Sealed-leed акумулатори 4 волта,има ли изобщо такива?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
recikler
Мнения: 44
Регистриран на: Съб 07 дек 2013 21:16
Автомобил: VW Passat B3
Двигател:
Местоположение: maritsa-iztok
Контакти:

Sealed-leed акумулатори 4 волта,има ли изобщо такива?

Мнениеот recikler » Пет 29 авг 2014 10:34


Здравейте,питането ми е дали освен предлаганите по телевзионните и др магазини за електроника,акумулатори от6 и от 12 волта,служещи за авариино захранване,се предлагат и двуклетъчни такива,тоест с изходно напрежение 4волта.Търся такива с капацитет до 6амперчаса.Ако сте виждали такива ,пишете.




Marto_Polo
Мнения: 614
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 10:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Sealed-leed акумулатори 4 волта,има ли изобщо такива?

Мнениеот Marto_Polo » Пет 29 авг 2014 14:30


Мисля, че съм виждал едно специализирано магазинче за батерии и акумулатори на ул.Бачо Киро в София. Мисля, че там могат да ти направят с колкото клетки поискаш.


Потребителски аватар
recikler
Мнения: 44
Регистриран на: Съб 07 дек 2013 21:16
Автомобил: VW Passat B3
Двигател:
Местоположение: maritsa-iztok
Контакти:

Re: Sealed-leed акумулатори 4 волта,има ли изобщо такива?

Мнениеот recikler » Съб 30 авг 2014 1:21


Явно няма такъв стандарт заводски батерии , освен литиево-йонните за телефони,таблети и плеъри.В този магазин ,предполагам,че спояват отделни клетки от 2волта.Интересува ме, дали са запечатани,гелови,джобен размер,или от големите обслужваеми,с течен електролит.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Sealed-leed акумулатори 4 волта,има ли изобщо такива?

Мнениеот radi_nrj » Съб 30 авг 2014 9:32


Предполагам акумулатора е от някаква аларма или UPS. Ако дадеш малко повече инфо може да успеем да помогнем. Принципно не е проблем оловния да се замени с литиев освен от финансова гледна точка.

P.S. Сотаджиите ползват често такива батерии, може да провериш в магазини за охранителна техника.


Потребителски аватар
recikler
Мнения: 44
Регистриран на: Съб 07 дек 2013 21:16
Автомобил: VW Passat B3
Двигател:
Местоположение: maritsa-iztok
Контакти:

Re: Sealed-leed акумулатори 4 волта,има ли изобщо такива?

Мнениеот recikler » Чет 25 сеп 2014 22:42


Здравейте,оказа се,че се произвеждат широка гама оловно-кисели батерии,от китайската фирма WEIDA,както големи,така и малки ''sealed lead''/запечатани оловни/.Малките са от 2,4,6,12.24 волта и
капацитет от 1,2 до 7 амперчаса.Виждал съм от техните 6 и 12 волтови в ,,Praktiker''.
Не ми е наложително да търся,просто ми хрумна да приспособя един стар gsm Nokia ,към паралелно захранване'именно от такава батерия,/4в,4,5ач,примерно/,а нокията ще я ползвам основно,като джобно радио.Свървам батерията гърбом към телефона ,увивам с прозрачен скоч през дисплея,а зареждането ще става със зарядно за таблет 5в,1а.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6167
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Sealed-leed акумулатори 4 волта,има ли изобщо такива?

Мнениеот ktamen » Пет 26 сеп 2014 3:24


Не съм виждал да се продават, но две 4В акумулаторчета има в едни EXITи, целия ексит струва 15лв. Акумулаторчетата са сравнително малки, вероятно 1Ач. Имам и още едно 6аЧ, но е някакво много старо и не става за нищо. То е със същите габарити като 6В 4,5Ач.


Потребителски аватар
recikler
Мнения: 44
Регистриран на: Съб 07 дек 2013 21:16
Автомобил: VW Passat B3
Двигател:
Местоположение: maritsa-iztok
Контакти:

Re: Sealed-leed акумулатори 4 волта,има ли изобщо такива?

Мнениеот recikler » Пон 01 авг 2016 0:59


Здравейте фенове,закупих си от магазинче за авточасти 4волтово акумулаторче-4ач,с такива работели електронните кантари по пазарите за плодове и зеленчуци.Още не съм го приспособил за телефона,но го пробвах на един радиоплеър''waksiba''като го захраних с акумулаторчето през жака за 6волта .Плеъра работи около четири часа и започна да прекъсва,когато напрежението падна до 3.5волта/първоначално беше 4.4/след първото зареждане на 5волта,батерията задържа 4,5 волта,но плеъра я изтощи до 3,5 за по-малко от два часа,така е и след още няколко зареждания,явно това ще е постоянната мувъзможност за захранване с този капацитет и напрежение на такъв плеър.
Като намеря време,ще го свържа към телефона.Предполагам,че неговото радио ще може да работи доста повече време с такава ''нестандартна''батерия,Поздрави и до скоро:-)



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта