имам въпрос за LCD

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
lub0o
Мнения: 550
Регистриран на: Пет 29 фев 2008 12:38
Автомобил: Subaru Outback 2.5-05
Двигател:
Местоположение: София

имам въпрос за LCD

Мнениеот lub0o » Чет 03 дек 2009 19:39


четох има много писано за LCD,но моя въпрос е малко по различен
не разбирам нищо от тея неща
-неискам много екстри
ще го ползвам певече за филми
-да има такава опция та да гледам от PC-то филми
неискам дасе гледат на него снимки и глупости от този вид,коио качват цената
искам да вади хубава картина и да може и филми както казах по-горе
щесе слага цифрова,каква е разликата дали ще е 60Hz и 100Hz
ако не е FULL HD фатално ли е или и по хубаво да има
спрял съм се на няколко модела,но чакам още 1,2 седмици да пуснат промоциите
искам да съм подготвен като дойде момента,все пак несе взима всеки ден телевизор
37-ца да е,спрял съм се на PANASONIC,SONY,PHILIPS,SAMSUNG-га неми вдъхва много доверие
първия е този
PANASONIC
http://www.technomarket.bg/product_deta ... d=09039075
PHILIPS
http://www.technomarket.bg/product_deta ... d=09039785
SONY
http://www.technomarket.bg/product_deta ... d=09054944
SAMSUNG
http://www.technomarket.bg/product_deta ... d=09053405

ако някой си е взимал скоро LCD,нека сподели какво е взел и дали е доволен
а и друго незнам дали да избирам PANASONIC,SONY навремето бяха добри сега знае ли човек едва ли са японски как преди

а забравих да е мах 1200лв.




Потребителски аватар
vwfena
Мнения: 1827
Регистриран на: Пон 04 апр 2005 0:14
Автомобил: VW passat
Двигател: PB 1991
Местоположение: Елин Пелин
Контакти:

Re: имам въпрос за LCD

Мнениеот vwfena » Чет 03 дек 2009 20:29


Да заппочнем от начало:
Всички стават за гледане на филми от компютър /лаптопа/;
Колкото по висока е честотата толкова е по добре за картината, т. е. по бързо превключване и няма да има размазване;
Фул ХД по добре да го има качеството на картината ще е много по добро ако имаш източник на сигнал с виска резолюция, но няма да видиш голяма разлика при Хд-то на цифровите телевизии. Аз бих се спрял задължителн на фулХД.(лично мнение);
За моделите не мога да ти дам мнения защото не съм ги разглеждал подробно;
И като последно виж тази тема ще ти е от полза при избора.


Потребителски аватар
lub0o
Мнения: 550
Регистриран на: Пет 29 фев 2008 12:38
Автомобил: Subaru Outback 2.5-05
Двигател:
Местоположение: София

Re: имам въпрос за LCD

Мнениеот lub0o » Чет 03 дек 2009 20:37


са ги гледам има и 100Hz ама те нямат FULL HD
други имат FULL HD ама нямат 100Hz
коу е по добре даго има от двете
сигорно и двете ма те са по скъпички :|


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: имам въпрос за LCD

Мнениеот joromnt » Чет 03 дек 2009 20:47


Аз няма да коментирам, само една снимчица да кача и отивам да наливам :drunk Това е снимка на вътрешността на панела на LCD Sony 37V5500, правил съм я в сервиз. Правен е в Тайван, нищо притеснително. Притеснението ми идва от фирмата производител. Аз лично предпочитам да имат 100Hz, намяват размазването на картината забележимо при бързите сцени/особенно се забелязва ако пуснеш футболна среща/. А в домашни условия разлика между Full HD и HD Ready, трудно може да направиш. Поради простата причина че няма от къде да намираш филми с високо качество в изобилие, а Blu Ray Player едва ли ти се купува, като чета поста ти.
Прикачени файлове
untitled.JPG


Потребителски аватар
vw_golf_4_tdi
Мнения: 1647
Регистриран на: Чет 09 юли 2009 23:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna
Контакти:

Re: имам въпрос за LCD

Мнениеот vw_golf_4_tdi » Чет 03 дек 2009 20:59


Samsung са най - големият производител на LCD матрици, кое не ти вдъхва доверие нз.. вкъщи съм с LG full HD 42" и съм безкрайно доволен. от лаптопа се гледат филмите без проблем с супер качество.


Потребителски аватар
lub0o
Мнения: 550
Регистриран на: Пет 29 фев 2008 12:38
Автомобил: Subaru Outback 2.5-05
Двигател:
Местоположение: София

Re: имам въпрос за LCD

Мнениеот lub0o » Чет 03 дек 2009 21:22


най добре е дасе сложат 3 LCD-та един до друг и да се пробва всеки един с обикновен кабал,и цифрова
незнам можеби защото имаме едно SONY от 20 години и за тва клоня към тях
ма едвали качеството сега е както преди
дасе гледат филми от компа,зависили каква видео карта имаш или по точно какво се изисква за това удоволствие
четох за това някаде ама неми стана ясно


Потребителски аватар
vwfena
Мнения: 1827
Регистриран на: Пон 04 апр 2005 0:14
Автомобил: VW passat
Двигател: PB 1991
Местоположение: Елин Пелин
Контакти:

Re: имам въпрос за LCD

Мнениеот vwfena » Чет 03 дек 2009 21:35


Еми да много зависи от качеството на сигнала каква ще ти е картината. И аз мисля че е по хубаво по високата честота, а и фуллХд-то спорем мен вече за задължително. Помисли в преспектира утре други ден може да си смениш видеото на компа да смениш компа и да ти трябва ФуллХД, а и вече почти всички лаптопи предлагат HDMI изходи и ще можеш да си гледаш филми с визока резолюция.Все пак иди поразгледай пообиколи и ще видиш, че и цените доста приятно ще те изненадат. Доста са паднали и падат с всеки изминат ден.Така че успех с покупката


Потребителски аватар
avanto
Мнения: 232
Регистриран на: Пон 07 яну 2008 22:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич

Re: имам въпрос за LCD

Мнениеот avanto » Чет 03 дек 2009 21:40


Колега за картината не мога да ти кажа почти нищо. Но за гледането на филми тея новите LCD-та имат опция да пускат филми от флашката. Скоро правихме сравнение между някои LCD-та в Техномаркет и на Самсунг най-добре вървяха филмчетата с HD качество (то това зависи и от модела на тв-то вече). За Philips-a ми казаха, че техните телевизори имали някои проблем с пускането на видео файловете и със субтитрите на кирилица. За Сонито там вече било ограничено да се пускат само снимки и дребни работи, опция да си пуснеш филм директно от флашката няма.
Така по характеристики трудно се избира. Най-добре в магазина и което ти хареса него вземаш.
Погледни и този форум, мисля че ще ти бъде полезен:

http://forum.setcom.bg/index.php/board,59.0.html


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: имам въпрос за LCD

Мнениеот maxpayne » Чет 03 дек 2009 22:51


joromnt написа:Притеснението ми идва от фирмата производител. Аз лично предпочитам да имат 100Hz, намяват размазването на картината забележимо при бързите сцени/особенно се забелязва ако пуснеш футболна среща/. А в домашни условия разлика между Full HD и HD Ready, трудно може да направиш. Поради простата причина че няма от къде да намираш филми с високо качество в изобилие, а Blu Ray Player едва ли ти се купува, като чета поста ти.


Фирмата производител на панела, AU Optronics, е в първите 3 места на производители на панели заедно с LG Philips. Да твърдиш, че трудно ще се забележи разликата между full hd и hd ready е наивно и заблуждаващо, едното е native поддръжка на 1920x1280, другото е евентуално обещание да поддържа 720p и да интерполира входящ full hd сигнал до физическите възможности на телевизора. Само да отбележа, че доскоро се срещаха и телевизори с кинескопи, на които гордо се мъдреше надписа hd ready, макар че тия телевизори по-скоро ще покажат папата гол отколкото каквото и да е hd съдържание.

Филми с високо качество в изобилие има в замунда, арена, да не говорим пък за чужди тракери. Блу рей плейъри в момента има и за по 250лв, до лятото ще паднат под 200 предполагам. Тогава нов телевизор ли да си купи човекът?


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: имам въпрос за LCD

Мнениеот joromnt » Чет 03 дек 2009 23:11


maxpayne написа:Фирмата производител на панела, AU Optonics, е в първите 3 места на производители на панели заедно с LG Philips. Да твърдиш, че трудно ще се забележи разликата между full hd и hd ready е наивно и заблуждаващо, едното е native поддръжка на 1920x1280, другото е евентуално обещание да поддържа 720p и да интерполира входящ full hd сигнал до физическите възможности на телевизора. Само да отбележа, че доскоро се срещаха и телевизори с кинескопи, на които гордо се мъдреше надписа hd ready, макар че тия телевизори по-скоро ще покажат папата гол отколкото каквото и да е hd съдържание.

Филми с високо качество в изобилие има в замунда, арена, да не говорим пък за чужди тракери. Блу рей плейъри в момента има и за по 250лв, до лятото ще паднат под 200 предполагам. Тогава нов телевизор ли да си купи човекът?

Колега, прав си и няма да споря. Само че, това е форум и автора на темата иска мнения, като никъде не пише че моето и твоето трябва да са еднакви. А и истината се ражда в спора, съгласете се с мен. Ти явно имаш познания, да кажем че и аз имам елементарна представа. Правил съм съпоставка на LCD-та с различен сигнал - от 720р/720р, 1080i, 1080p/ нагоре аз лично разликата не я осещам с просто око. И това при положение че го правех опита на 20 различни ТВ-та. А ако си паркираш в хола само едно ТВ, тогава нямаш мярка за сравнение и е трудно да разбереш колко е резолюцията.
А относно пазарния дял на AU Optronics, вярно е че са от първите три сили. Само че на качество, нещо май май го докарват. Виждал съм много Сони-та с изгоряли пикселчета/а LG още не съм виждал/. От първите са, понеже са ефтинки според мен, а Сони претендират че си произвеждат сами панелите/очевадно е, че не е така/.
Моето лично мнение е че за сумата отделена от автора, има голям избор от ТВ-та, но аз лично държа за LG. И ако трябва да избирам, бих избрал по-високата честота /100,200 и т.н Hz/, отколкото по-високата резолюция от HD Ready на Full HD. Желателно е да е всичко макс, но става реч за финикийски знаци.


Потребителски аватар
ebonov
Мнения: 29
Регистриран на: Сря 09 ное 2005 15:45
Автомобил: Volkswagen Bora
Двигател: AZD 2003
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: имам въпрос за LCD

Мнениеот ebonov » Пет 04 дек 2009 9:02


Аз имам TV LG 32" FullHD, вързан е към достатъчно мощен компютърн. Реално на най-високата резолюция 1920х1080 картината се свива с по 1см от всякъде и херците падат на 30 и просто не става за гледане. Та аз си го карам на 1360*768 и се вижда идеално,така че ползата от FullHD е почти никаква. Моят съвет е като си купуваш телевизор ако можеш да го пробваш с FullHD за да се види как е картината.


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: имам въпрос за LCD

Мнениеот One » Пет 04 дек 2009 9:37


Веднага споделям пряк и челен опит
бях се засилил към Sony KDL 37W5500
след ровене и четени вкл. във форума на сетком
в събота си взех за спалнята LG 37LH5000 модела
с всички възможни естри - Full HD 200 hz, тунер за цифрова кабелна и USB вход за музика снимки и Филми - закачаш флашка или външен хард и директно си гледаш всякакви формати - няма нужда от кабели към РС и т.н.
най хубавото е до 06.12.09 в техномаркет има промция на LG -връщаш стар телевизор и си минус 10% :)
аз върнах един 7 инчов елит купуван някога от метро за 38 лв :)
телевизора е с много лесно меню и полезни функции
разгледай промоцията на техномаркет за LG - цените са мноooго приятни за висок клас телевизори
п.с с/у доплащане при мен 90лв ти правят пълна засраховка в Уника на телевизора +удължават на 5 години гаранцията :)
общо взето като направих това каско и купих скъпа стойка за стена 10% отидоха :) ама си заслужава откъдето и да го погледна :)


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: имам въпрос за LCD

Мнениеот radi_nrj » Пет 04 дек 2009 9:44


maxpayne написа:Само да отбележа, че доскоро се срещаха и телевизори с кинескопи, на които гордо се мъдреше надписа hd ready, макар че тия телевизори по-скоро ще покажат папата гол отколкото каквото и да е hd съдържание.


А защо като пусна 720p на моето 20 годишно Сони с прост 21" Trinitron кинескоп си излиза 720р. Загатка!?!


Потребителски аватар
vwfena
Мнения: 1827
Регистриран на: Пон 04 апр 2005 0:14
Автомобил: VW passat
Двигател: PB 1991
Местоположение: Елин Пелин
Контакти:

Re: имам въпрос за LCD

Мнениеот vwfena » Пет 04 дек 2009 20:11


One написа:Веднага споделям пряк и челен опит
бях се засилил към Sony KDL 37W5500
след ровене и четени вкл. във форума на сетком
в събота си взех за спалнята LG 37LH5000 модела
с всички възможни естри - Full HD 200 hz, тунер за цифрова кабелна и USB вход за музика снимки и Филми - закачаш флашка или външен хард и директно си гледаш всякакви формати - няма нужда от кабели към РС и т.н.
най хубавото е до 06.12.09 в техномаркет има промция на LG -връщаш стар телевизор и си минус 10% :)
аз върнах един 7 инчов елит купуван някога от метро за 38 лв :)
телевизора е с много лесно меню и полезни функции
разгледай промоцията на техномаркет за LG - цените са мноooго приятни за висок клас телевизори
п.с с/у доплащане при мен 90лв ти правят пълна засраховка в Уника на телевизора +удължават на 5 години гаранцията :)
общо взето като направих това каско и купих скъпа стойка за стена 10% отидоха :) ама си заслужава откъдето и да го погледна :)

Я дай малко повече инфо за тв-то, като впечатления, че аз съм се насочил към 42LH5000.


Потребителски аватар
lub0o
Мнения: 550
Регистриран на: Пет 29 фев 2008 12:38
Автомобил: Subaru Outback 2.5-05
Двигател:
Местоположение: София

Re: имам въпрос за LCD

Мнениеот lub0o » Пет 04 дек 2009 20:14


незнам защо но PANASONIC и SONY ми вдахват повече доверие
правя тази сметка като гледам цени и екстри
примерно някой SAMSUNG с добри екстри струва 1200лв
сащите ексри при SONY,то ще струва 1500лв
защо е така според вас
по това си вадя отговорите
незнам може и да греша :?



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта