Дизел или Бензин ?????

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
KOCMOC
Мнения: 629
Регистриран на: Пон 06 авг 2007 21:23
Автомобил: VW PassaT B5 комби
Двигател:
Местоположение: София West

Дизел или Бензин ?????

Мнениеот KOCMOC » Пет 21 сеп 2007 23:16


:( може ли да ми кажете кой двигател е по-добър дизеловия или бензиновия ??? спрях се на сеат ибиза и сега за двигатела много се чуда :oops: какво ще ме посъветвате и за покупката на кола ?
Благодаря !




Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнениеот Anbuch » Съб 22 сеп 2007 0:18


Ако ще купуваш кола насляпо (ей ,така без да се сещаш много от коли) рискувай с бензинката - поддръжката и е доста по-евтина и при евентуална повреда по двигателя ще се разминеш с по-малко ядове ,но като отидеш на бензиностанцията всеки път ще те е яд ,че не си купил дизел. Вместо с 10 лева да минеш 100 км на бензин ,с 10 лв ще минеш 130км на дизел. Никой не може да каже кой двигател е по-добър - и двата си имат си + и -
Тук можеш да видиш горе долу кой двигател колко харчи (и бензинови и дизелови) http://www.catalog.auto.ru/catalog/cars/seat/ibiza/

п.п. Що ибиза ,полото не ти ли харесва - цената не е кой,знае колко по-висока?


Потребителски аватар
Lizard
Мнения: 940
Регистриран на: Чет 27 юли 2006 8:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Варна
Контакти:

Мнениеот Lizard » Съб 22 сеп 2007 4:57


Ами колегата го е казал. Дизела не е лош двигател даже за таз малката кола върви много прилично и разхода е супер. Но без майстор даго погледне може да си вкараш голям автогол.
За бензина важи почти същото, но някакси там каточели е по лесно да устиш/чуеш ако нещо не е тамън по работата на мотора.

Ако караш доста една бензинова кола с газов инжекцион, ще ти дойде малко повече от колкото читав дизел, ама икономията е огромна и ще го избиеш бързо.
Ся ако караш като мен за 1 година малко под 10к км. Еми тоз газов не се избива лесно.


Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнениеот Anbuch » Съб 22 сеп 2007 13:25


Lizard написа:Ся ако караш като мен за 1 година малко под 10к км. Еми тоз газов не се избива лесно.

Аз имам 20 к годишно и изчислих ,че са ми нужни 20 месеца за да го иизбия (изплатя) - май няма да е тая


Потребителски аватар
тръба
Мнения: 1656
Регистриран на: Сря 13 юли 2005 23:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот тръба » Съб 22 сеп 2007 17:27


За мен основното предимство на бензиновия двигател е възможната газификация.


Потребителски аватар
KOCMOC
Мнения: 629
Регистриран на: Пон 06 авг 2007 21:23
Автомобил: VW PassaT B5 комби
Двигател:
Местоположение: София West

Мнениеот KOCMOC » Съб 22 сеп 2007 19:47


8) днес си харесах едно поло 1.4 И 60 коня вкарано от италия ,ма просто отидох да вида какво има на горубляне и да се надявам до 1-2 седмици (зависи кога ще зема парите) като отида с майстор да каже че е добро и да се меткам.... направо толкова ми хареса ,че се влюбих и се отказах от Ибиза :))))) а и да питам за годината - пишеше че е '97 , а на прозореца пишеше '96 мисла че няма проблем нали ??

някаква представа за газов инжекцион колко струва ???

Anbuch просто четох че са 1 към 1 и ми допада и ибизата,ма след неска ;) отпада :))))


Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнениеот Anbuch » Съб 22 сеп 2007 19:53


Ами прозореца е произведен 96г ,а колата може да е регистрирана за първи път през 97 г. Пък и една година не е кой знае какво за да му обръщаш внимание. Спрял си се на най "арният" мотор на поло - няма грешка! Кажи на майстора да обърне повече внимание на състоянието на скоростите ,съединителя и дроселовата клапа (оборотите на колата дали са стабилни на празен ход)

Газов инжекцион на симгас (български) е към 1200 лв - а BRC- италиански е 1600 лв. Обаче преди година цената на симгас беше 1400 лв

Последна промяна от Anbuch на Съб 22 сеп 2007 20:00, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
KOCMOC
Мнения: 629
Регистриран на: Пон 06 авг 2007 21:23
Автомобил: VW PassaT B5 комби
Двигател:
Местоположение: София West

Мнениеот KOCMOC » Съб 22 сеп 2007 19:56


само да се дооточна за полото и ибизата,гледам да са 96-7 год. :))))

Аууууу сетих се кво липсва на пасата на баща ми !!! :lol: от каде да намера лепенка на форума ??? :)



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта