HDD low level format, с какво, как...???

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Plamen_RI
Мнения: 1724
Регистриран на: Пон 03 юли 2006 21:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

HDD low level format, с какво, как...???

Мнениеот Plamen_RI » Пет 28 дек 2007 9:49


Та да започна от начало - дадоха ми един лаптоп, на който се очаква да му свърши скоро харда /че защо иначе да ми го дават mhihi / то и на мен ми е ясно че тръгне ли коравия диск, връщане няма, ама знам че има програмки с които може да си изпросиш някой и друг месец работа, затова споделяйте кой какъв опит има... :roll:

Последна промяна от Plamen_RI на Пон 14 яну 2008 14:59, променено общо 2 пъти.




Потребителски аватар
i_cenov
Мнения: 135
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 18:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гара Елин Пелин

Мнениеот i_cenov » Пет 28 дек 2007 10:12


Той ако е тръгнал, сигурно му е механиката или нещо от сорта. В този случай надали нещо ще помогне кой знае колко. Пусни му дефрагментация за да подреди файловете, така може би ще се намали по-трудното позициониране на главата при четенето им. Имаше настройка, която намалява писането в-у SWAP файла, тоест по-малко търкане отгоре му. Тази опция обаче ще има негативен ефект, ако нямаш достатъчно РАМ в която да се пазят данните.
В интернет се върти някаква HDD Regenerator, която поправя лошите сектори и разни такива опитай ако искаш.


restless
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто 03 окт 2006 13:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: HDD регенератор, какъв, как...???

Мнениеот restless » Пет 28 дек 2007 11:50


Plamen_RI написа:Та да започна от начало - дадоха ми един лаптоп, на който се очаква да му свърши скоро харда /че защо иначе да ми го дават mhihi / то и на мен ми е ясно че тръгне ли коравия диск, връщане няма, ама знам че има програмки с които може да си изпросиш някой и друг месец работа, затова споделяйте кой какъв опит има... :roll:
по-рядко го пускай... за тия модерните дискове няма регенератори...
Единствено ако е почнал да прави "софтуерни" лоши сектори - с програма от производителя на дискове се записват нули във всички сектори и се преформатира.
Но щом е лаптоп, най-вероятно му е дошло времето... ако ще си го ползваш и си струва - потърси нов/втора употреба хард...


Symptom
Мнения: 682
Регистриран на: Сря 15 фев 2006 17:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Мнениеот Symptom » Съб 29 дек 2007 9:25


В комплекта програмки на Hiren Boot CD има няколко и работят доста добре.С тях си спасих харда на моя лап.


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Мнениеот groznika » Съб 29 дек 2007 10:39


В общи линии колегите ти казаха какви са опциите :)
Аз бих те посъветвал следното:
Дефрагментираш след което пускаш HDD Regenerator да изръчка лошите сектори и точка по въпроса. Ползваш го докато мърда, след което (ако машинката си заслужава) отиваш и си купуваш за стотина лева един НОВ (не втора ръка) HDD и си готов :)
Успех


Потребителски аватар
Plamen_RI
Мнения: 1724
Регистриран на: Пон 03 юли 2006 21:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Plamen_RI » Пон 14 яну 2008 15:03


И така, вместо да пускам нова тема реших да продължа старата - реших да си направя това упражнение, и се поразрових тук и там с помоща на бат гуго, общо взето на много места прочетох че лоу левъл формат се прави със специални програмки на производителя на харда, дето се вика дотук добре :roll: обаче се оказа че тошиба не потдържа подобен софтуер за своите хардове, та питам аз с какво аджаба мога да си лоулевълформатна коравия диск :roll:


Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Мнениеот ALESYZ » Пон 14 яну 2008 15:36


FDISK


Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот wili98 » Пон 14 яну 2008 16:37


ALESYZ написа:FDISK

глупости..

на новите дискове това вече не се практикува, щот може после да не заработи нормално..

както каза колегата по-горе.. има софтове дето "нулират" но това не е хард формат.. при все, че затрива всичко безвъзвратно...
кво те кара да си мислиш, че е тръгнал да се предава?


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vizor » Пон 14 яну 2008 17:10


Ако си го возил една година из колата и е нямал блокировка на четеца .. нормално да издаде багажа.. ама както каза вили.. що си помисли че е сдал наряда ?


ама ако толкова много държиш на лоу левел формат


ХДД гуру-то може да ти го причини :D

Изображение

HDD Low Level Format Tool is a freeware utility for low-level hard disk drive formatting.


Supported interfaces: S-ATA (SATA), IDE (E-IDE), SCSI, USB, FIREWIRE. Big drives (LBA-48) are supported.

Supported Manufacturers: Maxtor, Hitachi, Seagate, Samsung, Toshiba, Fujitsu, IBM, Quantum, Western Digital.

The program also supports low-level formatting of FLASH cards using a card-reader.
This freeware Low Level Format utility will erase, Low-Level Format and re-certify a SATA, IDE or SCSI hard disk drive with any size of up to 281 474 976 710 655 bytes. Will work with USB and FIREWIRE external drive enclosures. Low-level formatting of Flash Cards is supported too. Low Level Format Tool will clear partitions, MBR, and every bit of user data. The data cannot be recovered after using this utility. The program utilizes Ultra-DMA transfers when possible.


Потребителски аватар
Plamen_RI
Мнения: 1724
Регистриран на: Пон 03 юли 2006 21:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Plamen_RI » Пон 14 яну 2008 17:20


Ами доста е пътувал лаптопа със предния колега дето го ползваше :lol: инаме като го пускам винаги ми вади съобщение от сорта "1720-SMART..............05" което доколкото знам си е неговата самодиагностиа и за това съобщение - пети вариант, прочетох че бад секторита са надвишили някакъв определен лимит, иначе като ми пусне това съобщение, натискам Ф1 и натам си работи нормално....та споделете според вас има ли смисъл да го мъча милият, или да го ползвам съсздраве докато сдаде богу дух :roll:


Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот wili98 » Пон 14 яну 2008 17:59


един хард 2.5 80-100 гиги е малко над 100 лв..
ти си прецени има ли сми да го мъчиш...

за мен лично,.... пердаши докат спре... ... ама най много ако го почнеш отсега да спре сега... ;)
и пак нищо не губиш.


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vizor » Вто 15 яну 2008 15:20


http://audibg.com/index.php?showtopic=32507

за 120лв продава 100гб хдд в ауди форума чисто нов..


Потребителски аватар
dan40
Мнения: 428
Регистриран на: Сря 24 яну 2007 23:40
Автомобил: Alfa 156 2.0 TS
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dan40 » Вто 15 яну 2008 18:26


Най сигурния Low Level Format e през NC . Ако те интересува все още как , пиши на лична и ще ти обясня ! Hirens-a e боза


Потребителски аватар
RAD&KO
Мнения: 132
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 14:42
Автомобил: Passat Variant B3 [3A5 35I]
Двигател: PB 1990
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:

Мнениеот RAD&KO » Сря 12 ное 2008 9:41


Да използвам темата за да попитам и аз за проблем с моя 200GB Maxtor.
След формат, позициониране на партишън и имидж поработи 20 мин. и започна неистово да рестартира ... :shock
Хайде на ново формат, но не знам, какво ме зачопли и пуснах -
Active@ Kill Disk Hard Drive Eraser. Low Level Format. И работата си е** майката ... Сега диска се вижда само, като 16GB!?
Пробвах с Disk регенератор - нищо! Пробвах и с PowerMax - нищо!
Приемат се идеи и съвети. :idea: :D
Предварително благодаря! mhihi


Потребителски аватар
Tyan
Ън Мън
Мнения: 7957
Регистриран на: Вто 14 дек 2004 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tyan » Сря 12 ное 2008 9:48


пусна ли тест с пауърмакса да видиш дали диска има проблеми ....ако всичко е наред като състояние просто изтрий на логическо ниво всички партишъни и след това си ги направи на ново ..... и си сейвни информацията че ще я загубиш



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта