IPHONE 6 и SAMSUNG S5

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
voltage
Мнения: 19
Регистриран на: Нед 02 мар 2014 10:37
Автомобил: Audi Q5
Двигател: CGQB

Re: IPHONE 6 и SAMSUNG S5

Мнениеот voltage » Съб 07 фев 2015 18:00


Чудя се, като си взимам нова кола бензин или дизел да е?




Bro0z3r
Мнения: 593
Регистриран на: Пон 11 юни 2012 16:39
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Варна

Re: IPHONE 6 и SAMSUNG S5

Мнениеот Bro0z3r » Съб 07 фев 2015 18:16


На водород... :mhihi
А на Nokia "прословутите не-знам-си-колко мегапиксела " служат за така наречения Lossless Zoom или нещо от сорта.. Телефона си прави примерно 8МП снимки, но има възможност да зуумва без загуба на детайли. Нещо, което с обикновен 8МП телефон (тук следвам логиката на примера си) е невъзможно, понеже заради малкото пиксели не може да види какво има.
Ако някой не ме е разбрал мога да кача няколко снимки от личния си телефон (Sony Xperia Z3), който, въпреки 20.7те рекламирани мегапиксела, в автоматичен режим снима на 8.. Ама имам зуум.. Истински!


Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: IPHONE 6 и SAMSUNG S5

Мнениеот stoi4o.d » Съб 07 фев 2015 19:01


Има разлика при пиксели на снимка съотношение страните 4:3 или 16:9
И не служи за зуум 41мп сензор :mhihi
Телефонът има сензор 41мп и реално снима максимално с 38мп (4-3) или 34мп (16-9), но те стават за билборд :mhihi
Технологията събира информацията от многото пиксели и прави перфектни 5мп кадри :bowdown
Нокиата след ъп снима и в RAW, мощна ксенонова светкавица до 4 метра, high resolution зумм 3 кратен без загуба при снимки, 4 кратен при 1080 видео и 6 кратен при 720. Разполага и с OIS стабилизация (не софтуерна) :mhihi
Екранчето вече малее, а платформата...ами вкус :eek ама камерата е на първо място :11
Жалко че НТС заряза ултрапиксела (имаше хляб и там) и М9 ще е със сензор на сони...а нов флагман Microsoft лумия с 41мп есен-зима по някое време


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: IPHONE 6 и SAMSUNG S5

Мнениеот milmar » Съб 07 фев 2015 19:01


voltage написа:Чудя се, като си взимам нова кола бензин или дизел да е?

И си мислиш, че това има общо със сравнението Nokia<-->DSLR camera .
Виждал съм добри шофьори да карат и дизел и бензин, но добри фотографи с Nokia - не :icon_lol .
Рекламна стратегия просто.


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: IPHONE 6 и SAMSUNG S5

Мнениеот Matematiks » Нед 08 фев 2015 2:05


Да де, и ние сме имали флагмани на Андроид :c020 не му се кахъри
Но пък виждам, че не ми трябват 18 RAM за да не ми цикли телефона. Всичко се слува адски бързо, телефона струва 600 лева чисто нов, снима по добре и вече не виждам безенният надпис - Unable to launch this application :mhihi

Та, въпрос на течение, не на вкус

Лично между нокиите- 4 за последните 6 месеца, минах на Нексус, снимах 5 пъти и замина в продавалника с 220 така ме изнерви :11

Мислех да си купя пак 1020, но минах на 930 , чакайки 1030 :c020

И екрана изобщо не малее, 4,5 е перфектният размер според мен, смених го заради политиката на майкрософт, да пушват към минаване на по новите модели защото няма да получи новите функции от WIn 10
Освен това се изтумби от 2 метра на бетона и падна в 40 см дълбока вода... отписах го, пък то нищо не му стана :c020 Пластмасата на 1020 е патентована от Нокия и след няколко дни в джоба се полира сама и няма вече драскотини.
Направи същото с телефона от кофички от кисело мляко :mhihi


G60

Re: IPHONE 6 и SAMSUNG S5

Мнениеот G60 » Нед 08 фев 2015 3:17


Matematiks написа: :mhihi

NOKIA като чуя тази марка и ми идва едно единствено нещо на ум...куцо магаре да бяга на хиподрум с расови коне :mhihi

Не мога да разбера тия телефони ли правят или фотоапарати :gruebel

Що се отнася до " Unable to launch this application" ама никога на нито един мои андроид телефон не съм виждал тоя надпис :no


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: IPHONE 6 и SAMSUNG S5

Мнениеот milmar » Нед 08 фев 2015 10:41


Аз даже не разбрах за какво говори колегата и за кой телефон, че му пишел такива работи. ....
А другото, дето паднал от 5м на бетона, можел да плува и разни други съм ги гледал по филмите, но реално е друго. Ако не е правен специално уреда да е водоустойчив, хайде на някого другиго ......


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: IPHONE 6 и SAMSUNG S5

Мнениеот Matematiks » Нед 08 фев 2015 16:18


Гледай сега, да си люпиш семки пред блока с баротата е друго, аз ти споделям РЕАЛНА случка :c020


Не бил виждал надписа :mhihi :mhihi :mhihi

Купи си очила

И когато Нокия са правили телефони, Гнусмас са били в ергенските гащи на бащата на собственика :redface :redface

Кои са расовите коне? Телефоните за 1000 лева, дето като го хванеш и имаш чувството, че си си купил Хуавей ли :mhihi :mhihi :mhihi
Кофички от кисело мляко? Гадни лъскавички рамки от гадна пластмаса ли?


Потребителски аватар
hidalgo
Мнения: 937
Регистриран на: Вто 13 май 2008 9:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: IPHONE 6 и SAMSUNG S5

Мнениеот hidalgo » Нед 08 фев 2015 16:38


Какво е Гнусмас? :rolleyes

А докато Самсунг и Апъл ще продължават да правят телефони още дълги години, нокийките си залязват безславно. :wink

Nokia WHO?!? :icon_lol

А и не са само горните - Ксиаоми също е голям /сравнително/ играч на пазара в момента, с тенденцията да се разраства. :c020

По темата на колегата, която от доста време не се обсъжда, за мен изборът е Айфон. Доста по-добра работа, софт писан специално
за този хардуеър. Няма лаг и замръзване. Успех с избора. :th_up


jordanpar
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 15:01
Автомобил:
Двигател:

Re: IPHONE 6 и SAMSUNG S5

Мнениеот jordanpar » Нед 08 фев 2015 16:56


С-А-М-С-У-Н-Г reverse Г-Н-У-С-М-А-С /демек прочети го наобратно/.Гнусна маса хардуерен сбирщайн е нарицателното име на самсунг от няколко години сред юзърите на тахническите форуми.
да хвалим хуямусевей е излишно.За всички е ясно че е едно бюджетно решение за хора без пари за айфон или самсуняк.
То е малко като богаташ да хвали голф или гладен да иска да се храни в Ле Грил в Монако-това са взаимно изключващи се неща.
Ако имаш пари си купуваш два топ телефона -единия на андроидски флагман от типа на ейч ти си или сони топ телефоните,втория особено ако имаш много работа с банкиране,онлайн трансфери ,важна мейл кореспонденция-айфон разбира се.
тъй като автора търсел апаратче и батерийка да има-топ изпълненията на Нокия наистина няма кой да ги бие по това.А новата 735 мумия ли е лумия ли е с предната си камера прави уникални селфита.Хем няма да наливаш една кофа пари,хем доволен ша останеш.


Потребителски аватар
Sunny
Дезертьор
Мнения: 3605
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 14:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: IPHONE 6 и SAMSUNG S5

Мнениеот Sunny » Нед 08 фев 2015 17:27


Достатъчно



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта