Beetle. За мен ли е този автомобил?

Форум за всички "въздушни" Volkswagen-и
Потребителски аватар
thepenalty
Мнения: 43
Регистриран на: Вто 17 май 2005 10:47
Автомобил:
Двигател:

Beetle. За мен ли е този автомобил?

Мнениеот thepenalty » Вто 17 май 2005 11:09


Здравейте!
Днес съвсем случайно попаднах на този форум а съм в жестока дилема относно един Фолксваген 1300 (жив късмет, че ви намерих :D ).
Значи, ситуацията е следната:
Много искам да карам/реставрирам такава кола (за момента не става въпрос за никакъв тунинг), но в общи линии познанията ми не са на достатъчно високо ниво (т.е. не съм механик-ентусиаст).
Намерил съм една (мисля е 1974 година) и с нея ми дават втора за резервни части.
Въпросът ми е: Толкова безбожно трудно, скъпо и не за човек не-механик ли е притежанието на бъръмбар?

Нямам намерение да го карам постоянно (имам си друг фолксваген за тази цел), но ми се ще да имам някакво поле за изява и да се забавлявам.

Разбрах, че не е много сложен като конструкция, но нямам идея дали наистина ще мога да се преборя с него.
Тази на която съм хвърлил поглед е в относително запазено състояние (в движение, изкърпена и с платени данъци/застраховки за тази година), но въпросът ми е дали е за мен?
Брички съм карал много и не ме е страх да се нацапам с масло, но нямам гараж или друго удобно място на което да мога да я правя (живея както повечето хора в блок).

Мислите ли, че мога да се преборя?

(Знам, че въпросът ми е безумен, но май имам нужда от малко подкрепа в начинанието) :)

Благодаря на всички отзовали се предварително!




Потребителски аватар
vlassev
Мнения: 50
Регистриран на: Чет 03 мар 2005 11:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

ДАВАЙ...

Мнениеот vlassev » Вто 17 май 2005 11:38


Преди година си взех първата кола (изобщо) - бръмбар 1200.Нямам абсолютно никакви познания по колите и даже не бях карал друга кола:)
От тогава доста понаучих и ми става все по-интересно.Колата си върви, ходих на море с нея по планини съм я качвал нямам грижи. За гаража е малко кофти и аз нямам, но поне имам познат със сервиз и ходя при него за някои по-сложни операций. А това за втората кола си е 6-ца от тотото:)


Потребителски аватар
thepenalty
Мнения: 43
Регистриран на: Вто 17 май 2005 10:47
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот thepenalty » Вто 17 май 2005 11:51


Благодаря за бързия отговор!
Значи аз съм почти навит да я купя, но лошото е, че нямам нито гараж нито умения (говорим за по-сложни ремонти де, иначе съм свалял и качвал двигатели в казармата и не ми е съвсем неясна идеята).
Може би е добре да конкретизирам малко, основно ме интересува как стои въпроса с частите? Има ли намиране? Майстори (в София съм)?
Ей такива неща.

Пак казвам, няма да разчитам на тази кола за everyday needs, просто ми е забавна идеята да си реставрирам една такава "буба" :D

И аз предполагам е сериозен плюс, че ще имам втора такава (която по обясними причини ще държа на тате в двора - в провинцията), та ще има телефонни разговори от типа на "Моля те, разкачи ми това и това и когато идваш ми ги донеси!" :lol:


Потребителски аватар
Nova
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 0:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Nova » Вто 17 май 2005 12:50


Добре дошъл във форума Пеналти. :wink:
Относно калинката :) не мога да помогна. Надявам се колегите с такива да пишат.


Потребителски аватар
Perso
Мнения: 1088
Регистриран на: Пет 10 дек 2004 11:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

:(((((

Мнениеот Perso » Вто 17 май 2005 13:17


Като не можеш да помогнеш защо пиеш?
Верно че нета е без пари ама дай да не пишеме глупости!


Потребителски аватар
thepenalty
Мнения: 43
Регистриран на: Вто 17 май 2005 10:47
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот thepenalty » Вто 17 май 2005 13:57


Някой да знае къде има наръчници за ремонтиране, разни схеми на детайли и т.н... абе... документация - изобщо?
Намерих User's Manual за няколко модела, но то е актуално ако съм си купил колата нова, което определено не е моя случай.

:roll:


Потребителски аватар
Perso
Мнения: 1088
Регистриран на: Пет 10 дек 2004 11:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Perso » Вто 17 май 2005 14:09


:D
ми кажи какво ти трябва аз имам книги за доста модели
освен ако не искаш да снимаш сичко
честно да ти кажа книги не ти трябват, само едни таблици (с килограми, шлабини и пр.) може да си снимаш и ел.схемата - за всичко друго има инструменти!


Потребителски аватар
thepenalty
Мнения: 43
Регистриран на: Вто 17 май 2005 10:47
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот thepenalty » Вто 17 май 2005 14:18


Човече, аз не знам още какъв е тоя таралясник който ще купя. :oops:
Просто съвсем случайно попаднах на този форум (и като гледам май посъживявам раздела).

В момента в който се сдобия със заветното насекомо ще направя и фото, и модел ще кажа и т.н. За момента съм го виждал само на кофти снимка . :D
Важното е, че тук никой не ме обезкуражава (както правят всички мои приятели до момента).
Аз просто имам нужда някой да ми каже, че не е чак толкова кошмарно трудно за поддържане и да ме насочи към малко информация.

:D


Потребителски аватар
Nova
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 0:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Nova » Вто 17 май 2005 14:23


Персо: Щото Пеналти го познавам от друг форум. Проблем А?


Потребителски аватар
thepenalty
Мнения: 43
Регистриран на: Вто 17 май 2005 10:47
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот thepenalty » Вто 17 май 2005 14:36


Добре де, случва се и да пиша и в един друг форум, няма да се карате сега! :D
Мислех си, че ще си остана инкогнито ма той интернет май е едно голямо село. :D

Нека все пак да се върнем на темата за бръмбара :P


Потребителски аватар
madmen
Мнения: 3032
Регистриран на: Сря 08 дек 2004 10:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливница

Мнениеот madmen » Вто 17 май 2005 15:06


Моето мнение по въпроса - Ако имаш време, малко парици и много желание вземай и прави. Ако ще го закараш в някой двор и ще го зарежеш да си ръждясва, щото видите ли нямам време... по-добре не убивай "бръмбара".
При желание ще научиш много за тази кола, а и в този раздел на форума има няколко човека, които на драго сърце ще ти помогнат(друг е въпроса че сега не се появяват) :twisted:


Потребителски аватар
thepenalty
Мнения: 43
Регистриран на: Вто 17 май 2005 10:47
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот thepenalty » Вто 17 май 2005 18:17


Нямам никакво намерение да изоставям горкия инсект, все пак това е идеята - да го взема и да го правя за удоволствие, пък ще видим до къде ще стигна.
Добре, да мина направо на въпроса:
Това (е което искам да купя) струва ли си парите?


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Beetle. За мен ли е този автомобил?

Мнениеот BuGmaN » Вто 17 май 2005 21:43


thepenalty написа:Здравейте!
Мислите ли, че мога да се преборя?

(Знам, че въпросът ми е безумен, но май имам нужда от малко подкрепа в начинанието) :)



Добре дошъл в нашия форум :) , щом имаш мерак за Костенурка взимай, няма да съжаляваш(сигурно си 5-тия на, когото го казвам), ще се справиш както всички други са направили, тя колата ще те накара :wink:а и ние сме тука да си помагаме нали :D . Проблема ти сега е да си купиш модела, който ти харесва, и понеже мисля, че в момента има избор първо се поразрови из нета разгледай-харесай и после копувай. В thesamba.com галериите са подредени по разбираемо - разгледай и прецени сам какво искаш, а другото е лесна работа :wink: И недей да бъдеш сигурен че ще я караш рядко, ако я караш с тоя хъс колата ще стане така, че ще зарежеш другия VW.


Потребителски аватар
Perso
Мнения: 1088
Регистриран на: Пет 10 дек 2004 11:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Купувай!

Мнениеот Perso » Сря 18 май 2005 8:49


Купувай не се замисляй!
За всеки случай ела на сабора на 29-ти май 10.00 пред Ал.невски да видиш за какво става въпрос.


Потребителски аватар
DragoGT
1/8 перничанин
1/8 перничанин
Мнения: 10772
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот DragoGT » Сря 18 май 2005 8:52


човек ако можеш взимай !!!
ако не го вземеш пиши някой друг може да го лапне



Върни се в “Air Cooled & Boxer”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта