Занималня с Passat B3 1990, GT Look, Hella Lippstadt, Borbet

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
stoyan0304
Мнения: 516
Регистриран на: Чет 21 ное 2013 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Занималня с Passat B3 1990 черния, GT Look и Hella Lipps

Мнениеот stoyan0304 » Пон 18 май 2015 15:03


Да не цапаме на колегата темата, да не става спам, но само да спомена. Гумите са ми предни 185/65/14 задни 195/65/14 и както казва колегата Cozmo оборотите са ми точно такива при скоростите каквито е изредил. Значи не ми лъже километража. И пасата ускорява без газ до ламарината, с натиснат педал до средата на газта. :th_up Максимума дето съм правил е 185 км в час, можеше и още но един голф 2-ка изскочи от една отбивка и щях да се засиля отгоре му. при 185 км в час доколкото си спомням бях ги стигнал 5000 об/минута.
Забележка пасата ми работи само на газ, без бензинова помпа като на Асен пасата. :cool




Потребителски аватар
Боян.07
Мнения: 0
Регистриран на: Пон 01 юни 2015 0:35
Автомобил: Volkswagen Polo
Двигател: 1.4 i [1997]

Re: Занималня с Passat B3 1990 черния, GT Look и Hella Lipps

Мнениеот Боян.07 » Пон 01 юни 2015 1:46


Страхотен е Passat-а, поздравления! Продължавай да се грижиш винаги така за него! :mhihi


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Занималня с Passat B3 1990 черния, GT Look и Hella Lipps

Мнениеот nokiangage » Вто 02 юни 2015 22:06


Jijooshu написа:Асене, твоята да не би да е с ограничител на 3000 оборота? :biggrin

Жижо, колата няма ограничител :Mr Green Fun , но по принцип не я натискам над 3000 оборота, градско сменям на около 2500 предваките, а извън града 2500 оборота на 5-та са ми 100 км/ч, което е съвсем малко над обичайната скорост с която карам. :drunk

Днес докато съм бил на работа са ми обърсали ръба и странично задната броня при явно някакви неразбираеми маневри около моята кола, която е паркирана правилно :banghead . Чуло се е и съседи са видяли тъмно зелена кола и имам регистрационния й номер, която е маневрирала и е напуснала без да спре да огледа резултата. Видях, че въпросната има валидна гражданска направена преди 10 дена в Олимпик, но денонощния им телефон не е много денонощен, поне през последните няколко часа :stumm. Щетите не са големи, само кофти ожулвания и не ми се иска да намесвам полиция на този етап, но най-много ме е яд, че при създадената ситуация не са се обадили, при положение, че номера ми е постоянно на таблото... :censored2 :censored2 :censored2


Потребителски аватар
Johnsword
Мнения: 478
Регистриран на: Сря 11 сеп 2013 19:52
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.8 RP1991
Местоположение: Монтана Баце

Re: Занималня с Passat B3 1990 черния, GT Look и Hella Lipps

Мнениеот Johnsword » Вто 02 юни 2015 22:39


Нямам думи.. що за олигофренска история.. Много ли са щетите ?


Потребителски аватар
Jijooshu
Мнения: 87
Регистриран на: Нед 07 дек 2014 18:03
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: RP 1989
Местоположение: Варна

Re: Занималня с Passat B3 1990 черния, GT Look и Hella Lipps

Мнениеот Jijooshu » Сря 03 юни 2015 7:10


nokiangage написа:
Jijooshu написа:Асене, твоята да не би да е с ограничител на 3000 оборота? :biggrin

Жижо, колата няма ограничител :Mr Green Fun , но по принцип не я натискам над 3000 оборота, градско сменям на около 2500 предваките, а извън града 2500 оборота на 5-та са ми 100 км/ч, което е съвсем малко над обичайната скорост с която карам. :drunk

Днес докато съм бил на работа са ми обърсали ръба и странично задната броня при явно някакви неразбираеми маневри около моята кола, която е паркирана правилно :banghead . Чуло се е и съседи са видяли тъмно зелена кола и имам регистрационния й номер, която е маневрирала и е напуснала без да спре да огледа резултата. Видях, че въпросната има валидна гражданска направена преди 10 дена в Олимпик, но денонощния им телефон не е много денонощен, поне през последните няколко часа :stumm. Щетите не са големи, само кофти ожулвания и не ми се иска да намесвам полиция на този етап, но най-много ме е яд, че при създадената ситуация не са се обадили, при положение, че номера ми е постоянно на таблото... :censored2 :censored2 :censored2


И после пасатаджиите сме били пенсионери... Разваляш ни доброто име :mhihi

Сега сериозно - понеже снощи забравих да ти кажа, ако няма вдлъбнатини, пробвай да изтъркаш следите много внимателно с коресилин или с лек натиск с бензин. Обикновено номерът минава, просто с коресилина трябва внимателно, защото събаря боята.


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1934
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Занималня с Passat B3 1990 черния, GT Look и Hella Lipps

Мнениеот beuchat » Сря 03 юни 2015 10:00


nokiangage написа:
Jijooshu написа:Асене, твоята да не би да е с ограничител на 3000 оборота? :biggrin

...

Колега колкото и да не ти се искаш,бих те посъветвал да се обадиш в полицията,за да го глобят този неправоспособния и другия път като закачи някой да си помисли дали ще си ходи пак.


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Занималня с Passat B3 1990 черния, GT Look и Hella Lipps

Мнениеот nokiangage » Нед 12 юли 2015 22:01


Привет колеги, да са живи и здрави тея дето ме обърсаха, аз едно време забърсах съвсем леко бронята на една Вектра и два дена не можах да спя докато не го намерих да си му призная на човека за стореното и той ми благодари за жеста и каза, че ще я пребоядисва и грам не го бъркало... :bowdown

Та миналия месец успях да взема отпуск за първи път тази година и имах възможността извънградско да навъртим над 1200 километра и ето една две снимки по пътя:

Изображение

И кучето ни Хела си харесва колата :Mr Green Fun
Изображение

Офтопик е, ама и е много удобно на задната седалка на душата, климатик липсва но съм намерил:
Изображение

Понеже благодарение на форума имах възможността да се запозная с много готини колеги, нямаше как да пропусна да се видя с двама колеги, за което им благодаря :bowdown :
Изображение

Изображение

Навършихме 200,000 километра:

Изображение

Изображение

Та след бая километри извънградско почнах да долавям нянкакъв странен звук от задницата, но приятелката ме убеждаваше, че си внушавам пак :mhihi и излязох прав за съжаление - на Бяла почна брутален звук да се чува от задно дясно и след като спрях, заден десен барабан беше от червен вече черен по края, изпечен от карането на ръчна...

Изображение

Другата страна за сравнение:
Изображение

А това е породено от смяната на предните дискове, накладки и задните накладки и ми бяха натегнали пооовечко задна дясна, явно пренатегнали... :banghead Както и да е, с 2 ключета 10-ка я отпуснах, охлади се барабана и се прибрахме във Варна без проблеми. Та вместо да сменям барабан, накладки и боядисване реших, че сега е времето да направя ъпгрейд и да мина на дискове. Та намерих цял мост от 2Е и сега ще се занимавам с него - дисковете са без ръб, предпазните ламарини ще се изчистят и ще се боядисат в сиво, задните спирачни апарати ще се ревизират и ще се боядисат като предните в червено, нови накладки и ще видя каква ще е разликата:

Изображение

Изображение

И една снимка на двете семейни машини, кофти е жената да е с по-големи джанти...ама ще го коригирам това :mrgreen :
Изображение

Та днес след седмичната среща на клуба, вече мога да се похваля с 4 работещи дръжки благодарение на двама колеги, понеже досега предна дясна и задна лява на кръст не работеха, та вече се отварят като на Е-Класа :Mr Green Fun , благодаря Ви много колеги :bowdown :love.vwclub

Последна промяна от nokiangage на Сря 09 дек 2015 23:27, променено общо 6 пъти.


Потребителски аватар
iliankocov
Мнения: 1363
Регистриран на: Пон 14 май 2007 17:10
Автомобил: Golf 2 Edition One
Двигател: PF 1990 NZ 1991 KR 1991 BMP 2007
Местоположение: Враца

Re: Занималня с Passat B3 1990 черния, GT Look и Hella Lipps

Мнениеот iliankocov » Нед 12 юли 2015 22:25


Ако имаш питанки относно ревизията на спирачните апарати съм насреща. Даже ако искаш може да ги разглобим и направим жълтички, както са си излезли от магазина. Съветвам те да си вземеш нов кантар, защото аз имам проблеми с моя и спирачното усилие в момента е по - голямо към задния мост. Там, във Варна, съм чул, че има доста цехове за пясъкоструене и прахово, тъй че ти си! Успех и се обаждай, като минаваш насам.


Потребителски аватар
Johnsword
Мнения: 478
Регистриран на: Сря 11 сеп 2013 19:52
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.8 RP1991
Местоположение: Монтана Баце

Re: Занималня с Passat B3 1990 черния, GT Look и Hella Lipps

Мнениеот Johnsword » Пон 13 юли 2015 9:58


Ако имаш затруднения пиши, звънкай. :beer Ще ти помогна винаги с каквото мога, по междудругото намерил ли си жила за ръчната ? If you know what i mean :mhihi


Потребителски аватар
Jijooshu
Мнения: 87
Регистриран на: Нед 07 дек 2014 18:03
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: RP 1989
Местоположение: Варна

Re: Занималня с Passat B3 1990 черния, GT Look и Hella Lipps

Мнениеот Jijooshu » Пон 13 юли 2015 11:41


nokiangage написа:Та днес след седмичната среща на клуба, вече мога да се похваля с 4 работещи дръжки благодарение на двама колеги, понеже досега предна дясна и задна лява на кръст не работеха, та вече се отварят като на Е-Класа :Mr Green Fun , благодаря Ви много колеги :bowdown :love.vwclub


Нали бяха като на S600 бре :mhihi

И така и така съм те захапал - като сложиш моста, вземи сложи и прословутото АВТ, че ще ме принудиш да и играя 2 камъка на сегашната ти маска, белким ти дойде акъла :mhihi


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Занималня с Passat B3 1990 черния, GT Look и Hella Lipps

Мнениеот vucata » Пон 13 юли 2015 12:47


Играй играй :mhihi Даже ше почерпиме :11


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Занималня с Passat B3 1990 черния, GT Look и Hella Lipps

Мнениеот nokiangage » Нед 19 юли 2015 9:39


Привет колеги, за маската има време :mhihi , заиграх се със задните спирачки, та вчера с един познат свършихме част от работата. Ето снимка на опечената боя на десния барабан, поради жилото на ръчната:
Изображение

Вътре нещата не изглеждаха по-добре:
Изображение

За съжаление от една страна накладките от лявата страна са почти нови и здрави:
Изображение

Почнахме с разглобяването на частите от моста, който купих и предпазните ламарини бяха доста зле - нагънати, омачкани и с бая външна ръжда, но поне цели:
Изображение

Изображение

След малко телена четка, почистване, измиване и изправяне:
Изображение

Изображение

Супортите и спирачните апарати и те си имаха повърхносттна ръжда, но се изчистиха. Взех от практикер един спрей за 11 лева но не стигна за всичко, иначе хубав цвят извади:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

После трябваше да взема друг спрей и продължихме:

Изображение

Изображение

Едно ново маркуче:
Изображение

Сивото за планките ми свърши, тамън бях почнал едната и ги минах и тях червени

Изображение

Изображение

По обратния ред:
Изображение

Сложих старите накладки, за да мога да направя няколко спирания да се поизчисти диска от месеците неползване и ще сложим естествено нови:
Изображение

Изображение

Изображение

Та остана ми да сменя задните спирачни тръби, понеже едната от новия мост е срязана, а пък другата е много ръждясала в единия край и утре ще взема или нови оригинални или ще направят нови медни. Жилата също ще ги сложа днес, та при сваляне на моите за барабаните си разбрах, че си е било време - единия беше толкова остърган и омачкан, че се чудя как съм имал ръчна. :drunk


Потребителски аватар
Marto_cafeto
Мнения: 439
Регистриран на: Нед 06 ное 2011 21:14
Автомобил: Peugeot 307
Двигател:
Местоположение: София

Re: Занималня с Passat B3 1990 черния, GT Look и Hella Lipps

Мнениеот Marto_cafeto » Нед 19 юли 2015 11:21


Добра работа ! Браво. :th_up Имаше едни джанти не им знам модела. Мисля,че за зимни ги ползваше. С тях колата имаше уникален вид ! Пробвай с тях и ще стане кукла !


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11923
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Занималня с Passat B3 1990 черния, GT Look и Hella Lipps

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 19 юли 2015 15:31


Да не те отчайвам, но този 1см в края на контактната повърхност на диска нямаш шанс да го обереш със старите и дори с новите накладки. При мен се е получил същия от стоенето на дисковете в мазето и вече втори комплект накладки слагам, но тоя сантиметър си стои. Регулирах кантара на задния мост, като го леко натегнах един вид да спират задните по малко дори когато съм сам и резултата е същия. Накладките си търкат на тези 4-5см които са по близо до центъра на диска, в края му не искат.
Решението може би е някакви десети при стругар да се отнемат, колкото да го заглади, нови накладки и сериозно почистване от натрупана ръжда и боята която си сложил на супорта точно там където се движат накладките.
Аз бих сменил дисковете с нови, обаче ме спира това, че лагерите са оригиналните и са на над 250 хил.км при мен. Сега едва ли ще намеря такива хубави лагери


Потребителски аватар
klimatronik
Мнения: 198
Регистриран на: Съб 24 ное 2007 16:31
Автомобил: Golf TDI PD+PASSAT B8 CR TDI 190
Двигател:
Местоположение: София

Re: Занималня с Passat B3 1990 черния, GT Look и Hella Lipps

Мнениеот klimatronik » Нед 19 юли 2015 19:49


На супортите трябва да има едни тънки и много твърди ламаринки върху които лягат накладките. Обикновено ги няма (както ми се вижда и тук на снимката) и лежат директно върху супорта който се вкопава, става дори ръб понякога и накладката спира да се движи в горния си край. :wink



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: borislav_mladenov и 15 госта