Проблем с лаптоп Lenovo

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Fearless
Мнения: 518
Регистриран на: Пет 22 юли 2011 21:22
Автомобил: VW Golf
Двигател: AZD
Местоположение: София

Проблем с лаптоп Lenovo

Мнениеот Fearless » Пон 02 юни 2014 17:00


Здравейте,колеги.Лаптопа е модел Lenovo G580 и проблема се състой в следното : лаптопа е с 2 видео карти,една вградена и една външна,като би трябвало при леки натоварвания да ползва вградената,а при високо натоварване външната.Е да,ама не...през цялото време си млати с вградената и външната няма пускане.Следователно игрането на игри е пълен ад.Игри,чийто изисквания покривам 4-5 пъти ми цепят като невидели и то на минимални настройки,а тъпата външна видео карта не реагира да се пусне.Постоянно ми излизат съобщения,че графичната карта ми е крашнала и като излезе това съобщение ми замръзва екрана на играта.Адски досадно е...
Някой ако има идея,моля да помага,че скоро ще хвърчи през 6-тия етаж :scare3




gugun4u
Мнения: 531
Регистриран на: Сря 21 авг 2013 11:16
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: 1.9 TDI 2007
Местоположение: София

Re: Проблем с лаптоп Lenovo

Мнениеот gugun4u » Пон 02 юни 2014 17:10


Провери ли в Device Manager - a дали разпознава външната, инсталирал ли си коректно драйверите за чипсета и за видеото. Трябва да имаш възможност в на Интел команд центъра (доло до часовника), а също и в този на NVIDIA/ATI зависи каква е външната видеокарта, да можеш да избереш кога да се пуска външната видеокарта, като опциите в повечето случай са Ауто/Винаги Включена/Винаги изключена. Имаш ли иг изобщо инсталнати тези тулове. Отделно съобщенията за крашнала видеокарта предполагат и възможно наличие на хардуерен проблем, защото не би трябвало да крашва, колкото и да е натоварена, колкото и да ти лагват игрите. Но пък както казах може и да е признак на липса на драйвери. Моя съвет е, ако можеш провери всички тези неща, ползвай и google за възможни проблеми/решения точно за твоя модел лаптоп, защото от модел до модел разлика бол. Ако неможеш да се справиш сам, намери човек, който е истинско ИТ или го занеси в сервиз. Съветвам те да избягваш хора, които твърдят, че много разбират, но си вадят хляба като заварчици например - едва ли биха разбирали много повече от теб. Казвам примерно, без да желая да убиждам хората. Аз ако ми трябва заварчик и немога сам, ще търся заварчик, не ИТ, което твърди, че може да заварява :) :a045


Потребителски аватар
Fearless
Мнения: 518
Регистриран на: Пет 22 юли 2011 21:22
Автомобил: VW Golf
Двигател: AZD
Местоположение: София

Re: Проблем с лаптоп Lenovo

Мнениеот Fearless » Пон 02 юни 2014 17:46


Колега,мерси за адекватното мнение :th_up Драйвери има инсталнати,като цъкна десен бутон на десктопа ми излиза контролния панел на Nvidia и след като задам да е постоянно включена резултата е никакъв :screwy


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Проблем с лаптоп Lenovo

Мнениеот plamikcho » Пон 02 юни 2014 18:03


Пробва ли да пуснеш така?
nvidia.jpg


gugun4u
Мнения: 531
Регистриран на: Сря 21 авг 2013 11:16
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: 1.9 TDI 2007
Местоположение: София

Re: Проблем с лаптоп Lenovo

Мнениеот gugun4u » Пон 02 юни 2014 18:14


Изтегли някой бенчмарк, виж в google, има много. Изтегли това http://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=50182 или някой от 100-ците подобни Software - и. Каква е идеята пускаш бенчмарка и гледаш през диагностик софтуера темпратурата на видеокартата, ест и на другите компоненти, но главно на видеото. После от NVIDIA, контрол панела избираш да си само на вградената видеокарта и пак пускаш тестовете. Ако видеото ти вдига над 80 - 85 градуса, много дъна са конфигурирани хардуерно, да понижават производителността на прегряващ компонент за да не го убие. Ако температурата е под тая стойност и крашне - хардуерен проблем. Ако е под тая стойност и не стане нищо /Крашне/, и имаш повече точки отколкото с вграденото видео, значи толкова си може. :a045 И все пак преди да пуснеш тестовете, свали за всеки случай последната версия драйвери за твоето видео :)


Потребителски аватар
Fearless
Мнения: 518
Регистриран на: Пет 22 юли 2011 21:22
Автомобил: VW Golf
Двигател: AZD
Местоположение: София

Re: Проблем с лаптоп Lenovo

Мнениеот Fearless » Пон 02 юни 2014 18:45


Не вярвам,че толкова си може,все пак е 2 GB.При мене няма опция като колегата със скрийн шота да избирам видеото.При мене е така :

Изображение


gugun4u
Мнения: 531
Регистриран на: Сря 21 авг 2013 11:16
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: 1.9 TDI 2007
Местоположение: София

Re: Проблем с лаптоп Lenovo

Мнениеот gugun4u » Пон 02 юни 2014 18:59


Пробвай това, това което казах в по - горния пост и давидим какво ще излезне. Междудругото какъв и е модела ?


Потребителски аватар
Fearless
Мнения: 518
Регистриран на: Пет 22 юли 2011 21:22
Автомобил: VW Golf
Двигател: AZD
Местоположение: София

Re: Проблем с лаптоп Lenovo

Мнениеот Fearless » Пон 02 юни 2014 19:02


Nvidia GeForce GT 630M


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Проблем с лаптоп Lenovo

Мнениеот plamikcho » Пон 02 юни 2014 19:32


Fearless написа:Не вярвам,че толкова си може,все пак е 2 GB.При мене няма опция като колегата със скрийн шота да избирам видеото.При мене е така :



За да ти излезе тази опция, трябва да цъкнеш с десния бутон върху exe-то на програмата (играта) или неговия шорткът. Моя лаптоп също е G580. Има няколко опции да си избереш с коя карта да върви дадена програма. Ето как изглежда при мен:
nv2.jpg

nv3.jpg


Пробвай с последната версия на драйверите. Между другото при мен забелязах, че не всички програми могат да ползват 3d-то на nvidia картата.


Потребителски аватар
Fearless
Мнения: 518
Регистриран на: Пет 22 юли 2011 21:22
Автомобил: VW Golf
Двигател: AZD
Местоположение: София

Re: Проблем с лаптоп Lenovo

Мнениеот Fearless » Пон 02 юни 2014 19:49


Направих го това и промяната е никаква.При мен няма нужда от 3D , защото играя само WoW.Играта е с изисквания 512 рам,256 видео и 1,5 GHz процесор.Всички изисквания ги покривам многократно и пак мога да играя само на low graphics.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Проблем с лаптоп Lenovo

Мнениеот plamikcho » Пон 02 юни 2014 19:55


Мога да пробвам при мен как е. Но от много време не играя игри и нямам никакви. Нещо по-бързо за инсталиране ако може да пратиш (някоя от твоите игри)? Моята карта е 635, но едва ли са много различни.


Потребителски аватар
Fearless
Мнения: 518
Регистриран на: Пет 22 юли 2011 21:22
Автомобил: VW Golf
Двигател: AZD
Местоположение: София

Re: Проблем с лаптоп Lenovo

Мнениеот Fearless » Пон 02 юни 2014 20:12


И аз нямам,както казах играя само горепосочената и това ме дразни най-много.Една игра да играя и то да не е като хората :banghead


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Проблем с лаптоп Lenovo

Мнениеот plamikcho » Пон 02 юни 2014 20:14


Ще пробвам при първа възможност с Wow и ще пиша как е.


kolev5833
Мнения: 35
Регистриран на: Нед 16 фев 2014 17:09
Автомобил: vw
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Проблем с лаптоп Lenovo

Мнениеот kolev5833 » Пон 02 юни 2014 20:24


Колега, извинявам се, че ще ти използвам темата, но ще я следя с интерес, защото имам Леново Г500 с две видео карти само, че моята външна в. карта е Ати и проблема е същия. С най-новите драйвери отчита я, че я има но не я пуска.


Потребителски аватар
besriworld
Мнения: 51
Регистриран на: Вто 29 сеп 2009 12:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем с лаптоп Lenovo

Мнениеот besriworld » Пон 02 юни 2014 20:52


Според мен драйвера не е инсталиран както трябва или е забранена втората видео карта от биоса. Щом са две видео карти то в повечето случаи има значение кой драйвер ще се инсталира първо . Пробвай да деинсталираш драйверите за видео картите , след това рестартираш и инсталираш първо вградената рестартираш и след това инсталираш "външната". И може би първо провери да не е забранена в биоса или да е включен някакъв енергоспестяващ режим .Успех :smile
А и преди да се инсталира драйвер за видеото трябва да си обеден че имаш инсталиран драйвер за чипсета .
ПС2 също така е добре драйверите да са изтеглени от леновото .



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта