Polo 6n - счупена вакуумна тръбичка

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
fotw
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 13 мар 2011 21:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Polo 6n - счупена вакуумна тръбичка

Мнениеот fotw » Вто 13 дек 2011 17:32


Здравейте,
ето каква е мойта драма:
Поло 98-а. Оставих го една седмица без да го карам, и после не палеше. Завърта като завъртиш ключа ама иначе не пали. Дадоха ми ток обаче пак не стана. Добутахме я до сервиг. Там я отвориха и ми продухаха свещите. Обаче като я сглобяваха счупиха една тръбичка (вакум) която отива към въздушния филтър. Има 2 такива - счупих едната. Запечатаха дупката и ме увериха че не било проблем. Колата действително запали обаче се държеше отвратително - когато подавам газ от спряло положение просто изгасва повечето пъти. Закарах я пак във сервиза и им казах че трябва да е от тръбичката дето я счупиха. Те разрпавят че така правила като не й стигал бензин и може нещо помпоа или филтър да е прецакан. Обаче колата се държеше перфектно предишната седмица. Сега ме е страх да не би само да оправят тръбичката и да ми кажат че е трябвало да сменят помпоа или нещо такова. Дайте съвети.

Последна промяна от Bobi_S13 на Вто 13 дек 2011 19:46, променено общо 1 път.
Причина: редактирано заглавие! Добави буквите на мотора!




Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Polo 6n - счупена вакуумна тръбичка

Мнениеот zfa159 » Вто 13 дек 2011 21:23


Странно е изказването "тя предната седмица си работеше перфектно" ,след като е поседяла и е спряла да пали,преди да счупят каквото и да е - това е белег за проблем,който е бил наличен преди да я караш където и да е.След като е запалила,има ред причини да не работи добре,различни от счупената тръбичка.Може диагнозата за помпата да е вярна (когато заредиш гаден бензин с примеси вътре,помпата се разяжда и спира да работи с течение на времето,в твоя случай е имала една седмица да се разяде и прецака),както разбира се и ред други причини - да са за смяна свещите или кабелите и т.н. За това вече се прави по-подробна диагностика - компютъра за грешки като за начало,да се прегледат кабелите и свещите,да се види какво налягане дава помпата при работещ двигател и т.н. и то става ясно какво я мъчи.
Не си споменал с какъв двигател е колата,също така качи и една снимка,да види къде и за какво е тази тръбичка и ще ти кажем дали е от нея или не (99% не е от нея,ама все пак,да видим).
:beer


dex_trous
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 20 апр 2010 12:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Polo 6n - счупена вакуумна тръбичка

Мнениеот dex_trous » Сря 14 дек 2011 8:45


Здр. ами какво да ти кажа и мойто поло не работеше устойчиво, "кихаше", "кашляше" и тогава забелязах, че едната от тези тръбички се е счупила. Аз си реших проблема само като я скъсих, но мисля че ги продават. Можеш да потърсиш по магазините. Смени я и ще го анулираш като вариант за проблем. А и виж как ти е горвния филтър дали е сменян скоро.


Pencp
Мнения: 319
Регистриран на: Сря 11 фев 2009 13:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Polo 6n - счупена вакуумна тръбичка

Мнениеот Pencp » Сря 14 дек 2011 10:15


Отивай при тия ".... :dummy: " в сервиза ,дето са ти прецакали колата и искай от тях да ти я възстановят така ,както е била преди да им я закараш!И не само да я възстановят ,ами и да го направят с оригинални части и консумативи!Това все пак не е твой проблем ,нали!?
Вече ме е страх да ходя в сервиз ,в интерес на истината!Омръзна ми да се учат на моята кола!


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Polo 6n - счупена вакуумна тръбичка

Мнениеот muns61 » Сря 14 дек 2011 10:29


Pencp написа:Отивай при тия ".... :dummy: " в сервиза ,дето са ти прецакали колата и искай от тях да ти я възстановят така ,както е била преди да им я закараш!И не само да я възстановят ,ами и да го направят с оригинални части и консумативи!Това все пак не е твой проблем ,нали!?
Вече ме е страх да ходя в сервиз ,в интерес на истината!Омръзна ми да се учат на моята кола!

Нали се сещаш, че трябва да я направят непалеща, както е ДОБУТАНА до сервиза?
А да видим първо, коя е тая тръбичка.


fotw
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 13 мар 2011 21:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Polo 6n - счупена вакуумна тръбичка

Мнениеот fotw » Сря 14 дек 2011 11:05


Ей сега я взех. Сменили горивен филтър - това бил проблем. Филтърът действително трябваше да бъде сменен преди 1000 километра ама това им го казах още вчера. И тръбичката са ми възстановили макар, че ме увериха че нямало общо. Не съм сигурен колко да им вярвам честно казано, просто съм доволен че колата работи.


Потребителски аватар
sa6oook
Мнения: 24
Регистриран на: Чет 22 сеп 2011 22:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: Polo 6n - счупена вакуумна тръбичка

Мнениеот sa6oook » Пон 19 дек 2011 0:15


как изглеждат тези вакуумни тръбички и какъв е двигатела на колата?



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта