Артеон - начални стъпки

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
p.kovachev@abv.bg
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 03 юни 2024 6:22
Автомобил:
Двигател:

Артеон - начални стъпки

Мнениеот p.kovachev@abv.bg » Пон 03 юни 2024 6:36


Здравейте !

След 8 годишно прекъсване се връщам към нашата марка :) Имал съм Пасат б.5.5 и Туарег (2006)
Края на другата седмица очаквам да дойде артеона, ще помоля за съвет относно:
1. Читав сервиз за поддръжка на автомобила, София
2. Моторът е 2 TSI, 190 к.с., какъв бензин слегате 100 октана или 95 ?

Благодаря и поздрави
:flag_bulgaria :flag_bulgaria
2.jpg
2
1.jpg
1
3.jpg
3




thanis
Мнения: 1367
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Артеон - начални стъпки

Мнениеот thanis » Пон 03 юни 2024 13:51


Честито, много безаварийни километри и само усмивки да ти носи.
Спокойно можеш да си го караш със 95, но ще усещаш разлика с 98/100. Ако не е проблем цената на горивото, по-добре 98/100, просто защото имат по-добри добавки. Самият мотор няма нужда от 100.

За сервизи, общо взето има няколко клубни сервиза с много добри отзиви. Много хора са доволни и от Dbros.

Просто не си помисляй и да стъпваш в Das Auto Service на Крис Младенов


p.kovachev@abv.bg
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 03 юни 2024 6:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Артеон - начални стъпки

Мнениеот p.kovachev@abv.bg » Пон 03 юни 2024 18:49


Thanis,
Цената на горивото не е проблем, питах от чисто техническа гледна точка. Обесняват ми, че масла и филтри се сменяли на 2г., мен ме съмнява. Като започна в един сервиз, не обичам да го сменям.
Ще имам едно наум с Das Auto Service :)


thanis
Мнения: 1367
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Артеон - начални стъпки

Мнениеот thanis » Пон 03 юни 2024 20:32


Ако автомобила е в гаранция - сменяш на 2г, за да важи (има колеги, които въпреки това си сменят на 10 хиляди с оригинално масло, просто защото искат да си пазят ДВГ-тата).
Ако е изтекла (най-вероятно е). За нашите ширини и ако ще го натискаш си сменяй на 8-10 хиляди да ти е мирна главата. За цената на този автомобил, смяната на маслото не би следвало да е в тежест. Също така, да ходиш в Порше София - няма смисъл за обслужване.
Ако ти се занимава да слагаш добавки сам в горивото, можеш да си караш на 95 от читави бензиностанции. Ако не ти се занимава, не постоянно, но гледай да редуваш с 100/98+ октанов.
Отново честито и само усмивки да носи автомобила.


chifut
Мнения: 32
Регистриран на: Съб 12 авг 2023 13:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Артеон - начални стъпки

Мнениеот chifut » Вто 04 юни 2024 8:23


Реална разлика между 95 и 98 няма да усетиш освен в джоба. Добавки не. Ако нещо се скапе по мотора не обвинявай горивото( стига да не зареждаш на съмнителни места) сменяй масло на 10-15х. км. Масло читаво за предпочитане ПАО синтетика. Няма я сред известните марки. Например Равенол.
Сервиз не мога да препоръчам, макар и по скъп Порше изток е опция. Всъщност всички читава сервизи не са много по-евтини.



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта