Некоректни автокъщи!

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Deroni
Мнения: 300
Регистриран на: Сря 23 яну 2008 21:55
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Deroni » Съб 05 окт 2013 19:02


Не ходете и при Полини тракс. Пълни измекяри. Това е някъде пловдиско на главния път Карлово – Сопот.Званя за обява за бус и някаква кифла ми дига вади си тефтерчето ама изобщо не в час и почва да ми чете.Всичките цени са по спораз
умение ама такова няма.Всички цени са крайни.След това ми дава друг телефон явно на съдружник. Звъня няколко пъти никой не дига и след 2 дена ми вика а да видях, че сте ме търсили. Обеснявам, че съм сериозен и искам да купя колата ама не на тая абсурдна цена от 15 500лв. Днес му званя на тоя същият бастун и най учтиво му викам ако има възможност да качи още снимки или да ми прати, защото имаше снимки само отвън.Казах му да снима определени неща и тоя чекиджия взе ми вика, че не бил снимкаджия. Не можело, защото те много хора можели да искат снимки да съм ходел на място.Тръгнах да му обяснявам, че са гледал и скапи и евтини ама се разхождам 500км. няма стане.Почна да обижда и затвори.набрах го пак и му обясних какво ще му се случи на смешника и нещо и той лаеше и пак затвори.Та те я дни ще го посетя да му разбия грозната тиква и да го изнасиля в устата ей така на чисто и професионално.Аман от смешници дето са си само повярвали и продават ама само боклуци.Та мисля с тоя се видим кой на кого.Аман от измекяри дето търси нереална печалба за коли боклуци и дето до оня ден не знаеха какво е кола се а сега се правят на пишман баровци от боклуците си.Като са тарикати що не пускат фактура за стойността на колата ами за 400 500 лв.




mar4i81
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 29 авг 2013 6:15
Автомобил:
Двигател:

прецакан

Мнениеот mar4i81 » Пет 18 окт 2013 10:23


И аз искам да изкажа мнение за една авотокъща в коята ме изпържиха жестоко казва се АЛФА намира се в Младост3 пътя за Горубляне няма такива измамници .
след диагностика на колата се оказа,че една дюза не работи после цепене на двигател и криви биели на буталата,климатика изпискаше фреон,хидравличната рейка течеше и не подлежеше на ремонт та целият ремонт ми излезе 1500лв само части без работата.

Последна промяна от mar4i81 на Вто 22 окт 2013 7:44, променено общо 1 път.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот kossis » Чет 24 окт 2013 11:41


Боми ауто, и автокъща ФАКТ са двете автокъщи известни ми на мен които имат собствени сервизи и подменят части по колата. Друг е въпроса как ги подменят.

Ходил съм и по други автокъщи - там ти казват това е таралясникът или го вземаи или бягай !

На Горубляне са едни от най големите мошенници.

Моят съсед имаше там автопарк- само като го знам как надуваше цените и се ядосваше на конкуренцията че подбивала цената.........
Последно бизнеса му не вървеше и се е отказал, но пак се заговорихме с него по темата и - той вика -- Аз ще ти оправя волана и таблото да са лъскави и като нови за да изглеждат добре, а други ще ти я продадат в лошо вътрешно състояние.
Е кво ме боли мене вътре топката на скоростите и волана дали е износен, като мотора е капут ?
По добре е да се види че е захабена и да си наясно че е карана здраво тази кола.

Абе понеже има голямо име това Горубляне и за това там са най-голените мошенници.

Но и в Боми и Факт ако вземеш 9-10 годишна кола -правиш я мотор, я друго, докато стане кола ! И все пак са за предпочитане !!!
Или купуваш кола на 1 до 5 години и се надяваш да си късметлия от тук или отиваш у Немско и си вземаш сам каквато искаш- според цената и на реалните километри -стара , по нова и тнт !

От тука да вземеш по стара кола и да е на мако км. е много трудно, и шанса после да и правиш мотора е голям !
Минимум на по 200 и кусур са колите на по 8-10 години вкарани тук.

Неможе хем евтина хем с малък пробег !


Потребителски аватар
richko25
Мнения: 392
Регистриран на: Сря 09 дек 2009 12:28
Автомобил: VAG
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот richko25 » Пон 27 яну 2014 17:52


Този търговец също е за тук : http://carstar2000.cars.bg/

Случаят беше-добавка в мотора! :newsm66


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот my heart iS iCe » Пон 27 яну 2014 18:01


Един от многото измамници! Хем му казваш забележките по-колата, има даже наглостта, да ти каже, че нищо не е пипано по колата, само е мита! :screwy :banghead http://vaskoauto81.cars.bg/
То да беше само той :no


tony66
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 06 фев 2014 10:27
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот tony66 » Чет 06 фев 2014 10:33


НЕ ходете във автокъща „ЕМО АУТО” в София на околовръстен път близо до езеро суходол 100% ИЗМАМА 100% БЕЗОТГОВОРНОСТ!! СЛЕД 500 КМ. КОЛАТА БЕШЕ ЗА ОСНОВЕН РЕМОНТ!!!ПРОЧЕТИ


Ето и моята история която ме мотивира да напиша този негативен коментар за тази автокъща.
Имах спешна нужда от кола тип „баничарка” за работа и след не дълго време се спрях ха FIAT Doblo .Потърсих колата в няколко известни сайта за продажба на автомобили втора ръка и попаднах на обява на автокъща ЕМО АУТО.Колата изглеждаше добре и аз реших да отида да я видя на място.Беше „хубава” всичко изглеждаше наред.Колата беше нов внос ,но вече регистрирана от автокъщата с Софийски номера и мен това ме устройваше.Собствениците ми обясниха,че са я регистрирали за тях си ,да си вършат работа и били много доволни от нея и случайно решили да я пуснат за продан.Повозиха ме и аз клъвнах .Купих колата.Веднага отидох да и сменя консумативите(въпреки ,че те ме уверяваха че всичко е сменено) смених масло,филтри ремъци(знаете как е) купих и масло от Ауто Италия оригинално.И цялата процедура стана пред мен в сервиз на мои приятели при които от 10 години си правя колите.ОК тръгвам на път щастлив. Започва да вали пускам чистачките няма течност спирам купувам сипвам я и хоп течността изтича на земята.Казанчето строшено(няма как да не са знаели нали са я карали няколко месеца?!) Както и да е дреболия поправих го и продължих.Реших да сменя две крушки ,защото не светеха ,едната на стопа другата на халогена Опаааа… фарът с вграден халоген е сменян с някакъв евтин вариант който няма дупка за халогената крушка и няма вариант това да се направи , трябва нов фар.Оказва се ,че колата е имала лек удар отпред (ок все пак не очаквам кола втора ръка да е перфектна) ,пък и халогена не е болка за умиране все пак фара свети.И така една сутрин(беше и 4-5то изкарване от гаража) паля колата и лампата за маслото светва и не изгасва(проверил съм маслото преди да я запаля,догоре е! вече знаех че гори масло и внимавах) чувам странен шум от към двигателя.Веднага отивам при приятели в сервиза да видят какво става.Оказва се,че колата е за основен ремонт.Пред очите ми я разглобяват и се оказва ,че веднъж вече е правен основен ремонт на двигателя и то скоро(личи по новата необгоряла гарнитура на главата) ,но е направен доста зле с „краката” надрани бутала,лагери на биели и тн. Всичко леш.Колата се нуждае от основен ремонт за доста пари.Отивам в автокъщата ЕМО АУТО да обясня какво се е случило и да потърся някакво съдействие от страна на собственика(все пак колата е на две седмици и съм я карал 500-600км.)Там намирам продавачите които ми я продадоха и след като им обясних за случая те казаха че немогат нищо да направят и,че трябва да звънна на шефа им.ОК звъня по телефона на шефа(няма го там ,бил на път) и той ми казва,че колата била перфектна и че те са я карали и нямало такива работи неможел да направи нищо и гаранция нямало за неговите автомобили.Майсторите при които съм отишъл били измамници и ме лъжели и дрън дрън.Предложих му да я види щом смята така ,но той продължаваше да отбива темата в други посоки и разговора стана безсмислен и приключи.След това продавачите ме изпратиха с думите”ние ще говорим с него ,ще ти се обадим да оправим нещата….” Дрън,дрън никои не се обади и поинтересува повече!
Направете си заключението сами за тази автокъща и собственика и.
Благодаря за четенето и дано не ви застигне никога такава участ

Ето и какво извадиха от двигателя(уж обслужен и всички консумативи сменени) при ремонта майсторите снимки:
Прикачени файлове
WP_20140213_14_56_15_Raw.jpg
WP_20140213_14_59_51_Raw.jpg
WP_20140213_14_58_48_Raw.jpg

Последна промяна от tony66 на Чет 13 фев 2014 17:16, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19713
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Vlad777 » Чет 06 фев 2014 21:36


Темата е разчистена. Имаме достатъчно други теми, където се коментира състоянието на пазара на автомобили втора ръка.

Всяко следващо мнение, което не е по темата и не е за споделяне на опит с конкретна автокъща ще бъде премахвано, а авторът му ще получава предупреждение.


Потребителски аватар
richko25
Мнения: 392
Регистриран на: Сря 09 дек 2009 12:28
Автомобил: VAG
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот richko25 » Чет 20 фев 2014 19:12


Едно и също AUDI А6 в две различни автокъщи,различни километри,различни месеци и различна цена...толкова са жалки вече... :screwy Но поне автокъщите са в един и същи град :mhihi Евала :bowdown



http://devacars.cars.bg/c595267



Дами и господа "Дева карс"




http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11390729137684356&f1=details&slink=5qhoza
Дами и господа автокъща "Ванеса"


todorSTY
Мнения: 10
Регистриран на: Пон 12 авг 2013 8:45
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот todorSTY » Вто 11 мар 2014 11:40


Така, нека и аз споделя малко опит с тази автокъща - Ивас Ауто - Долни Богров. Търся си едно БМВ и ми попадна тяхна обява на доста примамлива цена както сами се сещате. Разговарях по телефона със собственика и маркирам следните неща - не гарантира техническо състояние, автомобила не може да бъде закаран в сервиз за проверка, на въпроса, защо, ми беше отговорено, защото по тия сервизи му били крадяли оригинални части и там на място може да се провери, нали се сещате каква проверка ще е само :11 :11 , боже господи, да беше излъгал по-добре поне. Както и да е, все пак реших да го видя, защото знае ли човек, може пък да е добро. Още с отварянето на вратата разбрах, че тази кола е на не по-малко от 300 000, когато запалих на километража пишеше 285 000, значи смятайте колко е върнат, беше внос от Италия и я беше карал ужасен човек, вътре миришеше на кръчма, не беше почиствана от поне година според мен, всичко беше излющено, кожата силно износена /виждал съм поддържани автомобили на по 300 000 и разликата е огромна, има такива, на които не можеш да дадеш и 100 000, а на тази давам половин милион. Положението в багажника - липсва резервна гума, и други екстри, няма никакви документи за сервизна поддръжка и да продължавам ли? Когато му казах, че колата има меко казано сериозни забележки и го попитах дали мога да му дам да ми търси нещо свестно, той отказа и каза, че взимал всичко, от което може да изкара и 5 лева, от това БМВ не знам дали ще ги изкара, освен ако някой не се смили и не му ги даде за части. Останалите автомобили според мен са закупувани от автомобилни гробища или от хора, които възнамеряват да ги карат натам и ги дават за без пари. Не ходете там ако искате нещо нормално и не за скрап.


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот santo_trafficante » Вто 11 мар 2014 15:01


Това БМВ при Иван-Ивас Ауто 100% е било най евтиното в мобиле :c020 Какво очаквате за тези пари при него? Автомобилите от Италия в 70% пристигат в този вид :icon_lol Ако колата е хубава струва ПАРИ :c020 Излъскани,изпрани и напудрени на Горубляне или други.


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот AmW » Вто 11 мар 2014 16:06


Много некоректна тема...
С изключение на няколко мнения всичко друго е клевета и лични негативни впечатления на пишещите... което не прави някой некоректен.
Мисля, че трябва да редактирате сериозно господа модератори.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот kossis » Вто 11 мар 2014 16:41


Идеална си е темата и визира Българската действителност в момента, както и Българският търговец/продавач в пълната му сила на Авто-джамбо. Склонен да мине през трупове за да изкара някои лев.

Аз лично се сблъсках с двама такива при последната ми одисея по закупуване на сегашният ми таралясник.

Единият беше в една Автокъща бул.Сливница 60- AUTO Nesi.

Влизам и сядам в колата, питам го климатика защо не работи и мисли ли да го напълни преди да я купя. След което Джамбото ми каза да съм ходел да си купя кола от Италия сам и че няма нищо да пипне по колата. Просто този беше НАЙ-Вежливият Авто продъвач които Аз някога съм срещал !

Другия беше в една Автокъща до караулката при Обеля- Ломско шосе 250 - Автокъща: EVROMOBILE

Влизам в Ждамбарника му и гледам един Тарльо-опитвам се да го запаля, но няма никой, Джамбото прибягва и носи една Стартерна станция(има опит човека) и го пали с триста зора-отзад става димна завеса, пускам климатика и пак няма никой. Гледам мотора които подскача из коша като топче пинг/понг на тенис-маса и ми прави впечатление че кората иска да се разхожда свободно на някаде-липсваха и тампончетата. Питам го защо така и Джамбото ми вика -еми Вие купувачите гледате какво има под нея и ги късате. :Mr Green Fun
Накрая питам дали ще сложи нова Акумулатор ако я купя и дали ще напълни климата. Отговора мисля че е ясен какъв беше. Това е колата вземаш я така.

И разбирасе наблюденията ми от по големите Автокъщи разполагащи със собствен сервиз (Боми ауто и Факт)- там имат двама трима Замазвачи на положението-Магьосници - правят магии по колите и мотора и от неработещи ги правят да изглеждат добре. НО те поне сменят старите акумулатори с нови и подменят по важните части по мотора и ходовата част ! Което е все пак нещо добро на фона на цялата тази търгоявия. Макар че спестяват от донастроиването на подменените възли и компоненти и автомобила се налага да бъде донастройван в последствие за да работи нормално.

Няма да забравя как един майстор облечен лятото само по бермуди и шкембе :cool практикуваше приложната си магия на една ново-пристигнала кочина която бълваше черен дим и работеше само на някой от цилиндрите си за да я направи продаваема. :mrgreen Колата стоеше пред халетата в които имаше още такива коли чакащи магията на Факира.

Последна промяна от kossis на Сря 12 мар 2014 10:14, променено общо 8 пъти.


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот AmW » Вто 11 мар 2014 21:10


Това ни е ясно на всички... и заради това не искам да защитавам никои от тях. Но все пак нека мненията да са подплатени с доказателства така да се каже... иначе може да си клепаме който искаме без да може да се защити.
Това, че някой е изпрал и измил дадена кола не го прави измамник и некоректен и тн.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19713
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Vlad777 » Вто 11 мар 2014 21:16


AmW написа:Мисля, че трябва да редактирате сериозно господа модератори.

Като видиш нещо нередно, никой не те спира да натиснеш бутона докладвай: Изображение, подобни мнения нямат място тук. Все пак това е форум и всеки има право да си изрази мнението. Ако някоя автокъща желае да се защити - също е възможно. Нито сме съд, нито прокуратура да преценим с точност кой е прав и кой не е. Всеки си има глава на раменете. Последните няколко мнения, които не изразяват мнение за конкретна автокъща се считат за спам. Потребителите, които са ги написали, да се считат за неофициално предупредени.


Потребителски аватар
Kosioo
Мнения: 46
Регистриран на: Вто 25 фев 2014 9:52
Автомобил: VW Touran
Двигател: 2.0L I4 EcoFuel

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Kosioo » Вто 11 мар 2014 22:33


Един сигнал и от мен. Почти купихме колата от тази обява: http://www.cars.bg/c608744
Автокъща Mobil Star ltd гр. Димитровград, ул. Панорамен път, Димитровград срещу ДАП
Добре че се отказахме навреме...

Обаждам се, разпитвам надълго и широко дали всичко изброено отговаря на истината, казвам че живея на 400км от Димитровград и да не ми губят времето само да идвам. Търговецът казва, че няма проблеми, колата е от Германия сервизни документи, всичко работи. Отивам с баща ми, на външен вид беше добре с дребни забележки. Отваряме вътре и докато разглеждаме моля търговеца да ми покаже сервизната книжка. Той казва, че била в бараката му и ще отиде да я вземе. Продължаваме да оглеждаме ние, но този си стои. Забелязвам нескопосано зашит ръб на седалка,залепена черна лепенка върху бутона за централното явно за да прикрие колко е изтъркан или счупен. Вътре изглеждаше малко ненормално лъскаво и по мое мнение колата е пудрена - вероятно сменени бутони на ел.пакета, нова топка на скоростния лост, претапециран волан. Настоявам да видя книжката. Тоя отива в бараката суети се рови и казва, че наскоро продали един друг Сеат и видиш ли книжката е останала в жабката. Съответно след тези глупости помислихме дали да я караме на сервиз да я гледат, но в крайна сметка просто си заминахме.

И сега куриоза: този оглед, който описвам се случи ноември 2013, тогава в обявата пишеше първа регистрация на автомобила септември 2007. След Нова Година случайно попаднах на същата обява и вече колата е март 2008. :surprised Подмладила се е лекичко сама с 1 година. Един Бог знае коя е реалната година на производство. А тези 78-79 000км просто абсурд да са реални, 95% е въртяна.

Последна промяна от Kosioo на Сря 12 мар 2014 9:33, променено общо 1 път.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 28 госта