препоръчайте ми инверторен климатик до около 1600лв

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
vesellin
Мнения: 1290
Регистриран на: Нед 23 яну 2005 16:27
Автомобил: Mitsubishi ASX
Двигател: 4N14
Местоположение: Бургас
Контакти:

препоръчайте ми инверторен климатик до около 1600лв

Мнениеот vesellin » Съб 28 окт 2006 14:09


бях се ориентирал към Мидеа (по евтин е от останалите) - отказаха ме категорично
Предложиха ми Хаер(12ка) 1030лв, Мицубиши(9ка) 1600лв, Фуджицу(9ка)1500лв.
mod edit: vaskoto1




Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Мнениеот musura » Съб 28 окт 2006 14:13


Ами за Хаер съм чувал добри неща, в къщи съм с Хитачи и съм супер доволен, 1600 лева беше, но преди 4 години, сега ще е по-евтин. Иначе от майсторите съм чувал, че Митсубиши са Но.1, не-китайските Панасоник - също.

Имай предвид, че качествена 9-ка работи по-добре от по-измислена 12-ка - в къщи съм така - единия е 12-ка Хайсенс и е пълна отврат, сега ще го местя в офиса, а сругия е хитачито 9-ка - но.1 е! Няма зима, няма лято, няма -20 градуса - бакча като змей и не харчи нищо, отделно че е много тих (за разлика от другия) :)


Потребителски аватар
vesellin
Мнения: 1290
Регистриран на: Нед 23 яну 2005 16:27
Автомобил: Mitsubishi ASX
Двигател: 4N14
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот vesellin » Съб 28 окт 2006 14:21


в магазина ми казаха че 12ката на хаер работи като 9тката на фуджицу и мицубиши. :dontknow: Доста добре ми обясниха в магазина, но нали занете че трябва информация отвсякъде, защото търговците пълнят главата за да може да се продава стоката :roll:


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Мнениеот musura » Съб 28 окт 2006 14:26


Искам да ти кажа, че с втория климатик се изциганях и вместо да си купа нещо прилично (1500-1600 лева), реших да спестя част от тях, за което се псувам всяка вечер (евтиния ми е в спалнята) - шумен е, неефективен, абе мъка, просто сега ми се отвори място за климатик в офиса и го засилвам натам със страшна сила.

Ако е за офис няма проблем, но ако смяташ да го слагаш в къщи, комфорта е много важен, защото после за 300-400 лева спестени, ще те е яд всяка вечер, когато те събуди с някое скърцане, пухтене или друг неприятн ефект :)


Потребителски аватар
nero
Мнения: 3119
Регистриран на: Чет 19 май 2005 12:08
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот nero » Съб 28 окт 2006 14:26


:wink: panasonic


Потребителски аватар
vesellin
Мнения: 1290
Регистриран на: Нед 23 яну 2005 16:27
Автомобил: Mitsubishi ASX
Двигател: 4N14
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот vesellin » Съб 28 окт 2006 14:31


nero написа::wink: panasonic

панасоник е така да кажем най- лошия от високия клас. (от титаните Мицубиши Дженереал електрик... фуджицу) не че е лош (стига да не е Китайски)
Инвенторен Панасоник 12ка е много добър, но не може да се намери в магазините в Бургас


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8301
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Мнениеот Stivi » Съб 28 окт 2006 14:48


Всичко японско което не е сделано в Китай ще ти свърши работа оттам нататък е въпрос на конкретна оферта /цена,монтаж,потдръжка и др.подобни/ ! А дали 9 или 12 си преценяваш според кубатура,разположение,изолация и тн. Все пак прави сметка че при климатиците май се получава като при колите-тези с малкия мотор не се оказват по-икономични :wink:


Потребителски аватар
bluefen
Мнения: 886
Регистриран на: Чет 23 сеп 2004 20:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот bluefen » Съб 28 окт 2006 14:50


Митцубиши 12ка инвентор (хеви индустрийс) е 1700лв адски тиха машина. Ако искаш истинска машина това е .
Другото вече е Тошиба но цените там са досат високи .


Потребителски аватар
M4r1qn
Мнения: 619
Регистриран на: Пет 01 апр 2005 20:19
Автомобил:
Двигател: C5 X7
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот M4r1qn » Съб 28 окт 2006 15:05


Моите са Тошиба 10 и 12 - ка инверторни - от 29,09 до сега са изхарчили 150 киловата ток за отопление като не са изклювани - това прави по 0,50 лв на ден на климатик. Марковите климатици спестяват от ел. енергия и последващи ремонти. Като при колите.


Boro
Мнения: 167
Регистриран на: Чет 22 дек 2005 13:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Boro » Съб 28 окт 2006 15:15


nero написа::wink: panasonic

Имам го, с "кислороден генератор" от Малайзия в гаранция. Като му смениш градусите продължава да си духа по старите данни и го спирам и пускам да се осафери. Съжелявам, че в тука не бяха излезли Хаиер с вкарване на въздух. На същата цена и с най-доброто КПД което съм виждал /почти двойно на другите/, може да духа вертикално, което Панасоника и служебното Митсубиши не могат, гаранцията е по-голяма... . Според мен е най-доброто съотношение цена-качество. Всички плюят китайското, ама колко от вас са с японски компютри. До скоро се говореше, че японците правят коли еднодневки и калпава електроника, сега е на мода"Китайците правят само боклуци".
Вива Чайна :wink: .


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот dobrin » Съб 28 окт 2006 15:48


Панасоник от Техномаркет - официален вносител са и ги предлагат на най добри цени. Наистина малайзийски е по добре, доколкото знам гаранцията е 5 год на компресора. Успех в търсенето :да:


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2638
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Vasseto » Съб 28 окт 2006 16:08


dobrinb написа:Панасоник от Техномаркет - официален вносител са и ги предлагат на най добри цени. Наистина малайзийски е по добре, доколкото знам гаранцията е 5 год на компресора. Успех в търсенето :да:



В Технополис е малайзийски ,а в Техномаркет е Китайски.Преди седмица си купих още един панасоник 12-ка от Технополис.

Може да разгледаш и това има далавера,но го открих снощи и ще кандидатсвам за дограма.:
http://www.reecl.org/bg/index.php


Потребителски аватар
bluefen
Мнения: 886
Регистриран на: Чет 23 сеп 2004 20:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот bluefen » Съб 28 окт 2006 16:48


Boro написа:wink: Всички плюят китайското, ама колко от вас са с японски компютри. До скоро се говореше, че японците правят коли еднодневки и калпава електроника, сега е на мода"Китайците правят само боклуци".
Вива Чайна :wink: .


Виж това лято съм сложил 150-200 климатика повярвай ми разликата е огромна а и що се отнася до инвертор китайския ще те топли до -5 и от там на татака ще умреш от студ. Много хора мината зима бяха изпомрузнали с китайските боклуци. Ако имаш парно вкъщи и искаш само да се хладиш, топлиш в сезона когата няма парно, не те притеснява шумовете, това че не се знае колко ще работи, дизаина може да се ползва.


Потребителски аватар
bobcho
Мнения: 2230
Регистриран на: Вто 15 фев 2005 16:45
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Монтана

Мнениеот bobcho » Съб 28 окт 2006 16:50


Васе ти поне си от Пловдив.Не знаеш ли че в твоя град има японски климатици (само че 2-ра употреба ).Тук в Монтана ги слагам от 4 години.Мога да кажа с ръка на сърцето, че тия машиния "удрят от земята" абсолютно всички нови климатици на пазара.
Всичките са инвертори.Марки - Тошиба, Национал/Панасоник, Фуджитсо, Митсубиши, Саньо, Дайкин.Компресорите им са с по 32 и нагоре степени на работа ( не са като Мидеите с по 12 или 16 ).

veselin гледай да не е китайски.малайзиийски, японски са за предпочитане ( и тайванските стават ).Като марка - Митсубиши си е класиката при климатиците.Национал също.Задължително да е инвертор, ако искаш да се топлиш качествено и плащаш по- малко ток.В техномаркет има японски, но цената е над 2500 лв.


Потребителски аватар
juve
Мнения: 2255
Регистриран на: Вто 07 мар 2006 22:43
Автомобил: Pasat B3-Seat Leon TDI
Двигател: AAZ - ALH
Местоположение: Пловдив

Мнениеот juve » Съб 28 окт 2006 19:08


Аз твърдо бих ти препоръчал да си вземеш Фуджитцуто , особенно пък за иверторите... е то разбира се мисля, че ако си вземеш модела Нокрия ще си супер доволен , ама паричките дето си ги посочил маи са малко за него.... а за 2 рата употреба - да ме извинява колегата, ама това си е чист късмет.... особенно с тези 110 волта направо си е ..... иначе онези стари громпели когато се улучат да работят - не споря - няма спиране ама когато се почне с резилите - нямат равни особенно инверторите.... А панасониците ако можеш да си намериш една 12ка инвертор панасоник дето са на Р22 - няма по класика от него ама ги и няма :)http://bulclima.911.bg/a2/offers.asp?p=901065
а ето тази перверзия направо разбива тайфата, като започне сама да си "плюе филтрите" навън , да ги четка и да ги облъчва с UV лампа..... електъронното ТРВ му дава тяга и при всякакъв минус ама ценатаааааа :twisted:
пс това моето стана малко като оффтопик да се зачита само гласа за Фуджитцуто :)



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта