Дилема относно отоплителен уред - радиатор или конвектор?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
boyan.chav
Мнения: 847
Регистриран на: Съб 07 авг 2004 23:26
Автомобил: VW Golf IV 1998
Двигател: 1.4 16v 75hp AHW
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Дилема относно отоплителен уред - радиатор или конвектор

Мнениеот boyan.chav » Сря 26 ное 2014 14:45


В крайна сметка днес взех Елдом 2000W с електронен регулатор. Трябваше да разпробия допълнителни отвори на универсалните Елдомски крачета, че не пасваха с отворите на конвектора. Настроих го да се включи един час преди да се прибера от работа. Тези дни ще напиша отзив как е




Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Дилема относно отоплителен уред - радиатор или конвектор

Мнениеот milmar » Сря 26 ное 2014 17:42


boyan.chav написа:В крайна сметка днес взех Елдом 2000W с електронен регулатор. Трябваше да разпробия допълнителни отвори на универсалните Елдомски крачета, че не пасваха с отворите на конвектора. Настроих го да се включи един час преди да се прибера от работа. Тези дни ще напиша отзив как е


Към края на отчетния период за тока пак дай отзив и ще видиш колко "много повече" харчи от адИДакса :mhihi .


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Дилема относно отоплителен уред - радиатор или конвектор

Мнениеот fox_vt » Сря 26 ное 2014 19:29


Мхм така си е :mhihi Направих си един експеримент-в кухнята която не се отоплява съм оставил духалка делонги от 70 кинта 2000 W на термостат.Идеята е да се поддържа някаква минимална температура да не изстива много помещението.Поддържаната температура при външна 0 градуса,е 18-18,5 градуса.В кухнята работят на интервали хладилник и влагоуловител компресорен тип,те също внасят топлина.Помещението е разширена панелна кухня към 10 квадрата с фибран 2 см отвътре на външните стени външния таван,и едната цяла стена към комшията.Етаж 6 последен,юг.Та за 24 часа е изгорила 6 кв/ч-както и да ги въртя и суча за 30 дена са 180кв/ч което по 20 стинки енерго про са 36 лв без ддс.Еми много ми се виждат при положение че помешението е отоплено в кавички.Спалнята инверторен климатик ми вдига сметката със 50 лв като след падане на температурите до 0 градуса се включва за постоянно цяла зима.Топли 11 кв стая и коридор понеже имам котка,температура 21-22 градуса.Сега още се чудя дали да хвърлям пари в канала за тая илюзия -отопление на кухня с духалка постоянно.Ще наблюдавам няколко дена как ще са нещата и ще го мисля.

пп забравих да спомена че духалката почива 8-10 мин и работи 10-15 сек общо време на работа 3 часа за 24 часа.


black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Re: Дилема относно отоплителен уред - радиатор или конвектор

Мнениеот black` » Чет 27 ное 2014 16:39


А има ли някакво мнение за инфрачервените печки? http://almacheat.eu Аз поръчах една защото ми е енергиино ефективно и ценово поносимо като разход. Не искам повече климатици и бръмчалки. :rolleyes Конвектора много ми харчи. Точно като духалката и радиаторите. Просто няма смисъл защото помещенията ми са огромни и разхода става прекалено голям. Всичко сега ми идва около 4,5КВ на час или 108 средно на денонощие. С конвектора 132 на денонощие... :scare3 Изхвърлих ги всички печки и радиатори. :cry


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Дилема относно отоплителен уред - радиатор или конвектор

Мнениеот mely » Чет 27 ное 2014 17:35


Това вече и на мен ми е интересно.Откъде го поръча за колко......че цените им...


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8301
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Дилема относно отоплителен уред - радиатор или конвектор

Мнениеот Stivi » Чет 27 ное 2014 17:44


Ами то на сайта даден от колегата си пише колко струват,а предполагам ги е поръчал от там понеже едва ли ги има в Продавалника на половин цена :)


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Дилема относно отоплителен уред - радиатор или конвектор

Мнениеот fox_vt » Чет 27 ное 2014 19:03


black` написа:А има ли някакво мнение за инфрачервените печки? http://almacheat.eu Аз поръчах една защото ми е енергиино ефективно и ценово поносимо като разход. Не искам повече климатици и бръмчалки. :rolleyes Конвектора много ми харчи. Точно като духалката и радиаторите. Просто няма смисъл защото помещенията ми са огромни и разхода става прекалено голям. Всичко сега ми идва около 4,5КВ на час или 108 средно на денонощие. С конвектора 132 на денонощие... :scare3 Изхвърлих ги всички печки и радиатори. :cry

В тия помещения живеят ли хора?Инфрачервените печки както и по нагоре казаха създават усещане за топлина във живите организми ама реално не.При тия халета за отопление що не се замислиш за термопомпа :rolleyes

пп тия 4,5 кв за всички помещения ли е че може грешно да съм те разбрал че е за едно....


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Дилема относно отоплителен уред - радиатор или конвектор

Мнениеот milmar » Чет 27 ное 2014 19:07


Този вариант на отопление, въобще не е новост, някакво новоткритие на съвременната инженерна мисъл :biggrin . Отопление бройлер :mhihi .
Ще ми е интересно и на мен да чуя коментари на някой, който го е ползвал.
Надявам се на коментари различни от типа "моЙто е най-УбаУ", по-добре е дори от адИДакса и разни подобни, които не вършат работа.

На мен ми се струва, че не е възможно да се ползва за домашно отопление самостоятелно. Може би в комбинация с някакъв друг тип отопление....
Но за офиса ще е ОК.

ПП изпревари ме :th_up

ПП2 като казвам, че за офиса става, имам предвид това, че ако е офис и ти се интересуваш от икономичност, значи си собственика или шефа :smile . А ако е така, какво значение има, там работят някакви си хора :smile . Като шега, но какво пречи да си е истина....


black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Re: Дилема относно отоплителен уред - радиатор или конвектор

Мнениеот black` » Чет 27 ное 2014 21:29


fox_vt написа:...

Живеят хора. Временно пребиваващи в помещението. Затова се насочих към това инфрачервено отопление.
4,5КВ е средно консумираната ми мощност за всички помещения, когато всичко работи на мах...
За термопомпа трябва много голямо вложение и излишно разбиване.


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Дилема относно отоплителен уред - радиатор или конвектор

Мнениеот fox_vt » Чет 27 ное 2014 21:49


Мда и аз на второто четене така го разбрах ,термопомпата отпада.Пробвай със панелите ама не храни големи надежди.Подовото е добре също но да се направи отначало.


black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Re: Дилема относно отоплителен уред - радиатор или конвектор

Мнениеот black` » Чет 27 ное 2014 21:52


Подово нямам, но съм бил на подово в една вила. И по-лошо отопление не съм виждал от това... Може би само духалката... :icon_lol
С панела ще стане. Защото ми е нужен само за едното голямо помещение. Другите са с инверторни климатици. :smile


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Дилема относно отоплителен уред - радиатор или конвектор

Мнениеот mely » Чет 27 ное 2014 22:06


Stivi написа:Ами то на сайта даден от колегата си пише колко струват,а предполагам ги е поръчал от там понеже едва ли ги има в Продавалника на половин цена :)

Попитах понеже точно този тип и тук са на същите цени http://solarni-paneli.com/infracherveni-otoplitelni-tela-almak-cena-ceni/
Тези ...по стилнинете обаче не са http://www.infraheat.bg/bg/produkti/infracherveni-otoplitelni-paneli-infraheat.html
Може да ги е дал само за пример


black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Re: Дилема относно отоплителен уред - радиатор или конвектор

Мнениеот black` » Чет 27 ное 2014 22:10


Да цените са като тези от първия сайт.
За другите няма да кажа нищо, защото за тия пари и малко отгоре ще купя супер климатик... :th_up


милева
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 01 дек 2014 15:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Дилема относно отоплителен уред - радиатор или конвектор

Мнениеот милева » Пон 01 дек 2014 15:57


Майка ми си купи конвектор теси mc 201.Понеже сметката за миналиия месец и се видя висока пита в магазина но и отговориха че е нормална/Вчера го включи на първа степен (1 реотан)и на третата чертичка след снежинката и от 1 на обед до 9 сутринта навъртя 27 киловата(през това време е работил хладилник,телевизор и крушка) и релето не е изключило нито веднъж и има навъртяни 27 киловата-за тези 20 часа.Това нормално ли е.И това ли се разбира под икономичен уред препоръчан в магазина.Апартамента е тухлен,стаята е вътрешна,с южно изложение,около 3,5 на 4 метра ,но с доста мебели,без изолация.


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Дилема относно отоплителен уред - радиатор или конвектор

Мнениеот mely » Пон 01 дек 2014 20:42


Бах станахве като форум за ел уреди.
Прачети цялата тема и ще разбереш защо ти гори толкова.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта