Проблем в банята)сериозна тема ,не е бъзик)

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Проблем в банята)сериозна тема ,не е бъзик)

Мнениеот mupk0 » Вто 04 яну 2011 12:36


Имам проблем в банята ,който не мога да реша.Става въпрос за следното: Бие ток по водата :talk: :Mr Green Fun Не се бъзикам.Понякога ме удря ток докато се къпя от самата вода(смесител).Ако пипна самият смесител тока се усеща доста по-силно.Ако оставя душа да тече в мивката и се пробвам да го хвана си е мисията невъзможна.Проблема се появи може би преди 1 седмица,но тогава не ми правеше такова впечатление,понеже го усещах само по пръстите(имам гаден навин да си чопля понякога малко от кожата на пръст и се образува малка раничка).Първо ме удряше като пия вода(1-2 пъти съм пробвал) директно от ръката,в раничката и си мислех,че нещо водата е кофти,защото беше като щипане.Да ама не всичко взе да става по-силно.Току що излезнах пак от банята и беше ад вътре.Постоянно ме бие ток ,щом хвана душа,тръбата или душа от мивката.Никакви нови уреди не са добавяни в апартамента.Никакви жици не минават през банята(бойлера е в сухо помещение).Прави ми впечатление,че това го прави само там.В кухнята нямам този проблем на чешмата,ако пробвам да пия директно от нея...супер ми е чудно какво може да е ! Има ли възможност някой съсед(моята баня и неговата са една до друга),да е направил нещо и да се отразява само там?


Остана само да споделя ,че дори и да съм с чехли,обут на стелка,и се пробвам да си намокря само ръката пак почва да бие ток.




Потребителски аватар
kriso_g
Мнения: 1636
Регистриран на: Вто 09 юни 2009 13:03
Автомобил: MK4 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: Рудозем

Re: Проблем в банята)сериозна тема ,не е бъзик)

Мнениеот kriso_g » Вто 04 яну 2011 12:39


Прегледай си инсталацията на бойлера ако твоята е наред,може би на някои комшия !
Аз имах същия проблем и се оказа,че накрая на блока в последния апартамент бойлерното табло не беше вързано както трябва :)


Потребителски аватар
sam_boha
Мнения: 640
Регистриран на: Съб 13 мар 2010 12:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем в банята)сериозна тема ,не е бъзик)

Мнениеот sam_boha » Вто 04 яну 2011 12:42


Между другото и на нас в една квартира ни се случи и малко след това изгоря нагревателя на бойлера. Когато го отворихме да го сменим, майсторът ме попита "абе, било ли те е ток, щото тоя нагревател както е цъфнал 100% е пускал ток по водата."
Така, че виж и нагревателя.


Потребителски аватар
hidalgo
Мнения: 937
Регистриран на: Вто 13 май 2008 9:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем в банята)сериозна тема ,не е бъзик)

Мнениеот hidalgo » Вто 04 яну 2011 12:43


Някъде нещо не е заземено :!: По-добре потърси във форума някой ел-техник
и да дойде да погледне. Не е шега работа това :screwy :bishop


Потребителски аватар
vw_golf_4_tdi
Мнения: 1647
Регистриран на: Чет 09 юли 2009 23:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna
Контакти:

Re: Проблем в банята)сериозна тема ,не е бъзик)

Мнениеот vw_golf_4_tdi » Вто 04 яну 2011 12:43


вземи си един фазомер и провери дали ще светне като докоснеш тръбите. може да са разменили фазите от енергото


Потребителски аватар
Layer
Мнения: 6405
Регистриран на: Пон 29 яну 2007 20:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем в банята)сериозна тема ,не е бъзик)

Мнениеот Layer » Вто 04 яну 2011 12:45


точно от нагревателя на бойлера се получава този проблем.
пукнат и бие ток ,но пак работи.


Потребителски аватар
aylin78
Мнения: 403
Регистриран на: Сря 13 яну 2010 16:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра

Re: Проблем в банята)сериозна тема ,не е бъзик)

Мнениеот aylin78 » Вто 04 яну 2011 12:47


Само бойлера е.....


Потребителски аватар
jrc2
Мнения: 161
Регистриран на: Нед 25 ное 2007 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем в банята)сериозна тема ,не е бъзик)

Мнениеот jrc2 » Вто 04 яну 2011 12:47


Колега,имах подобен проблем,не биеше ток от самата вода,само от батерията и смесителя...лек,дразнещ ток,нищо фрапиращо но адски дразнещо...и аз така като тебе ШОК!!!какво се оказа...нагревателя на бойлера беше пробил,това е ставало леко по леко не изведнъж,следователно ми загряваше водата по малко и по бавно...човека който го смени ми обясни,че по този начин след като е пробил нагревателя един вид водата почнала се топли не от него...а от тока който тече по него...един вик електролиза става...и там по веригата...чудно ми беше как само минава тока като всички колена и меки връзки за пластамасови,но и майстора не можа да си го обясни,само каза как става тази мистерия,и ми го показа нагледно...един вид при тебе щом така прогресивно почва да се усеща,може да е същото...викни човек който ги чува нещата с бойлерите да си го премери...моя беше пробил и даваше земя и нула кадето си поискаше...иначе друго логично обяснение за ток във водата,така както си го обяснил,аз не виждам....


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Проблем в банята)сериозна тема ,не е бъзик)

Мнениеот mupk0 » Вто 04 яну 2011 12:47


Layer написа:точно от нагревателя на бойлера се получава този проблем.
пукнат и бие ток ,но пак работи.

Ясно..той прокапа преди 1-2месеца от тръбата,но я навариха някакси и се оправи.Значи нов бойлер.Ще пробвам да вържа един проточен от 1 авер,че седи в тях и ако не ме бие ток-> Присъдата е ясна!


Потребителски аватар
Printmaster
Мнения: 537
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 20:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: село Марково / Пловдив
Контакти:

Re: Проблем в банята)сериозна тема ,не е бъзик)

Мнениеот Printmaster » Вто 04 яну 2011 12:50


на първо време локализирай дали проблема е у вас или в комшиите. спри главния бушон и виж дали пак бие ток. дано да е при теб, защото ако си в блок може да е от всеки един в блока. тогава обаче всички ще имат този проблем. най вероятно някъде има пробил реотан на бойлер и пуска фаза по водата. при мен се случи същото наскоро и се оказа прецакано копче на комшията над мен на бойлерното табло.


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Проблем в банята)сериозна тема ,не е бъзик)

Мнениеот mupk0 » Вто 04 яну 2011 12:55


Абе сега се сетих ,че от моя бойлер практически не би трябвало да става това,защото имам навика от по-малък да спирам бойлера щом влезна в банята.Всмисъл такъв ,че моят бойлер по време на къпане е спрян. :cry:


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Проблем в банята)сериозна тема ,не е бъзик)

Мнениеот milmar » Вто 04 яну 2011 13:17


mupk0 написа:Абе сега се сетих ,че от моя бойлер практически не би трябвало да става това,защото имам навика от по-малък да спирам бойлера щом влезна в банята.Всмисъл такъв ,че моят бойлер по време на къпане е спрян. :cry:


Вероятно според последното което пишеш - не е от твоя бойлер , но
проблема може да е от елементарен до много сложен за решаване . Може да е в твоя бойлер , може в бойлера на съседите , а може и някой да се опитва по малоумен начин да краде ток , т.е. да ползва тръбите за нула :screwy , има ги такива ...
Може на главното табло на блока (ако си в блок) да не му е добре нулевия проводник , от там се получава "плуваща" нула и тя е с потенциал спрямо земя и тази потенциална разлика зависи от натоварването на трите фази . По тази причина може дори да се получат и повреди в ел. уреди - някои апартаменти , които са на по-натоварена фаза получават по-ниско от 220V напрежение , а други - доста по-голямо от 220 . Може и заземяването в трафопоста да не е наред .

ПП Покрай "метода" за нулата от тръбите ми хрумна да попитам : да се сещаш скоро В и К да са правили ремонт около блока , да са сменяли тръби . Напоследък слагат пластмасови , разбирате за какво говоря :D ...

Последна промяна от milmar на Вто 04 яну 2011 13:23, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Printmaster
Мнения: 537
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 20:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: село Марково / Пловдив
Контакти:

Re: Проблем в банята)сериозна тема ,не е бъзик)

Мнениеот Printmaster » Вто 04 яну 2011 13:18


точно това имах предвид, че може и да не е от теб, но тогава проблема ще го има и при комшиите


Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Re: Проблем в банята)сериозна тема ,не е бъзик)

Мнениеот gr_kanev » Вто 04 яну 2011 14:28


mupk0 написа:Абе сега се сетих ,че от моя бойлер практически не би трябвало да става това,защото имам навика от по-малък да спирам бойлера щом влезна в банята.Всмисъл такъв ,че моят бойлер по време на къпане е спрян. :cry:

А сигурен ли си, че на твоят бойлер копчето/ключа (това, което спираш) прекъсва фазата, а не нулата ?


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Проблем в банята)сериозна тема ,не е бъзик)

Мнениеот KingoftheROAD » Вто 04 яну 2011 15:08


По принцип ключовете за бойлер които съм виждал прекъсват и двете - и фазата и нулата.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kraeff и 20 госта