Защо още използвате Internet Explorer?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане

ЗАЩО!?!?!?

Свикнах с него
60
15%
Не ми се инсталират други браузъри
12
3%
Защото е по-добър от другите (wtf?)
25
6%
Бих го сменил с друг
8
2%
Не ползвам internet explorer
304
74%
 
Общо гласове: 409
Потребителски аватар
slimmer
Мнения: 1012
Регистриран на: Чет 24 апр 2008 7:36
Автомобил: VW Bora
Двигател: TDI-AJM 2002
Местоположение: София

Re: Защо още използвате Internet Explorer?

Мнениеот slimmer » Чет 05 апр 2012 7:52


Haralampi написа:Интернет банкирането, което аз ползвам, не зависи по никакъв начин от браузъра, но очевидно не всички са така.

Аз съм още по-зле - под линукс. Банкиранията, които съм пробвал, ей така от спортна злоба (нещо имам мания за доказване, че някои работи работят с невъзможен софтуер :) ), с позволение от собствениците им, естествено, са:
- ДСК - всичко работи, можеш да си издадеш и личен сертификат за преводи, обаче трябва да го направиш само през Firefox (и може би вече и Chrome/Chromium). Иначе после през Opera няма проблем да си го ползваш.
- SG - пак си работи, но май поддържат само електронен подпис. В изискванията споменават само Firefox.
- Пощенска - работи си, но за издаване на личен сертификат се изисква Firefox.
- Райфайзен - май също си работи, но не съм я разглеждал много.
- Прокредит - май бях влизал веднъж, работеха си повечето работи, но не знам с преводите как стояха нещата.
Всичкото това с Opera, и в случая с ДСК, се наложи да инсталирам Firefox, докато се генерира личен сертификат (после голям зор беше при преиздаването му, понеже сертификатът беше генериран от моя компютър, та изтриваници, бла бла... кеф). Доколкото виждам, системите на първите три са на една платформа, та нищо чудно, че работят по сходни начини. За IE нищо няма да казвам, понеже естествено се поддрържа и от трите.
Има и разни номера с електронен подпис, но под Windows, той не е проблем, мисля - поддържащите програми, които съм виждал, се интегрират с Firefox, предполагам, че и с Chrome и Opera би трябвало да има някакъв начин. Виж под Linux все още не ми се е налагало, но май става с Firefox.
Относно инстуциите, май ще потвръдя мнението на колегата по-горе, но наскоро не съм имал досег.




Потребителски аватар
STEYN
Мнения: 342
Регистриран на: Чет 03 юни 2010 13:34
Автомобил: A4 B6
Двигател: AVF
Местоположение: BAPHA

Re: Защо още използвате Internet Explorer?

Мнениеот STEYN » Чет 05 апр 2012 17:37


Имам един въпрос към по - опитните потребители на Firefox - има ли опция или начин да направя така, че когато изписвам адреса на страницата той да се допълни сам, а не да ми излиза като падащо меню? Примерно докато пиша в адрес бар-а "imag" и браузъра сам да си допълни до images.google.com. На опера е така и сега адски ме дразни, че е по-различен начин на Firefox :?


Потребителски аватар
slimmer
Мнения: 1012
Регистриран на: Чет 24 апр 2008 7:36
Автомобил: VW Bora
Двигател: TDI-AJM 2002
Местоположение: София

Re: Защо още използвате Internet Explorer?

Мнениеот slimmer » Пет 06 апр 2012 7:27




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19706
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Защо още използвате Internet Explorer?

Мнениеот Vlad777 » Пет 06 апр 2012 13:59


Интересна стана анкетата. Ето и какво показва статистиката за посетителите във форума:
1. Firefox 42.97%
2. Chrome 26.66%
3. Internet Explorer 20.70%
4. Opera 6.23%
5. Safari 1.59%


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Защо още използвате Internet Explorer?

Мнениеот Kuncavia » Пет 06 апр 2012 15:00


Според мен до 2-3 години GH ще настигне Firefox. Аз го ползвам от както се появи на бял свят. Както на Windows XP, така и на Windows 7. Доста от приятелите ми, които ползваха Firefox ги излъгах да използват Chrome. Страшно доволен съм от него, но това е малко в страни от темата. Наистина е доста странно защо още се използва IE. Главно това са хора на възраст в офиси, които ползват браузъра само за да си проверят пощата и да прегледат някоя новина. Тях не ги интересува как се развиват нещата, да не говорим, че някой от тях може и да не знаят че има други браузъри и какво е това. За съжаление съм свидетел на такива хора...


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11922
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Защо още използвате Internet Explorer?

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 06 апр 2012 20:07


Kuncavia написа:Тях не ги интересува как се развиват нещата, да не говорим, че някой от тях може и да не знаят че има други браузъри и какво е това.

Една колега тука в работата
- Абе тука като си отворим интернета ми се отваря некакъв микроинвест незнам си кво!?
- ИЕ или Хром отваряш /само тия двата има инсталирани/
- Е па тука си отварям интернета къде всеки път :banghead: :063:


Потребителски аватар
joro_tt
Мнения: 256
Регистриран на: Съб 08 апр 2006 19:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Защо още използвате Internet Explorer?

Мнениеот joro_tt » Пет 20 апр 2012 9:28


К.Одаджийски написа:
Kuncavia написа:Тях не ги интересува как се развиват нещата, да не говорим, че някой от тях може и да не знаят че има други браузъри и какво е това.

Една колега тука в работата
- Абе тука като си отворим интернета ми се отваря некакъв микроинвест незнам си кво!?
- ИЕ или Хром отваряш /само тия двата има инсталирани/
- Е па тука си отварям интернета къде всеки път :banghead: :063:


Така е! :012:
За много хора "интернета" е иконата на IE и не знаят какво е това браузер...
(имам пример - седи на 2 метра от мене, на съседното бюро :? )


azrod
Мнения: 1178
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 22:42
Автомобил: Passat B3 Variant
Двигател: 1.8mi AAM 1993
Местоположение: Асеновград/ Пловдив
Контакти:

Re: Защо още използвате Internet Explorer?

Мнениеот azrod » Пет 20 апр 2012 9:58


К.Одаджийски написа:
Kuncavia написа:Тях не ги интересува как се развиват нещата, да не говорим, че някой от тях може и да не знаят че има други браузъри и какво е това.

Една колега тука в работата
- Абе тука като си отворим интернета ми се отваря некакъв микроинвест незнам си кво!?
- ИЕ или Хром отваряш /само тия двата има инсталирани/
- Е па тука си отварям интернета къде всеки път :banghead: :063:


Като дистрибутор на Микроинвест мога веднага да ти кажа защо му го отваря всеки път - инсталатора на безплатния продукт за издаване на фактури ти предлага да ти сложи microinvest.net за homepage и ако не му махнеш отметката го слага :)))


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Защо още използвате Internet Explorer?

Мнениеот Matematiks » Пет 20 апр 2012 10:14


К.Одаджийски написа:
Kuncavia написа:Тях не ги интересува как се развиват нещата, да не говорим, че някой от тях може и да не знаят че има други браузъри и какво е това.

Една колега тука в работата
- Абе тука като си отворим интернета ми се отваря некакъв микроинвест незнам си кво!?
- ИЕ или Хром отваряш /само тия двата има инсталирани/
- Е па тука си отварям интернета къде всеки път :banghead: :063:



:063: :063: :063:


Tва с инсталването на сърч енджин го правят много програми и масовия юзър(Абе тука като си отворим интернета) не гледа ич.За него къстъм инстал е некъв вид тунквана фафла mhihi


azrod
Мнения: 1178
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 22:42
Автомобил: Passat B3 Variant
Двигател: 1.8mi AAM 1993
Местоположение: Асеновград/ Пловдив
Контакти:

Re: Защо още използвате Internet Explorer?

Мнениеот azrod » Пет 20 апр 2012 13:02


Eeee, не е чак толкова мизерлък! Microinvest-кия инсталатор не сменя сърч енджина, а просто ти сменя началната страница. Има разлика ...



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта