Мнения за Volkswagen Jetta V 2.0 TFSI 200hp

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
pandora100
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 09 юли 2023 19:59
Автомобил:
Двигател:

Мнения за Volkswagen Jetta V 2.0 TFSI 200hp

Мнениеот pandora100 » Нед 09 юли 2023 20:10


Здравейте, евентуални бъдещи колеги :icon_lol .

След като предишният ми автомобил ме напусна (детонира турбината) сега се налага да взема друг. Към момента съм се насочил или към jetta или към BMW e90.
Какво ви е мнението за Jetta 2.0 TFSI 2006 г.,.
По точно слаби места, как е подръжката, разход т.е., абе всяко мнение е полезно, също малко информация за първолачално обслужване ще е полезна. :biggrin

Иначе съм се загледал в тази обява:https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11683763900627032&slink=t0ad9h




thanis
Мнения: 1354
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Мнения за Volkswagen Jetta V 2.0 TFSI 200hp

Мнениеот thanis » Пон 10 юли 2023 9:35


При равни други условия, бих заложил на BMW-то. с атмосферен 6 цилиндъра мотор. 2.0TFSI върви доста, но е възможно да има много проблеми покрай мотора. BMW-то мотора е жеУезо, ако карантията покрай него не е за Надин, според мен би останал по-доволен.

БМВ-то лесно слагаш газ, 2.0TFSI никак не е лесно и е много скъпо. Части за такива BMW-та бол. Джетата е малко по-рядък модел и е възможно да ти е по-трудно с частите. Има шанс джетата да е образно казано по-запазена.

БМВ-то си носи стигмата след себе си, ако си със затъмнение стъкла - очаквай през 3 дена да те спира полиция. Комфорта и на двете е субективен, но и двете с тези мотори са си с твърда возия.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1352
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Мнения за Volkswagen Jetta V 2.0 TFSI 200hp

Мнениеот fur1ous » Пон 10 юли 2023 9:59


Не пише за кой мотор в BMW Е90 става въпрос.
Ако са атмосферните 2.5 и 3.0 имай предвид,че страдат много от периферия.
Работят на високи градуси, ако е 3.0 имаш 2 диса клапи, 2 валвтроника, ел. водна помпа, всичко това се троши, има случай в който ако не е обслужвана както трябва се износват шлиците на валовете, тези които контактуват с валвтроника, излиза грешка във валвтроника, сменяш го и няма никакъв ефект защото шлиците на вала са износени и трябва да смениш и валовете.
2.0 TFSI от тия години също е проблемен, аз не бих взел нито едното, по скоро бих взел и двете ако са под 100 000км и да ги карам макс 80-90к км.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта