Компютър до 400 лева нов или 2-ра употреба?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Компютър до 400 лева нов или 2-ра употреба?

Мнениеот Чудомир » Нед 02 мар 2014 20:36


eng написа:Вярно е и това, старото си е старо.Ами ще поразпитам за едно по-яко захранване и една видеокарта пак втора ръка евентуално и на последно място един по-голям диск, че тоя е само 250 Гб и това ще е - колкото изкара.

Чудомир в Сря Фев 19, 2014 11:10 pm написа:Моят съвет е, че ако мислиш да катериш по-силна графична, а не примерно да караш с тази онбоард, се ориентирай към събиран компютър. Защото марковите, поне на леново/ибм, имат навика да работят само с определени карти, после не е сигурно дали захранването им ще издържи, ако сложиш някаква "резачка карта"...ПЦто няма да запали...После ако запали, то на малко място (говоря за десктоп, а не тауър) ще се дигне топлина, за която ветилатора не е осъразмерен, следователно той ще вие повече и т.н. и т.н.

:gruebel




black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Re: Компютър до 400 лева нов или 2-ра употреба?

Мнениеот black` » Нед 02 мар 2014 20:41


Еми човека вече явно го е взел. Какво да го прави... Нищо не му пречи да си го ползва и така, както е в момента. Не вярвам да има други ядове скоро време, след като картата се е оправила. Магазините втора ръка обикновено продават само маркова техника. Щото тука е малък пазар и ги внасят от страни от третия свят с много население в огромни количества. Я от администрация, я от фирми с големи офиси. :mhihi За тая цена е добре. Преди години купувахме маркови щайги с Pentium II за 160 лева на кило. И очудващо бяха много здрави, въпреки всичките извращения на които ги подлагаха служителите. :th_up


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Компютър до 400 лева нов или 2-ра употреба?

Мнениеот eng » Нед 02 мар 2014 20:59


Чудомире мнението ти е напълно вярно и не го оспорвам , но събиран комп за 300 лева???????????????Първо нямам време, второ не ми се и занимава.До момента с едната програмка нямам проблеми в дори 3 д, скоро ще пробвам и някоя друга, ако се запазят нещата с това темпо, нищо абсолютно няма да пипам по компютъра. И оттук насетне вече колкото изкара наистина.
Имам други 2 машини, които си ги ползвам за профи целите, а тая стана нещо като проект "Как да направя Голф МК1 хем лачен, хем да ми върши работа, но за малко пари" :cool


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Компютър до 400 лева нов или 2-ра употреба?

Мнениеот radi_nrj » Нед 02 мар 2014 23:17


В момента разбирам, че проблема ти е дисковото пространство. Ако е така едно добро решение е:
http://nikem-bg.net/computer-components/1T-SG-SATA-6G-7200-64--3Y-WARR

Много по-добре и малко по-евтино е от външен хард!!!


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Компютър до 400 лева нов или 2-ра употреба?

Мнениеот eng » Пон 03 мар 2014 0:00


radi_nrj написа:В момента разбирам, че проблема ти е дисковото пространство. Ако е така едно добро решение е:
http://nikem-bg.net/computer-components/1T-SG-SATA-6G-7200-64--3Y-WARR

Много по-добре и малко по-евтино е от външен хард!!!


Точно това ми е проблема за сега, като оставим настрана видеото, от което засега съм доволен товаря го в 3D и само на по-сериозните команди се замисля за секунда, но това не е проблем.Една секунда не пречи на работата, като цяло.
Та тоя хард по-нататък мога да го отнеса, гледам се върти на 7200, което ме устройва, цената също.Благодаря.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Компютър до 400 лева нов или 2-ра употреба?

Мнениеот radi_nrj » Пон 03 мар 2014 9:13


7200 оборота, 64MB кеш, последното 14-то поколение механичен хард, тихо работи и е с 3 години гаранция


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11928
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Компютър до 400 лева нов или 2-ра употреба?

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 04 мар 2014 9:40


Тая баракуда е екстра, взех такъв на един приятел да си прехвърли информацията на него с цел после да го прехвърлиме в нов компютър с ССД и те така, работи обаче харда без грешка, а си е направо подарък с тия 100 кинта


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Компютър до 400 лева нов или 2-ра употреба?

Мнениеот eng » Вто 04 мар 2014 11:47


Тъкмо това обсъждах сега с един френд , който е доста на ТИ с комповете.На подобен на моя ДЕЛЛ е изтряскал хибриден диск за 150 лева и казва, че върви много добре, без да е сменял дори захранване, а то било същото, като моето 255 вата.Аз обаче ако взимам ще сложа точно това което вие препоръчвате.Няма смисъл да давам още 50 лева отгоре за нещо, на което няма д амога да ползвам възможностите на 100% или дори на 70% (ръководя се главно от мнението на колегата exploda и мисля, че ще се окаже прав), видео карта засега няма да сменям защото се очерттават и други промени и всичко ще ми легна на още +300-350 лева (тоест колкото цената на машината).Остава отворен въпроса обаче при хибридните хардове, ако се прецака бързата част ес ес ди-то , може лида се ползва останалата част от хард и на нея да се прехвърли ОС?Това забравих да питам и моя човек.
Проблема с онази грешка относно диплей драйвъра ми се появи пак нощес , супер яко се издразних и взех че влязох в сайта на делл и там му зададох модела на компа, ОС и ми изкара точния драйвър за Уин 7 х64, едно екзе, дръпнах го и оттогава да чукам на дърво никви грижи след рестарт на с-мата.Което е малко странно, защото на дивайс меринджея му давах автоматично да си ъпдейтне драйвера на видеото и всеки път ми изписваше, че няма нужда и, че съм бил с актуалния такъв.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6171
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Компютър до 400 лева нов или 2-ра употреба?

Мнениеот ktamen » Вто 04 мар 2014 12:36


По мои наблюдения (които не са особено големи) 110Вт марково захранване реално е по-мощно от 400Вт китайско изпълнение.
Поне на стария ми комп като му гръмна захранването (китайско 400Вт на няколко месеца) сложих някакво антично Сименс 110Вт. Наложи се малко побългаряване на жиците и закрепването, но компира си бачкаше чудесно.
Каквито и подобрения да правиш първо ги пробвай с оригиналното захранване, ако не деяни тогава търси друго.


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Компютър до 400 лева нов или 2-ра употреба?

Мнениеот eng » Вто 04 мар 2014 13:07


Има голяма доза истина в това, подобренията обаче ще почакат, искам да го видя още месец как ще се държи.


DundyTheCroc
Мнения: 811
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Nissan Primera GT, Passat 5.5 TDI, Mondeo MK4

Re: Компютър до 400 лева нов или 2-ра употреба?

Мнениеот DundyTheCroc » Вто 04 мар 2014 22:15


Марковото захранване за разлика от китайското менте изкарва точно толкова, колкото пише на него, а и на претоварване носи. Най-лесно се познават по тежест, истинското е поне двойно по-тежко от ментака, на който са спестени скъпите филтри и дросели. Все пак е важно да се сметне консумацията и да се вземе захранване с някакъв резерв. Гледа се най-вече 12 волтовата шина(шини) спрямо консумацията на видеокартата, която ще се слага. На най-поносими цени от читавите за мен са Fortron.


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Компютър до 400 лева нов или 2-ра употреба?

Мнениеот eng » Вто 04 мар 2014 23:11


Мерси за съвета, ще го имам предвид, въпреки, че ако реша да сменям захранване ще търся пак такова от Дел втора ръка.
А бе нещо голям фен станах на 2-та ръка, то ще излезе вярна приказката за Дачията и Мерцедеса :mhihi


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Компютър до 400 лева нов или 2-ра употреба?

Мнениеот Чудомир » Вто 04 мар 2014 23:19


eng написа:то ще излезе вярна приказката за Дачията и Мерцедеса :mhihi

:a045


Потребителски аватар
mccoy
Мнения: 993
Регистриран на: Нед 11 ное 2007 23:16
Автомобил: HONDA CRV III 2.2 I-CTDI
Двигател: N22A2
Местоположение: Стара Загора

Re: Компютър до 400 лева нов или 2-ра употреба?

Мнениеот mccoy » Сря 05 мар 2014 0:13


eng написа:А бе нещо голям фен станах на 2-та ръка,............

И аз, за последните няколко месеца за под 1000лв. си купих стоки които нови биха ми стрували над 6000лв. и за сега всичко работи перфектно.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11928
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Компютър до 400 лева нов или 2-ра употреба?

Мнениеот К.Одаджийски » Чет 06 мар 2014 21:20


Така и така темата е с хепи енд, да се намеся
xploda написа:Да, на тва умрялото G41, къде не поддържа SATA III само SSD му трябва :mhihi А и човека не му се харчат пари ти му казваш да даде 50% от тва, което е броил за цялата щайгата само за хард :mhihi

Да разбирам ли че далаверата която замислям с тая джаджа http://www.ebay.com/itm/with-switch-SATA-TO-SATA-2ND-SSD-HDD-HARD-DRIVE-caddy-12-7mm-for-laptop-/221099910774 и ССД диск да моя лаптоп, няма да имам никаква далавера от нея. Лаптопа е HP compaq 6720s



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта