Golf8 Variant/Skoda Octavia 4/ Seat leon Spоrtstourer

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
chifut
Мнения: 21
Регистриран на: Съб 12 авг 2023 13:50
Автомобил:
Двигател:

Golf8 Variant/Skoda Octavia 4/ Seat leon Spоrtstourer

Мнениеот chifut » Съб 12 авг 2023 14:15


Здравейте, карал съм доста фолксвагени, джета, пасати 2 генерации, сега ми предстои закупуване на нов автомобил спрял съм се на тези три марки най-вече заради двигателя 1,5еТСИ ДСГ.
В общи линии клоня към Голфа
+ Жена ми повече го харесва. :)
+ Определено салона ми харесва повече и е по-качествен.
+ По-добри седалки.
+ По добра комбинация от екстри за мен -за ниво Стайл което не налага добавяне на нови към и без това не малката сума.
+ Предполагам по-добра возия заради задното окачване което навсякъде пише че е мултилинк но аз не съм съвсем убеден и ако някой знае да каже дали е така. Предполагам и че ще е една идея по-обезшумен.
+ В Порше търговците сякаш са по-заинтересовани да прадават.
-Леко скучен дизайн.
-Най-скъп от всички.
Шкода Октавия
+По-евтина.
+По-ефектен външен дизайн
+Вероятно по-евтино Т.О.
-По лош салон и седалки.
Сеат
+ Най-евтин
- Най-тесен вътре.
- Все пак е СЕАТ
Тъй като Голфа евентуално го купувам на сляпо без тест драйв -нямат наличен, въобще не мисля да тествам другите. Имам някакви неголеми очаквания, така че почти съм сигурен, че няма да съм разочарован. Всъщност това е и идеята да пиша тук с надеждата да получа обективни мнения от хора които имат реални впечатления от тези автомобили.




!R1
Мнения: 122
Регистриран на: Нед 07 фев 2021 23:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf8 Variant/Skoda Octavia 4/ Seat leon Spоrtstourer

Мнениеот !R1 » Съб 12 авг 2023 21:16


Общо взето сам си отговаряш на питането...Голф 8 Вариант. Понеже си напускал темата по форумите на марките, затъмнените задни стъкла е благина.


chifut
Мнения: 21
Регистриран на: Съб 12 авг 2023 13:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf8 Variant/Skoda Octavia 4/ Seat leon Spоrtstourer

Мнениеот chifut » Нед 13 авг 2023 8:29


Не виждам нещо ненормално в това да пусна същото и в Шкода форума. Тук очаквам да чуя мнения на хора които имат впечатления предимно от Фолксваген, там от Шкода.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf8 Variant/Skoda Octavia 4/ Seat leon Spоrtstourer

Мнениеот Petrolhead » Нед 13 авг 2023 10:50


Изчакай до догодина. Излиза 8.5 и силно се надявам да оправят отвратителния салон на голфа


chifut
Мнения: 21
Регистриран на: Съб 12 авг 2023 13:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf8 Variant/Skoda Octavia 4/ Seat leon Spоrtstourer

Мнениеот chifut » Нед 13 авг 2023 11:33


Цената и в момента е на ръба на силите ми, а фейса няма да е по-евтин. Вътре салона ми харесва. Предпочитам дискретен централен дисплей както са го измислили в голфа отколкото пльоснати стърчащи телевизори в средата


Потребителски аватар
mukot
Мнения: 324
Регистриран на: Чет 26 дек 2013 22:28
Автомобил: VW T-roc FL + Honda Civic Sport
Двигател: DXDB - 2023 + eHEV - 2024
Местоположение: София

Re: Golf8 Variant/Skoda Octavia 4/ Seat leon Spоrtstourer

Мнениеот mukot » Нед 13 авг 2023 19:42


Голфа е ниво над другите. Това разбира се важи и за цената. Иначе като качество на сервизите са на едно ниво - навсякъде има "ударници". Другото съм ти писал в Шкода форума.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf8 Variant/Skoda Octavia 4/ Seat leon Spоrtstourer

Мнениеот Petrolhead » Пон 14 авг 2023 10:08


chifut написа:Цената и в момента е на ръба на силите ми, а фейса няма да е по-евтин. Вътре салона ми харесва. Предпочитам дискретен централен дисплей както са го измислили в голфа отколкото пльоснати стърчащи телевизори в средата


взимай щом ти харесва, но недей да се качваш в 7 и 7.5, че ще си намразиш колата


thanis
Мнения: 1355
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Golf8 Variant/Skoda Octavia 4/ Seat leon Spоrtstourer

Мнениеот thanis » Пон 14 авг 2023 10:43


Не че искам прекалено много да се меся, но колегата мислил ли е за опция за Пасат комби или Суперб на 2-3г макс на под 40 хиляди км, ще е в бюджета, а Пасата/Суперб-а вече са доста повече автомобил от колкото Голфа. Също така, щом взема нова кола е хубаво да се помисли и за обезценката на автомобила. Защото силно се съмнявам да се ползва повече от 6-7години. Все пак това са 60 хиляди лева, което никак не е малка сума. Както и разходите за целия период на ползване трябва да се вземат под внимание.

Golf 1.5eTsi DSG има среден разход от 6 литра, което е доста добре, но цената му е много висока в момента, изключително много се приближава до нов еквивалентен пасат.


Потребителски аватар
mitko66
Мнения: 418
Регистриран на: Пет 18 юни 2004 15:25
Автомобил: MK8 eTSI DSG
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf8 Variant/Skoda Octavia 4/ Seat leon Spоrtstourer

Мнениеот mitko66 » Пон 14 авг 2023 10:50


Голфа е с независимо на задния (за 1.5 - 150 кс)
Качеството в стайл е добро - има няколко неща които са надолу в сравнение с 7/7.5 но се преживява. Тъпото е, че за автоматични прибиращи се огледала се доплаща (в пакет с с някакъв тъп асистент - 1000 + лв) Дано вече са го коригирали, омръзна ми да сгъвам огледалата си ръчно.


chifut
Мнения: 21
Регистриран на: Съб 12 авг 2023 13:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf8 Variant/Skoda Octavia 4/ Seat leon Spоrtstourer

Мнениеот chifut » Пон 14 авг 2023 11:53


Разлика от 2-3хиляди лева на цена от 60хиляди не е разлика а толкова по-евтина е Октавия с приблизително същото оборудване -нещо в повече нещо в по-малко. Така че и за нова октавия не са малко парите. За Пасат нов да но това са още едни поне 5
6хиляди отгоре за базов Пасат. Втора ръка автомобил за 40хиляди не купувам колкото и да е по-автомобил. Вероятно мога да си купя Ауди или Мерцедес за 60хилки те са още по-автомобили от Пасата и Супърба.

Petrolhead написа:
chifut написа:Цената и в момента е на ръба на силите ми, а фейса няма да е по-евтин. Вътре салона ми харесва. Предпочитам дискретен централен дисплей както са го измислили в голфа отколкото пльоснати стърчащи телевизори в средата


взимай щом ти харесва, но недей да се качваш в 7 и 7.5, че ще си намразиш колата

Въпрос на вкус както е казала баба Меца. На мен ми харесва салона.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf8 Variant/Skoda Octavia 4/ Seat leon Spоrtstourer

Мнениеот Petrolhead » Пон 14 авг 2023 17:25


ами, не съвсем.
евтинките материали в 8цата, колкото и да ги харесваш си остават евтинки. и дори да изглеждат приемливи, докато колата е нова, след година-две започват създават грижи


Потребителски аватар
mukot
Мнения: 324
Регистриран на: Чет 26 дек 2013 22:28
Автомобил: VW T-roc FL + Honda Civic Sport
Двигател: DXDB - 2023 + eHEV - 2024
Местоположение: София

Re: Golf8 Variant/Skoda Octavia 4/ Seat leon Spоrtstourer

Мнениеот mukot » Пон 14 авг 2023 22:21


Petrolhead написа:ами, не съвсем.
евтинките материали в 8цата, колкото и да ги харесваш си остават евтинки. и дори да изглеждат приемливи, докато колата е нова, след година-две започват създават грижи

От 2015 година насам съм имал Г7, два Г7,5 - комби и хеч и сега Г8 стайл. На Г8 е най-качествен салона. А грижи не ми е създавал дори салона на Г7, който беше silver edition на базата на трендлайн след 7 години експлоатация. Друг е въпроса с функционалността на мултимедията, управлението на климатика и липсата на физически бутон на старт-стопа. Иначе да, и аз не си поръчах ел. сгъваеми огледала, които бяха в пакет с асистент за сляпата зона и просто не ги сгъвам.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf8 Variant/Skoda Octavia 4/ Seat leon Spоrtstourer

Мнениеот Petrolhead » Пон 14 авг 2023 22:46


Всеки сам си решава. Аз чакам 8.5, не успявам да възприема сегашните голфове


Потребителски аватар
mitko66
Мнения: 418
Регистриран на: Пет 18 юни 2004 15:25
Автомобил: MK8 eTSI DSG
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf8 Variant/Skoda Octavia 4/ Seat leon Spоrtstourer

Мнениеот mitko66 » Вто 15 авг 2023 12:09


При 8.5 (с голяма вероятност с него ще се закрие модела :banghead ) ще сложат мултимедия, наподобяваща тази в ID моделите (грозно), ще премахнат варианта с бутоните, които не са точно бутони на волана, вероятно ще сложат подстветки на слайдърите за климатика, някоя и друга промяна в екстериора - форма на фарове, стопове...един - два нови цвята и джанти. Отстранени технически проблеми и воала.
И аз намирам интериора (и екстериора) на 8 за приятен (в сравнение с 7 и 7.5). Дразнещите неща (лично мнение) са малко:
- жабката не е с филц отвътре
- липсата на подстветка на слайдърите за климатика - често в тъмното увеличам звука, вместо температурата и обратно :)
- "забивания" на мултимедията - рестарта оправя всичко.
- липсата на сгъваеми огледала, дори и във високото ниво стайл (при 7 и 7.5 не беше така)
- "щека" за подпиране на предни капак.
- безжичното зареждане на телефон е шит - повече нагрява, отколкото зарежда.


chifut
Мнения: 21
Регистриран на: Съб 12 авг 2023 13:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf8 Variant/Skoda Octavia 4/ Seat leon Spоrtstourer

Мнениеот chifut » Вто 22 авг 2023 12:59


В общи линии кавото каза жената това поръчахме. Благодаря!



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dtony и 31 госта