делл, а от интел. От производитела дали ще се стабилизира. Дали не е блокирал някой вентилатор наоколо? После пробвай с друга карта на заем за малко. То само ще си покаже накрая. Няма ли кой да ти даде една стара карта за проба... :smile




Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Компютър до 400 лева нов или 2-ра употреба?

Мнениеот eng » Съб 01 мар 2014 22:39


black` написа:Не бързай ами първо виж с драйвър не от делл, а от интел. От производитела дали ще се стабилизира. Дали не е блокирал някой вентилатор наоколо? После пробвай с друга карта на заем за малко. То само ще си покаже накрая. Няма ли кой да ти даде една стара карта за проба... :smile

Успокоява ме само и единствнео факта, че уж има 12 месеца гаранция, за карта няма кой, всички около мен са модерни с лаптопи, :mhihi другия вариант е да завъртя един телефон на продавача и да го помоля да ми прати една външна карта подходяща за тази конфигурация, да я сложа и ако всичко е ок да я платя и така.
Сега ще потърся пък драйвери за видеото от интел, да видим какво ще кажат там.
P.S.Странното е, че сутринта си качва някакви ъпдейти за Уин-а и оттогава да чукна на дърво проблема не се е появявал, сега ще го натоваря малко с 3д да видим какво ще излезе под товар , ако не се появи ще се надявам проблема да е изчезнал.

Последна промяна от eng на Съб 01 мар 2014 22:45, променено общо 1 път.


DundyTheCroc
Мнения: 811
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Nissan Primera GT, Passat 5.5 TDI, Mondeo MK4

Re: Компютър до 400 лева нов или 2-ра употреба?

Мнениеот DundyTheCroc » Съб 01 мар 2014 22:43


Ако имаш предвид някоя по-сериозна видеокарта това захранване няма да издържи. Иначе имам G41 и с интелските драйвери върви безпроблемно.


black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Re: Компютър до 400 лева нов или 2-ра употреба?

Мнениеот black` » Съб 01 мар 2014 23:17


Да може и да се е "самонаместил" като е качвал разни неща. Не го барай и не дишай щом е добре! :mhihi


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Компютър до 400 лева нов или 2-ра употреба?

Мнениеот radi_nrj » Съб 01 мар 2014 23:30


Това е позледния GMA driver за G41 Chipset:
https://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&DwnldID=22166&lang=eng&OSVersion=Windows%207%20(64-bit)*&DownloadType=Drivers

Ама ако наистина сега не ти прави проблеми аз също не бих го пипал.


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Компютър до 400 лева нов или 2-ра употреба?

Мнениеот eng » Съб 01 мар 2014 23:57


Колеги благодаря ви за съветите и бързите отговори, засега няма проблем, имаше 3де в комбинация с клипче от ютюб в ейч ди и яко отворени други табове из мозилата.Може и да се е "понаместил".
Засега няма да го бърникам излишно.Вече мисля за силов тунинг с малко по-мощно видео ей така за пробата, за захранването щом няма да издържи ще трябва д авидя колко ли парици ще е друго малко по-яко захранване.
И накрая но не и последно по значение - какво мислите ако му сложа едно SSHD, кутията е голяма и има място не за едно ами за две.Там бюджета ще е макс 150 лева-препоръки, съвети всичко ще е добре дошло.
Имам огромното желание да му сложа още поне 2ГБ рам да станат 6 ДДР3, но това ще е на по-късен етап, ако разбира се процесора може да ги понесе.
P.S.С риск да прозвучи смешно се привързах доста към машинката, личи си сериозната изработка, дори само по кутията.Имам чувството , че този куфар работи по-тихо дори от служебните пи си-та, които имат претенциите да са със сериозни параметри, само, че асемблирани от Бг фирми.Самата тенекия на кутията е толкова дебела, че имам чувството че е взета , като отливка от калник на Ауди 100 Ц4 :mhihi


DundyTheCroc
Мнения: 811
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Nissan Primera GT, Passat 5.5 TDI, Mondeo MK4

Re: Компютър до 400 лева нов или 2-ра употреба?

Мнениеот DundyTheCroc » Нед 02 мар 2014 10:53


Фирмените кутии са си сметнати и направени както трябва, с оптимизиран въздушен поток и уплътнени към вибрации, нормално да е тих. За захранване ще ти трябва нещо към 400-450 вата, но по-важното е да гледаш тока на 12 волтовата шина, всъщност е добре да е с две такива и сумарен ток над 30А. С 350 ватов Fortron, който дава обаче 300 вата сумарно на двете 12 волтови храня комп с изпържен Е6400 и видео 8800GTS, като само последното харчи почти 150 вата. Жалко, че дъното ти предполагам не позволява да пуснеш процесора на 1333MHz шина, би се получил перфектен ъпгрейд за без пари.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Компютър до 400 лева нов или 2-ра употреба?

Мнениеот radi_nrj » Нед 02 мар 2014 13:10


SSD и SSHD са 2 различни неща. SSHD са така наречените хибридни устройства, които имат механичен хард + SSD за кеш. Аз лично не ги харесвам, защото ако умре SSD-то не е ясно какво става с механичния. Вземи си едно 128GB SSD и метни на него само само Windows и програмите. Можеш и 60/64GB да вземеш ама разликата в цената не е оправдана и колкото по-голямо е SSD-то толкова по-бързо работи. Това е защото флаш чиповете са органицирани в нещо като RAID 0 и работят паралелно.

Аз в петък взех ADATA XPG SX900 за лаптопа, метнах му Win8 и направо не е истина колко бързо зарежда всичко. Win-a е служебен и е много тежък (120 процеса на стартиране + MS Lync и Outlook) Преди ми зареждаше почти 5 минути сега на 40-тата секунда е заредил и Outlook-a :eek А стария Хард беше бърз за механичен - 7200 оборота и 64MB кеш.
http://nikem-bg.net/computer-components/A-DATA-SSD-SX900-128GB-SATA3


Потребителски аватар
xploda
Мнения: 1644
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 13:38
Автомобил: Civic
Двигател:
Местоположение: София

Re: Компютър до 400 лева нов или 2-ра употреба?

Мнениеот xploda » Нед 02 мар 2014 13:22


Да, на тва умрялото G41, къде не поддържа SATA III само SSD му трябва :mhihi А и човека не му се харчат пари ти му казваш да даде 50% от тва, което е броил за цялата щайгата само за хард :mhihi


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Компютър до 400 лева нов или 2-ра употреба?

Мнениеот radi_nrj » Нед 02 мар 2014 13:53


На SSD-то силата му е във времето за достъп, a не в последователния пренос на данни. Има огрома разлика между механичен и SSD дори и на SATAII.


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Компютър до 400 лева нов или 2-ра употреба?

Мнениеот eng » Нед 02 мар 2014 18:56


Чакайте бре, никой нищо не ме кара, аз искам съвет.Идеята ми беше първо да взема само един външен хард един терабайт и толкова, че сега съм с 250 от които съм запълнил вече над 70%, после обаче се поразчетох за тия хибридните и си викам, още по-добре 2 в 1 ще кача всичкия уин + някоя и друга програмка на ес ес де-то а другото ще го ползвам само да добавям разни неща.
Xploda - според теб на този комп каква видео карта мога да кача за да я понесе захранването , съобразена с процесора и чипсета и другите неща, от другите колеги разбрах, че ако искам по-мощно видео макар и с малко трябва да сложа и по яко захранване? Или вече такива видео карти , като за този комп не се произвеждат :mhihi
radi_nrj - в такъв случай, тъй , като винаги има риск не е ли по добре да си купя просто още един хард 1Тб без ссд (тоест да не е хибриден, а обикновен) и да ми е мирна главата.Ако закупя само един да кажем 64 ГБ SSD, не ме устройва защото попринцип на харда с който съм в момента няма много място, а реално с тия 64 Гб няма да го разширя кой знае колко.


Потребителски аватар
xploda
Мнения: 1644
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 13:38
Автомобил: Civic
Двигател:
Местоположение: София

Re: Компютър до 400 лева нов или 2-ра употреба?

Мнениеот xploda » Нед 02 мар 2014 19:03


radi_nrj написа:На SSD-то силата му е във времето за достъп, a не в последователния пренос на данни. Има огрома разлика между механичен и SSD дори и на SATAII.


E, не е, като да не сме си ъпгрейднали преди месец хардовете на служебните РС-та именно с твоята А-DATA :mhihi И разлика има да, ама е далеч от огромна :c020 За мен лично SSD на SATA II си е излишно по всички параграфи. Все едно да имаш GT-R, но никога да не вдигаш повече от 30, никога да не минаваш 2000 об./мин., никога да не караш на магистрала или на писта и т.н.


black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Re: Компютър до 400 лева нов или 2-ра употреба?

Мнениеот black` » Нед 02 мар 2014 19:48


Не се привързвай толкова, това е все пак техника, не е нищо особено. След година или повече отива на скрап. Важното е да работи добре и да служи вярно за момента. Иначе с това захранване е почти за никъде... Според мен няма много смисъл да наливаш пари в повече рам или скъпи дискове. Ами винаги, за да се крепи стара машина се подновява най-слабото в нея. Аз сглобих един нов звер преди година и въобще не ми е притрябвал още SSD диск, особено на тия цени колкото цялата ми нова система. Ами му праснах първо един, след време станаха два по 500GB в RAID 0 и хвъркат. Скорост бол, и пространство също. Ползвах си старите маркови части- захранване и кутия, вентилатори. Ако ти е мерак сменяш само видеото и захранването. Като захранването може би излиза на първа необходимост като гледам. Едно втора употреба марково си намираш поне 400-450W за 40-50 лева и една горе-долу добра карта пак на старо HD6750 да речем за около 100 лева, ще стане като нов. Щото иимай предвид че техника на старо не кара по много време. Знам го от опит с монитори. Стига се момент в който не може и да се поправя вече щото излиза нерентабилно. Да не стане накрая, че си дал повече пари отколкото за нов компютър и да те е яд като се скапе. :th_up


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Компютър до 400 лева нов или 2-ра употреба?

Мнениеот eng » Нед 02 мар 2014 19:57


Вярно е и това, старото си е старо.Ами ще поразпитам за едно по-яко захранване и една видеокарта пак втора ръка евентуално и на последно място един по-голям диск, че тоя е само 250 Гб и това ще е - колкото изкара.


black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Re: Компютър до 400 лева нов или 2-ра употреба?

Мнениеот black` » Нед 02 мар 2014 20:09


Така е най-правилно и логично. И с времето като се скапе туй онуй, за да не те боли главата и да се ядосваш като сменяш. Аз направо взимам чука и ги чупя мойте "талавизори" като се скапват, без да съжалявам нито за парите дето съм давал, нито за техниката, че я хвърлям на скрап. Пък като имаш възможност си купи и нов след време. И аз наскоро си взех най-накрая нов монитор. :th_up То и новите са големи тояги де ама все пак знаеш как си го ползвал и какво си му правил. А не го е ползвал някой индианец в Мароко и вместо на 220 волта е работил 5 години на 190 примерно... :mhihi И изведнъж хоп монитора струва 160 втора ръка, а му изгаря ТХО за 60 евро без транспортни разходи от Испания с поръчка. И ако наливаш много в стари боклуци те заболва главата какво да го правиш. Щото пък един нов по-голям и хубав е 470. Харчи и по-малко ток. 160лева+60евро=280 лева. С транспорта на частите отива над 300. :icon_lol Давам ти го като пример просто да се ориентираш. :th_up



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта