Дали Вивател се опитват да хванат шарани с бастун или бъркам

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8310
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Дали Вивател се опитват да хванат шарани с бастун или бъркам

Мнениеот Stivi » Вто 18 ное 2014 20:08


Заинтересуван от примамливата оферта на Виваком за 2000 минути към всички и 10 000 МВ на максимална скорост на цена 30лв се зачетох в описанията и това тук ми се стори "ключа от бараката" за тънката цена ,цитирам:

Алтернативните фиксирани оператори със свързаност с мобилната мрежа на VIVACOM са: Кейбълтел, Интеруут България, Спектър Нет, Мобилтел - фиксирана мрежа, Космо България Мобайл - фиксирана мрежа, Евроком, Некском България, Ай Ти Ди Нетуърк, Транс Телеком, Орибтел, Скат ТВ, Вестител БГ, Интербилд, Нет Ис Сат, Глобъл комюникейшън нет, Телеком 1, Източна телекомуникационна компания, Голд Телеком България, Варна Нет и Интербилд.

Та в рекламата се казва "Включени минути към всички мрежи в страната" а май ще се окаже че в тези "всички" не влизат мобилните мрежи на Мтел и Глобул-Теленор с които са 90% от разговорите извън оператора !? И така някой заблуден подписва 2 годишен договор,почва да говори смело понеже има 2000 минути към ВСИЧКИ и накрая като му цъфне една сметка от 100-200 лв разбира какъв четвъртит си го е вкарал !? За улеснение давам и линк към условията на плановете им :
https://www.vivacom.bg/bg/residential/ceni-i-uslugi/mobilni-uslugi/abonamenten-plan/net-call#tab-net-call-planove




Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Re: Дали Вивател се опитват да хванат шарани с бастун или бъ

Мнениеот vaskoto1 » Вто 18 ное 2014 20:16


фиксирана мрежа е различно от мобилна мрежа.
мтел и грабул имат стационарки-те не влизат в тоя план.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8310
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Дали Вивател се опитват да хванат шарани с бастун или бъ

Мнениеот Stivi » Вто 18 ное 2014 20:39


Значи или аз грешно чета или те тъпо са го описали понеже според оператора с когото говорих сега в плана са включени всички мобилни и стационарни оператори,значи все пак на куката има червейче и то си е бая тлъстичко :mhihi Ако Теленор не влязат в час може и да ме загубят като клиент с тази оферта !


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Re: Дали Вивател се опитват да хванат шарани с бастун или бъ

Мнениеот vaskoto1 » Вто 18 ное 2014 20:49


най вероятно си говорил с полуидиот... обади се пак и настоявай конкретно да ти пошестят че иде реч не само за стационарките, но и за мобилната мрежа!??
макар, че не вявам...


Потребителски аватар
batmilko
Мнения: 8856
Регистриран на: Чет 22 юли 2004 10:19
Автомобил: Opel Zafira
Двигател: 1900 CDTI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Дали Вивател се опитват да хванат шарани с бастун или бъ

Мнениеот batmilko » Вто 18 ное 2014 21:23


vaskoto1 написа:макар, че не вявам...

не вярвяш?
не вдяваш?
или навяваш?

:mhihi :mhihi :mhihi


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Дали Вивател се опитват да хванат шарани с бастун или бъ

Мнениеот anonym0us » Вто 18 ное 2014 21:54


Колега, преди да се хвърлиш като "Маче от дирек" и да захапеш план-а, ще ти кажа, че ако подпишеш договора за 24 месеца, ще трябва да предплатиш за два месеца! Дефакто дават ти номер или ако го прехвърляш стария трябва да им кихнеш/апчихнеш две такси по 30 лева, дефакто 60 лева и те после ще ти ги приспаднат след 2 месеца!


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Дали Вивател се опитват да хванат шарани с бастун или бъ

Мнениеот polovera_9n3 » Сря 19 ное 2014 0:13


Най-добре като мен- на глобул на ваучер-10 кинта ги ланкам за месец- те всички имат безплатни към мен мнооого, другия телефон е служебен и ако се налага от него плямпам :Mr Green Fun ... послепис: интернет мобилен не ползвам, фейса го изтрих преди около месец и така :th_up


Потребителски аватар
BeFree
Мнения: 157
Регистриран на: Чет 13 юни 2013 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Дали Вивател се опитват да хванат шарани с бастун или бъ

Мнениеот BeFree » Сря 19 ное 2014 8:22


Първо, нека сме коректни - мобилнитя оператор се казва Виваком, не Вивател.
Второ, силно ме съмнява да поемат риска точно в този пазарен момент да изскочат с такава промоция, да си напишат на сайта "към всички", да пуснат такава реклама по ТВ и да разчитат на "малките букви". Не звучи логично. Добре е да прочетеш договора, защото в него всъщност е истината. А и да попиташ какво значи в случая "алтернативни оператори", защото на мен примерно ми звучи като някакво допълнение към основните и може /например/ да се има предвид, че това са фиксираните мрежи, към които имаш безплатни минути, освен минутитте ти към мобилни :)
Работила съм доста време в Глобул /сега Теленор/, включително с колеги от магазини и по жалби на клиенти. Такива лъжи и проблеми, каквито съм срещала там, при Виваком не съм и надушила, а съм им абонат от поне 3 години. И имам предвид, че дори служител в магазин не ме е подвел поне веднъж. Уточнение: говорим за София и да, уви, има значение къде си географски :)


Потребителски аватар
Milanov
Мнения: 619
Регистриран на: Сря 23 май 2007 15:03
Автомобил: passat B6
Двигател: TDI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Дали Вивател се опитват да хванат шарани с бастун или бъ

Мнениеот Milanov » Сря 19 ное 2014 9:40


Ползвам три карти на този абонамент от месеци, имам предвид Net&Cаll S, Net&Cаll M, Net&Cаll L, минутите са към всички национални мобилни и фиксирани мрежи.
Така е и за най скъпият план Net&Cаll XXL, който е промо за 30,оо лева.
За информация и в Мтел, вече има подобен план, за 35,оо лева на месец.

Последна промяна от Milanov на Сря 19 ное 2014 9:44, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Layer
Мнения: 6405
Регистриран на: Пон 29 яну 2007 20:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Дали Вивател се опитват да хванат шарани с бастун или бъ

Мнениеот Layer » Сря 19 ное 2014 9:41


polovera_9n3 написа:Най-добре като мен- на глобул на ваучер-10 кинта ги ланкам за месец- те всички имат безплатни към мен мнооого, другия телефон е служебен и ако се налага от него плямпам :Mr Green Fun ... послепис: интернет мобилен не ползвам, фейса го изтрих преди около месец и така :th_up

:stumm :stumm

Интересно ,ако всички минат на валчер как ще стане с мнооогото минути.
И човек който се интересува от голяма такса/много разговори как би предпочел валчер и да чака да му звънят. :banghead


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Дали Вивател се опитват да хванат шарани с бастун или бъ

Мнениеот LILO&STICH » Сря 19 ное 2014 10:00


Аз па днес получавам следното :

Уважаеми клиенти,
На основание чл. 230, ал. 2 от Закона за електронните съобщения, с настоящото писмо „Българска телекомуникационна компания“ ЕАД (Vivacom) ви уведомява, че в изпълнение на решения на Комисията за защита на потребителите, отразени съответно в Протокол №21/2014 г., Протокол № 22/2014 г., Протокол № 29/2014 г., Протокол № 30/2014 г., Протокол № 32/2014 г. и Протокол № 36/2014 г., общите условия за предоставяне на част от услугите на Vivacom ще бъдат изменени и допълнени.
Променени ще бъдат общите условия за предоставяне на VIVACOM FIBERNET, VIVACOM NET, VIVACOM NET SLIM, VIVACOM IPTV, VIVACOM TV, VIVACOM TOOWAY, VIVACOM WiFast и услугата виртуален мобилен номер.
Измененията и допълненията засягат клаузите, уреждащи условията за предсрочно прекратяване на договора от страна на абоната и условията за упражняване на част от правата и задълженията на страните по договора.
Измененията влизат в сила от 13.01.2015 г. и намират приложение, както за нови абонати, така и за абонати, които към датата на влизане в сила на измененията имат действащи договори за съответната услуга.
Благодарим Ви, че ни се доверихте и избрахте VIVACOM за Ваш телекомуникационен оператор. Ние се стремим да отговорим на очакванията и потребностите Ви за високо качество, разнообразие на услугите и оптимизиране на разходите за тях.
:mhihi


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Дали Вивател се опитват да хванат шарани с бастун или бъ

Мнениеот vasstop » Сря 19 ное 2014 10:43


Прочети добре общите правила на промоцията:
https://www.vivacom.bg/bg/files/1439-oficialni-pravila-na-koledna-promocija-net-call-xxl.pdf
Уловката е тук:
в) След изтичане на първоначалния срок на договора, клиентът ще плаща стандартната месечна такса за Net&Call XXL – 99.99 лв. с ДДС.
и тук:
Тарифирането е на минута. Минималната продължителност на разговор е 60 секунди.
Но за първото - след две години я камилата, я камиларя.
А при 2000 мин. дори и да ти ги тарифират на минута, пак е добре.
За мен промоцията е доста изгодна и аз също мисля да се възползвам.


Потребителски аватар
bobo7
форумно КГБ
Мнения: 9453
Регистриран на: Чет 16 юни 2005 20:43
Автомобил:
Двигател: AGN
Местоположение: София
Контакти:

Re: Дали Вивател се опитват да хванат шарани с бастун или бъ

Мнениеот bobo7 » Сря 19 ное 2014 11:35


е васко, подписваш за 2 години за 29.99, после не мисля че трявба да продължиш Х предиод на 99.99


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Дали Вивател се опитват да хванат шарани с бастун или бъ

Мнениеот anonym0us » Сря 19 ное 2014 11:47


След изтичането на 24 месечния договор, таксата става автоматично 99,99ст. Но можеш да си смениш план-а с някой по-евтин!


Потребителски аватар
Milanov
Мнения: 619
Регистриран на: Сря 23 май 2007 15:03
Автомобил: passat B6
Двигател: TDI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Дали Вивател се опитват да хванат шарани с бастун или бъ

Мнениеот Milanov » Сря 19 ное 2014 11:52


Имайте предвид, че това става с едномесечно предизвестие, тоест да не платите един месец на дебела цена
Следете си срока на договора.
Макар, че те най вероятно, ще ви звънат преди да е изтекъл!



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта