Не мога да си отворя шофьорската врата!!!

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
John3V
Мнения: 241
Регистриран на: Пет 16 ное 2007 20:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Не мога да си отворя шофьорската врата!!!

Мнениеот John3V » Пон 24 дек 2007 9:36


Здравейте, колеги!
Снощи бях забравил колата без да е заключена с аларма/централно за около час-два отвън на -2* и включвам алармата, но за всеки случай отидох да видя дали няма нещо дето да го е хванала липсата. Отключвам пак с алармата и дърпам дръжката - хоп, изненада. Не се чува да щракне и съответно не мога да отворя, а е отключена. Влязох през пътническата врата и пробвам отвътре да отворя и пак не става.
Дайте идеи, моля!




Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Мнениеот pas1.8mi » Пон 24 дек 2007 9:51


Освен да я запалиш и да поработи на място,докато загрее за друго не се сещам в момента!Замръзнал ти е механизма.След като я отвориш(като се стопли купето) изпръскай със силиконов спрей видимата част на механизма!Успех :wink:


John3V
Мнения: 241
Регистриран на: Пет 16 ное 2007 20:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Мнениеот John3V » Пон 24 дек 2007 9:55


Да доуточня - дръжка си излиза навън, но не се чува щракането. Както външната, така и вътрешната.

Поработи около 20 мин, всичко загря, бях пуснал и парното вътре, ама така и не се отвори.
Дано днес, ако е рекъл Господ да се отвори нормално, ако ли не - какъв майстор да търся?
Ключар, алармаджия или тенекеджия?


Потребителски аватар
tisho_tch
Мнения: 870
Регистриран на: Сря 25 юли 2007 13:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр. Троян * Skoda Fabia II - 1.6TDI *

Мнениеот tisho_tch » Пон 24 дек 2007 10:59


Имах подобен проблем и питах един автоключар. Със силиконовия спрей само по гумени уплътнения и таблото, за механизмите на вратата недей защото силикона образува слой, а там става триене. Аз свалих дръжките и през дупките напръсках хубаво със WD-40, този спрей е перфектен за тази цел - смазва и предпазва от замръзване за дълго.


John3V
Мнения: 241
Регистриран на: Пет 16 ное 2007 20:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Мнениеот John3V » Пон 24 дек 2007 11:03


Парадокса е, че предния ден опръсках с wd-40 всички открити механизми на поленцето.
А как се сваля дръжката, без да се отваря вратата?


Потребителски аватар
tisho_tch
Мнения: 870
Регистриран на: Сря 25 юли 2007 13:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр. Троян * Skoda Fabia II - 1.6TDI *

Мнениеот tisho_tch » Пон 24 дек 2007 11:32


Трябвало е да напръскаш механизмите вътре иначе няма смисъл, а дръжката така трудно ще я свалиш, ходи при ключар и после да кажеш как си я оправил че не се знае...


Потребителски аватар
Andro_098
Мнения: 138
Регистриран на: Вто 11 юли 2006 11:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Andro_098 » Пон 24 дек 2007 11:52


polo_6NSC_AEF_1999, John3V

С WD-40 не се пръскат ключалки защото в ключалката ако има някаква корозия сешташ се какво ще се случи :) попринцип се пръскат със силикон :) а вратата неможеш да я отвориш според мен защото ти се е извадила дръжката (една метална пръчка която ти е закрепена за механизма за отключване и заключване от вътрешната страна на вратата дето се закрапва и машинката за централното.

разглабяш кората на затворена врата в случая и след като отвориш вратата закачаш механизма ако се е извадил (най-вероятно) и си готов !!!


John3V
Мнения: 241
Регистриран на: Пет 16 ное 2007 20:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Мнениеот John3V » Пон 24 дек 2007 11:55


Идеи, как се разглабя кората на затворена врата?
Сваля ли се седалката?
Къде са скрити винтовете?


ivail
Мнения: 25
Регистриран на: Пон 09 юли 2007 22:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ivail » Пон 24 дек 2007 13:25


Има два винта които са точно на дръжката от вътрешната страна. Закрива ги капак който леко с промушване на отверка трябва да премахнеш. След като отвъртиш винтвете трябва едновременно да хванеш дръжката и долната част на кората (джоба на кората) и да дръпнеш. Кората се държи освен на винтовете и на доста пластмасови щифтчета или там каквото е. Аз бая време се чудех преди докато не успях да отворя кората ама мисля че така ще стане най лесно. Съветвам те под кората след това леко да отлепиш изолацията на вратата без да я късаш защото после можеш пак да си я залепиш без проблем. За жалост на моята кола например бяха вандалствали и я бяха разкъсали. Успех!


John3V
Мнения: 241
Регистриран на: Пет 16 ное 2007 20:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Мнениеот John3V » Пон 24 дек 2007 13:29


Дано да успея, при положение, че вратата е затворена.
Ще пробвам, след около два часа (като свърша бачкането) и ще обадя, какво е станало.

btw, след, като извадя кората, дали трябва да си търся нови щипки (или каквото е там)?


Потребителски аватар
Andro_098
Мнения: 138
Регистриран на: Вто 11 юли 2006 11:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Andro_098 » Пон 24 дек 2007 16:03


разглоби, снимай ако трябва и ще ти кажем какво да направиш

Успех :D


Потребителски аватар
Mury
Мнения: 219
Регистриран на: Пет 15 юли 2005 21:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Mury » Пон 24 дек 2007 16:29


Аз имам подобен проблем от 2 години,миналата година беше само пасажерската врата,и все се каня да я сваля и да я оправя,но нямам време.Скоро женами ми каза че вече и шофьорската неще да се отваря,реших да ги напръскям с един шпрей за смазка,и смея да твърдя че ефект има,от около седмица не са замръзвали и двете врати и дръжките се движат доста мазно.Напръсках обилно през ключалката,през самата дръжка отвън/като леко я дръпнах,и се отвориха 2 малки дупчици,та през тях/и самата брава :wink: :wink: :wink:


2balkin
Мнения: 8
Регистриран на: Пон 24 дек 2007 23:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Костинброд

Мнениеот 2balkin » Пон 24 дек 2007 23:34


Здравейте колеги :077: от 3 дни и аз съм собственик на VW POLO 2000г. 1.4 16V харесах си колицата спазарихме я и само чакам първия работен ден да я регистрирам в КАТ.Колата ми я докараха в къщи с пътна помощ.

ПО СЪЩЕСТВО---Качи се човека отключи колата свали я от пътната помощ,заключия и ми даде ключовете.
За моя изненада след 20 минкогато тръгнях да я вкарвам в двора се оказа че немога да си отключа шофьорската врата,опитах един -два пъти уви нестава,помислих че е замръзнала.На другия ден паля колата тя загрява правя отново опит вратата се отключва,но когато дръпна дръжката дя се издърпва но не се отваря вратата.Изгасих колата позавъртях се околу нея,минах и дръпнах дръжката тя се ОТВОРИ,влязох в колата затворих вратата,опитах се да я отворя нестава пак запече полуженеито,сваих стъклото дръпнах дръжката отвън иии Очудо отворисе,но не задълго пак затворих вратата и сега отново няма отваряне на шофьорската врата Friday spam

Колеги ако сте имали или имате подобни проблеми споделете начините за тяхното решаване,кого да потърся Ключар, алармаджия или тенекеджия?


Потребителски аватар
asengamalov
Мнения: 285
Регистриран на: Пон 19 мар 2007 14:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Самоков

Мнениеот asengamalov » Вто 25 дек 2007 0:33


:welcome_to_group
мисля че ти се е откачило нещо по механизма трябва да го отвориш и да видиш наи вероятно е нещо простичко


John3V
Мнения: 241
Регистриран на: Пет 16 ное 2007 20:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Мнениеот John3V » Вто 25 дек 2007 0:59


Оправи се сама!
Но не за дълго. След като постоя отвън за около 30 мин пак се закучи шоферската врата. Свалих стъклото до долу и го качих пак - отвори се пущината.
Но ще опитам начина на Mury и ще напръскам с WD-40 през дупчиците на бравата, както и ключалката.
Не че няма да се отваря де.

Имам чувството, че се е напълнила с вода от по-рано, когато минах автомивка в Еко (заради мощните сешоари, които най-вероятно са вкарали вода между уплътнението и стъклото). И където повече няма да отида, понеже са бошлаф работа. Плащаш 3лв и получаваш полуизсъхнала и почти измита кола. Точно така изглеждат нещата и за 6лв.



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта