Синия кораб - Passat B5

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6084
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Синия кораб - Passat B5

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 14 яну 2014 21:45


за да свети по добре и отгоре трябва да изпилиш върховете на светодиодите, ако успееш със свредно даже да им направиш обратен наклон разсейват още по - добре




Потребителски аватар
pEsHkyY
Мнения: 729
Регистриран на: Вто 06 сеп 2011 14:06
Автомобил: VW Passat B5 1998
Двигател: AFN++++
Местоположение: София

Re: Синия кораб - Passat B5

Мнениеот pEsHkyY » Вто 14 яну 2014 21:57


На първо време ще е така, че бая приключения бяха с тези духалки, но със сигурност ще се тестват разни неща. Мисля, че имаше и нещо като станьол, което разнася светлината :gruebel


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6084
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Синия кораб - Passat B5

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 14 яну 2014 22:24


а как се свалят, че вдъхновен от тази тема забелязах , че лявата от централните ми не свети


Потребителски аватар
pEsHkyY
Мнения: 729
Регистриран на: Вто 06 сеп 2011 14:06
Автомобил: VW Passat B5 1998
Двигател: AFN++++
Местоположение: София

Re: Синия кораб - Passat B5

Мнениеот pEsHkyY » Вто 14 яну 2014 22:39


Не питай :mhihi

След изваждане на духалката и махане на буксата, това черно нещо с крушката се държи на 1 стифче накрая. Попринцип с дърпане трябва да се получи номера, но при мен се бяха заварили, понеже от нагряване пластмасата се беше разтопила. Като цяло разглобих духалките, махнах бялото покритие и след това разбих пластмасата където е захваното червенето (това по което се разпръсква светлината). В него влиза и самата крушка.

Това видео е полезно, но поне при мен не стана толкова лесно колкото изглежда.



П.С. Плюса на буксата е на номер 2. Вижда се на самата букса и от вътрешната страна, където влиза крушката :th_up


Потребителски аватар
pEsHkyY
Мнения: 729
Регистриран на: Вто 06 сеп 2011 14:06
Автомобил: VW Passat B5 1998
Двигател: AFN++++
Местоположение: София

Re: Синия кораб - Passat B5

Мнениеот pEsHkyY » Вто 14 яну 2014 22:49


Забравих да добавя, че тези неща като се разпоят после трябва да си играеш индивидуално. Така са направени, че нямат вадене без да извадиш крушката с все крачетата. Те са запоени на машина и с поялник нямат махане. Немеца го е направил да си сменяваш цялата духалка :mhihi. Трябва си креативност хаха


Потребителски аватар
pEsHkyY
Мнения: 729
Регистриран на: Вто 06 сеп 2011 14:06
Автомобил: VW Passat B5 1998
Двигател: AFN++++
Местоположение: София

Re: Синия кораб - Passat B5

Мнениеот pEsHkyY » Сря 15 яну 2014 20:33


Вече и с желаните сенници от B5.5 :c020 благодарение на instantaccess

Изображение

И измъчена снимка на тъмно :bishop
Изображение


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6084
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Синия кораб - Passat B5

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 16 яну 2014 10:55


pEsHkyY написа:Не питай :mhihi

точно за това сецане питах, с подпъхване във фугата между таблото и духалките. :) мерси.
Иначе това съм го играл на B4 като там беше дни наред игра със всички копчета, табло ключ фарове и т.н. като цялата идея беше от зелено всичко да стане бял лед :)
мен също ми взе нервичките първото преправяне, защото се оказа, че всичко е запоене не с калай а просто висока температура с машинно заваряване без припой. Като точковите заварки, пункшвайц и т.н.
После като запояваш калая бяга от тия места и е голяма играчка. :)
Добре си се справил, екстра е станало!!!
п.с. сенниците направи ли ги да си работят като фабрични, като отвориш капачето да пускат осветлението или като ги свалиш надолу да командват пак плафончетата.


Потребителски аватар
pEsHkyY
Мнения: 729
Регистриран на: Вто 06 сеп 2011 14:06
Автомобил: VW Passat B5 1998
Двигател: AFN++++
Местоположение: София

Re: Синия кораб - Passat B5

Мнениеот pEsHkyY » Чет 16 яну 2014 12:56


Сенниците са чук. Плъзгаш - светва, прибираш - изгасва :mhihi мазна работа. Просто на снимката не съм ги дръпнал, че за тях крушките горе са жълти още.. не съм ги сменил със диодни и развалят гледката :Mr Green Fun

Иначе за осветлението да. Спойките на крушките са по същия начин.. няма разпояване. Направена е такава спойка, че с обикновен поялник не можеш да разделиш крушката от крачетата към която е запоена. И така вадиш всичко от вътре, правиш си диода с резистора и го нахлузваш вътре. Аз диода отгоре му мацнах малко капчица да не шава и в момента спи града :th_up


Потребителски аватар
Cee
Мнения: 1366
Регистриран на: Нед 09 юли 2006 10:49
Автомобил:
Двигател: AMX
Местоположение: София

Re: Синия кораб - Passat B5

Мнениеот Cee » Чет 16 яну 2014 14:42


Супер е станало браво :th_up
Попринцип тези крушки се сменят оригинално но вървят със фасонката прикрепена към крушката
обаче едната струва 13 лв при мене :mhihi


Потребителски аватар
GO6O KARBURATORA
Мнения: 9
Регистриран на: Вто 17 сеп 2013 22:31
Автомобил: Vw Polo 6n1
Двигател: AEE
Местоположение: Nessebar
Контакти:

Re: Синия кораб - Passat B5

Мнениеот GO6O KARBURATORA » Чет 16 яну 2014 15:39


Много добре е станало колега ЕВАЛА. :c020


Потребителски аватар
pEsHkyY
Мнения: 729
Регистриран на: Вто 06 сеп 2011 14:06
Автомобил: VW Passat B5 1998
Двигател: AFN++++
Местоположение: София

Re: Синия кораб - Passat B5

Мнениеот pEsHkyY » Чет 16 яну 2014 20:41


Cee написа:Попринцип тези крушки се сменят оригинално но вървят със фасонката прикрепена към крушката
обаче едната струва 13 лв при мене :mhihi


Именно ... и след 1 година горят :mhihi Ужасно глупаво е направено ама немеца си го е измислил. Отиваш в VW и си взимаш ново :c020 Аз импровизирах :mrgreen

Та.. още си чакам амортисьорите (сериозни хора). Скоро ще се подготвям за боя на критичните детайли и ще пусна 17"ките да ги оцветът и тях. Все още я има дилемата за цвета, но ще видим :beer


ceko84
Мнения: 264
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 23:09
Автомобил: Passat B5 AFN Synhro
Двигател:
Местоположение: Видин

Re: Синия кораб - Passat B5

Мнениеот ceko84 » Чет 16 яну 2014 23:31


И аз видех зор с това осветление на духалките,едва свалих крушките.


Потребителски аватар
jeriko
Мнения: 193
Регистриран на: Съб 01 дек 2007 21:41
Автомобил: passat
Двигател: 1.9 TDI ATJ 2000
Местоположение: Търговище

Re: Синия кораб - Passat B5

Мнениеот jeriko » Чет 16 яну 2014 23:44


pEsHkyY написа:След днешната борба вече имам светещи духалки :a040 Сложих червени диоди, но горната страна не свети много силно. Това ще се мисли по-нататък.

Изображение
Изображение

Самоделка :mhihi

Изображение
Изображение

Изображение

И малко смотани снимки как свети:

Изображение

Изображение

Изображение

Между другото ако някой знае как се слага плафона на жабката, моля да сподели, защото днеска останах без идей вече как се поставя пружината му, за да отваря веригата когато се затвори жабката :death

два часа се мъчих и аз не можах да се оправя с тази пружина, и на мен ми е интересно някой дали го е правил или да се купува друг плафон


Потребителски аватар
pEsHkyY
Мнения: 729
Регистриран на: Вто 06 сеп 2011 14:06
Автомобил: VW Passat B5 1998
Двигател: AFN++++
Местоположение: София

Re: Синия кораб - Passat B5

Мнениеот pEsHkyY » Пет 17 яну 2014 0:06


Тия дни ще я оправя и ще снимам :th_up С един приятел схванахме чалъма.

Ето как трябва да стои

Изображение

Едит: Намерих и тема по въпроса -> http://www.passatworld.com/forums/68-b5-garage/240345-glove-box-lamp-fell-apart-pieces-help-me-remount-pics.html


Потребителски аватар
pEsHkyY
Мнения: 729
Регистриран на: Вто 06 сеп 2011 14:06
Автомобил: VW Passat B5 1998
Двигател: AFN++++
Местоположение: София

Re: Синия кораб - Passat B5

Мнениеот pEsHkyY » Пон 27 яну 2014 18:02


Такаа.. днеска докато си почиствах колата от сняг и лед се наложи да вдигна предния капак, за да доизкарам леда който е при акумулатора (имам счупена решетка при чистачките :mhihi ). И за моя "радост" видях, че виско перката стои откачена :bishop . Виско съединителя е изяден от едната страна поради въртежа на оста за която е закачена, та с малко борба и благодарение на това, че е изпилен старателно успях да я изкарам поне да не прави други бели или да се изпили още повече :mhihi

Веселба :Mr Green Fun

Изображение
Изображение
Изображение



Според вас това ще става ли за нещо, за да го сложа обратно там където му е мястото и разбира се коя част според вас липсва, че да се е откачила самичка? Или направо да ходя в магазина, и Събота с амортисьорите да сложим и нов виско съединител с перката ако не се разглабят двете неща :gruebel



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта