B7 1.4TSI Ecofuel VS Golf 7 1.4 Bluemotion

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
чудясе
Мнения: 12
Регистриран на: Чет 21 сеп 2023 14:17
Автомобил:
Двигател:

Re: B7 1.4TSI Ecofuel VS Golf 7 1.4 Bluemotion

Мнениеот чудясе » Чет 28 сеп 2023 13:27


thanis написа:Метана е изключително голям таралеж в гащите. Силно препоръчвам да се провери дали са сменяни бутилките. Ако се наложи да се сменят до 1 година - ще е много скъпо. Както VW имаше проблем с тези бутилки и ги подменяха извънгаранционно. Метана файда, че ще гори 5 извънградско, като трябва да даде 6000-7000лева за смяна на бутилки.

При изряден автомобил метана е окей - но там има много подводни камъни.



С голям скептицизъм подхождам и аз към бензин/метан точно поради същия факт.

При бензина имам за 1 да се притеснявам да не даде фира, при бензин/метан за 2 :biggrin




Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: B7 1.4TSI Ecofuel VS Golf 7 1.4 Bluemotion

Мнениеот Ивайло Димов » Чет 28 сеп 2023 14:49


Не знам кво толкова се обсъжда смяна на бутилки при положение че срока им е 20 години.Ако се вземе 7-8 годишен автомобил тая подмяна ще е след 12 години до тогава я камилата я камиларя .Колата ще е дроб-сърма за отпадъци.


thanis
Мнения: 1354
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: B7 1.4TSI Ecofuel VS Golf 7 1.4 Bluemotion

Мнениеот thanis » Чет 28 сеп 2023 15:17


Колега @Ивайло Димов, това което казваш не е съвсем така. Максималният срок на годност е 20 години. Индивидуалния срок се определя от всеки производител, защото има значение какъв е проекта. Трябва да се види на Passat B7 какво са слагали. Може да е метална, може да е композитна. Има стикер на бутилката и на него пише до кога е годна. Тези неща се определят в UN ECE R 110, Annex 3 - точка 1.

Цитирам:
The service life of the cylinder shall be defined by the manufacturer and may vary with applications. Definition of
service life is based upon filling the cylinders 1 000 times a year for a minimum of 15 000 fills. The maximum
service life shall be 20 years.
For metal and metal-lined cylinders, the cylinder life is based upon the rate of fatigue crack growth. The
ultrasonic inspection, or equivalent, of each cylinder or liner is required to ensure the absence of flaws which
exceed the maximum allowable size. This approach permits the optimised design and manufacture of light
weight cylinders for natural gas vehicle service.
For all-composite cylinders with non-metallic non-load bearing liners the ‘safe life’ is demonstrated by appropriate design methods, design qualification testing and manufacturing controls

VW имаха рекламация точно за метановите бутилки и бяха изтеглили над 30 хиляди преди години. Ама там ти трябва да отидеш да ти я сменят.

Човека си преценя за колко време ще си държи автомобила, но реално ако смята да го кара и да се вози поне 5 години, може да дойде време за изтичането и след това колата си става непродаваема. Както и ако пътува в чужбина, може да стане голям проблем.

Тук нашите власти общо взето нямат представа от изискванията и прегледите не ги интересува, ако фабрично си бил със и след това я махнеш.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: B7 1.4TSI Ecofuel VS Golf 7 1.4 Bluemotion

Мнениеот Ивайло Димов » Чет 28 сеп 2023 15:43


:th_up Има си наредба H-32 там пише кое колко му е срока


thanis
Мнения: 1354
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: B7 1.4TSI Ecofuel VS Golf 7 1.4 Bluemotion

Мнениеот thanis » Чет 28 сеп 2023 15:59


Колега - в момента говориш тотални глупости. В наредба H-32 не се определя нищо такова. Тя те препраща към Наредба-3 която в член 20 те препраща към регламент 110 което ти цитирах по-горе.

Виж какво пише в Гл. 4, чл. 29, (4) от H-32, след това виж какво пише в чл. 20 от Н-3 (Регламент 67 дефинира срокове за LPG, Регламент 110 дефинира за метан)


dtony
Мнения: 33
Регистриран на: Съб 09 фев 2008 17:24
Автомобил: Passat 7
Двигател: Cdga 2012
Местоположение: София

Re: B7 1.4TSI Ecofuel VS Golf 7 1.4 Bluemotion

Мнениеот dtony » Чет 28 сеп 2023 21:11


При Vag групата срокът на бутилките е 20г. Всички автомобили произведени до 2015г. се подменят от производителя гаранционо. Ако не е минал автомобила през акция имаш право дори и сега на смяна, без значение колко собственика има колата.
Тези автомобили нямат почти никакви проблеми с метана и неслучайно се карат като таксита.
За колегата търсещ кола( няма много значение дали ще вземеш мотор 110к.с. или 150к.с.
Просто избери това което е по запазено и с история.
Имам и в момента Passat 7, бих го сменил отново с такъв. Имам и доста познати с Golf,Leon никой няма оплаквания.


Потребителски аватар
чудясе
Мнения: 12
Регистриран на: Чет 21 сеп 2023 14:17
Автомобил:
Двигател:

Re: B7 1.4TSI Ecofuel VS Golf 7 1.4 Bluemotion

Мнениеот чудясе » Пет 29 сеп 2023 12:01


Благодаря на отзовалите се до момента.

Очаквам от Autotechnica (още нещо което, ако сте чували мнение за тях, ще ми бъде полезно да чуя) да се обадят, защото Леона, който качих техен колега го купувал, а скоро идвали нови същите.

Направих му много къс, до максимум 3та, тест-драйв и ме впечатли честно казано.

По-малък е като размер от седан Пасат, а има почти същото място за багаж.

@dtony - каква 7-ца караш?


dtony
Мнения: 33
Регистриран на: Съб 09 фев 2008 17:24
Автомобил: Passat 7
Двигател: Cdga 2012
Местоположение: София

Re: B7 1.4TSI Ecofuel VS Golf 7 1.4 Bluemotion

Мнениеот dtony » Пет 29 сеп 2023 20:00


Имам Passat 1.4 ecofuel, метан и бензин и съм много доволен. Около 130000км. съм изминал с него без особенни проблеми. Имам и Vw up също метанов и от него съм доволен. Перфектен е за градско в София.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tdi fen, ZEDYCUS и 38 госта