Мнения за SONY Z3

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
relaxxx
Мнения: 1279
Регистриран на: Съб 19 юни 2004 11:28
Автомобил: 4x4
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнения за SONY Z3

Мнениеот relaxxx » Нед 14 юни 2015 20:01


Колеги, търся вашето мнение, на тези които го имат или са го имали и ползвали. Харесва ми и мисля дали е добър телефон, защото предстои да сменям настоящия айфон. Търся мнения за този телефон - как се работи, има ли бъгове, добро ли е качеството на връзката, на звъка при говорене, забива ли... Моля най - вече собственици и ползватели да пишат, а не такива които са чували/виждали. Благодарности




Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Мнения за SONY Z3

Мнениеот radi_nrj » Пон 15 юни 2015 13:55


И аз го проучвам с цел покупка, до тук единствената информация, която имам е за проблеми с чипа управляващ зареждането на батерията. Говоря за информация от колега дето работи в отдел рекламации на една от веригите за електроника. Други фрапиращи неща не каза.


Bro0z3r
Мнения: 593
Регистриран на: Пон 11 юни 2012 16:39
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Варна

Re: Мнения за SONY Z3

Мнениеот Bro0z3r » Пон 15 юни 2015 14:54


Не очаквайте кой знае какво от камерата! Да, наистина е 20.7 МП, но в автоматичен режим снима на 8МП. Остатъка се ползва за така наречения Lossless Zoom.. Сиреч има някаква степен на приближаване, при която няма (всъщност е много малка) загуба на детайли. Сензора е добър, но софтуера куца. Ако не разбирате от фотография, за да си задавате настройките според ситуацията, не очаквайте чудеса, особено на тъмно!
Фенерчето е слабо. Може да се засили чрез малко намеси по софтуера, но тези намеси анулират гаранцията.
Светкавицата е друга бира. Там си свети.
Повтарям, не очаквайте чудеса от камерата!
Откъм софтуер нямам оплаквания, но си падам малко fan boy, така че там не мога да дам обективно мнение. Единственото, което мога да кажа е, че ъпдейта до Android 5 (Lollipop) е върховен! Няма нито един от проблемите, които са имали собствениците на Samsung и HTC, например. Вярно, дойде по-късно, но си заслужаваше.
Дисплеят е доста ярък. Студен, но ярък. Видимостта навън е отлична. Автоматичното регулиране незнайно защо не иска да "набучи" яркостта до край. Сони са си така от едно време.
За зареждането на батерията не съм чувал оплаквания. В секцията в Андроид форума никой не е казал нищо.
А самата батерия държи! Рекламираните два дни са постижими при малко по-умерено ползване. На гърч държи един ден без много зор! Лично аз съм правил 7 часа SoT (Screen on time), което е доста добре, смея да твърдя!
Има тук-там по някоя дефектна бройка със самопоявяваща се пукнатина по някое от стъклата, но се отстраняват гаранционно.

Телефона е водоустойчив и има начин да се провери "на сухо" дали е херметизиран.
За това се сещам в момента, ако има нещо друго, питайте, насреща съм! :-)


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнения за SONY Z3

Мнениеот инжектопляктор » Пон 15 юни 2015 15:13


Работил съм на Ифон малко и бих казал, че между Ифон и бъгав телефон с Андроид, бих си стоял с Ифона.


Bro0z3r
Мнения: 593
Регистриран на: Пон 11 юни 2012 16:39
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Варна

Re: Мнения за SONY Z3

Мнениеот Bro0z3r » Пон 15 юни 2015 15:20


Зависи какво разбираш под "бъгав телефон с Андроид"
Нямам намерение да подпалвам поредната iOS VS Android война, която ще доведе до заключване на темата.
Плюс това мнението ти, инжектоплякторе, няма абсолютно нищо общо със заглавието на темата, както и с мненията в нея.
Аз съм направил своя избор, ти си направил твоя. Колегата е решил, че иска да минава към другия лагер, в което няма нищо лошо. Пък ако не му хареса винаги може да продаде евентуалното Сони и да си вземе ябълка...


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнения за SONY Z3

Мнениеот инжектопляктор » Пон 15 юни 2015 15:42


Bro0z3r написа:Нямам намерение да подпалвам поредната iOS VS Android война, която ще доведе до заключване на темата.

Човек, то моят телефон е със Symbian въобще. Нито едното, нито другото го притежавам. Изказвам мнение на база на това колко телефони с Андроид съм разцъквал, все ми са се виждали някак бавни. i0S върви по-мазно и освен ако телефончето не е морално остаряло или има някакви изисквания от него, с които то не може да се справи, лично аз не бих го сменял.
Мнението ми има общо с темата. iOS е супер затворен, но Android като го натовариш с нещо повече(програмки) и започва много да лагва цялата система. Просто му казвам - да не остане разочарован от смяната на едно устройство с друго.
Иначе - Огризаната ябълка - бахти и цената. За това имах и една Нокия 3310 - върви бързо, говориш. Но това вече е офф.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Мнения за SONY Z3

Мнениеот radi_nrj » Пон 15 юни 2015 15:50


Точно там е фатката, андроид има хиляда релийзи и устройства от едноядрен с 512 рам до 8 ядрен с 4GB рам. Повярвай ми, има огрома разлика от андроид до андроид и да ги сложиш под един знаменател е меко казано неадекватно.

Аз съм със Xperia Z и не съм успявал да го забия, а често му взимам здравето от мултитаскване. :mhihi Z3 e същата концепция с по-нов хардуер и по-добър дисплей.

Последна промяна от radi_nrj на Вто 16 юни 2015 9:44, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
relaxxx
Мнения: 1279
Регистриран на: Съб 19 юни 2004 11:28
Автомобил: 4x4
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнения за SONY Z3

Мнениеот relaxxx » Пон 15 юни 2015 22:27


Благодаря колеги за отговорите, особенно колега брузер, от снимките не очаквам чудеса, имам си фотоапарат за такива, но все пак трябва да се справя. Значи като цяло няма някакви генерални дефекти от които да се притеснявам. Колега ради, това със зареждането на батерията, имаш ли идея дали го покрива гаранцията?

Ай-фон не мога да го понасям, повдига ми се от него, но и аз не искам да осакатяваме темата със спора бензин или дизел.. имам няколко андроид устройства, за това не се притеснявам че сонито е андроид. Просто е въпрос на вкус май...


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Мнения за SONY Z3

Мнениеот radi_nrj » Вто 16 юни 2015 9:49


Зарежда се само като е изключен телефона. Гаранцията го покрива.


Потребителски аватар
batmilko
Мнения: 8856
Регистриран на: Чет 22 юли 2004 10:19
Автомобил: Opel Zafira
Двигател: 1900 CDTI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнения за SONY Z3

Мнениеот batmilko » Чет 25 юни 2015 11:51


Аз съм със Z1 компакт... и в момента си работи без забивки, мога само да го хваля. Предполагам Z3 е още по-добър


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Мнения за SONY Z3

Мнениеот radi_nrj » Чет 25 юни 2015 16:37


Днес го разцъках в ментел. Мислех да сменям моята Z-ка със Z3 само заради овалния корпус, че Z-ката ми къса джобовете. Не ми се видя нито толкова овален нито толкова гладък. Има едни зъбчета по ъглите дето направо си драскат:
Изображение

Като бързина не ме впечатли много, маааалко по-бърз е от Z-ката.


Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнения за SONY Z3

Мнениеот Ludia » Пон 29 юни 2015 13:45


От 5-6 месеца съм с Z3 и съм много доволен. Най-вече от батерията. Преди това бях само на ябълки и вече се бях отчаял.
Не забива, държи се много прилично. Тези "драскащи" ръбчета от снимката на Ради, при мен не драскат, едвам се усещат на допир. Падал е 2-3 пъти без протектор и все още е здрав. На гърба нямам протектор и се драска сравнително лесно. Камерата е добра. Проблеми със зареждането нямам. Не съм го тествал дали е водоустойчив под вода, но например под душа се е случвало да говоря, или като запръска дъжд е последното нещо което прибирам от масата.
Като цяло съм много доволен, имайки предвид колко скептично настроен бях като върл фен на apple.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Мнения за SONY Z3

Мнениеот radi_nrj » Пон 29 юни 2015 21:44


Ludia написа:Тези "драскащи" ръбчета от снимката на Ради, при мен не драскат, едвам се усещат на допир.


Може мострата в Mтел да е била нещо крива :biggrin


krasi76
Мнения: 180
Регистриран на: Пон 22 юни 2015 8:29
Автомобил: VW
Двигател: 2000 GTI
Местоположение: София

Re: Мнения за SONY Z3

Мнениеот krasi76 » Вто 30 юни 2015 11:10


www.безреклама.com



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта