Мнения относно покупка на хибриден сув Kia Niro или Toyota C – HR ?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
troskot
Мнения: 23
Регистриран на: Пон 07 сеп 2020 19:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнения относно покупка на хибриден сув Kia Niro или Toyota C – HR ?

Мнениеот troskot » Пет 23 юни 2023 18:34


По данни от spritmonitor Toyota Yaris Hybrid харчи 4.53 литра бензин на 100 средно. Данните са от 508 автомобила. Нещо такова ми излиза.




Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 924
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Мнения относно покупка на хибриден сув Kia Niro или Toyota C – HR ?

Мнениеот ssssl » Пет 23 юни 2023 22:53


Да, ама плюс 20 квч ток.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1532
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Мнения относно покупка на хибриден сув Kia Niro или Toyota C – HR ?

Мнениеот Кайзен » Съб 24 юни 2023 10:03


fur1ous написа:Чисто нов хибриден ярис, служебен на жена ми даваше 10/100 бензин в София, толкова беше и разхода извънграда, та толко за разхода.

Предницата се разтропа за около 15 000км. И да проблема е в колата и да чисто нова и я дадоха на 7км дойде. От тойота казаха, че нищо и няма на предницата и ще кара още :mhihi

И жена ми кара такъв. Но личен.. Разход зимата - 4,3л/100км. Последния резервоар е с разход 3,3л/100км. Когато чат-пат отида с него на пазар постигам разход за пътуването - 2,9л/100км. Съгласно spritmonitor средния му раход е една идея под 4л/100. Тя въобще не се интересува от технологията и не се старае да постига оптимален разход. Кара си го както е карала всичко автомобили до сега. Като ходи до летището да взема и оставя гости е вдигала и 150км/ч - вижда се през MyT приложението. За нейните 30-35км/ден е идеален. Аз толкова икономичен автомобил не съм имал в семейството. Вече е на 25 000км и е като нов - нищо не тропа, нищо не хлопа.

Едно сравнение в разхода между Поло, старата хибридна технология и новата, при един и същ потребител:
Screenshot_ToyotaYaris.jpg
Screenshot_ToyotaYaris.jpg (36.47 KиБ) Видяна 1331 пъти


ssssl написа:Да, ама плюс 20 квч ток.
Не се зарежда "в контакта". Само на бензиностанция. :wink


troskot
Мнения: 23
Регистриран на: Пон 07 сеп 2020 19:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнения относно покупка на хибриден сув Kia Niro или Toyota C – HR ?

Мнениеот troskot » Съб 24 юни 2023 11:02


"Не се зарежда "в контакта". Само на бензиностанция." - Доста добре казано ,че има хора , които все още не знаят какво е плъг ин хибрид и останалите ,ама иначе пишат разбрали , неразбрали !


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1352
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Мнения относно покупка на хибриден сув Kia Niro или Toyota C – HR ?

Мнениеот fur1ous » Съб 24 юни 2023 19:32


Няма как да го повярвам тоя разход след като тая кола ми е минала през ръцете, ако е така при теб радвам се. 2019г беше яриса, вече го върна и по добре, зареждан е само със служебно гориво 95 омв, ако ми беше лична кола щях да съм я извърлил на втория ден, дори, не заради разхода, а заради липсата на елементарни неща, голф 3ката ми има комфорт модул подяволите, а тоя хибрид който струваше тогава на цената на хубав бензинов голф с екстри дори това няма, да не говорим пръскалката за чистачката колко е малоумна, първо пръска колите до теб после стъклото, думи нямам :biggrin


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1532
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Мнения относно покупка на хибриден сув Kia Niro или Toyota C – HR ?

Мнениеот Кайзен » Съб 24 юни 2023 19:49


И аз няма как да повярвам, че такъв мъник и то хибрид харчи толкова градско. Та дори ADAC са му измерили:
- градски: 3,4 l/100 km.
- извънградски: 4,3 l/100 km
- магистрала: 6,4 l/100 km

Съгласно Мотор1:
https://de.motor1.com/reviews/446477/ta ... brid-test/



Никой не е успял да докара разход над 7л/100км, но всички трябва да вярват на теб и твоя разход от 10л/100км със служебно гориво..


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнения относно покупка на хибриден сув Kia Niro или Toyota C – HR ?

Мнениеот 777 » Съб 24 юни 2023 20:37


Все пак двигателите еднакви ли са? Да не е единия с 1.2, а другия 1.4 примерно.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1352
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Мнения относно покупка на хибриден сув Kia Niro или Toyota C – HR ?

Мнениеот fur1ous » Съб 24 юни 2023 20:53


Че, който иска да ми вярва, мен не ми е зор, аз за себе си го знам много добре, но както вече написах разхода е много малка част, колата е гадна по много критерии за мен, крайно е пестено и тъпо измислено в много отношения.
Да не говорим, че усещането в тая кола със скорост над 120 км/ч е ужасно, до 170 съм я карал и хич не е приятно, а дори със 120 е напрягащо, с мойто каране тая кола работеше на ел. Мотор само по инерция в града или на светофар, най-вероятно разхода за това беше толко. Тоест това е хубрид който градско работи 90% на ДВГ. :mhihi
А със скорост над 80 е точно 0% хибрид


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1532
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Мнения относно покупка на хибриден сув Kia Niro или Toyota C – HR ?

Мнениеот Кайзен » Съб 24 юни 2023 23:14


fur1ous написа:А със скорост над 80 е точно 0% хибрид
Явно и ти нищо не разбираш от хибридната технология на Тойота. Това, че над 82-83км/ч винаги "пали" и ДВГ, не означава, че напр. при 120км/ч автомобила не се намира в "хибриден" режим.
Запознай се с принципа на работа на MG1 и MG2, кой-кога в каква посока се върти, с какви обороти и всичко с хибридната технология на Тойота и чак тогава може да даваш мнение кога и колко е хибрид.


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 924
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Мнения относно покупка на хибриден сув Kia Niro или Toyota C – HR ?

Мнениеот ssssl » Нед 25 юни 2023 19:38


Кайзен написа:
fur1ous написа:
ssssl написа:Да, ама плюс 20 квч ток.
Не се зарежда "в контакта". Само на бензиностанция. :wink

Извинявам се за грешката, но все пак новото Поло тди харчи по-малко и има по-голям багажник https://carexpert.ru/compare.php?view=F ... y-2019h16&


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1532
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Мнения относно покупка на хибриден сув Kia Niro или Toyota C – HR ?

Мнениеот Кайзен » Нед 25 юни 2023 20:55


Възможността да се натрупа опит от първо лице с хибрид, липсата на данък за 5г след първа регистрация, вкарване и изкарване от гаража без да се пали ДВГ, движение из целия квартал без отделяне на емисии, 10г гаранция и много други предимства пред стандартния дизел и бензин, доведоха до избора на този прекрасен малък автомобил.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: gogogo79 и 35 госта