Мнения за vw Passat 6 на старо ?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
goroton
Мнения: 57
Регистриран на: Пон 29 окт 2007 13:35
Автомобил: Passat 6
Двигател: BKP.07.2007
Местоположение: София

Re: Мнения за vw Passat 6 на старо ?

Мнениеот goroton » Пон 01 апр 2013 11:28


Крият и още как. Днес сутринта звънях на Райфаизен лизинг и ми казаха, че вече имали клиент, който подал документи за лизинг на въпросния пасат. Интересно в петък следобед нямаше клиент, днес - понеделник сутринта вече му разглеждали документите, ако съм искал да чакам до петък, ако не го одобрат можело да се провбвам аз и освен това в петък щели да ми дадат всякакви подробности относно колата. Това беше първото негативно впечатление. Казах им че съм в процес на разглеждане на няколко пасата и не мога да чакам до петък (това разбира се си е мой проблем не техен)поне да ми кажат неащата, които ме интересува сега не чак в петък - има ли сервизна книжка - имало, но не се знаело къде е, но имали електронни файлове, които доказвали какво е правено по колата. Викам си на акъла ако си си записвал в Ексел кво е сменено и на колко км. това не ме устройва. Най-важното не можело да закарам колата в Порше БГ за тестове, зашотото верно била на бг номера, но нямала каско и да не станело нещо по пътя! По-дървена легенда не бях чувал.. Пожелах им попътен вятър, за себе си реших да не участвам в тая сделка...




Ivo_
Мнения: 720
Регистриран на: Вто 06 дек 2005 8:48
Автомобил: MK3 + T3 + МК5 Plus + MYLR
Двигател:

Re: Мнения за vw Passat 6 на старо ?

Мнениеот Ivo_ » Пон 01 апр 2013 11:43


И дори да са в ексел файлове всички разходи по подръжката, това по-малко достоверни ли ги прави от попълнена на коляно сервизна книжка при някой горублянски търговец? Все пак в този случай зад тези файлове стои дружество, което едва ли си оценява репутацията си на 2-3000 лв. Всеки търговец сам си определя какъв риск да носи. Ако няма застаховки, не би трябвало да ти откажат транспорт с платформа, но може би ще се съгласят само на платформа на Порше България.

В никакъв случай не те навивам за тази кола, дано да съм помогнал с нещо.


goroton
Мнения: 57
Регистриран на: Пон 29 окт 2007 13:35
Автомобил: Passat 6
Двигател: BKP.07.2007
Местоположение: София

Re: Мнения за vw Passat 6 на старо ?

Мнениеот goroton » Пон 01 апр 2013 11:53


Мисля че, ако не крият нищо не би трябвало да има проблем да се закара в Порше БГ и ако не криеха нишо защо ме мотат със сервизната книжка. Точно защото смятах, че човек може да им има по-гоялмо доверие в сравниние с някой масовик от голем автопазар останах разочарован. Те са по-зли или еднакво зле с горублянските продавачи. Без да ги обиждам хората, просто бяха дадени за пример. А за Ексел-а имах предвид, че нещо което не е подпечатано в Порше БГ, където пише че е сервизирана колата, не го приемам за история и заместител на сервизна книжка. Да не говориме, че като я сложат колата на компа си излизат и реалните километри и всичко по подръжката... Смятах че, те правят разликата, но уви нъцки...


Ivo_ написа:И дори да са в ексел файлове всички разходи по подръжката, това по-малко достоверни ли ги прави от попълнена на коляно сервизна книжка при някой горублянски търговец? Все пак в този случай зад тези файлове стои дружество, което едва ли си оценява репутацията си на 2-3000 лв. Всеки търговец сам си определя какъв риск да носи. Ако няма застаховки, не би трябвало да ти откажат транспорт с платформа, но може би ще се съгласят само на платформа на Порше България.

В никакъв случай не те навивам за тази кола, дано да съм помогнал с нещо.


gamble
Мнения: 389
Регистриран на: Пон 26 ное 2012 13:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнения за vw Passat 6 на старо ?

Мнениеот gamble » Пон 01 апр 2013 12:18


goroton написа: Най-важното не можело да закарам колата в Порше БГ за тестове, зашотото верно била на бг номера, но нямала каско и да не станело нещо по пътя

То може както си седят и сградата да им рухне на главата :banghead
Колко ти е бюджета колега? Като гледам това http://www.weltauto.bg/?go=offer&p=deta ... ferId=2411 яко ми хваща окото на пръв поглед :wink Както и няма адаптивни светлини, супер. Защо ли? Защото няколко колеги (от форума) имаха проблем с тях и писаха едни цениииии... :scare3 Над 1000 лв. за фар :eek Мисля, че колегата borri беше от тях, но се оказа друг проблема (замърсени кабели/контакти) та се оттърва леко :icon_lol


goroton
Мнения: 57
Регистриран на: Пон 29 окт 2007 13:35
Автомобил: Passat 6
Двигател: BKP.07.2007
Местоположение: София

Re: Мнения за vw Passat 6 на старо ?

Мнениеот goroton » Пон 01 апр 2013 12:37


Хубава колица, но търсят бензинов мотор, ако говориме за една и съща обява де, линка ти не се отваря, но предполагам, че говориш/пишеш за 2.0 TDI, 4motion, highline. Но честно да ти кажа 23 хилки за кола, която ще стане тази година на 6 години е доста пара.


gamble
Мнения: 389
Регистриран на: Пон 26 ное 2012 13:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнения за vw Passat 6 на старо ?

Мнениеот gamble » Пон 01 апр 2013 13:02


Да, такава е. И на мен не ми го отваря директно, но като я търся на ново няма проблем :gruebel Иначе бензинка Пасат нямат в сайта, а те редовно го поддържат. Даже няколко пъти съм пращал запитване и до ден-два ми се обаждат да ми кажи кое как е :wink Тя нека си е на 6 годинки, но ако сменили важните чаркове (примерно, не се знае) още толкова ще караш кажи речи без грижи, но щом търсиш бензинка, тогава е друго :smile


Потребителски аватар
borri
Мнения: 437
Регистриран на: Съб 26 фев 2011 19:57
Автомобил: VW PASSAT CC
Двигател: CBAB 2.0tdi 140kc
Местоположение: Червен бряг

Re: Мнения за vw Passat 6 на старо ?

Мнениеот borri » Пон 01 апр 2013 21:21


да колега проблема с адаптивните светли си го има и не само при мен,доста хора изреваха,но пък за мой късмет аз се разминах с малкия дявол,за сега :Mr Green Fun
абе многото електроника винаги се бъгва рано или късно,за съжаление :banghead


Потребителски аватар
maimo
Мнения: 966
Регистриран на: Пон 12 ное 2007 22:26
Автомобил: GOLF 5 GTI
Двигател: AXX-2005
Местоположение: Варна

Re: Мнения за vw Passat 6 на старо ?

Мнениеот maimo » Вто 02 апр 2013 13:26


да но разликата между биксеноновите фарове и обикновенните си заслужава всяка стотинка :biggrin,да чукна на дърво за сега никога съм нямал проблем с тях.


Потребителски аватар
borri
Мнения: 437
Регистриран на: Съб 26 фев 2011 19:57
Автомобил: VW PASSAT CC
Двигател: CBAB 2.0tdi 140kc
Местоположение: Червен бряг

Re: Мнения за vw Passat 6 на старо ?

Мнениеот borri » Вто 02 апр 2013 22:01


maimo написа:да но разликата между биксеноновите фарове и обикновенните си заслужава всяка стотинка :biggrin,да чукна на дърво за сега никога съм нямал проблем с тях.

две мнения няма :th_up
моят проблем беше,че не завиваха,просто имаха някъде лош контак :cool


opi
Мнения: 29
Регистриран на: Сря 03 апр 2013 1:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнения за vw Passat 6 на старо ?

Мнениеот opi » Пет 05 апр 2013 19:35


Здравеите
Ще ставам собственик(евентуално) на пасат FSI 1.6 2006 бензин ръчни
Видях няколко мнения на собственици на такива автомобили,даите някакви препоръки...плюсове- минуси
какво да гледам при покупката,имат ли проблема с носачите..всякаква информация би била от полза.Ощо взето на какво да наблегна на огледа..парите не с а и малко и не искам да изгоря.До сега се голф съм карал и от пасат хабер си нямам.От обявата по описание в колата няма кои знае какви екстри..предполагам това е базов модел(за 2006 кола а няма даже борд компютър...незнам)
Последния пост е за газов инжекцион..след близо 2 години какво е мнението(dido sofia)заслужава ли си парите...
Мерси



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта