Бялата MK3-ка

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
Johnsword
Мнения: 478
Регистриран на: Сря 11 сеп 2013 19:52
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.8 RP1991
Местоположение: Монтана Баце

Re: Бялата MK3-ка

Мнениеот Johnsword » Сря 10 дек 2014 23:31


Колега нагоре прочетох в 1 мнение,че няма интерес. Просто темата не се коментира, а не че не се следи. :wink Голфа е свеж и изчистен, харесва ми. :th_up




Потребителски аватар
miroslav tsvqtkov
Мнения: 13
Регистриран на: Пет 29 мар 2013 16:37
Автомобил: Goif III 1.8 mi
Двигател: AAM 1992
Местоположение: Дряново

Re: Бялата MK3-ка

Мнениеот miroslav tsvqtkov » Чет 11 дек 2014 22:40


Благодарско колеги.Придържам се към по-изчистения тунинг. :love.vwclub


Потребителски аватар
miroslav tsvqtkov
Мнения: 13
Регистриран на: Пет 29 мар 2013 16:37
Автомобил: Goif III 1.8 mi
Двигател: AAM 1992
Местоположение: Дряново

Re: Бялата MK3-ка

Мнениеот miroslav tsvqtkov » Пон 23 мар 2015 20:24


Ето какво се случи преди два дена,по точно на 21 март.Но какво да се прави,съдба.Не можах да избегна удара. :icon_sad
Но съм започнал да я въстановявам малко по малко и се надявам скоро да е на пътя.Ще мине известно време но какво да се прави.
Тази седмица си мислех и да ходя на феста но,поради катастрофата за съжаление няма да мога да отида. :icon_sad
Прикачени файлове
DSC00316.JPG
DSC00314.JPG
Доста работа ще имам по Голфарата да я върна на пътя.


Потребителски аватар
Johnsword
Мнения: 478
Регистриран на: Сря 11 сеп 2013 19:52
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.8 RP1991
Местоположение: Монтана Баце

Re: Бялата MK3-ка

Мнениеот Johnsword » Пон 23 мар 2015 20:45


Какво стана, кой е виновния :banghead


Потребителски аватар
Mario951
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 30 дек 2012 21:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Бялата MK3-ка

Мнениеот Mario951 » Пон 23 мар 2015 21:38


То като че ли не е трудно да си представи човек какво е станало, с какви гуми караш? Тъпа ситуация ама в крайна сметка това са ламарини само...


Потребителски аватар
miroslav tsvqtkov
Мнения: 13
Регистриран на: Пет 29 мар 2013 16:37
Автомобил: Goif III 1.8 mi
Двигател: AAM 1992
Местоположение: Дряново

Re: Бялата MK3-ка

Мнениеот miroslav tsvqtkov » Пон 23 мар 2015 22:59


Аз съм виновен за съжаление.Гумите не бяха много добри,но аз съм си виновен. :banghead
Опитах се да завия на дясно,не успях и продължих направо за което в другото платно имаше кола,и резултата е на лице.
Може би грешката ми е че натиснах спирачките и като шейна поднесе и нямаше оправия.
Не вярвах че някога ще ми се случи.
Само ламарини и по окачването има щети,пострадали няма слава богу.


Потребителски аватар
miroslav tsvqtkov
Мнения: 13
Регистриран на: Пет 29 мар 2013 16:37
Автомобил: Goif III 1.8 mi
Двигател: AAM 1992
Местоположение: Дряново

Re: Бялата MK3-ка

Мнениеот miroslav tsvqtkov » Вто 07 апр 2015 22:26


Малко новости по темата.Отдавна съм ги направил,но сега ги качвам.
Искам и да питам тук,да не отварям друга тема,малко помощ за карето.Вътрешното е здраво,но външното не,ще го купувам. :banghead Та въпроса ми е,имали някакво специфично сваляне на карето с цялата полуоска(вътрешното)?Пърта е крив при удъра,та ще го сменям.Имам друг.
Носач също имам,само трябва да сменя единия тампон,другия е здрав.Кормилната щанга също е крива,като нея мисля да я нагрея и да я изправя.Дано се получи.Надявам се до края на месеца да е готова за Крошуна,поне там да отида. :love.vwclub
Прикачени файлове
S7300915.JPG
Стрелките са боядисани с лак.
DSC00307.JPG
Тук съм обърнал негативите на дисплеите и съм сложил диоди в червено с цокъл.


Потребителски аватар
Koko95
Мнения: 290
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 21:27
Автомобил: MK4 TDI
Двигател: ATD
Местоположение: Видин/Fuengirola

Re: Бялата MK3-ка

Мнениеот Koko95 » Сря 15 апр 2015 0:31


Според мен е хубаво всичко да подмениш с ново да ти е мирна главата гумените елементи биалетки и тн се правят от двете страни винаги иначе тъкмо оправиш едната и после се скапе другата :th_up


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Бялата MK3-ка

Мнениеот vucata » Сря 15 апр 2015 10:24


miroslav tsvqtkov написа:Кормилната щанга също е крива,като нея мисля да я нагрея и да я изправя.Дано се получи.Надявам се до края на месеца да е готова за Крошуна,поне там да отида. :love.vwclub


По-добре я хвърли в НАДИН тая кола, щом караш със сликове зимно време, и се чудиш как да нагряваш железа за да се изправят :thumb_down


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Бялата MK3-ка

Мнениеот anonym0us » Сря 15 апр 2015 11:08


Ще нагряваш кормилната щанга ли? Ти сериозно ли го мислиш... :gruebel Колега, събери пари и смени всичко както си трябва, не се прави на циганин. Утре това което не си сменил, може да ти изиграе лоша шега, и да убиеш някой, а може и себе си!


Потребителски аватар
miroslav tsvqtkov
Мнения: 13
Регистриран на: Пет 29 мар 2013 16:37
Автомобил: Goif III 1.8 mi
Двигател: AAM 1992
Местоположение: Дряново

Re: Бялата MK3-ка

Мнениеот miroslav tsvqtkov » Сря 15 апр 2015 21:57


Така.По повод коментарите,който от тях не ми харесаха,но това си е лично мое мнение.
Всичко по окачването ще е ново,това няма съмнение а и аз не бих карал с износени части,камоли втора употреба,но засега ще е така.
Полуоската ще стане в петък,заедно с каретата,като вътрешното е здраво.Външно съм купил днес.Носача е от друга кола,щото за момента не мога да купя нов.Единия тампон е здрав,другия съм то сменил(заден).Също нова биалетка,шарнирен болт също имам,не е нов но е здрав и за момента ще е този.За кормилната щанга,също ще е нова със накрайника.Но ще я изправя със нагряване,щото искам да си прибера колата.В момента е на 2км от където живея.Затова искам да я направя за момента.Така че ще има още нови части(КОРМИЛНА ЩАНГА СЪЩО)включително и от другата страна.Калник и врата също ще ми трябват.
Да кажа и друго,нито се правя на циганин,нито съм пък и циганин.Аз съм си съвсем нормален БЪЛГАРИН И ГОВОРЯ БЪЛГАРСКИ.
Голфа ще се КАРА и ще се прави малко по-малко.За скрап няма да отиде.Ще кача и снимки,преди да направя окачването.
Засега е това по развитието на Голфарата.


П.П. Приемам всякакви коментари по темата,но чак циганин.Това не го приемам.Тук във форума всеки е показал колата си
и какво е направил и променил по нея,но такива обиди аз не ПРИЕМАМ.Затова е този форум.


Потребителски аватар
miroslav tsvqtkov
Мнения: 13
Регистриран на: Пет 29 мар 2013 16:37
Автомобил: Goif III 1.8 mi
Двигател: AAM 1992
Местоположение: Дряново

Re: Бялата MK3-ка

Мнениеот miroslav tsvqtkov » Сря 17 юни 2015 20:45


Ето какво съм направил досега.От дясната страна където е удара всичко е сложено,носача със тампоните,кормилната щанга със нов накрайник,биалетка,каретата със пърта.От другата страна в момента е свален носача и съм поставил нови тампони и също така и биалетка,но не съм ги слагал.Утре дано да ги сложа.Дисковете и тях ще сложа със нови накладки.Врата и калник също съм вземал но ще трябва да ги пооправя малко.Имат козметични проблеми,но малко по-малко ще ги оправя и тях.Още нещо което съм направил,е че съм сменил гарнитура на капака на главата като същевременно съм го боядисал преди да го сложа.Също съм боядисал и предната греда.Малко ръжда отрих тук и там по предницата и съм я оправил.А да не забравя най-важното че си купих джанти 15-ки със борд. :
Ето снимки. :love.vwclub
Прикачени файлове
DSC00353.JPG
Имат само козметични проблеми
DSC00341.JPG
Вече боядисания капак.
DSC00338.JPG
Тук съм го подготвил за боя.Със този спрей съм го боядисал.
DSC00326.JPG
Това боядисаната греда.
DSC00325.JPG
Това е от дясната страна окачването.


Потребителски аватар
miroslav tsvqtkov
Мнения: 13
Регистриран на: Пет 29 мар 2013 16:37
Автомобил: Goif III 1.8 mi
Двигател: AAM 1992
Местоположение: Дряново

Re: Бялата MK3-ка

Мнениеот miroslav tsvqtkov » Чет 20 авг 2015 21:16


С развитието на Тройката продължавам,макар че нямам много време,но съм я направил и върви.Минал съм стенд и съм сменил почти всичко по предницата като от лявата страна само съм сменил тампони и биалетката,а от дясната всичко съм сменил както се вижда от снимката по горе,включително и главината.Само амортисьора не съм.Джантите и тях съм сложил,макар че трябва да се пооправят малко,но за в момента няма да ги барам.Дисковете също съм сменил и с нови накладки.Остана вратата и калника да оправя и да ги боядисам.Имам и няколко придобивки,разбира се имам и снимки. :smile



ПП След като съм сменил главината пак ми тресе волана и се питам от какво може да е,след като съм сменил почти всичко по предницата.
Прикачени файлове
DSC00376.JPG
DSC00378.JPG
Вече съм ги сложил
DSC00412.JPG
Спортно гърне UNIQUE и решетките в бронята
DSC00381.JPG
Топка от четворка


Потребителски аватар
azmrazqbmw
Мнения: 28
Регистриран на: Сря 20 авг 2014 12:36
Автомобил: golf 3
Двигател: AAZ 92

Re: Бялата MK3-ка

Мнениеот azmrazqbmw » Пон 24 авг 2015 23:24


Супер е голфа :th_up :th_up
Искам да те попитам как точно си направи километража знам има много теми за него но или аз съм тъп или немога точно да разбера .... :) ?


Потребителски аватар
miroslav tsvqtkov
Мнения: 13
Регистриран на: Пет 29 мар 2013 16:37
Автомобил: Goif III 1.8 mi
Двигател: AAM 1992
Местоположение: Дряново

Re: Бялата MK3-ка

Мнениеот miroslav tsvqtkov » Чет 03 сеп 2015 21:07


Благодаря колега. :smile За километража съм го направил със светодиодна лента и съм запоил + и – съответно със кабелчета.Както се вижда по-долу на снимката,червения кабел е + а черния е – На дисплеите на часовника и на километрите съм сложил пак диоди но със цокъл,на мястото на обикновената крушка.Там също съм запоил диода,като съответно на всеки диод съм сложил резистор.Имам и снимка на диодите които съм използвал съответно със резистори.Така съм си направил и всички копчета,кадето е имало обикновена крушка съм сложил диод.Остана ми да направя само на парното и там да ми свети,ще кача снимки като стане готово.Само трябва малко да го преправя и да сложа още диоди че ми се види малко слабичко.Общо зето е това колега.
Прикачени файлове
DSC00291.JPG
Пробил съм бялата пластмаса за да вкарам двата кабела,съответно съм ги запоил към диодната лента,която е под бялата пластмаса и съм я залепил.
DSC00402.JPG
Това са диодите и резисторите които съм използвал.



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта